Oktay Mahmuti

Uyardık bir şeyler anlatmaya çalıştık. Bu takımın başkanı demiyorum.Başkandan da öte lideri Ünal Aysaldır. Ve Galatasaray da bir müessese kulübü değildir. Köklü geleneği ve kültürü olan kimine göre bir din gibi görünen camiadır. Ve Galatasaray başkanına engin özerhun muamelesi yapılmaması gerekiyordu.Bazı şeyleri ima etmeye çalıştık ama Mithat bey açıkça yazdığına göre ekleme yapmakta ta yarar var.

Çok afedersiniz Kıçı kırık bir menajer Galatasaray Başkanının karşısında bacak bacak üstüne atıp sakız çiğneyemez. Ve yine söylüyorum başkan Ünal aysalla kim olursa olsun görüşmeye menajer eş dost akraba x y kimse yollanmaz direk kendisinin gitmesi lazımdı. eğer o menajer yaka paça odadan atılmadysa Ünal Aysalın nezaketindendir.

Yönetimi bu saatten sonra tek bişey için eleştiririm hedef küçültülürse.Şu zamana kadar olan ki süreçte hani şamğiyonluktan daha önemli olan değerler var deniliyor ya işte o değerleri koruma uğruna yapılan her şey doğrudur.

Kemal abi ben yazmadım sen yazdın,Ünal beyin yerinde ben olsaydım camdan atardım herifi,dahasıda var ama yazmak istemiyorum,bazı kardeşlerim kabullenmek yerine doğruları yok saymayı kendilerine daha uygun görüyorlar

Kemal abi ben yazmadım sen yazdın,Ünal beyin yerinde ben olsaydım camdan atardım herifi,dahasıda var ama yazmak istemiyorum,bazı kardeşlerim kabullenmek yerine doğruları yok saymayı kendilerine daha uygun görüyorlar

Merak ettiğim bir konu var. Avrupa'da ya da Nba'de bu işler nasıl yürüyor? İlla koçla başkan bir araya mı geliyor? Yani bu bir zorunluluk mu? Bilmediğim için soruyorum, diğer arkadaşlar da cevap verirse memnun olurum.

Kardeşim cevap yazmak istemiyorum ama zorluyorsun,senin yaşın gerçekten 29 mu yoksa zekasal bir sıkıntı mı var 1,5 veya 2 mil euroluk takımla sen ne yapmasını bekliyordun.Senin beğenmediğin adam mototion offance oyunun yaratıcısı,fransa milli takımana düşünülen bir adam şuan ispanya ,italya ve rusyadan teklif alan o sen hala bu adam ne yaptı kardeşim sen basketbol cahilimisin kimsin sen ya bana yazdırmayın burda beşiktaş maçının soyunma odasında yaşananları.ona bakarsan Ceyhun Yıldızoğlu bu sezon Mahmudiden daha başarılı ne oldu sonu.İki gündür sabrediyorum ama sabrın sonu var yeter.hep anı yazıyı yazıyorsun yokmu senin basketbol felsefen ben mahmudi kötümü dedim erman mahmudiden daha mı iyi dedim bu adam bu para etmez diyorum buda gerçek

Oncelikle terbiyeni takinirsan iyi edersin, kimse sana burada hakaret etmezken senin de kimseye hakaret etme hakkin yok bunu boyle bil ve terbiyesizlesme!!!

Sana soru sordukca neden cevap veremiyorsun da hep alakasiz alakasiz cevap veriyorsun onu anlamiyorum.. Erman Kunter ne zaman su anki Galatasaray seviyesinde ve kalibresinde bir takim calistirdi? Basit bir soru degil mi ama sen buna cevap verecegin yerde yok surdan yok burdan teklif var diyorsun.. Ergin Atalar'in kontrati ne kadar Oktay Mahmuti ne kadar istedi ve kaynaklarin neler? Paylas da biz de senin engin basketbol bilginden nasiplenelim ulu manitu.. Asil basketbol cahilinin kim oldugunu Erman Kunter'i (18 yillik kariyerinde 10 milyon dolarlik takim gormemis bir koc) Galatasaray'in su anki haline yakistirirken gayet iyi gosteriyorsun zaten.. Erman Kunter orta sinif takimlarin beklentileri gecen kocu olmustur yanlis mi? Ne zaman buyuk bir takimdan kontrat alabildi? Haa bu seviyedeki bir kocu Euroleague,in gediklisi olmaya aday takimina yakistiriyorsan o da senin bilecegin sey.. Ne de olsa basketbol dahisisin sen.. Ama madem kontrat demisken gecen yil Oktay Mahmuti'nin Real Madrid'den teklif aldigini da zahmet edip hatirlayabilirsin umarim..

Çok afedersiniz Kıçı kırık bir menajer Galatasaray Başkanının karşısında bacak bacak üstüne atıp sakız çiğneyemez. Ve yine söylüyorum başkan Ünal aysalla kim olursa olsun görüşmeye menajer eş dost akraba x y kimse yollanmaz direk kendisinin gitmesi lazımdı. eğer o menajer yaka paça odadan atılmadysa Ünal Aysalın nezaketindendir.

Bahane bu mu oldu şimdi? Hahahahahahhahahahahaahhahahahahaahhaahahahahahahhaha

Resmi sitede açıklandıktan sonra 20 gün geçti ve o menajerle 20 gün sonra konuşuldu, aradaki 20 günde sorun yoktu yani öyle mi? O zaman niye Mahmuti hiç aranmadı anlaşma için ve problem menajerin bu hareketleri oldu öyle mi? Bazı şeyleri ima etmişiniz de vs... Yahu kaç gündür adam her türlü karalandı zaten bu haber hiç bir şey onların yanında. Yeni bahaneler üretmeye devam beyler, bilin ki Mahmuti'yi gerçekten sahiplenen taraftarlar unutmayacak bu vefasızlığı, seneye Erman Kunter gelip bütçe de azalınca 4.lüğe oynar takım rahatlarsınız siz de ama 2 senedir yapılanmanın farkında olan gerçek basketbol taraftarının ahını alacak ve o kişiler hep de soğuk bakacak bu yönetime emin olun...

Merak ettiğim bir konu var. Avrupa'da ya da Nba'de bu işler nasıl yürüyor? İlla koçla başkan bir araya mı geliyor? Yani bu bir zorunluluk mu? Bilmediğim için soruyorum, diğer arkadaşlar da cevap verirse memnun olurum.
Koç Obradovic senelerdir Panada başkan harici kimseyle görüşmedi.Oktay hoca menejerini gönderdiyse bir bildiği vardır.Ünal Aysal ilk buluşmaya gelmemiştir bir şey olmuştur.Sonuçta siteden açıklandığı halde bu durumlara gelindeyse afedersin ben kuzenimi filan yollardım konuşmaya.Kısaca bu işi iyice bir araştırın,başkanla görüşme zorunluluğuda yok istediğiyle görüşür sorumlu olan tabii ilk ağız başkan.

Ben olsam menajeri orada kurşuna dizerdim.

Neleri sorun ettiğinizin farkında mısınız Kemal bey? Ünal Aysal Oktay Mahmuti'yi bekletince sorun olmuyor da, menajerinin bacak bacak üstüne atması mı problem? İki sezonluk emekleri bacak yüzünden mi feda edeceğiz biz?

Oncelikle terbiyeni takinirsan iyi edersin, kimse sana burada hakaret etmezken senin de kimseye hakaret etme hakkin yok bunu boyle bil ve terbiyesizlesme!!!

Sana soru sordukca neden cevap veremiyorsun da hep alakasiz alakasiz cevap veriyorsun onu anlamiyorum.. Erman Kunter ne zaman su anki Galatasaray seviyesinde ve kalibresinde bir takim calistirdi? Basit bir soru degil mi ama sen buna cevap verecegin yerde yok surdan yok burdan teklif var diyorsun.. Ergin Atalar'in kontrati ne kadar Oktay Mahmuti ne kadar istedi ve kaynaklarin neler? Paylas da biz de senin engin basketbol bilginden nasiplenelim ulu manitu.. Asil basketbol cahilinin kim oldugunu Erman Kunter'i (18 yillik kariyerinde 10 milyon dolarlik takim gormemis bir koc) Galatasaray'in su anki haline yakistirirken gayet iyi gosteriyorsun zaten.. Erman Kunter orta sinif takimlarin beklentileri gecen kocu olmustur yanlis mi? Ne zaman buyuk bir takimdan kontrat alabildi? Haa bu seviyedeki bir kocu Euroleague,in gediklisi olmaya aday takimina yakistiriyorsan o da senin bilecegin sey.. Ne de olsa basketbol dahisisin sen.. Ama madem kontrat demisken gecen yil Oktay Mahmuti'nin Real Madrid'den teklif aldigini da zahmet edip hatirlayabilirsin umarim..

Kardeşim kim neye cevap verememiş,asıl sen kendine dikkat et mahmudiye bizden başka kimse bu parayı vermedi,ama sen hala erman hocada kaldıysan ona cevap vereyim fransanın en köklü kulübü le mans Türkiyenin basketbolda en büyük kulübü Galatasaray Erman bu takıma geldiğinde mahmudi daha asistandı Türk milli takımı 1999 avrupa yampiyonası son saniye Haluk 3 lüğü atsa finale çıkacaktık.Bu yıl görüldüki para ile şampiyonluk olmuyor Ataman bonus dahil 650 bin dolar bu sene adam 3 kupa aldı biz üçün birini bu arada cholet nba kaç oyumcu vermiş birde ona bakalım.Sen mahmudinin yetiştirdiği bir adam ismi yazsana göksenin deme onu o yetiştirmedi.

Koç Obradovic senelerdir Panada başkan harici kimseyle görüşmedi.Oktay hoca menejerini gönderdiyse bir bildiği vardır.Ünal Aysal ilk buluşmaya gelmemiştir bir şey olmuştur.Sonuçta siteden açıklandığı halde bu durumlara gelindeyse afedersin ben kuzenimi filan yollardım konuşmaya.Kısaca bu işi iyice bir araştırın,başkanla görüşme zorunluluğuda yok istediğiyle görüşür sorumlu olan tabii ilk ağız başkan.

Yok onu biliyorum zaten, Oktay Hoca'nın bunu durduk yere yapmayacağını, kendisine saygısızlık yapıldığını defalarca konuştuk zaten. Sadece normalde de illa başkanla doğrudan muhattap mı olmak gerekiyor bunu öğrenmek istedim. Teşekkürler bilgi için.

Ünal Aysal Allah mı, tövbe haşa, niye karşısında hazır olda durması gerekiyormuş bir menajerin?

Hayır öyle meziyetleri varsa; YD'yi desteklemeye yeltenirken, 20 milyon Galatasaraylı'ya AKP'ye oy verdirirken, TV'de Fenerbahçe Asbaşkanından azar yerken, önce kupayı burada almasak da olur deyip sonra Terim'in itarazı sonucunda karar değiştirirken, transferlerde bol bol söyleyip az az alırken ve de Telegol gibi aşağılık programlara daimi konuk olmaya yaklaşırken de göstersin onları.

Mahmuti bana küfür etti, yolladım desin. Eyvallah.
Mahmuti veremeyeceğimiz kadar para istedi, anlaşamadık desin. Eyvallah.

Ama geçti artık Bor'un pazarı, bunlar hikaye. Galatasaray resmi sitesini uyduruk haber sitelerde çevirdiler, bir resmi site yalan yazar mı? Oktay Mahmuti'yi itibarsızlaştırma çabaları, asıl kendilerini itibarsızlaştırıyor haberleri yok.

Galatasaray taraftarı şunu anlayacak ki kimse mükemmel değildir.Herkesin hataları vardır.Oktay Mahmudinin bile hataları vardır. GALATASARAY BAŞKANININ BİZZAT DAVETİNE MENAJER YOLLANMAZ, KENDİN GİTMEK ZORUNDASIN.Görüşeceğin kişi şube başkanı veya herhangi bir yönetim kurulu değil patron, işveren senin maaşını verecek olan kişi ve bu kişi seni çağırıyorsa kusura bakmasın kimse gideceksin

Oktay Mahmudi bu noktada bazı kültürü bilmemesi doğal.Çalıştığı kulüp anadolu efes değil.Oradaki alışkanlıklardan ötürüde kaynaklanmış olabilir.

Resmi sitede açıklamaya takılıyor herkes.Resmi sitede açıklamayı yayınlayan Galatasaray spor kulübüdür.ama anlaşmayı daha sonra çıkmaza sokan Galatasaray spor kulübü değildir.Burada ne ile suçlanılıyor gerçekten anlamıyorum. sizi bir firmaya işe alacaklar evraklarını getiriyorsun sigortan başlıyor sonra iki gün sonra yok ben vazgeçtim dersen ya da firmaya ters düşecek bir harekette bulunursn firmada sigortanı donduruyor.Burada acımasızca suçlanacak bir durum var mı ortada?

Yine anlaşılabilir.Olay tamamen bitmiş değil.ama bu duruma gelmesindeki esas neden menajerdir. ama tüm bunları taraftarın bilmeden gidip yönetimi eleştirmesi hele ki o yönetimin Oktay mahmudi zarar görmesin diye mümkün mertebe susmasına rağmen inatla eleştirilmesi de trajikomik olaylar. Gözlere perde inmemesi lazım.Biraz rasyonel bakılmalı.Oktay Mahmudi benim babamın oğlu değil.Galatasarayı dünyada olacaksa şampiyon yapacak tek koç Oktay Mahmudide değil. Şampiyonluk çok kolay aslında.İyi bir koç iyi yabancılar vs. işte ergin ataman örneği.sistem sistem diye geçinen fenerbahçe ülker ve anadolu efesin durumuda ortada.

Şampiyon olmak için illa sisteme gerek yok fakat sistem kuruldu plan proje var diyede Galatasaray kulübü başkanına yapılan terbiyesizlik sineye çekilecek diye bir kural da yok.Neyse bu konu uzayıp gidecek bayağı anlaşılan. Herşeyin üstünde ise Galatasaray , bu felsefeyi savunuyorsa insanlar o zaman eleştiri gereksiz.Heleki günahsız bir koç (erman kunter) durduk yere vurmak eleştirmek kadar da saçma birşey yok. O kadar uzak ki bu konulardan bu tartışmalardan ve bu söylenenlerden.

Kardeşim kim neye cevap verememiş,asıl sen kendine dikkat et mahmudiye bizden başka kimse bu parayı vermedi,ama sen hala erman hocada kaldıysan ona cevap vereyim fransanın en köklü kulübü le mans Türkiyenin basketbolda en büyük kulübü Galatasaray Erman bu takıma geldiğinde mahmudi daha asistandı Türk milli takımı 1999 avrupa yampiyonası son saniye Haluk 3 lüğü atsa finale çıkacaktık.Bu yıl görüldüki para ile şampiyonluk olmuyor Ataman bonus dahil 650 bin dolar bu sene adam 3 kupa aldı biz üçün birini bu arada cholet nba kaç oyumcu vermiş birde ona bakalım.Sen mahmudinin yetiştirdiği bir adam ismi yazsana göksenin deme onu o yetiştirmedi.

Efsane Naumoski'yi Efes gibi bir kulube çok cuzi bir rakama genç yaşta aldırmakta önemli rol oynadı ayrıca Hidayet Türkoğlu'nun bugünlerde olmasında da baş aktördür kendisi. Galatasaray'da kendisine fırsat verilmediği için alt yapıdan 2 senede oyuncu çıkaramadı doğal olarak Göksenin dışında ama alt yapıya Makedonya'dan çok yetenekli Nikolov diye oyuncu getirdi yıldız takımda kendisi ve ileride çok önemli bir isim olabilir, küçük takımımız da çok önemli yapılanma içinde ve 5-6 sene sonra oradan A takıma önemli isimler çıkacak ha kendisine o izin verilirse tabi...

Efsane Naumoski'yi Efes gibi bir kulube çok cuzi bir rakama genç yaşta aldırmakta önemli rol oynadı ayrıca Hidayet Türkoğlu'nun bugünlerde olmasında da baş aktördür kendisi. Galatasaray'da kendisine fırsat verilmediği için alt yapıdan 2 senede oyuncu çıkaramadı doğal olarak Göksenin dışında ama alt yapıya Makedonya'dan çok yetenekli Nikolov diye oyuncu getirdi yıldız takımda kendisi ve ileride çok önemli bir isim olabilir, küçük takımımız da çok önemli yapılanma içinde ve 5-6 sene sonra oradan A takıma önemli isimler çıkacak ha kendisine o izin verilirse tabi...

Hemen düzelteyim petsy efese alan dodo dur aydın abinin okeyi ile mirsad ve hidoyu da dodo ve aydın abi almıştır efese mahmudi o zamanlar çay işlerine bakıyordu efesin

Bu işi iyice bir araştırın ilk buluşmayı başkan mı iptal etmiş.Sonra Mahmuti menejerini göndermiş olabilir.Haklıdırda.Bu başkan işide biraz yaş işler.Bu başkan işlerini çok iyi bilirim.Başkana sözümüz yok.Fakat başkan dediğinde çıkıp beşiktaşa haksız yere elendiğinde bir kaç laf etsin.Yazık değil mi o kadar emeğe.O kadar sinirliyim ki adamlar Ceyhunu atmadılar 2 sene boyunca yaptıklarına bak.Ne başkanı Allah aşkına başkanlarıda gördük zamanında yaptıklarını neyse ölmüşlerin arkasından konuşmayalımda.Bu işler entresan işler fakar Galatasaray kirli işlerde.Çok eminim.fenerbahçe gibi olmayalım!

Şampiyonluk çok kolay aslında.İyi bir koç iyi yabancılar vs. işte ergin ataman örneği.sistem sistem diye geçinen fenerbahçe ülker ve anadolu efesin durumuda ortada.

Şampiyon olmak için illa sisteme gerek yok.

Beşiktaş'ın öncesindeki 20 senede şampiyonlar: Efes, Ülker ve 2 senelik müthiş yatırıma sahip Tofaş. Sadece 1 sene istisna oldu diye Ergin Ataman-Beşiktaş olayı örnek olacak öyle mi? Ben de ondan önceki 20 senede neredeydi bu sistem dışı takımlar onu soruyorum size? Bu seneyi hesaba katıp şampiyonluğu kolay görün siz ve sizin kafanız kolay görsün, özellikle sürekli genç transferlerini kovalayan 2 senedir büyüyen bu şubeyi 3-4 sene sonra diğer takımların yerlileri iyice yaşlanacağı için domine edecek bir takım Galatasaray basketbolda ama çomak sokuldu ve buna engel oluyor. İşte bu çomak sokanlardır Galatasaray'ın aslında en büyük düşmanları...