Oktay Mahmuti

Erman Hocan için şu anda en uygun takım BJK olur.Adam zaten Galatasaray ile tek bagı Lisesi mezunu olması.Adam Beşiktaşlı.Ben yinede Oktay Mahmuti diyorum.

Besiktas Milangaz'in sene basindan beri harcadigi para 12m dolarmis, Galatasaray'in yari butcesi diyenlere duyrulur...

Sen de gir internete Oktay Mahmuti ile Erman Kunter'in kariyer seviyelerini Euroleague seviyesinde yonetilen mac sayilarini, sampiyonluklarini falan bir karsilastir istersen sonra konus..
Yılmaz kardeşim benle yazışırken uslubuna dikkat et!!! yazıyı nerden okudun o yazıda oktay hoca kötü erman daha iyimi yazıyor.Yoksa erman hoca liseli olduğu için değil iyi bir koç olduğu için mi tercih edilmeli yazıyor. Bu foruma dün gelip kimseyi tanımadan ahkam kesen kardeşler önce saygı diyorum

Bence hocaları kıyaslamak başlı başlına bir hata.

Ben de Oktay Hocanın kalmasından yanayım ama ortada şöyle bir de gerçek var. Erman Kunter , hiç büyük bütçeli bir takım çalıştırmadı. Oktay Mahmuti ise bütçesi güçlü, her zaman şampiyonluk hedefleyen takımları çalıştırdı. Bu ülkenin 2 şampiyon adayı olduğu yıllarda şampiyonluklar yaşadı. Büyük klüpleri çalıştırıp, büyük külüplerden teklif alıyorsa. Elbette büyük hocadır. Ama ben, Erman Hocanın da iyi bir bütçe ile başarılı olabileceğine inanıyorum.

Guzel diyorsun Erman Kunter daha hic GS gibi buyuk bir takimda ve bu alanda buyumek isteyen bir takimda calismadi ama Oktay Mahmuti calisti, buyuk oyuncularla da calisti ve kendini ispatladi.. Halihazirda kendini ispatmalamis Oktay Mahmuti varken Erman Kunter ise acabalarla doludur.. Kaldi ki Efes'in de Oktay Hoca oldugu zamanki butceleri simdikinin cok altindaydi, yani bir Dusko Savanovic veya Stanko Barac kontrati ile adamlar yoktu.. 2 sampiyonluk adayi varken yapti diyeceksek de son iki yil haric bundan oncekileri saymayalim olsun bitsin..

Tek tek alıntı yapamayacağım için genel yazacağım. Öncelikle Kerem Seçer'e sonuna kadar katılıyorum gerçek GALATASARAY duruşunu örnek olarak sizlere yansıttığı için. Bazı renktaşlar,oyuncu seçimlerine eleştri mahiyetinde takımımızın oynadığı sistemden bihaber Lakovic ve Arroyo'nun attığı sayıları karşılaştırmış :) Lakovic bir maçta kaç dk süre alıyor Arroyo kaç dk süre alıyor acaba sevgili arkadaşlar.

Maalesef Türkiye'nin en büyük taraftarı olunca bir takım sıkıntılara da sahip olmamak mümkün değil bunların en başında da VEFASIZLIK geliyor. Tarihimizde ilk kez Galatasaray'ımızı Euroleague ön elemerinden gelerek final maçında ev sahibi Rytas'ı devirip gruplara kaldıran, Cumhurbaşkanlığı Kupasını müzemize getiren, Euroleague'e katıldığı ilk sene TOP 16'ya kaldıran ve son maçta Şampiyon olan Oly'yi yenemediği için elenen, Jamon Gordon-Luksa Andric-Shipp gibi sevilen ve kaliteli transferleri bu takıma getiren bir koç olduğu için bugün birçoklarınız tarafından SATILIYOR Oktay Mahmuti ama şunu da herkes bilsin ki Galatasaray taraftarının çoğu Oktay Mahmuti'ye daima sahip çıkacaktır.

Bazılarınıza göre gelsin Ergin Ataman gelsin Erman Kunter :) Bence onlara da gerek yok getirin bu takıma Okan Çevik'i, Koray Mincinozlu'yu. Hatırlayanınız var mı Efes bizi Ayhan Şahenk'te perişan ederken Koray Mincinozlu ayak ayak üstüne atmış izliyordu takımın koçu olarak kenardan. Hatırlamaz birçoğunuz. Yazıklar olsun...

Erman hocanin kapasite dusurecegini nerden biliyorsun erdinmi ruyayami yattin bu bir istemeyiz derken kendi adina konus buda iki*

Oktay Mahmuti ile yollari ayirinca yerine Euroleague seviyesinde bir koc getirmeyip, Euroleague tecrubesi minimal olan Oktay Hoca'dan daha yasli ve daha az basarili bir adami getiriyorsan bu vites dusurmektir.. Bu kadar da basit.. Ben kendi adima konusuyorum.. Oktay Mahmuti varken Erman Kunter demek, Fatih Terim varken Ertugrul Saglam demektir.. Alt alta basarilari koy bir bak istersen..

Oktay Mahmuti ile yollari ayirinca yerine Euroleague seviyesinde bir koc getirmeyip, Euroleague tecrubesi minimal olan Oktay Hoca'dan daha yasli ve daha az basarili bir adami getiriyorsan bu vites dusurmektir.. Bu kadar da basit.. Ben kendi adima konusuyorum.. Oktay Mahmuti varken Erman Kunter demek, Fatih Terim varken Ertugrul Saglam demektir.. Alt alta basarilari koy bir bak istersen..

İşte bu... altına imza atarım.

Gözünü başarı bürümüşler habire saldırıyor. Her sezon şampiyon oluyorduk ya, bu sezon nasıl olamayız!

İki senedir oluşturmaya çalıştığımız bir gelenek, bir oyun karakteri var. Hareketli hücum, sert savunma, son topa kadar mücadele vs vs. Oktay Mahmuti'nin gitmesi demek, bir süre için helva gibi dağılmamız demek. O "bir süre" ne kadar kısa olur, onu da kestirmek mümkün değil. Ayrıca bizim bugünlerde Euroleague için gövde gösterisi yapıyor olmamız lazımdı. Lazımdı da, şu hale bakın!

Yönetim ne olursa olsun bu sürecin suçlusudur. Oktay Mahmuti'nin tavırları sana ters geliyorsa, açıklarsın resmi sitenden, belirsizliğe son verirsin. Önce anlaştık diye bilgi geçiyorsun, sonra üç yaşındaki çocuk mızıkçılığı yapıyorsun.

Her şey bir yana, Fenerbahçe taraftarı kadar vefasız olduğumuzun açığa çıkması bu sürecin en vahim sonucudur.

Yılmaz kardeşim benle yazışırken uslubuna dikkat et!!! yazıyı nerden okudun o yazıda oktay hoca kötü erman daha iyimi yazıyor.Yoksa erman hoca liseli olduğu için değil iyi bir koç olduğu için mi tercih edilmeli yazıyor. Bu foruma dün gelip kimseyi tanımadan ahkam kesen kardeşler önce saygı diyorum

Acikcasi uslubum ile ilgili bir saygisizlik goremedim, belki biraz daha nazik olabilirdim hepsi bu.. Ama burasi da devlet dairesi degil sanirim kidemlilere saygi falan muhabbeti yapmayalim bence..

Kariyer diyorsan Oktay Mahmuti'den daha iyi bir kariyeri yok, daha yasli.. kariyeri oldugu, yetkin oldugu icin gelmeli falan demek de, Oktay Mahmuti'nin uzerine biraz komik oluyor..

Erman Hoca basarilidir basarisizdir o ayri konu ama Galatasaray'a kendini kanitlamis basari kistasi baz alinarak bir hoca bulunacaksa bu Oktay Mahmuti'dir.. Gecmiste Efes'te yasadigi 4 sampiyonluk, Euroleague seviyesinde yonetilen mas sayisi, Euroleague ceyrek finali.. Benetton Treviso ile Eurocup ceyrek finali, yilin kocu odulu.. Galatasaray ile lig 2.ligi C.baskanligi kupasi, Euroleague top 16 basarisi..

Erman Kunter: Galatasaray'da bir 3.luk, Cholet ile bir fransiz sampiyonlugu, Cholet ile Avrupa'nin 3. kupasi olan Eurochallenge finali ve Euroleague'de ilk turda elenis..

Bakildigi zaman evet Oktay Mahmuti gecmis basarilari ve yetkinligi ile bence 2 adet Erman Kunter eder.. Erman Kunter, Oktay Mahmuti basari yetkinlik acisindan kiyaslanabilir seviyede olmadigi da yukaridaki listeden anlasiliyor..Tum bu basarilarini yani sira Oktay Mahmuti'nin Erman'dan 12 yas genc oldugunu da hatirlatirim.. Yani 12 yil fazla zamani olmasina ragmen Erman Kunter, Oktay Mahmuti'nin basarilarinin yanina yaklasamamistir..

Eger Galatasaray'a hoca diyorsak denenmis, basarili olmus, kendini kanitlamis, Euroleague seviyesinde basarili bir hoca olan Oktay Mahmuti varken, Erman Kunter demek komik oluyor.. FB Ulker ilgileniyorsa hayirli olsun insallah anlasirlar..

Öncelikle kulüp taraftarlığı mı yoksa kişi taraftarlığı mı bunu tam anlamıyla ifade edelim.

Sizin yazdıklarınızdan Oktay Mahmuti taraftarlığı yaptınız gayet açık. Kişileri karşılaştırma yanlışına düşmüşsünüz, böyle bir tutum ne Erman Kunter'i aşağı çeker ne de Oktay Mahmuti'yi yukarı çıkarır.

Erman Kunter'in milli takım kariyeri ve başarılarıda vardır. Oynattığı basketbol ile fark oluşturur, elindeki oyunculardan en yüksek verimi alır, oyun içinde müdahaleleri ve doğru tespitleri gayet yerindedir. Günübirlik başarıların, organizasyonların içinde olmamıştır Fransa'da kaldığı süre ve yaptığı işlerde bu tezi kanıtlar niteliktedir.

Hangi istatistiksel veriler ve anlizler ışığında takımın kapasitesini düşüreceğini iddia ediyorsunuz ?

Gerçek olan şudur ortada bir şampiyonluk yokken bu kadar bariz ücret arttırımı olmamalıdır. Ve de Oktay Mahmuti'nin maç içinde geri dönüş ve tutuk tabanca misali bir oyun kurgusuda gözardı edilmemelidir, oyunun sadece bir yönünde savunma ile sonuca gitme düşüncesi takımı hedeflediği üst seviyeye taşımakta yetersiz kalmaktadır. Hücum yönümüz potansiyel olarak tam manasıyla ortaya konulamamaktadır...

Tartışma bitsin.Liseci zihniyetin has adamı Refik Arıkannnn Erman Kunter ile anlaşmış.Ben kendi adıma Basketbol kombinemi yenilemeyecegim.Basarı gelecegine falanda inanmıyorum....Bizi tekrar küçük düşünmeye mecbur edenler utansın...Birgün liseci zihniyet koskaca kulubü bitirecek.Kendi hırsları için.olanda Galatasaray'a olacak.

Gerçek olan şudur ortada bir şampiyonluk yokken bu kadar bariz ücret arttırımı olmamalıdır. Ve de Oktay Mahmuti'nin maç içinde geri dönüş ve tutuk tabanca misali bir oyun kurgusuda gözardı edilmemelidir, oyunun sadece bir yönünde savunma ile sonuca gitme düşüncesi takımı hedeflediği üst seviyeye taşımakta yetersiz kalmaktadır. Hücum yönümüz potansiyel olarak tam manasıyla ortaya konulamamaktadır...

Kardeşim Oktay Mahmuti göreve gelirken direk şampiyonluk hedefi ile mi geldi? Yoksa 3 yıllık bir plan mı koydu önümüze?
Sen kulup olarak geleceğini sadece şampiyonluklara mı endekslemelisin? Yoksa seni sürekli şampiyonluğa oynatacak yapıya mı?

Şimdi bunlar ışığında Oktay hocanın ücretinin makul bir seviyede arttırılması normaldir. İşin içine CEO olmayıda koyarsan ifade edilen ücret çok ama çok normaldir. 850$ +500$
.

Öncelikle kulüp taraftarlığı mı yoksa kişi taraftarlığı mı bunu tam anlamıyla ifade edelim.

Sizin yazdıklarınızdan Oktay Mahmuti taraftarlığı yaptınız gayet açık. Kişileri karşılaştırma yanlışına düşmüşsünüz, böyle bir tutum ne Erman Kunter'i aşağı çeker ne de Oktay Mahmuti'yi yukarı çıkarır.

Erman Kunter'in milli takım kariyeri ve başarılarıda vardır. Oynattığı basketbol ile fark oluşturur, elindeki oyunculardan en yüksek verimi alır, oyun içinde müdahaleleri ve doğru tespitleri gayet yerindedir. Günübirlik başarıların, organizasyonların içinde olmamıştır Fransa'da kaldığı süre ve yaptığı işlerde bu tezi kanıtlar niteliktedir.

Hangi istatistiksel veriler ve anlizler ışığında takımın kapasitesini düşüreceğini iddia ediyorsunuz ?

Oncelikle ben takim taraftarligi yapiyorum ve takimim icin mevcut olanlarin en iyisini istiyorum.. Halihazirda ortada yakalanan sinerji, takimin ciktigi seviye vb durumlar varken kulubum icin dogru kararin Oktay Mahmuti oldugunu dusunuyorum.. Galatasaray belirli bir basketbol kulturu olan bir takim degil amac bunu olusturmakti Oktay Mahmuti ile anlasilirken..

Hic bir koc mukemmel olmadigi gibi Oktay Mahmuti de degildir, eksikleri tabiki vardir.. Erman Hoca'nin basarilari derken: bir adet fransiz sampiyonlugu, bir adet 3. kupa olan eurochallenge finali, bir adet GS'de ucunculuk, bir adet Milli takimda ceyrek final, bir adet de Eruoleague'in ilk turunda elenmek disinda ne vardir?? madem o kadar iyi bir koc da neden hic adam akilli bir takimin basina gecemedi? Neden bir Euroleague takimi onu transfer etmedi?

Gelgelelim Oktay Mahmuti'ye: 4 yil TBL sampiyonlugu, yillarca Euroleague seviyesinde mac tecrubesi, Euroleague ceyrek finali, Eurocup ceyrek finali, GS ile Euroleague 2.tur. GS ile BBL 2.'ligi, C.baskanligi kupasi vs..

Bunlara bakinca sana ne diyor merak ediyorum.. Oktay Mahmuti ile Galatsaray yola cikarken basketbol kulturu olusturup 3 yil sonunda Euroleague'e katilma hedefi ile yola cikmisti.. Koc basarili iken neyini tartisiyoruz ve evet basarilari altalta koyun bakarsan Oktay Mahmuti Erman Kunter'den iki gomlek ustundur.. Ayrica bu kulube Gordon, Lakovic, Shipp, Furkan Aldemir, Andric, Ilkan Karaman'i kazandirmis ve Goksenin'i takima monte edip Euroleague seviyesinde oynatmistir hem de Teodosic'e karsi..

Galatasaray icin denenmis basarili olmus Oktay Mahmuti varken en iyi tercih odur diyorum uzun vadeli basketbol kulturu olusturmak ve uzun vadede basarili olmak adina..

Geri donus demisken iceri de oynanan CSKA ve Barcelona maclari ne oluyor leblebi mi?

Hic bir koc mukemmel olmadigi gibi Oktay Mahmuti de degildir, eksikleri tabiki vardir.. Erman Hoca'nin basarilari derken: bir adet fransiz sampiyonlugu, bir adet 3. kupa olan eurochallenge finali, bir adet GS'de ucunculuk, bir adet Milli takimda ceyrek final, bir adet de Eruoleague'in ilk turunda elenmek disinda ne vardir?? madem o kadar iyi bir koc da neden hic adam akilli bir takimin basina gecemedi? Neden bir Euroleague takimi onu transfer etmedi?

Bunlara bakinca sana ne diyor merak ediyorum.. Oktay Mahmuti ile Galatsaray yola cikarken basketbol kulturu olusturup 3 yil sonunda Euroleague'e katilma hedefi ile yola cikmisti.. Koc basarili iken neyini tartisiyoruz ve evet basarilari altalta koyun bakarsan Oktay Mahmuti Erman Kunter'den iki gomlek ustundur..

Galatasaray icin denenmis basarili olmus Oktay Mahmuti varken en iyi tercih odur diyorum uzun vadeli basketbol kulturu olusturmak ve uzun vadede basarili olmak adina..

Şimdi Oktay Mahmuti, Efes Pilsen kültüründen yetişme daha önce hiç kulüp takımlarında çalışmadı. Hep işleyen çarkın işleyişini iyi bilerek işini yaptı Efes Pilsen'de iken. Herşey hazırdı, sistem oturmuştu ve çokda başarılı oldu. Daha sonra İtalya macerası iyi geçti başarılı oldu ve kendi kararıyla 1 yıl hiçbir takımı çalıştırmadı, dinlendi.

Hep belirli (yüksek) bir bütçe ve organizasyon oluşumlarının içinde oldu.

Şimdi sizin küçük gördüğünüz, 2002 sezonu 3.lüğümüzün kadrosunu ve puan durumunu paylaşacağım.

Erman Kunter'in kurmuş olduğu ve seçtiği yabancılar ne kadar yüksek verim aldığının kanıtıdır. Ve seçimlerinin ne kadar iyi olduğunun. Galatasaray o sezon çok düşük bir bütçe ile harika işler yapmıştı.

20022003sezonukadrosu.png

Aaron Mitchell harika başlamıştı, mükemmelde götürüyordu hem sahaiçi hem de saha dışında kişiliğiyle büyük beğeni toplamıştı ama devre arasında İtalya'ya gitmek zorunda kalmıştı ama ücret kazanmıştık...

Jason Robert Koch hepimizin hâlâ hafızalarında, unutamadıklarımız arasında.

Thomas Kelley ise bekleneni verememişti Tekelspor'a kendi sahamızdan attığı basket dışında bıraktığı iz olmadı başka...

Terrell Lyday daha sonra takıma katılmıştı Polonya'dan gelmişti hafızam beni yanıltmıyorsa. Harika bir performans sergilemişti Play-Off serisinde F.Bahçeyi 3-2 geçerken harika oynamıştı. Şimdilerde ise Kazan'da bize karşı bu yılda oynadı Euroleage gruplarda.

Roy Hairston ise beklentilerin altında kaldı ama aldığı ücret verimlilik çok fazla değildi.

Geoffrey Owens ise basketbol şubemizde forma giyip Wilangowski gibi tartışmalı bir iz bırakmıştır, çok berbat bir seçimdi ama paly-off sürecinde takıma katılmıştı.

Arda Vekiloğlu eğer 3 numara oynama ısrarı olmasaydı 4 numara devam etseydi şimdi bambaşka yerlerde olabilirdi, sönüp gitti...

Bu da puan durumumuz Telekom gibi Fenerbahçe gibi takımları altımız almışız...

20022003sezonupuan.png

Erman Kunter o yıl oynattığı basketbol ve oyunculardan yüksem verim alması ile çok takdir edilmişti. Sıfırdan kurulan ve çok çok başarılı olan bir yıldı. Yeni bir oluşum olacaksa bu Ermen Kunter ile de mümkün, elindeki kadroyu çok iyi yöneten bir isim.

Kısacası basketbolda sinerji yaratmak çok zor bir durum değil heleki büyük taraftar kitlelerinin olduğu Galatasaray gibi büyük camialarda artık kulüp basketbola üvey evlat gibi bakmıyor sponsorlar geliyor, iyi bir yapılanma ile başarı herkesle elde edilebilir.

Son Dakika | Erman Kunter: "2 Türk takımından teklif aldım. 18 Haziran'a kadar kesin kararımı vereceğim."

Oktay Mahmut ile uzadıkça uzayan mevcut süreci de göz önüne alırsak, bu 2 takımdan birinin bizim olduğumuz kesin gibi.