2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Karşıyaka serisinden beri, 4 maçta ortalama %26.35 ile 3'lük atıp, %40.95 3'lük yiyoruz.Özellikle son iki deplasmanda Munich %62.5 , Canaria %48.3'le üçlük attı.Bu soruna bir türlü çözüm bulamıyoruz 3 senedir. Umarım finalde bu istatistikler değişir ve rahat bir seri olur.

Bence de umarım değişir ama Starsbourg da leblebi çekirdek yer gibi üçlük atıyor. Bence hocanın stratejisi üçlükleri riske etmek yönünde. Sadece EC'ta değil kendi ligimizdeki en zayıf rakipten bile bir iki kişiyi sayı kralı yapıyoruz. Şu kesin ki biz atarak kazanabilen bir takımız tutarak değil. Yani takımın enerjisini savunmaya değil hücuma saklıyor hoca.

3-4 favorisinden birisi olduğumuzu da düşünmüyorum. Valencia, kazan, maccabi, milano bizden öndeler. Keza bayern de bu ekiplere yakın. Ayrıca zenit ve saratov'da ilk turda oldukça etkili bir performans gösterdi. Geçen senenin finalisti canaria da var.

Maccabi'yi küçümsemeyin, toparlanıyorlar. Farmar, rochistie ve d. Smith gibi kısaları var. Armani'de gentile sakatlanmasa yine de gruptan çıkarlardı

galatasarayin olduğu bu kupada favori galatasaraydir.

Nizhny ile Neptunas'a ikili averajı bile verdik.Bu takımlar ciddi manada vasat takımlar. Şu an Eurocup'ta 3-4 takımın net olarak gerisindeyiz. Ancak 1-2 iyi takviyeyle durumu dengeleyebiliriz.

Fb maçına gelince 3 gün sonra kritik bir Real Madrid maçı vardi. Tabi ki maça asılmadıklarını söyleyemeyeceğim. Ancak Real maçında gösterdikleri ile aynı konsantrasyonu göstermedikleri de açık. Ha gösterseler de yine yenebilirdik ama o günkü kadar rahat olacağını sanmıyorum.

Ayrıca Eurocup'ta işler ısındığında Valencia'nın, Armani'nin, Maccabi'nin salonları da Abdi İpekçi kadar ateşli olacaktır

Baya yorumlar olmus :)

Bu trentoda ki wright nasıl bir adamdir bilgisi olan var mi ?
Dün gece fransadaki macin tekrarini izledim yarısına kadar adam sanirim 4 ve 5 oynuyor
Çok dengeli ve inanilmaz bir degisik 3 lük stili var baya dikkatimi çekti.

Bu trentoda ki wright nasıl bir adamdir bilgisi olan var mi ?
Dün gece fransadaki macin tekrarini izledim yarısına kadar adam sanirim 4 ve 5 oynuyor
Çok dengeli ve inanilmaz bir degisik 3 lük stili var baya dikkatimi çekti.

O maçtaki 3'lükleri sizi yanıltmasın. Sezon boyunca 12 üçlük attı o maç 3/3 attı. Ancak, bence de çok iyi bir oyuncu.Trento'yu buraya taşıyan oyuncu bu sezon o oldu.Rakip uzunlarla tek başına savaştı ve pek ezildiğini görmedim. Avrupa'da başarısız bir macerasıda pek olmadı.Tek başarısız bölüm Pana'da geçirdiği dönem.Pana sözleşmesini devre arası feshetmişti.Üst level takımda bu yüzden biraz soru işareti.Bu sene gösterdiği performans çok mücadeleci , dinamik mobil ve çok yönlü bir oyuncu olduğu yönünde.3'lük biraz zayıf ama orta mesafeleri de oldukça başarılı.

O maçtaki 3'lükleri sizi yanıltmasın. Sezon boyunca 12 üçlük attı o maç 3/3 attı. Ancak, bence de çok iyi bir oyuncu.Trento'yu buraya taşıyan oyuncu bu sezon o oldu.Rakip uzunlarla tek başına savaştı ve pek ezildiğini görmedim. Avrupa'da başarısız bir macerasıda pek olmadı.Tek başarısız bölüm Pana'da geçirdiği dönem.Pana sözleşmesini devre arası feshetmişti.Üst level takımda bu yüzden biraz soru işareti.Bu sene gösterdiği performans çok mücadeleci , dinamik mobil ve çok yönlü bir oyuncu olduğu yönünde.3'lük biraz zayıf ama orta mesafeleri de oldukça başarılı.
Ben cok beğendim tabi ki izlediğim kısım için konusuyorum fakat bunca yıldır bu sporu izleyip böyle kararlı ve değişik bicimde 3 lük atmasi beni gercekten ohaa dedirtti [emoji4]
Bu işler risk işi elbet takimimda bi görmek isterdim hem 4 hem 5 oynuyor sanırım hemde kalın savunmasınıda beğendim.

Hocam sen beni çok yanlış anlamışsın ya. Neyse beni bilen bilir. Onları niçin yazdığımı da bilen bilir.

Bu arada ben o yazıyı yazdığımda Bayern'de K.C. Rivers ve Djedovic de oynuyordu.

Kardesim ben laf sokmak icin yapmadim is yoktu inceledim hep umutsuz görünce simdide bole cok mutlu olunca paylasalim gulelim istedim art niyet vb düşüncem yoktur olamaz tum renktaslar kardesimizdir elestireler olacak herkes ayni fikri savunmamali zaten

Julian Wright'ı sezon başında birkaç kez yazmıştım Lasme nin yerine alalım diye. Bu sezon takımını iyi sürükledi ama sadece iki maçını izlemiş olarak konuşacak olursam fiziki durumunu beğenmedim diyebilirim. Kilo almış, atletizmini de kaybetmiş. Eski halini bilenler bilir, Steven Smith ve Stephane Lasme gibi Pana görmüş atlet oyunculardandı.

Lasme de 2. en iyi 5'e seçilmiş.

1.En iyi 5: Eric, Mardy, Micov, Pascolo, Omic
2.En iyi 5: Pangos, Ponitka, Victor Rudd, Julian Wright, Lasme

Khostov bence en kötü 2.5'te olmalıydı.

Eurocupta rakibimiz olan bazı takımların VTB tarafından bütçeleri açıklanmış :

UNICS : 11.970.000 Dolar , Zenit 8.350.000 Dolar , Nizhny Novgorod 5.300.000 Dolar , Enisey 3.750.000 Dolar , Avtodor 3.110.000 Dolar , Krasny Oktyabr 1.875.000 Dolar