Oktay Mahmuti

Melih Şabanoğlu Oktay Mahmuti'yle bir problem yok yazdı twitterda. Bildiğim kadarıyla saygıdeğer bir tarihçi ve kulübe oldukça yakın bir isim. Neye inanacağımızı şaşırdık, inşallah doğrudur yazdıkları.

Aslında söz verdim yazmamak için,ama artık forum da ipler kopma noktasına geliyor,bazılarını yazayım siz nasıl isterseniz öyle yorumlayın.
.

1-Medical Park sponsorluktan çekilmek istiyor,ancak kulüp antlaşmada yazılı olan cezai şartı öne sürüyor.

2- Forumda bazı kardeşlerimin adını zikrettiği,Refik ARKAN ve imparator dediğiniz eski yönetici Hakan ÜSTÜNBERK Mahmudi için bastırıyor.

3- Uefa kriterleri daha belli olmadığı için kulüp mali açıdan sıkıntı yaşamamak için biraz dikkatli davranıyor.

4- Asıl Başkanı üzen Oktay MAHMUDİ'nin başkanla görüşmeye kendisi yerine menejerini göndermesi,Başkanı hem üzdü hem de kızdırdı.Başkanda bu sebeb ve hocanın fiyatını ikiye katlaması sonucu başka arayışlara girdi.

5-Erman KUNTER ismi bir alternatif kimse iki hoca birbirinden daha iyi demiyor,ama Erman Hoca liseli olmasından değil hem az bütçeyle iyi bir takım yapması hemde oyun felsefesiyle ön plana çıkıyor.

6-Adnan POLAT zamanında Haldun Atamanı Şardan da Mahmudiyi istedi,Hakan bey bu takımı kurmadı o Yiğit beyin kaymağını yedi

7- Son 5 sezonda harcanan 96 mil. dolar karşısında ortada net bir başarı olmaması Başkanı bir kez daha düşünmeye sevk etti.

Sanırım ben Sevim hanıma cinsiyeti yazacakken cinsi yazmışım onun için Özür dilerim ancak bu forumda beni tanıyanlar bilir ki lise ye laf edilince ben biraz sinirleniyorum.Ancak Özyer'de liseliydi ve ben bu forumda ona karşı tek karşı çıkan bendim yani mevzu Galatasaray'sa liseli bile olsa fark etmez.

Şimdi foruma yeni yazmaya başlayan arkadaşlar öncelikle cevap yazarken karşınıda ki kişinin sizin bir büyünüz olduğunu bilmeniz lazım

Hangi gecmis basarisi ile yapacakmis Erman Kunter bunu?? Euroleague'de her yil edindigi tecrubelerle mi yoksa ortalama takimlarla ortalama oyuncularla "o takimin standardina" gore basarili olmustur.. Acikca soruyorum Erman Kunter, Oktay Mahmuti'nin ve su anki Galatasaya'in calistigi seviyedeki oyuncularla ne zaman calismistir? Ne zamn bu seviyedeki oyunculari yonetmistir? Ne zaman hedefleri olan bir takimin basina gecmistir 18 yillik kariyeri boyunca? Ortalama takimlarin goreceli basarili hocasi olarak kariyerini surdurmektedir.. 18 yillik kariyerini...

Neden sik bir davranis degilmis? Isine gelmedigi icin mi? Sunu bir kere herkes kabul etsin ki Furkan Aldemis, Ilkan Karaman, Jaka Lakovic, Jamon Gordon Oktay Hoca oldugu icin ve/veya ilk senesinde dogru taslari koydugu icin gelmistir Galatasaray'a.. O seviyede bir koc getirmesen bu gencleri ne cezbedebilirdin ne de o yabancilar sana gelirdi cunku kabul edelim Galatasaray basketbol takiminin reputasyonu ne Anadolu Efes kadardir ne de Fenerbahce Ulker kadar.. Bunlar Galatasaray koklu bir kulup oldugu icin kosa kosa gelmediler buraya... Cem Hoca'nin kalbimizdeki yeri ayri ama onun uzerinden Oktay Hoca'ya giydirmek cok ayip.. Kimse Cem Hoca ile bu seviyeleri gorecegimizi de iddia edemez.. Edebilir misin?

Oktay Mahmuti ilk yilinda son bilmem kac yilinda final gormeyen takimi finale tasimis, Euroleague'e onelemeden katilip, Euroleague'e kalmis, Ilk gruplari gecmis, Top8'i ucundan kacirmis, C.baskanligi kupasini almis, Ligi lider bitirmis.. Ama sampiyon Besiktas'a elendigi icin basarisiz haa!! Erman Kunter'in takimi Cholet de yari finalde elendi hatirlatirim, basarisiz bir kocu neden getirelim senin mantiginla sorarim sana??

Bu arada Andric, Shipp, Furkan Aldemir'i kim getirdi takima merak etmekteyim? Goksenin'i kim takima monte etti, Ilkan Karaman'i (KSK'de bu yil sov yapti) kim kazandirdi? Bana gore Lakovic de kismen basarilidir ikinci donem ortasi olmasi itibari ile Dedovic (ki ortalama da 10 sayinin uzerinde oynadi) de kismen basarilidir.. Evet Songaila ve Savovic'den istenen verim alinamamistir.. Ancak sorarim size yillik 3 milyon Euro kontrati olan Riera nokta atis mi olmustur?? Her hoca iyi transfer de yapar kotu transfer de.. Bu oyuncularin hepsi kotuydu de Euroleague'de nasil o kadar yuseldik, BBL'yi nasil lider bitirdik basketbol dehasi arkadasim?? Senin soyledigine gore Koc boyle kotu verimli oyuncularla bunlari yaptigina gore deha falan heralde..

Yılmaz bak bilmeden yazıp itham ediyorsun sen cholet'in bu sene bütçesini biliyormusun neyi neyle kıyaslıyorsun,cholet yarı finale kimi eleyerek çıktı fransa ligini lider bitirmiş takımı bu kıstas değil sen havanda su döküyorsun senin yazdıkların ve gerçekler aynı değil kardeşim.

Hangi gecmis basarisi ile yapacakmis Erman Kunter bunu?? Euroleague'de her yil edindigi tecrubelerle mi yoksa ortalama takimlarla ortalama oyuncularla "o takimin standardina" gore basarili olmustur.. Acikca soruyorum Erman Kunter, Oktay Mahmuti'nin ve su anki Galatasaya'in calistigi seviyedeki oyuncularla ne zaman calismistir? Ne zamn bu seviyedeki oyunculari yonetmistir? Ne zaman hedefleri olan bir takimin basina gecmistir 18 yillik kariyeri boyunca? Ortalama takimlarin goreceli basarili hocasi olarak kariyerini surdurmektedir.. 18 yillik kariyerini...

Neden sik bir davranis degilmis? Isine gelmedigi icin mi? Sunu bir kere herkes kabul etsin ki Furkan Aldemis, Ilkan Karaman, Jaka Lakovic, Jamon Gordon Oktay Hoca oldugu icin ve/veya ilk senesinde dogru taslari koydugu icin gelmistir Galatasaray'a.. O seviyede bir koc getirmesen bu gencleri ne cezbedebilirdin ne de o yabancilar sana gelirdi cunku kabul edelim Galatasaray basketbol takiminin reputasyonu ne Anadolu Efes kadardir ne de Fenerbahce Ulker kadar.. Bunlar Galatasaray koklu bir kulup oldugu icin kosa kosa gelmediler buraya... Cem Hoca'nin kalbimizdeki yeri ayri ama onun uzerinden Oktay Hoca'ya giydirmek cok ayip.. Kimse Cem Hoca ile bu seviyeleri gorecegimizi de iddia edemez.. Edebilir misin?

Oktay Mahmuti ilk yilinda son bilmem kac yilinda final gormeyen takimi finale tasimis, Euroleague'e onelemeden katilip, Euroleague'e kalmis, Ilk gruplari gecmis, Top8'i ucundan kacirmis, C.baskanligi kupasini almis, Ligi lider bitirmis.. Ama sampiyon Besiktas'a elendigi icin basarisiz haa!! Erman Kunter'in takimi Cholet de yari finalde elendi hatirlatirim, basarisiz bir kocu neden getirelim senin mantiginla sorarim sana??

Bu arada Andric, Shipp, Furkan Aldemir'i kim getirdi takima merak etmekteyim? Goksenin'i kim takima monte etti, Ilkan Karaman'i (KSK'de bu yil sov yapti) kim kazandirdi? Bana gore Lakovic de kismen basarilidir ikinci donem ortasi olmasi itibari ile Dedovic (ki ortalama da 10 sayinin uzerinde oynadi) de kismen basarilidir.. Evet Songaila ve Savovic'den istenen verim alinamamistir.. Ancak sorarim size yillik 3 milyon Euro kontrati olan Riera nokta atis mi olmustur?? Her hoca iyi transfer de yapar kotu transfer de.. Bu oyuncularin hepsi kotuydu de Euroleague'de nasil o kadar yuseldik, BBL'yi nasil lider bitirdik basketbol dehasi arkadasim?? Senin soyledigine gore Koc boyle kotu verimli oyuncularla bunlari yaptigina gore deha falan heralde..

Kısa ve net iyi bir organizasyon ile bu sponsor desteği ile hem Cem Akdağ hem de Erman Kunter bu bulunduğumuz noktadan daha aşağıda olmazlardı. Doğru basketbol oynattıktan sonra başarı çok uzak değildir. O saydığınız oyuncular emin olun başka X bir isimde olsa bu kulübe gelirlerdi çünkü oluşum o yöndeydi Furkan'ı ilk istediğimiz yıl değil ancak 2. yıl alabildik hatırlatırım size. Yine Shipp geldiğinde çoğu kimse tu kaka yapmıştı.

Ama işte çıktığımız o yerlerde kalabilmek önemli evet koç başarılı olabilir genel itibariyle ama Euroleage de bu yıl olmayacağız, basketbol kültürünün yapısını yanlış oluşturmaya çalışıyoruz herşey içiçe giriyor karmaşıklaşıyor bunca yıldır bu gelenekten uzak olunca şube de entrikalar ardı ardına geliyor. Camia içinde gelenekçilikten gelen o konuda ödün vermek istemeyen kesimler var, kimse şampiyon olmayan ve henüz tam olarak başarılı adledilmeyen bir koça şubeyi tam yetkili olarak bırakmak istemez.

Erman Kunter'in en önemli 2 oyuncusu sakatlık yaşayıp uzun süre uzak kaldılar sistemin önemli isimleriydiler aynı bizdeki Shipp şanssızlığında olduğu gibi. Uzun yıllar Fransa'da bir kültür-gelenek oluşturmuş, istikrar yakalamış birisi cuk diye bizim şubeyede uyar düşüncesindeyim.

Ben 3 kişide olsa giderim sorun yok benım ıcın.Murat özyere efes macında tek basıma istifa et diye bagırdıgımda yanımda olanlar bilir GALATSARAY içinse yaparım 3 kişi 5 kişi benim için tepki olması önemli varsa böle yönlendirebilicek insanları fan sayısı cok olan arkadaslar ayarlasınlar gidelim bu işte olumlu olumsuz bitsin artık

Refik Arkan'ın başkanı başka bir koç için ikna etmeye çalıştığı dedikoduları dolaşıyor twitterda. Hey allahım. Tam bir bilgi kirliliği. Kime, neye inanalım biz?

Aslında söz verdim yazmamak için,ama artık forum da ipler kopma noktasına geliyor,bazılarını yazayım siz nasıl isterseniz öyle yorumlayın.
.

1-Medical Park sponsorluktan çekilmek istiyor,ancak kulüp antlaşmada yazılı olan cezai şartı öne sürüyor.

2- Forumda bazı kardeşlerimin adını zikrettiği,Refik ARKAN ve imparator dediğiniz eski yönetici Hakan ÜSTÜNBERK Mahmudi için bastırıyor.

3- Uefa kriterleri daha belli olmadığı için kulüp mali açıdan sıkıntı yaşamamak için biraz dikkatli davranıyor.

4- Asıl Başkanı üzen Oktay MAHMUDİ'nin başkanla görüşmeye kendisi yerine menejerini göndermesi,Başkanı hem üzdü hem de kızdırdı.Başkanda bu sebeb ve hocanın fiyatını ikiye katlaması sonucu başka arayışlara girdi.

5-Erman KUNTER ismi bir alternatif kimse iki hoca birbirinden daha iyi demiyor,ama Erman Hoca liseli olmasından değil hem az bütçeyle iyi bir takım yapması hemde oyun felsefesiyle ön plana çıkıyor.

6-Adnan POLAT zamanında Haldun Atamanı Şardan da Mahmudiyi istedi,Hakan bey bu takımı kurmadı o Yiğit beyin kaymağını yedi

7- Son 5 sezonda harcanan 96 mil. dolar karşısında ortada net bir başarı olmaması Başkanı bir kez daha düşünmeye sevk etti.

Sanırım ben Sevim hanıma cinsiyeti yazacakken cinsi yazmışım onun için Özür dilerim ancak bu forumda beni tanıyanlar bilir ki lise ye laf edilince ben biraz sinirleniyorum.Ancak Özyer'de liseliydi ve ben bu forumda ona karşı tek karşı çıkan bendim yani mevzu Galatasaray'sa liseli bile olsa fark etmez.

Şimdi foruma yeni yazmaya başlayan arkadaşlar öncelikle cevap yazarken karşınıda ki kişinin sizin bir büyünüz olduğunu bilmeniz lazım

Tek karsı cıkan bendim dersen abi kırarsın beni üzersin :) bilirsin seni severim :) okadar sossilini bile yemisken ayıp valla :(

Yılmaz bak bilmeden yazıp itham ediyorsun sen cholet'in bu sene bütçesini biliyormusun neyi neyle kıyaslıyorsun,cholet yarı finale kimi eleyerek çıktı fransa ligini lider bitirmiş takımı bu kıstas değil sen havanda su döküyorsun senin yazdıkların ve gerçekler aynı değil kardeşim.

Cholet'in butcesi acikca beni ilgilendirmiyor.. Beni Erman Kunter'in kapabiliteleri ilgilendiriyor.. Az butce ile orta karar basari yakalamis bir koc basarili midir? veya 18 yillik kariyeri boyunca su anki Galatasaray'in butcesinde bir takimi ve bu butcedeki oyunculari yonetmemis bir hocanin sanki Oktay Hoca'nin muadili gibi addedilmesi gayet sacma geliyor hepsi bu.. Gayet acik bir soru soruyorum: eger basketbol subesini buyutup Euroleague seviyesinde bir takim olusturmayi hedefliyorsak, kariyerinde hic bu seviyelerde olmamis bir koc dogru kisi mi? Yoksa Galatasaray'da Euroleague seviyesinde basarili olmus, Euroleague seviyesinde kabul edilen bir hoca mi?

Vay be adam Fransa ligi liderini eleyince, 6-7 yilda bir tane Fransa sampiyonlugu alinca Oktay Mahmuti'nin muadili olmus bir anda.. Erman Kunter 18 yillik kariyeri boyunca kucuk-orta takimlarda beklentilerin uzerinde isler yapmis hepsi bu.. O da neymis 7 yilda 1 Fransa sampiyonlugu bir kac yari final.. Haa eger amacimiz butceyi yariya indirip 3-8 arasi takilan Eurochallenge'da ceyrek final kovalayan bir takim yaratmaksa tabiki Erman Kunter gelsin.. O durumda Oktay Mahmuti zaten olmaz..

Mithat Beyyyy ben liseye karsı degilim.Liseli zihniyete karsıyım.İşin ilginç tarafı Erman Kunterde Oktay hocaya yakın yüksek ücret talep etmiş.Lütfen bunlarıda yazınki forumdaki arkadaslar bunuda bilsin.Ayrıca Oktay Hocayı kötü gösteren haber kaynaklarınıda açıklayınki herkes bilgi sahibi olsun.Ben hep dedimki Oktay hoca bizde 2 sene daha kalsın idaaa ediyorum bu muhtesem taraftarla takım en kötü ihtimal EURoCUP alacak.Yada herkesin hayali olan EUROLİG'de final four oynayacak.O kadarda iddalyım.

Mithat abinin söylediğine göre seneye Obradovic'li Efes'i veya Fener'i çeyrek finalde falan elersek şampiyon olmuş gibi sevineceğiz. :)

Kısa ve net iyi bir organizasyon ile bu sponsor desteği ile hem Cem Akdağ hem de Erman Kunter bu bulunduğumuz noktadan daha aşağıda olmazlardı. Doğru basketbol oynattıktan sonra başarı çok uzak değildir. O saydığınız oyuncular emin olun başka X bir isimde olsa bu kulübe gelirlerdi çünkü oluşum o yöndeydi Furkan'ı ilk istediğimiz yıl değil ancak 2. yıl alabildik hatırlatırım size. Yine Shipp geldiğinde çoğu kimse tu kaka yapmıştı.

Ama işte çıktığımız o yerlerde kalabilmek önemli evet koç başarılı olabilir genel itibariyle ama Euroleage de bu yıl olmayacağız, basketbol kültürünün yapısını yanlış oluşturmaya çalışıyoruz herşey içiçe giriyor karmaşıklaşıyor bunca yıldır bu gelenekten uzak olunca şube de entrikalar ardı ardına geliyor. Camia içinde gelenekçilikten gelen o konuda ödün vermek istemeyen kesimler var, kimse şampiyon olmayan ve henüz tam olarak başarılı adledilmeyen bir koça şubeyi tam yetkili olarak bırakmak istemez.

Erman Kunter'in en önemli 2 oyuncusu sakatlık yaşayıp uzun süre uzak kaldılar sistemin önemli isimleriydiler aynı bizdeki Shipp şanssızlığında olduğu gibi. Uzun yıllar Fransa'da bir kültür-gelenek oluşturmuş, istikrar yakalamış birisi cuk diye bizim şubeyede uyar düşüncesindeyim.

Iskembeden sallamak yerine acikca soyleyebilir misin kariyerindeki en ust nokta Cholet koclugu olan biri hangi gecmis birikimi ve basarisi ile Galatasarayi mevcut seviyesine tasiyacakti?? aa ama olur mu benim ki de soru Erman Kunter dedigim Ivkovic, Obradovic seviyesinde bir koc..

Mithat Beyyyy ben liseye karsı degilim.Liseli zihniyete karsıyım.İşin ilginç tarafı Erman Kunterde Oktay hocaya yakın yüksek ücret talep etmiş.Lütfen bunlarıda yazınki forumdaki arkadaslar bunuda bilsin.Ayrıca Oktay Hocayı kötü gösteren haber kaynaklarınıda açıklayınki herkes bilgi sahibi olsun.Ben hep dedimki Oktay hoca bizde 2 sene daha kalsın idaaa ediyorum bu muhtesem taraftarla takım en kötü ihtimal EURoCUP alacak.Yada herkesin hayali olan EUROLİG'de final four oynayacak.O kadarda iddalyım.
Sevim hanım açıkça söyleyeyim ki Erman kunter Mahmudinin yarı fiyatına getirir bu takıma koç yaparım eğer dediğim rakam olmassa fazlasını ben cebimden veririm daha önce nasıl verdiysem yine veririm feda olsun.Ancak yere göğe sığdıramadığınız koç ne kadar alıyor bu sene üç kupa kazanarak şampiyon olan Ataman ne kadar alıyor lütfen araştırın.Benden isim istemeyin ama benim kim oluğumu forum yöneticisi arkadaşlara sorarsanız bilgi sahibi olabilirsiniz.

Takımım küme düşse utanmazdım fakat bu olaylar beni utandırmaya başladı.ibrahim kutluay adlı şahıs gibi görüyorum bazılarını artık.Galatasaray basketbol takımını çekemeyenler var aramızda.Özellikle koçu çekemeyenler var.Bu kadar güzel 2 sene geçirmişken anlam veremiyorum.Tamam bu sene yarı finalde elendik fakat herkes nasıl elendiğimizi biliyor.Benim yanıma beşiktaşlı arkadaşım hakem hatasıyla yendik ama eledik bile dedi.Bende tebrik ettim.Eğer sorun yarı final ise Oktay hoca bıraksın kendi gitsin.Eğer sorun 2 katı para ise belki adamın denemek istediği şeyler var eğer bu para bana verilirse anlaşıldı ki Galatasaray camiası basketbola yatırım yapacak demekdir belki amaç ya da hakettiğini düşünüyor olabilir.Hakediyorda.Oktay Mahmuti candır.Şu basketbolda 2 ismi sevmişimdir.Seimone Augustus ve Oktay Mahmuti...Bu iki isim beni tanıyan herkes bilir ölümüne severim.Fakat saygısızlık yapılırsa,saygısızlık yapanlar gözüme gözükmesin.Nerede olursa olsun ister başkan ister şu ister bu tepkimi ortaya koyarım.Galatasaray camiasına yakışmayan davranışlar görüyoruz son günlerde.Sözleşme imzalansa bile bence çok şey yanlış olarak gidecek gibi duruyor.O yüzden zor günler bizi bekliyor olabilir...Sözleşme imzalamaya gitmemiş olması filanda menajerini yollamasını pek doğru gelmedi bana.Doğru olsa bile bizim başkan ilk görüşmeye gelmemiştir oda tepkisini ortaya koymak istemiştir.Sonuçta haklıda olur eğer öyleyse.Adamı tek başkan ilgilendirir diğerlerinden kimene.''Son Topa Kadar'' sözünün baş kahramanı baş antrenörüne ayıp yapılıyor ve bazılarıda göz yumuyor.Çok uzun yazı oldu fakat içim yedirmiyor bu yapılanları yazıklar olsun!

Fransa ligi ile Türkiye ligi bir mi? :)

Aynen bir de Fransa Ligi ile Turkiyeyi esleek gibi kiyaslamiyorlar mi!! Euroleague A Linasli takimlar: TR iki takim FR: 0

Anadolu Efes Istanbul
Asseco Prokom Gdynia
Caja Laboral
CSKA Moscow
FC Barcelona Regal
Fenerbahce Ulker Istanbul
Lottomatica Roma*
Maccabi Electra Tel Aviv
Montepaschi Siena
Olympiacos Piraeus
Panathinaikos Athens
Real Madrid
Unicaja
Zalgiris Kaunas

B Lisansi icin Euroleague siralamasi:

#
COUNTRY / LEAGUE
POSITION
1 Spain Champion (FC Barcelona Regal or Real Madrid)
2 Russia Champion (CSKA Moscow)
3 Greece Champion (Olympiacos Piraeus)
4 Italy Champion (Montepaschi Siena or EA7 Emporio Armani Milan)
5 Turkey Champion (Anadolu Efes Istanbul or Besiktas JK Milangaz)
6 France Champion (Elan Chalon or Le Mans)

Yani neymis TR'den 3 takim euroleague gidene kadar fransadan 1 takim gidebiliyor.. ve evet Oktay Mahmuti bu takimlarla mucadele ederken Erman Kunter de Euroleague'e zar zor bir temsilci sokan Fransa'da mucadele etmektedir...

Kimleri kimleri harcadı insanlar, Oktay Hoca da dokunulmaz değil, eleştirmekte de, düzgün bir üslupla kızmakta da herkesin hakkı var, ama yine de şu takımın, bize bu kadar heyecan katacak kadar ilerlemesindeki en önemli kişiyi insanların bu kadar kolay harcaması ciddi olarak bende büyük hayal kırıklığı oluşturdu.

Basketbola olan ilgi falan arttı, insanlar artık futboldan alıştıkları şampiyon olduk mu kalsın süper hoca, olmadık mı gitsin başkası gelsin anlayışından biraz kopmuştur diye düşünüyordum.

Oktay Hoca'ya da bunlar yapıldıysa bu taraftar ve bu kulüp iflah olmaz artık. Diğer takımların taraftarlarından bir farkımız var diye düşünürdüm ve daha önemlisi bununla övünürdüm hep, ama şu süreçte gördük ki eleştirdiğimiz, hatta dalga geçtiğimiz o taraftarlardan hiçbir farkımız yokmuş.

mithat bey öncelikle insanlar bu konu üzerinde kafayı sıyırmak üzereyken bu açıklamalar gerçekten çok iyi oldu.sayın ünal aysal'ın ben fatih terim ile yakaladığı sıcak ortamı oktay mahmuti ile yakalayamadığını düşünüyorum.fatih terim'in örneğin boş mukaveleyi imzalarım sözümüz imzamızdır tarzı yaklaşımlarının benzerlerinin oktay mahmuti'den de beklenildiğini düşünüyorum.ikiside işlerinde çok iyi fakat çok ayrı karakterler.oktay mahmuti belirli çizgileri olan bir insan tamamen herşeye profesyonel yaklaşan bir kişilik.belkide orda kendisinin olmamasının gerektiğini düşündüğü için gitmemiştir.mahmuti taraftar olayına bile uzun süre hiç bulaşmadı.sevmiyor böyle şeyleri.mahmuti imzayı attığında bir efes taraftarı, galatasaray taraftarı ile hocanın diyaloglarının nasıl olacağını çok merak ettiğini kendilerine yıllar boyunca sadece bir kere el kaldırıp selam verdiğini söylemişti.ilk sezonundaki sezonun ilk maçı erdemir maçında tribünden o kadar tezahurat yapılmasına rağmen karşılık vermemişti.belli prensipleri,farklı felsefeleri olan kişilerden aynı tepkileri beklemek bence pek mantıklı değil.eğer sezon içinde çıkan efes transferi nedeni ile yönetimden yüksek miktarda bir ücret talep ederek karşılanmaması ile efes'e giderse yönetime kızmam.ortada 2+2 yıllık resmi siteden yayımlanmış bir anlaşmada herkes tarafından bilindiğine göre bütün top yönetimde.

Sevim hanım açıkça söyleyeyim ki Erman kunter Mahmudinin yarı fiyatına getirir bu takıma koç yaparım eğer dediğim rakam olmassa fazlasını ben cebimden veririm daha önce nasıl verdiysem yine veririm feda olsun.Ancak yere göğe sığdıramadığınız koç ne kadar alıyor bu sene üç kupa kazanarak şampiyon olan Ataman ne kadar alıyor lütfen araştırın.Benden isim istemeyin ama benim kim oluğumu forum yöneticisi arkadaşlara sorarsanız bilgi sahibi olabilirsiniz.

evet Milangaz'dan 9 milyon dolar destek alan Besiktas'ta Ergin Ataman hayrina calisiyor.. Acikca ne kadar aliyor soyle de biz de bilelim kaynagini da belirt ama.. Erman Kunter Turkiye'den bu yil uc takimin katildigi Euroleague'e bir takim sokabilen Fransa'da 7 yilda bir sampıyonluk elde etmis.. Kariyerindeki en ust nokta Cholet koclugu ve Eurochallenge finali ve Eurloleague'de 1 kez katilip ilk turda elenmek olmus bir koc tabi ki Oktay Mahmuti'nin yarı kontratına razı olacak.. Oktay Hoca gibi 4 lig sampiyonlugu, Euroleague ceyrek finali, Euroleague 2. tur seviyesinde kac mac seviyesine geldiginde Oktay Mahmuti'nin istedigi kontrati isteyebilir.. Yoksa Ertugrul Saglam'in da ne haddine Fatih Terim'in kontratini istemek!!!

Kardeşim cevap yazmak istemiyorum ama zorluyorsun,senin yaşın gerçekten 29 mu yoksa zekasal bir sıkıntı mı var 1,5 veya 2 mil euroluk takımla sen ne yapmasını bekliyordun.Senin beğenmediğin adam mototion offance oyunun yaratıcısı,fransa milli takımana düşünülen bir adam şuan ispanya ,italya ve rusyadan teklif alan o sen hala bu adam ne yaptı kardeşim sen basketbol cahilimisin kimsin sen ya bana yazdırmayın burda beşiktaş maçının soyunma odasında yaşananları.ona bakarsan Ceyhun Yıldızoğlu bu sezon Mahmudiden daha başarılı ne oldu sonu.İki gündür sabrediyorum ama sabrın sonu var yeter.hep anı yazıyı yazıyorsun yokmu senin basketbol felsefen ben mahmudi kötümü dedim erman mahmudiden daha mı iyi dedim bu adam bu para etmez diyorum buda gerçek