Oktay Mahmuti

Hemen düzelteyim petsy efese alan dodo dur aydın abinin okeyi ile mirsad ve hidoyu da dodo ve aydın abi almıştır efese mahmudi o zamanlar çay işlerine bakıyordu efesin

Hido'yu o aldırdı demedim zaten o yetiştirdi yıldız takımda, Naumoski ise onun önerisi ile alındı Makedonya'dan gidip işleri bitiren Dodo'dur orası ayrı yaz yaz basketboldan anlamayanlar kanacak size :)

Bu site Galatasaray başkanlık makamının büyüklüğünün farkına varmamış gençler le dolmuş yazık !!!!

Mithat Abi Selam,

O başkan ve yönetimi Cem Hoca'ya (Galatasaraylılıksa Galatasaraylılık, antrenörlükse antrenörlük, bana göre tartışılmaz isimdir) yaptığı ayıptan sonra, senin ve Kemal Bey'in bahsettiği bahanelerin arkasına hangi hakla sığınabiliyor?

Tanju'nun söylediği gibi, madem Mahmuti küfretti, madem menajeri terbiyesizlik yaptı; neden resmi siteden kontrat imzalandığı haberi geçildi?

Bunun sebebi, tıpkı Cem Akdağ olayında olduğu gibi coachun adı Mahmuti olayında resmi olarak, Akdağ olayında da yarı resmi olarak açıklanmasına rağmen, camianın içindeki değişik grupların kendi adayları için kulis yapmaları mıdır? Bu soruma sen ya da Kemal Bey cevap verebilir misiniz? Yoksa, yönetim içinde bu isimlerin artıları ve eksileri yan yana konarak nesnel bir değerlendirme mi yapılmıştır? Yönetimde bu değerlendirmeyi yapabilecek, basketbolla kişisel olarak ilgilenen yöneticiler var mıdır?

Ne yazık ki, bu kongre yapısı değişmedikçe, amatör olarak adlandırılan şubeler seçim sonrası ulufe gibi dağıtılmaya devam edecektir. Kişisel ihtirasların esiri olacaklardır. Olan da bizim gibi adamlara olur. Takım biraz başarılı olsun, aklına kombineler gelip en iyi yerleri rezerve ettiren zihniyet, işlerine gelmeyince salonun kapısının önünden geçmemekte bir an bile tereddüt etmeyecektir. Taraftarın da tepkisi yetersiz olduğundan, kulüp kafasına göre davranmakta haklı tabii.

Ünal Aysal Allah mı, tövbe haşa, niye karşısında hazır olda durması gerekiyormuş bir menajerin?

Hayır öyle meziyetleri varsa; YD'yi desteklemeye yeltenirken, 20 milyon Galatasaraylı'ya AKP'ye oy verdirirken, TV'de Fenerbahçe Asbaşkanından azar yerken, önce kupayı burada almasak da olur deyip sonra Terim'in itarazı sonucunda karar değiştirirken, transferlerde bol bol söyleyip az az alırken ve de Telegol gibi aşağılık programlara daimi konuk olmaya yaklaşırken de göstersin onları.

Mahmuti bana küfür etti, yolladım desin. Eyvallah.
Mahmuti veremeyeceğimiz kadar para istedi, anlaşamadık desin. Eyvallah.

Ama geçti artık Bor'un pazarı, bunlar hikaye. Galatasaray resmi sitesini uyduruk haber sitelerde çevirdiler, bir resmi site yalan yazar mı? Oktay Mahmuti'yi itibarsızlaştırma çabaları, asıl kendilerini itibarsızlaştırıyor haberleri yok.

Aha ne güzel yazmış Aras :)

Beşiktaş'ın öncesindeki 20 senede şampiyonlar: Efes, Ülker ve 2 senelik müthiş yatırıma sahip Tofaş. Sadece 1 sene istisna oldu diye Ergin Ataman-Beşiktaş olayı örnek olacak öyle mi? Ben de ondan önceki 20 senede neredeydi bu sistem dışı takımlar onu soruyorum size? Bu seneyi hesaba katıp şampiyonluğu kolay görün siz ve sizin kafanız kolay görsün, özellikle sürekli genç transferlerini kovalayan 2 senedir büyüyen bu şubeyi 3-4 sene sonra diğer takımların yerlileri iyice yaşlanacağı için domine edecek bir takım Galatasaray basketbolda ama çomak sokuldu ve buna engel oluyor. İşte bu çomak sokanlardır Galatasaray'ın aslında en büyük düşmanları...

Sevgili tanju yazının tamamını değil de işine gelen noktayı kesip alıp cevap vermek ve üstelik bazı şeylerle itham etmek bence hiç yakışmamış. Bukadar kimlikçiliğe gerek yok ben 50 küsür senedir Galatasaraylıyım sen 25 senedir.Dilerim 50 hatta 70.yıllarını görürsün Galatasaraylılıkta.genel konuşuyorum kimseyi çomakçı gibi altından kalkamayacağın laflarla itham etme bir abin olarak tavsiyem

Ünal Aysal Allah mı, tövbe haşa, niye karşısında hazır olda durması gerekiyormuş bir menajerin?

Hayır öyle meziyetleri varsa; YD'yi desteklemeye yeltenirken, 20 milyon Galatasaraylı'ya AKP'ye oy verdirirken, TV'de Fenerbahçe Asbaşkanından azar yerken, önce kupayı burada almasak da olur deyip sonra Terim'in itarazı sonucunda karar değiştirirken, transferlerde bol bol söyleyip az az alırken ve de Telegol gibi aşağılık programlara daimi konuk olmaya yaklaşırken de göstersin onları.

Mahmuti bana küfür etti, yolladım desin. Eyvallah.
Mahmuti veremeyeceğimiz kadar para istedi, anlaşamadık desin. Eyvallah.

Ama geçti artık Bor'un pazarı, bunlar hikaye. Galatasaray resmi sitesini uyduruk haber sitelerde çevirdiler, bir resmi site yalan yazar mı? Oktay Mahmuti'yi itibarsızlaştırma çabaları, asıl kendilerini itibarsızlaştırıyor haberleri yok.

Bu geride kalmasın

Deminki mesajımda yazmayı unuttum.

Kendimden örnek vereyim para konuşmaktan hiç hoşlanmam, beceremem de. Mahmuti de kendi haklarını daha iyi koruyabilecek olan, işin profesyoneline vekalet vermişse; gayet doğal olanı yapmıştır benim için.

Sevgili tanju yazının tamamını değil de işine gelen noktayı kesip alıp cevap vermek ve üstelik bazı şeylerle itham etmek bence hiç yakışmamış. Bukadar kimlikçiliğe gerek yok ben 50 küsür senedir Galatasaraylıyım sen 25 senedir.Dilerim 50 hatta 70.yıllarını görürsün Galatasaraylılıkta.genel konuşuyorum kimseyi çomakçı gibi altından kalkamayacağın laflarla itham etme bir abin olarak tavsiyem

Size bir şey demedim abi çomak sokanlar dediğim Mahmuti'yi yollamak isteyenler, bu yapılanmanın önüne geçenler. Taraftarın içinde gitmesini savunanlar olur orası ayrı ama gönderen siz değilsiniz...

Size olacağı söyleyim Obradoviç ile konuşulur illaki sonra Ergin Ataman ile baya ciddi görüşülür ama cidden oturulup konuşulur bayada mesafe katedilir ama bi sebepten dolayı o da olmaz son çare olarak Erman Kunter geitirilir 5 milyonluk bi takım kurulur şubede bi kısım Liseli güçlerin oyuncağı olur.

Not alın bunu Oktay Mahmuti savaşını kazanamzsa olacak olan budur.

Oktay Mahmuti ismi umrumda değil ama ona yapılan bu oyun belli bir planın parçasıdır o yüzden Oktay Mahmuti ismi çok öenmlidir şu an için.

Yav ne ergin atamanmış! Bu dediğiniz adam sizi nasıl eledi. Serinin 4. maçı nasıl sonuçlandı. Hakemler nasıl hatalar yaptı. Siz ne diyorsunuz Allah aşkına. Çaycıymış... Galatasarayın koçu,2 seneden beri rüya gibi sezonlar yaşadık,başkan diyorsunuz başkan çıkıp konuşsun. Geçen sene fbli yöneticilerin hakemlerle telefon görüşmesi yok mu? Bu sene nasıl elendik? Yazık yazık...

Galatasaray Medical Park erkek basketbol takımına tarihi zaferler yaşatan Oktay Mahmuti çaycı oldu GSBasket yönetimi ses çıkaramıyor beni cezalandırın bu hesabı sizden sorduğum için.

bu arada cholet nba kaç oyumcu vermiş birde ona bakalım.Sen mahmudinin yetiştirdiği bir adam ismi yazsana göksenin deme onu o yetiştirmedi.

Mithat abi senin mantığınla Göksenin'i Mahmuti yetiştirmediyse eğer;

Cholet'in Nba oyuncuları Beaubois ve Seraphin de Erman Kunter öncesi Cholet altyapısına gelmiş oyuncular, Nba'e giden 3.oyuncusu ben de vardı diye hatırlıyorum ama ismi aklımda değil şu an. O zaman onları da Erman hoca mı yetiştirmedi sizin mantığa göre?

Önemli olan altyapıdaki oyuncuları üst yapıya çıkarmak, Göksenin için de bunu yaptı Oktay hoca tıpkı Erman Kunter'in Cholet'te bu isimlerin Nba'ye gitmesinde büyük katkıları olduğu gibi.

Galatasaray yönetim kurulunda ısrarla Oktay Mahmudinin arkasında duran ve onunla devam edilmesi gerektiğini savunan yöneticiler var.Bunların en başında da Ünal Aysal geliyor. ama kırgınlığın olduğu yerde ne şekilde bir birliktelik devam ederse etsin başarı gelmez. Bu kırgınlık çözülürse ki çözülmeyecek bir durum değil olaylar da genelin istediği gibi son bulur. ama kırgınlıklar çözülmedikten sonrada devam edilecek bir beraberlik de işte o zaman kayıp sezonlar başlar.
Herkese iyi geceler

Kardeşim kim neye cevap verememiş,asıl sen kendine dikkat et mahmudiye bizden başka kimse bu parayı vermedi,ama sen hala erman hocada kaldıysan ona cevap vereyim fransanın en köklü kulübü le mans Türkiyenin basketbolda en büyük kulübü Galatasaray Erman bu takıma geldiğinde mahmudi daha asistandı Türk milli takımı 1999 avrupa yampiyonası son saniye Haluk 3 lüğü atsa finale çıkacaktık.Bu yıl görüldüki para ile şampiyonluk olmuyor Ataman bonus dahil 650 bin dolar bu sene adam 3 kupa aldı biz üçün birini bu arada cholet nba kaç oyumcu vermiş birde ona bakalım.Sen mahmudinin yetiştirdiği bir adam ismi yazsana göksenin deme onu o yetiştirmedi.

Erman bu takıma geldiginde Mahmuti daha asistandi, dogru diyosun abi de sonradan gelip Efes, Benetton Treviso ve Glatasaray,da mesafeyi biraz acti Oktay Mahmuti.. Sen soyledikten Sonra baktım gorebildigim kadariyla Beabois, De Colo, Seraphin olmak uzere uc oyuncu gondermis Cholet NBA'ye hepsi de 20-22 yasinda bu genclerin.. Eminim Erman Kunter'in bu genclerin gelisiminde payi vardir ancak amac basarili bir takim olusturmak mi NBA'ye oyuncu yetistirmek mi? Bizden de iki oyuncu NBA'ye gidecek gibi duruyor: Furkan Aldemir ve Sertac Sanli gerci Sertac bu yil degil de seneye secilir.. Basarili koc olmanin on sarti altyapidan adam yetistirmekse o ayri.. Ki İlkan, Furkan, Sertac'i kulubumuze kazandiran ve alttan iyi bir jenerasyon gelmesini saglayan da kendisidir.. ve evet Oktay Mahmuti'nin karsilastirilabilirligi olan koc Ergin Ataman'dir.. Ergin'in maasi hakkinda bilgim yok ama bakalim bu yil kaca anlasacak? Ayrica Deron Williams'a aylik 350 bin dolar verebilen bir takımın Koc'a 650 binden fazla verdigini dusunuyorum ama senin dedigin gibi olsun..

Toparlamak gerekirse iki yilda takima kattiklari ve performansi dusunulurse sence zam istemek hakkı degil mi?

evet oktay mahmuti'ye çaycı yakıştırmasını yapan bir adam,sonra gelip burda bize naval okuyor ne güzel..

Yasin kardeşim ben 10 bin fenerlinin içinde canlı yayında fb yöneticisi Mahmut USLU'yu yumrukladığımda şeref türbününde canlı yayında sen nerdeydin,Erşan Kartalı soyunma odasında dövdüğümde sen nerdeydin ,polis salonu boşaltırken 250 kişilik şeref türbününe 1100 kişi sokan ve maçı oynatırken sen nerdeydin,ben ahmet cömertte 2250 kişinin bilet parasını öderken sen nerdeydin,bu gün övündüğümüz engelsiz aslanları 200 milyar borç bularak kurulduğunda sen nerdeydin,polislerin iaşesi olmadığı için maça çıkmazken kebabçıdan dürüm yaptırıken sen nerdeydin daha yazayım mı ben mi maval okuyorum sanırım ben bu takım için ailemi işimi bıraktığımda sen televizyonda bizi seyrediyordun.

Galatasaray Medical Park erkek basketbol takımına tarihi zaferler yaşatan Oktay Mahmuti çaycı oldu GSBasket yönetimi ses çıkaramıyor beni cezalandırın bu hesabı sizden sorduğum için.
Aaaaa lütfen o ne demekk ! Ben Hasleme 5 numara oynar dedim 2 hafta ceza yedim lütfen ! Bu da laf mı ? Çaycı demiş aaa mantıklı değil mi ? Adamın biri bana sizin gibi zihniyetler yüzünden falan filan yazar ben ceza yerim lütfen!

Yılmaz abi yazmış, De Colo da draft edilmişti evet ama daha gitmedi, Erman Kunter'in de katkısı büyüktür A takımda genç yaşta oynattığı için ama onu Erman Kunter yetiştirmedi eğer Göksenin'i Oktay hoca yetiştirmediyse aynı kapıya çıkar Mithat abinin mantığı öyleyse.

Hemen düzelteyim petsy efese alan dodo dur aydın abinin okeyi ile mirsad ve hidoyu da dodo ve aydın abi almıştır efese mahmudi o zamanlar çay işlerine bakıyordu efesin

Yardimci antrenorler caycilik mi yapiyor? Emir Alkas Galatasaray'da cay getir goturden mi sorumludur, benim bildigim sanki oyle degilde transferde vs soz hakki olan biri Emir Alkas.. Zamaninda nasil Ergin Ataman ve Oktay Mahmuti'nin de vardi ise.. Yoksa cayciliktan bir anda koc olmak zor sanki..

Galatasaray taraftarı şunu anlayacak ki kimse mükemmel değildir.Herkesin hataları vardır.Oktay Mahmudinin bile hataları vardır. GALATASARAY BAŞKANININ BİZZAT DAVETİNE MENAJER YOLLANMAZ, KENDİN GİTMEK ZORUNDASIN.Görüşeceğin kişi şube başkanı veya herhangi bir yönetim kurulu değil patron, işveren senin maaşını verecek olan kişi ve bu kişi seni çağırıyorsa kusura bakmasın kimse gideceksin

Oktay Mahmudi bu noktada bazı kültürü bilmemesi doğal.Çalıştığı kulüp anadolu efes değil.Oradaki alışkanlıklardan ötürüde kaynaklanmış olabilir.

Resmi sitede açıklamaya takılıyor herkes.Resmi sitede açıklamayı yayınlayan Galatasaray spor kulübüdür.ama anlaşmayı daha sonra çıkmaza sokan Galatasaray spor kulübü değildir.Burada ne ile suçlanılıyor gerçekten anlamıyorum. sizi bir firmaya işe alacaklar evraklarını getiriyorsun sigortan başlıyor sonra iki gün sonra yok ben vazgeçtim dersen ya da firmaya ters düşecek bir harekette bulunursn firmada sigortanı donduruyor.Burada acımasızca suçlanacak bir durum var mı ortada?

Yine anlaşılabilir.Olay tamamen bitmiş değil.ama bu duruma gelmesindeki esas neden menajerdir. ama tüm bunları taraftarın bilmeden gidip yönetimi eleştirmesi hele ki o yönetimin Oktay mahmudi zarar görmesin diye mümkün mertebe susmasına rağmen inatla eleştirilmesi de trajikomik olaylar. Gözlere perde inmemesi lazım.Biraz rasyonel bakılmalı.Oktay Mahmudi benim babamın oğlu değil.Galatasarayı dünyada olacaksa şampiyon yapacak tek koç Oktay Mahmudide değil. Şampiyonluk çok kolay aslında.İyi bir koç iyi yabancılar vs. işte ergin ataman örneği.sistem sistem diye geçinen fenerbahçe ülker ve anadolu efesin durumuda ortada.

Şampiyon olmak için illa sisteme gerek yok fakat sistem kuruldu plan proje var diyede Galatasaray kulübü başkanına yapılan terbiyesizlik sineye çekilecek diye bir kural da yok.Neyse bu konu uzayıp gidecek bayağı anlaşılan. Herşeyin üstünde ise Galatasaray , bu felsefeyi savunuyorsa insanlar o zaman eleştiri gereksiz.Heleki günahsız bir koç (erman kunter) durduk yere vurmak eleştirmek kadar da saçma birşey yok. O kadar uzak ki bu konulardan bu tartışmalardan ve bu söylenenlerden.

Sisteme falan gerek yok ya, Obradociv, ıvkovic vs Panatinakos, Olympiakos, Siena vb ne anlarlar bu isten alirsin uc oyuncu olur biter parayi bastiran sampiyon oluyor zaten..

Yasin kardeşim ben 10 bin fenerlinin içinde canlı yayında fb yöneticisi Mahmut USLU'yu yumrukladığımda şeref türbününde canlı yayında sen nerdeydin,Erşan Kartalı soyunma odasında dövdüğümde sen nerdeydin ,polis salonu boşaltırken 250 kişilik şeref türbününe 1100 kişi sokan ve maçı oynatırken sen nerdeydin,ben ahmet cömertte 2250 kişinin bilet parasını öderken sen nerdeydin,bu gün övündüğümüz engelsiz aslanları 200 milyar borç bularak kurulduğunda sen nerdeydin,polislerin iaşesi olmadığı için maça çıkmazken kebabçıdan dürüm yaptırıken sen nerdeydin daha yazayım mı ben mi maval okuyorum sanırım ben bu takım için ailemi işimi bıraktığımda sen televizyonda bizi seyrediyordun.

benim için şu günde mahmuti'nin arkasında durmak,aptal bi fb yöneticisini yumruklamaktan daha büyük galatasaraylılıktır..hepsi bu..siz yaptıklarınızla saygı bekliyorsunuz,ama bu kulüp için çok şey yapan hocaya saygınız yok..