Oktay Mahmuti

Erman bu takıma geldiginde Mahmuti daha asistandi, dogru diyosun abi de sonradan gelip Efes, Benetton Treviso ve Glatasaray,da mesafeyi biraz acti Oktay Mahmuti.. Sen soyledikten Sonra baktım gorebildigim kadariyla Beabois, De Colo, Seraphin olmak uzere uc oyuncu gondermis Cholet NBA'ye hepsi de 20-22 yasinda bu genclerin.. Eminim Erman Kunter'in bu genclerin gelisiminde payi vardir ancak amac basarili bir takim olusturmak mi NBA'ye oyuncu yetistirmek mi? Bizden de iki oyuncu NBA'ye gidecek gibi duruyor: Furkan Aldemir ve Sertac Sanli gerci Sertac bu yil degil de seneye secilir.. Basarili koc olmanin on sarti altyapidan adam yetistirmekse o ayri.. Ki İlkan, Furkan, Sertac'i kulubumuze kazandiran ve alttan iyi bir jenerasyon gelmesini saglayan da kendisidir.. ve evet Oktay Mahmuti'nin karsilastirilabilirligi olan koc Ergin Ataman'dir.. Ergin'in maasi hakkinda bilgim yok ama bakalim bu yil kaca anlasacak? Ayrica Deron Williams'a aylik 350 bin dolar verebilen bir takımın Koc'a 650 binden fazla verdigini dusunuyorum ama senin dedigin gibi olsun..

Toparlamak gerekirse iki yilda takima kattiklari ve performansi dusunulurse sence zam istemek hakkı degil mi?

Yılmaz ben iki gündür ne diyorum Mahmudi kötü koç değil çok iyi bir koç ben aksini söylemedim ama sen Erman Kunter'i yerin dibine soktun ben alternatif dedim sebebide bir mali açıdan birde yaşanan tatsızlıktan dolayı.Bakarsın yarın antlaşılır bu birazda euroleuge bağlı çünkü biz bu sene 20 mil.euro bulamıyacağız o zaman mali açıdan 1.250 bin euro bonus dahil Kerem SEÇER için bu para çok ben bunu söyledim iki gündür.

Erman Kuntere başarısız diyen var mı? Siz bir amacınızı söyleyin Ermanı getirmekteki onu anlayalım.Erman Kunter-Oktay Mahmuti kıyaslaması niye bir kere?Yöneticiyim diye gezmesinler onlar,herkes biliyor Oktayın gönderilmek istendiğini.Taraftarın sevgilisi olanın başı ezilmeye çalışılıyor,neden acaba?

Sisteme falan gerek yok ya, Obradociv, ıvkovic vs Panatinakos, Olympiakos, Siena vb ne anlarlar bu isten alirsin uc oyuncu olur biter parayi bastiran sampiyon oluyor zaten..

O yorumun neresini tutsanız elde kalıyor, ciddiye alınacak bir tarafı yok. Her şeyi geçtim, Ivkovic'in takımı geçen sene yıldızlarla sürünürken, bu sene en düşük ihtimal verilen takımla, sistem ve tecrübe birleşince yıldızlar karması Cska ve Pana'yı bile yenip nasıl 2 kupa aldığını da görmüyor bazı gözler.

Burdaki insanların mantığına kalsa, Ivkovic'in geçen sene 50 kere kovulması lazımdı. Ama Avrupalılar gerizekalı, her zamanki gibi bir Türkler biliyoruz sadece bu işi, onlar bilmediğinden Ivkovic'i yollamadılar. Yaşadıkları bir senelik hayal kırıklığının karşılığını almak ancak bu kadar olabilirdi. Belgesel niteliğinde bir EL sezonu izledik, millet ucundan köşesinden basketbol adına bir şeyler kapmıştır diye düşünüyoruz, ama bazı insanlar maalesef odun geldi odun gidecek işte.

Uzun zaman sonra, forumda son derece doyurucu tartışma yapılırken, sıra ne zaman " ben bakkala gidiyorum dedim iki hafta ban yedim, Ceyhun'un askeri Aras Kafkaslı ceza yazdı, Cemci Sarp ZK'yı destekleyenleri banlıyor (bunu eskiler hatırlar)" eleştirilerine gelecek diye bekliyordum ve neredeyse geceyi bunları duymadan bitiriyor olmak beni şaşırtıyordu. Neyse ki, klasik gerçekleşti de, düzenimizi bozmadık. Moderasyon olarak teşekkür ederiz.

benim için şu günde mahmuti'nin arkasında durmak,aptal bi fb yöneticisini yumruklamaktan daha büyük galatasaraylılıktır..hepsi bu..siz yaptıklarınızla saygı bekliyorsunuz,ama bu kulüp için çok şey yapan hocaya saygınız yok..

Yasin kardeşim ben o yakıştırmayı Mahmudi o zamanlar çok gençti bir söz sahibi değildi anlamında kullandım sanırım yanlış anladın ben saygı beklemiyorum,ben her bu kulüpten kaçarken taşın altına elini sokan 3,5 kişiden biriyim şimdi para geldi sinekler yine ortaya çıktı,bunun da Mahmudiyle bir ilişkisi yok olay Yiğit Şardan ve kulüp arasında ki olay ama buralara kadar yansıtanlar var

Yılmaz ben iki gündür ne diyorum Mahmudi kötü koç değil çok iyi bir koç ben aksini söylemedim ama sen Erman Kunter'i yerin dibine soktun ben alternatif dedim sebebide bir mali açıdan birde yaşanan tatsızlıktan dolayı.Bakarsın yarın antlaşılır bu birazda euroleuge bağlı çünkü biz bu sene 20 mil.euro bulamıyacağız o zaman mali açıdan 1.250 bin euro bonus dahil Kerem SEÇER için bu para çok ben bunu söyledim iki gündür.

Abi ben Erman Kunter Galatasaray'in su anki seviyesi icin yeterli bir koc degil hele Oktay Mahmuti ayarinda hic degil dedim.. Yoksa Erman Kunter "kendi olcegi"nde basarilidir.. Ama gecmis basarilar elde edilen zaferler uzerinden konusarak Galatasaray'i bir yere tasiyabilecek koc Oktay Mahmuti'dir.. abi madem iyi bir takım olacagiz madem daha buyuk hedeflerimiz var madem Euroleague A lisansi hedefliyoruz biraz fedakarlik yapilarak kendini ispatlamis olan koc takimda tutulsa daha iyi degil mi sadece daha uygun maliyetli diye Erman Kunter kumarı yerine?

Şu yönetim tarzından iki tane daha mevcut ülke basketbolunda.Sonuç mu?İki yıl boyunca o kafadan sıyrılıp doğruları sıraladık,yirmi yıllık farkı kapattık ikisiyle de.Erman Kunter gelirse başarılı olur olmaz bilemem.Yalnız yabancı olmadığımız bu hastalığa yeniden yakalanırsak uzun vadede bizden bir bok olmaz.Adamlar eskinin mirasıyla uzar gider.Bize de ''değerlerimizin,doğrularımızın harcanmasına yeniden göz yumduk'' diyerek ağlamak düşer.

Uzun zaman sonra, forumda son derece doyurucu tartışma yapılırken, sıra ne zaman " ben bakkala gidiyorum dedim iki hafta ban yedim, Ceyhun'un askeri Aras Kafkaslı ceza yazdı, Cemci Sarp ZK'yı destekleyenleri banlıyor (bunu eskiler hatırlar)" eleştirilerine gelecek diye bekliyordum ve neredeyse geceyi bunları duymadan bitiriyor olmak beni şaşırtıyordu. Neyse ki, klasik gerçekleşti de, düzenimizi bozmadık. Moderasyon olarak teşekkür ederiz.
Ah ceyhun vah ceyhun günleri :) birde şurda ban yiyince site yönetimiyle talimat kurabilsek daha mantıklı olur.

Erman Kuntere başarısız diyen var mı? Siz bir amacınızı söyleyin Ermanı getirmekteki onu anlayalım.Erman Kunter-Oktay Mahmuti kıyaslaması niye bir kere?Yöneticiyim diye gezmesinler onlar,herkes biliyor Oktayın gönderilmek istendiğini.Taraftarın sevgilisi olanın başı ezilmeye çalışılıyor,neden acaba?

Kubilay kardeşim neden erman hoca bir avrupa piyasasında genç ve iyi oyuncuları ucuza alabilir,2 düşük bütçeyi sorun etmez çıkar aslanlar gibi bir takım yapabilir,Belki Oktay hoca çok daha iyi şartlarda bir teklif aldı bunu değerlendirmek için böyle astronomik bir rakam söyledi,çünkü bu sene geçen sene ki bütçe yok.

Yasin kardeşim ben o yakıştırmayı Mahmudi o zamanlar çok gençti bir söz sahibi değildi anlamında kullandım sanırım yanlış anladın ben saygı beklemiyorum,ben her bu kulüpten kaçarken taşın altına elini sokan 3,5 kişiden biriyim şimdi para geldi sinekler yine ortaya çıktı,bunun da Mahmudiyle bir ilişkisi yok olay Yiğit Şardan ve kulüp arasında ki olay ama buralara kadar yansıtanlar var

şimdi de yiğit şardan'a mı sardı olay?ben ipin ucunu kaçırdım galiba iyice..ama bunlar da umrumda değil..umrumda olan oktay hoca ait olduğu yere dönsün,iki sene önce başlattığımız şeyler kaldığı yerden devam etsin,biz de burada cska maçı sonrasındaki gibi coşacak başarılara doğru yol alalım..ama yönetim içi çekişmeler galatasaray'ın başarılarının önünde görülüyorsa zaten biz hiçbir zaman bir yere varamayız..

Kubilay kardeşim neden erman hoca bir avrupa piyasasında genç ve iyi oyuncuları ucuza alabilir,2 düşük bütçeyi sorun etmez çıkar aslanlar gibi bir takım yapabilir,Belki Oktay hoca çok daha iyi şartlarda bir teklif aldı bunu değerlendirmek için böyle astronomik bir rakam söyledi,çünkü bu sene geçen sene ki bütçe yok.

Acikcasi bu kulup yilda 3milyon euro vererek Riera'yi yedek kulubesinde oturtabiliyorsa, basketbol takıimina gerekli yatirimi da yapmak zorundadir.. Zira insan ve kislik olarak cok sevdigimiz Ozhan Canaydin zamanindaki basketbol subesinin (kadin - erkek) basina gelenleri unutmadik.. 2 adim ileri atip 3 adim geri atacaksak vay halimize..

Erman Kunterle benim işim yok ki abi benim sevdiğim bir adamda.Ben burda haklı olanı savunmaya çalışıyorum.Sonuçta ünal aysal hiç iyi işler yapmadı şimdiye kadar.Çoğu kez rezilde olduk onun sayesinde.Fakat Mahmuti bir plan gibime geliyor.Onu eritip tekrar 8. Liğe oynama planı.Fakat NEDEN?

Abi ben Erman Kunter Galatasaray'in su anki seviyesi icin yeterli bir koc degil hele Oktay Mahmuti ayarinda hic degil dedim.. Yoksa Erman Kunter "kendi olcegi"nde basarilidir.. Ama gecmis basarilar elde edilen zaferler uzerinden konusarak Galatasaray'i bir yere tasiyabilecek koc Oktay Mahmuti'dir.. abi madem iyi bir takım olacagiz madem daha buyuk hedeflerimiz var madem Euroleague A lisansi hedefliyoruz biraz fedakarlik yapilarak kendini ispatlamis olan koc takimda tutulsa daha iyi degil mi sadece daha uygun maliyetli diye Erman Kunter kumarı yerine?

Yılmaz Medical park sıkıntısı çözülürse zaten sorun yok ama mali açıdan Oktay hoca düşük bütçeli bir takım istemiyor bunu herkes biliyor,Ama sabah kalkarız sponsor sorunu çözülür öğlen anlaşılır bizde ulan iki gündür niye yazdık o yazıları deriz.Zaten Erman hoca

Yılmaz Medical park sıkıntısı çözülürse zaten sorun yok ama mali açıdan Oktay hoca düşük bütçeli bir takım istemiyor bunu herkes biliyor,Ama sabah kalkarız sponsor sorunu çözülür öğlen anlaşılır bizde ulan iki gündür niye yazdık o yazıları deriz.

1 dakika ee diğer sebepler noldu? Madem sorun sponsor yönetim çıksın adam gibi açıklasın adamı karalama haberleri yapacağına?

Yılmaz Medical park sıkıntısı çözülürse zaten sorun yok ama mali açıdan Oktay hoca düşük bütçeli bir takım istemiyor bunu herkes biliyor,Ama sabah kalkarız sponsor sorunu çözülür öğlen anlaşılır bizde ulan iki gündür niye yazdık o yazıları deriz.Zaten Erman hoca
Oktay hoca haklı çıkıyor burdanda sonuçta başarı gelecekse biraz para lazım elbette.Bana diyeceksiniz beşiktaş nasıl oldu diye.Onlarında kadrosu 8 milyon euro merak etmeyin.Oktay hoca para sebebinden bizi bırakıcak adam değil.Konuşulursa bir indirim yapılabilir elbet.

Mithat abi,Medical Park dışında en ufak alternatifimiz yok mudur?Gelecek 10 yıla onların paşa gönlü yön versin oldu olacak abi.

Oktay hoca haklı çıkıyor burdanda sonuçta başarı gelecekse biraz para lazım elbette.Bana diyeceksiniz beşiktaş nasıl oldu diye.Onlarında kadrosu 8 milyon euro merak etmeyin.Oktay hoca para sebebinden bizi bırakıcak adam değil.Konuşulursa bir indirim yapılabilir elbet.

Yok yani bir de tek basina Riera basketbol butcesinin %25-30'u yapiyor.. Bu adama bu parayi verip basketbola para yok demek ayiptir tek kelime ile..

Şimdi bu iş Menejer bacak bacak üzerine attığı için bozuldu ise bu menejer anlaştık dendikten sonra mı bacak bacak üzerine attı oraya kadar saygıda kusur etmiyordu da resmi siteden açıklamayı gördü rahatladı bacak bacak üzerine attı iş bozuldu mu ? Sorun Mahmutinin istediği ücret ise sonradan mı ücret artırdı MAhmuti Yok sorun bütçe ise sonradan mı bütçede sorun çıktı. Bu soruların herhangi birinin cevabı evet mi ?

Ayrıca farkında mıyız ortada aslında temelli bir sebep yok iş bozulduktan yada karıştıktan sonra ortaya atılan birileri aklayıcı hipotezler var.