Fatih Terim

Şu durumda Baroş'tan iyi forvet bulamayız. Hazırlık dönemini iyi geçirdi. Sadece sakatlanırsa diye bir yedek alınmalı. Baroş gitmemeli. Mantıklı düşünen herkes bunu görür. Baroş'tan iyi sürekli oynayacak kimi alabiliriz? Drogba, Forlan nerede? Elimizdeki dğerin kıymetini bilmiyoruz. Baroş hala ligin en iyi forveti ve mutlaka kalması gerek. Hocamız da tabi ki işini yapacak ama Hagi gibi takımı onca zarara uğratması en çok bizi üzüyor işte. Bunu istemiyoruz.

Sabri konusuna gelince. Bu ligde yabancı sıırlaması olmasa orta sıra takımlarda oynar. Galatasaray gibi bir takımda yeri yok. Galatasaraylılığına, kişiliğine hiç bir şey diyemem ancak sağbek nedir? Basit üç unsuru var. Savunmada kademeye girer, hücuma çıkar, orta yapar. Evet son dediğim kısım çok önemli. Orta yapar. Bu özellik Sabri'de 10 üzerinden 3. Bu Galatasay için yetmez yetmemeli. Aydın Mustafa vs hep bank asya topçusu ama gidenler hep Lincoln, Keita,Arda,Baroş gibiler oluyor. Eh bundan sonra da geldiğimiz duruma şaşırmamalı.

Boş versenize ya, geçmişten garezin varsa buyur söyle incığı cıncığı bahane göstermeyin.

Florquin,Perez dediğin iki adamda kiralıktı alınması denendi olmadı neyin egosundan bahsediyorsun? Kaldıki yerli oyuncu ile yabancı oyuncu arasında fark olacak belki haberin yok ama yabancı sınırı denilen bir şey var. Bu adamlar Gökhan oynamak zorunda kalmasın diye Ersan'ın peşinde koştular okadar omadı eldekiyle idare edilsin dendi. Sabri'nin neresi kayrılmış takımda aslanlar gibi top oynuyor, kayırılmaya ihtiyacı yok Terim'in ikinci döneminden bu yana 2 yıl Gerets- Kalli-Cevat Güler-Skibbe-Rijkaard hiç birinin vaz geçemdiği adamdan bahsediyoruz tek akıllı sen değilsin burada dimi?
Hakan Balta konusunda şu aşamada bir şey yapılmıyorsa tek sebebi yabancı sınırı ve her bölgeyi yenileyecek bütçenin olmaması var ortada ve tabiki adamın sevdiği oyuncu olacak sevmediği oyuncu olacak bunun içinde kimseye hesap vermeyecek. Bu takımın başında o varsa her istediğini yapacak uygulama merciindeki kişilerde seve seve yapacaklar onun isteklerini.
Zamanında yine böyle mantıksız mantıksız Kewell'ı satanı bizde satarız dendi satmadık UEFA'dan elendik çok hayırlı oldu bu akıl tutulmaları.

Bu arada asıl 3 yılın 2 yılını sakat geçiren elin oyuncusu Baros için bu takıma 11 yıl oyuncu ve kaptan olarak 7 yıl hoca olarak hizmet etmiş ve eden bir sembol ismi 'silmekten' bahseden birine ne desem boş olduğu gibi demekte gereksiz. Benim GS'lılığım bu değil size kolay gelsin.

İkili tartışmaya girecek değilim Fatih Terimi başarılarıyla,karakteriyle,eksiğiyle,fazlasıyla herkez tanır
50 sene bu kulübe hizmet etmesi yaptığı haksızlıkları meşru kılmaz
Yaşından ötürü yanlış hatırladığını varsayıyorum Florquin Perez Niculescu Serkan Aykut Terimin raporu ile kadroda istenmedi
Sabri konusuna gelince 24 yaşındaki Sabriyi bende oynatırım takımımda gerisi anlayan anlamışdır
Ben uygulama merciindeki kişi değilim tavsiyem sende olma ;) ben taraftarım takımın başında kim olursa olsun alınan kararları gönderilen ,gönderilmeyen futbolcuları sorgularım.Benim GS lılığım bu.Sanada kolay gelsin

uluslararası bir organizasyonda bir gazeteci fatih terim ile birlikte otelin lobisinde oturmaktadırlar. o anda içeri bir adam girer ve bütün gözler onun üzerine çevrilir. gazeteciler başına toplanır ki mutlaka bize malzeme çıkar diye. otel hareketlenir, herkes etrafında pervane olmuştur. işte o adam tam odasına doğru gidecekken lobide oturan fatih terim'e ilişir gözü, hızlı adımlarla hemen yanına gider ve lobide yüksek sesle şunlar dökülür ağzından: ''ooooo graandee'' ve sarılırlar. fatih terim'e saygısını böyle gösteren adamı çok merak ettiyseniz o adamın adı jose mourinho'dur..

Bu çok iyimiş cidden. :D

uluslararası bir organizasyonda bir gazeteci fatih terim ile birlikte otelin lobisinde oturmaktadırlar. o anda içeri bir adam girer ve bütün gözler onun üzerine çevrilir. gazeteciler başına toplanır ki mutlaka bize malzeme çıkar diye. otel hareketlenir, herkes etrafında pervane olmuştur. işte o adam tam odasına doğru gidecekken lobide oturan fatih terim'e ilişir gözü, hızlı adımlarla hemen yanına gider ve lobide yüksek sesle şunlar dökülür ağzından: ''ooooo graandee'' ve sarılırlar. fatih terim'e saygısını böyle gösteren adamı çok merak ettiyseniz o adamın adı jose mourinho'dur..

Bu çok iyimiş cidden. :D

İnter-Barcelona maçı öncesi otelde iken imiş olay.Konuşmuşlar muhabbet etmişler.Kim bilir belkide Mou örnek aldı bi aralar imparatoru :D

Fatih Terim Ridvan Dilmenden,Acun Ilicalidan,Sansal Buyukakadan,Mehmet Ali Aydinlardan uzak durmali.Galatasarayli kisilerin kendisine olan elestirilerini dinlemeli.Egosunu artik yenebilmeli.Cevresinde ona yakin Fenerbahcelilerin Galatasarayin menfaatini dusunmedikleri Galatasarayi karistirmak icin onu doldurusa getirdiklerinin farkinda olmali.Mutlaka danisabilecegi kisiler ona itiraz edecek kisiler ve yanildigini soyleyebilecek kisilerle calismali.Ve yonetimin ona tavsiyelerine kulak vermeli.

Fatih Terim Ridvan Dilmenden,Acun Ilicalidan,Sansal Buyukakadan,Mehmet Ali Aydinlardan uzak durmali.Galatasarayli kisilerin kendisine olan elestirilerini dinlemeli.Egosunu artik yenebilmeli.Cevresinde ona yakin Fenerbahcelilerin Galatasarayin menfaatini dusunmedikleri Galatasarayi karistirmak icin onu doldurusa getirdiklerinin farkinda olmali.Mutlaka danisabilecegi kisiler ona itiraz edecek kisiler ve yanildigini soyleyebilecek kisilerle calismali.Ve yonetimin ona tavsiyelerine kulak vermeli.

Sayin Ali Saygin Fatih Terimden bahsettiginizden farkindamisiniz acaba ? Kendisi kulubumuzun 1973 yilindan beri icinde olan futbolcuyken tam 327 maca cikmis yaklasik 7 yil kulupte teknik direktorluk yapmis Kulup kongre uyesi Divan kurulu uyesi oldugunun bilincindesiniz galiba herhangi dun gelmis bir futbolcudan bahsetmiyorsunuz. Yorum yaptiginiz insan hepimizden bin kat daha Galatasarayli dir. Hepimizden de kendisine ve kulubumuze ne zarar gelecegini cok iyi bilen biridir. Ben daha hatirlamiyorum Fatih hocanin herhangi bir fenerbahce yoneticisi veya yorumcusuyla beraber goruntulendigini sayet zamaninda oyuncusu degilse ;)

Ali Saygın Bey, bu bahsettiğiniz şeyler 2 hafta önce takımımızdan ayrılan eski bir oyuncumuzu anımsattı bana.

Ama tabi söyledikleriniz ile Fatih Terim arasında hiçbir ilişki olamaz. Fatih Terim gerekirse hepsine ayar verir bu kulüp için..

Ne yazdiysam o sekildedir.Faraziye veya ihtimal yazmiyorum.Eski oyuncumuz konusunda sadece Ridvan,Emre abisi ve Acun Ilicali onu Galatasaraydan ayirmistir.Aydinlar ve Sansal Buyukakayla bir ilgisi yoktur onun.

Konu göründüğünden önemli ve biz Galatasaray taraftarları için hassas olduğu için konu başlığı açmayı uygun gördüm.

Öncelikle fikrimi belirteyim daha sonra fikrime dayanak olan nedenler, yaşanılanlardan bahsedeyim.
Kesinlikle ve kesinlikle böyle bir anlaşmaya karşıyım. Burada sözkonusu asla milliyetçilik değildir. Milli Takımımız şu anda 2002 senesindeki saf, ay-yıldızına can vereceğimiz takım olmadığı daha doğrusu kişi ve kurumlar yüzünden olamadığı için net şekilde karşıyım.

Fatih Terim tarafından bakacak olursak;

Bu federasyon değil miydi 2012-2013 sezonunda şahsını doğrayan, cezalarla sindirmeye çalışan ?
Bu federasyon değil miydi 2011-2012 sezonu şampiyonluğunu anasının ak sütü gibi helal etmiş takıma kupasını soyunma odasında vermeyi uygun gören ?
Bu federasyon değil miydi aynı ligde mücadele ettiği takımların yaptığı şike pisliğini örtmek için kapı kapı dolaşıp dilenen, onların sözcülüğünü yapan ?
Bu federasyon değil miydi 17 takımın söz hakkını hiçe sayıp Fenerbahçe Spor Kulübü'nün anlamsızca savunduğu 6+0+4 kuralını yürürlüğe koyan ?

Bunlara rağmen Fatih Terim Milli Takım hocalığını kabul edebiliyorsa... Söylenecek söz yok maalesef.

Başkanın izin vermesi tamamen görgü ve kibarlıktandır. Başkan kimseyi direterek ne kulübün bünyesinde tutar ne de onların gelecekteki planlarına müdahale eder. Lakin Fatih Terim'in bu görevi kabul etmesi halinde başkanın belki bu sezon değil ama başkanlığa devam ettiği süreçte kendisini düşüneceğini pek sanmıyorum. Tabi bu şahsi fikrimdir.

Olayın bir de pazarlık boyutu var tabi. Yabancı kuralını serbest bırakalım, Fatih Terim gelsin hocalık yapsın olayı. İşte o daha da mide bulandırıcı..

Bu kadar katı olmayalım. Bu konuda çok konuşulur bende konuşurum ama kısa ve öz yazacağım. Bütün bu başımıza gelenlerin en önemli nedeni federasyona adamımızı sokmamamızdır. Federasyon seçimlerinde destek vermediğimiz için federasyon kurumlarında bildiğim kadarıyla hiç Galatasaraylı yok. Bu yüzden tek şartla Terim in Milli Takım td liğini kabul edebilirim. Hem bu sene hem önümüzdeki sene hatta daha sonraki senelerde Galatasaray ı bırakmaması şartıyla. Federasyon Galatasaray+Milli Takım seçeneğini her sene için kabul ediyorsa bende çok olumlu bakıyorum bu olaya. Bakın göreceksiniz Terim Milli Takım ın başına geçerse tık diye kesilecektir Galatasaray düşmanlığı tavırları. Mecbur kalacaklar. Önümüzdeki sene bizim için çok önemli olan 5+0+3 kuralını asla yerine getiremezler Terim Milli Takımında hocası olursa. Olaya bide bu yönden bakın derim. (Çokta kısa ve öz olmadı ama idare edin artık :) )

Milli takım ne yazık ki vasat. Gruplardan çıkamayacak. Çok da başarılı olamayacak. Ve bu başarısızlıklar Fatih Terim'e havale edilecek. Milli takım Fatih Hoca'yı yıpratacaktır. Belki de yıpratmaya çalışacaklardır. Zaten sıkıntılı bir yazı geride bıraktık. Aysal-Terim yaz başında gündemdeydi.
Fatih Terim'in iki takımı da çalıştıracak kapasitesi vardır ama ben hem federasyon hem de medya art niyetli ve FB'nin kuklası olduğundan Fatih Hoca'nın milli takım tercihinin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Gitme Terim. Sonuç ne olursa olsun seni de Galatasaray'ı da yıpratmak, önümüzü kesmek amaçları. Koca dünyada başka teknik direktör mü yok? GSli oyuncu çağırsa vay efendim kendi kulübünü kayırıyor diyecekler, fazla fenevli çağırsa sırf yormak için çağırıyor diyecekler. Her türlü yıpratacaklar. Zaten Ünal Aysal da Dürüst ve Albayrak'ı gönderip Terim'i yalnız bıraktı. Şimdiden hoca arayışlarına girmiştir. Son söz Terim: "Domuzdan post, tüpçüden dost olmaz."

Galatasaray'ın kupalara ambargo koyduğu ve sezon başından da yine bu sezonun açık ara favori olduğunu ıspatladığı şu dönemde Fatih Terim'e teklif gelmesi düşündürücü. Ben sadece Milli Takımı çalıştırsın düşüncesiyle teklif geldiğini sanmıyorum. Amaçları Fatih Terim'i yıpratmak, Galatasaray'ın bir nebze olsun önünü kesebilmek.

Bende fatih terim'e milli takım hoca'lığı için yapılan teklifin pek samimi ve sadece milli takım'ın içinde olduğu durumla alakalı olduğunu düşünmüyorum.Rüzgarı arkamıza aldığımız bu dönemde şike ve teşviği meşru görüp ülke futboluna dinamit koyanların,aldığımız kupaların seramonilerinde surat ifadelerinden ne kadar zorlarına gittiği anlaşılan,yada vermemek için kaçanlar'ın bu hocalık göreviyle takımımızın hızını kesip hocamızı yıpratarak bu sene alacağımız olası bir şampiyonluk ile dağılacak ve rakiplerimizle aramızdaki makasın açılacağının farkında olanlardır.Burdan sevgili hocamıza bir arma sevdalısı olarak bu oyuna gelmemesini ve takımımızla yeniden bir hegamonya arifesinde olduğumuz şu dönemde, şikecilere ve onunla yandaş şikeyi meşrulaştıranların kurtuluş çabalarını boşa çıkarmasını rica ediyorum.Böyle davranarak'da hocamız türk futboluna en büyük hizmeti yapacaktır diye düşünüyorum.mustafa denizli ve şenol güneş boştayken hocamızı böyle bir olaya çekmek bencede son derece manidardır ve leş kokuları burnuma geliyor.Allah türkiye'yi şu yıldırımlardan kurtarsın.

Samimi olmayan bir teklif.
Herşey çok güzel giderken Bora Ağabeyinde dediği gibi çomak sokmak istiyorlar.
Galatasaray'ım hakkında hayırlısı neyse o olsun inşaAllah...