Oktay Mahmuti

Oktay hocayı şubede para varken de gördük. Sürekli başkanlarla takışan kendisi. Ünal Aysal tarafından kovulma nedeni malum. Kendini düşünmese Mayıs ayında daha kongre yapılmadan gitmek için hazırlıklarını yapmazdı.
Gelirken şubenin sıkıntılı olduğunu biliyordu. Bize ihtiyacı bizim ona ihtiyacımizdan fazlaydı. Zoru görünce gittı. Benim gözümde yeri orda...

Zoru görünce gitti ne demek yahu? Adam küme düşme potasında dağılmış bir takıma geldi. Bir şekilde takımı biraz olsun toparlayıp canlandırmaya çalıştı. Sen adama 6 ayda tek maaş ver, transfer yasaklarını kaldırma, mobbing uygula, taraftarın önüne at sonra Oktay Hoca suçlu olsun. Nankörlüğün bu kadarı fazla.

Futboldan para aktarılamıyor dendi defaatle. Zaten orada da UEFA sıkıntısı var.
Yönetimin problemleri şunlar:
Şubede üç kişi çalıştığı halde bir sponsor bulamamak.
Spor salonu yapmayı geçtim seneye maç oynayacak salon bulamamak.
Transfer yasağını aylardır kaldıramamak.
Geçtiğimiz aylarda takıma bir uzun kazandıramamış olmak ki bu da transfer yasağıyla ilgili zaten.
Uzunsuz oynayan dağılmış takımdan şampiyonluk beklemek. En azından benim Mustafa Cengiz'in beyanından anladığım bu.
Koça sadece bir maaş ödenmişken Temmuz ayına kadar adamı oyalayıp sonra da indirime git demek.
BSL'de tüm takımlar iyi kötü iskeletini oturtmuş olup Temmuz'un ortası gelirken her iki şubenin tam bir belirsizlik içerisinde oluşu.
Basketbolla alakaları olmadığı için Mahmuti'yi tanımamak ve karalayayım derken yalancı durumuna düşmek.

Yönetim bu kadar problemi çözebilecek kapasitede gibi durmuyor. En azından Mahmuti'den özür dileyip yeni bir planla önüne çıkarak başlangıç yapabilirler.

Yanlisin var Renktas, Baskan dün basin toplantisinda acikladi futboldan basketbola para aktarilmis.
Zaten 12 Milyon TL borc futboldan aktarildigi icin ödenmis ve aktarilmaya devam edilecekmis

Yanlisin var Renktas, Baskan dün basin toplantisinda acikladi futboldan basketbola para aktarilmis.
Zaten 12 Milyon TL borc futboldan aktarildigi icin ödenmis ve aktarilmaya devam edilecekmis

Ben bunu da anlamıyorum.
Yahu madem UEFA futboldan basketbola para aktarmayı yasaklamış.
Sen ne diye basın toplantısında açıklıyorsun mübarek.
Bu sözlerin UEFA ya gitmez mi sanıyorsun?
Bu kadar iş bilmezlik olur mu?

Ben bunu da anlamıyorum.
Yahu madem UEFA futboldan basketbola para aktarmayı yasaklamış.
Sen ne diye basın toplantısında açıklıyorsun mübarek.
Bu sözlerin UEFA ya gitmez mi sanıyorsun?
Bu kadar iş bilmezlik olur mu?

Uefaya söylemisler biz Futboldan para aktaricaz diye. Yani izin alarak aktarilmis...

"“UEFA bize, ‘Futboldan kazandığınızı futbol dışına harcayamazsınız’ dedi. Biz ise Türkiye'nin özel konjonktürünü anlattık. 1450'ye yakın amatör sporcumuz olduğunu söyledik. Görev ifa ettiğimizi, altyapılarımızı anlattık.”

Oktay hocayı şubede para varken de gördük. Sürekli başkanlarla takışan kendisi. Ünal Aysal tarafından kovulma nedeni malum. Kendini düşünmese Mayıs ayında daha kongre yapılmadan gitmek için hazırlıklarını yapmazdı.
Gelirken şubenin sıkıntılı olduğunu biliyordu. Bize ihtiyacı bizim ona ihtiyacımizdan fazlaydı. Zoru görünce gittı. Benim gözümde yeri orda...

Külliyen yalan haber Aysal olayı ? Ataman'ı getirmek için taraftarın gözünde sevilen adamı itibarsızlaştırma hareketi. Aynısını Terim'e yapınca 1 seneye yolcu oldu Aysal. Ne kadar kolay zoru görünce gitti demek, çok üzücü çok.

Mahmuti, Özbek döneminde yolunacak kazı bulduğunu fark edip 800 bin dolarlık kontratı yapıştırmıştır. Mevcut form durumuyla o kontratı dünyanın hiçbir takımından alamayacağını kendisi de sizler de gayetle iyi biliyorsunuz. O dönemki pazarlığı merak ediyorum, muhtemelen 1 milyon dolar talep ederek falan başladı pazarlığa. Haa takımın durumu kötüymüş. Eee kendisi de kariyerinin dibindeydi zaten.

800 bin dolar kontrata değil Mahmuti'yi, Obra dışında Türkiye'de çalışan yerli yabancı bütün antrenörleri getirebilirdik. Çünkü bizim ligde hiç kimse o paraları almıyor. Üstelik bir çoğu da Mahmuti'den daha formdaydı. Ama bizim romantik taraftarın gönlü hoş olsun diye Mahmuti'ye gidildi, o da bunu fırsat bilip muhtemelen hayatındaki son voleyi vurdu. Eee ne de olsa Misko'nun antrenöründen bahsediyoruz.

Neyse, buraya kadar olayların başlangıç kısmıydı, gelelim gelişme ve sonuç bölümüne. Kendisinden kontratında indirim talep edildiğinde de buna yanaşmadı. Yönetim de aklınca transfer yapmayarak mobbing yapacağını, kontrat için indirim konusunda bu şekilde kazanacaklarını düşündüler. Ama diyorum ya karşılarında Misko'nun antrenörü Mahmuti var, yer mi bunları... Kapı gibi kontratı yapmış. İndirime yanaşmadı, parasını da alarak gitti

Mahmuti rahatlıkla insanları ikna edebilecek, kendi tarafına çekebilecek, ağzı laf yapan biri. Eskiden de yapardı taraftarın ruhunu okşayacak, populist açıklamalar. Yaptığı açıklamada diyor ki '' Benim kontratım, Galatasaray'ın sorunları içerisinde son derece önemsiz bir konudur''. Kimse kusura bakmasın, 2.5 milyon dolarlık takımda 800 bin dolar maaş alan antrenörün kontratı gayetle de önemli bir konudur.

Madem bu kadar önemsiz kontratın, indirim yapsaydın. Yönetime de yasakların kaldırılması için 15 gün süre tanısaydın. Sonra da çıkıp açıklama yapsaydın:

'' Yönetimin talebi ve kulübün menfaatleri doğrultusunda kontratımda indirime gittim. Bunun karşılığında 15 gün içerisinde yasakların kaldırılacağı ve transfer yapabileceğimizin sözünü aldım.'' Sen bu fedakarlığı yaptıktan sonra hala şube de yaprak kımıldamıyorsa, o zaman kontratını feshet ve git. Kim sana ne diyebilir o saatten sonra. Zaten bir kaç aydır kulüptesin, 15 gün daha bekle. Siz de biliyorsunuz ki Mahmuti indirimi yapsa kısa süre içerisinde hamleler yapılıp kadro kurulacaktı. Bunu Mahmuti de biliyordu ancak kontratından feragat etmek istemedi.

O yüzden ben yemem, benim kontratım önemli değil minvalindeki açıklamaları. Bal gibi de sen indirim yapmadan şubede yaprak kımıldamayacağını bildiğin için, indirimde yapmak istemediğin, paranı da her halükarda alacağını bildiğin için gittin.

Ha bir de gelelim 5 ayda 1 kere maaş alma hususuna. Arkadaş, Türkiye'de Fb ve Efes dışında maaşları zamanında ödeyebilen var mı? Türkiye'nin şartları bu zaten. Geçiyorum Mahmuti'yi, hayatı boyunca ilk defa Türkiye'ye gelmiş adamlar bile aylarca maaş almayıp dayanabildikleri kadar dayanmaya çalışıyorlar. Üstelik bunların bir kısmı da yeni profesyonel olmuş, maddi açıdan Mahmuti kadar rahat olmayan adamlar. Mahmuti'yi maaş almadı diye öveceksek bu adamların heykelini dikmek lazım. Yalnız ne Mahmuti ne de maaşlarını alamayan diğer sporcular babalarının hayrına kalmıyorlar. Eninde sonunda hatta faiziyle paralarını alacaklarını biliyorlar. Kısacası sadece Mahmuti değil, TBL'de çalışan yerli yabancı basketbolcu ya da antrenörlerin yüzde 90'ı bu durumda.

Haaa bu yazdıklarımdan yönetimi savunduğum sonucuna varmayın. Onların rezillikleri bambaşka. Gs'nin 2.5 milyon dolar maaş bütçesiyle sezona başlaması başlı başına rezalet zaten. Sadece olayı Mahmuti yönüyle incelediğim için onlara çok değinmedim.

Kısacası Mahmuti'nin eskiden de yaptığı populist açıklamalar beni irite ederdi. Dün yaptığı ''para önemli değil'' açıklaması daha da irite etti. Bal gibi de önemliymiş sayın Mahmuti. Bizim romantik taraftar istediğine inanmaya devam etsin ama onlara diyeceğim şey Mahmuti sizin sandığınız kadar pırlanta değil.

Son düzenleme:
Mahmuti, Özbek döneminde yolunacak kazı bulduğunu fark edip 800 bin dolarlık kontratı yapıştırmıştır. Mevcut form durumuyla o kontratı dünyanın hiçbir takımından alamayacağını kendisi de sizler de gayetle iyi biliyorsunuz. O dönemki pazarlığı merak ediyorum, muhtemelen 1 milyon dolar talep ederek falan başladı pazarlığa. Haa takımın durumu kötüymüş. Eee kendisi de kariyerinin dibindeydi zaten.

800 bin dolar kontrata değil Mahmuti'yi, Obra dışında Türkiye'de çalışan yerli yabancı bütün antrenörleri getirebilirdik. Çünkü bizim ligde hiç kimse o paraları almıyor. Üstelik bir çoğu da Mahmuti'den daha formdaydı. Ama bizim romantik taraftarın gönlü hoş olsun diye Mahmuti'ye gidildi, o da bunu fırsat bilip muhtemelen hayatındaki son voleyi vurdu. Eee ne de olsa Misko'nun antrenöründen bahsediyoruz.

Neyse, buraya kadar olayların başlangıç kısmıydı, gelelim gelişme ve sonuç bölümüne. Kendisinden kontratında indirim talep edildiğinde de buna yanaşmadı. Yönetim de aklınca transfer yapmayarak mobbing yapacağını, kontrat için indirim konusunda bu şekilde kazanacaklarını düşündüler. Ama diyorum ya karşılarında Misko'nun antrenörü Mahmuti var, yer mi bunları... Kapı gibi kontratı yapmış. İndirime yanaşmadı, parasını da alarak gitti

Mahmuti rahatlıkla insanları ikna edebilecek, kendi tarafına çekebilecek, ağzı laf yapan biri. Eskiden de yapardı taraftarın ruhunu okşayacak, populist açıklamalar. Yaptığı açıklamada diyor ki '' Benim kontratım, Galatasaray'ın sorunları içerisinde son derece önemsiz bir konudur''. Kimse kusura bakmasın, 2.5 milyon dolarlık takımda 800 bin dolar maaş alan antrenörün kontratı gayetle de önemli bir konudur.

Madem bu kadar önemsiz kontratın, indirim yapsaydın. Yönetime de yasakların kaldırılması için 15 gün süre tanısaydın. Sonra da çıkıp açıklama yapsaydın:

'' Yönetimin talebi ve kulübün menfaatleri doğrultusunda kontratımda indirime gittim. Bunun karşılığında 15 gün içerisinde yasakların kaldırılacağı ve transfer yapabileceğimizin sözünü aldım.'' Sen bu fedakarlığı yaptıktan sonra hala şube de yaprak kımıldamıyorsa, o zaman kontratını feshet ve git. Kim sana ne diyebilir o saatten sonra. Zaten bir kaç aydır kulüptesin, 15 gün daha bekle. Siz de biliyorsunuz ki Mahmuti indirimi yapsa kısa süre içerisinde hamleler yapılıp kadro kurulacaktı. Bunu Mahmuti de biliyordu ancak kontratından feragat etmek istemedi.

O yüzden ben yemem, benim kontratım önemli değil minvalindeki açıklamaları. Bal gibi de sen indirim yapmadan şubede yaprak kımıldamayacağını bildiğin için, indirimde yapmak istemediğin, paranı da her halükarda alacağını bildiğin için gittin.

Ha bir de gelelim 5 ayda 1 kere maaş alma hususuna. Arkadaş, Türkiye'de Fb ve Efes dışında maaşları zamanında ödeyebilen var mı? Türkiye'nin şartları bu zaten. Geçiyorum Mahmuti'yi, hayatı boyunca ilk defa Türkiye'ye gelmiş adamlar bile aylarca maaş almayıp dayanabildikleri kadar dayanmaya çalışıyorlar. Üstelik bunların bir kısmı da yeni profesyonel olmuş, maddi açıdan Mahmuti kadar rahat olmayan adamlar. Mahmuti'yi maaş almadı diye öveceksek bu adamların heykelini dikmek lazım. Yalnız ne Mahmuti ne de maaşlarını alamayan diğer sporcular babalarının hayrına kalmıyorlar. Eninde sonunda hatta faiziyle paralarını alacaklarını biliyorlar. Kısacası sadece Mahmuti değil, TBL'de çalışan yerli yabancı basketbolcu ya da antrenörlerin yüzde 90'ı bu durumda.

Haaa bu yazdıklarımdan yönetimi savunduğum sonucuna varmayın. Onların rezillikleri bambaşka. Gs'nin 2.5 milyon dolar maaş bütçesiyle sezona başlaması başlı başına rezalet zaten. Sadece olayı Mahmuti yönüyle incelediğim için onlara çok değinmedim.

Kısacası Mahmuti'nin eskiden de yaptığı populist açıklamalar beni irite ederdi. Dün yaptığı ''para önemli değil'' açıklaması daha da irite etti. Bal gibi de önemliymiş sayın Mahmuti. Bizim romantik taraftar istediğine inanmaya devam etsin ama onlara diyeceğim şey Mahmuti sizin sandığınız kadar pırlanta değil.

Helal olsun Burak ama bizim bunlari diyince Yönetim yanlisi oluyoruz.
Adam maasim önemli degil konusulcak son konu diyor okadar önemsiz ise neden indirime gitmiyorsun?

Ayrica sadece indirime git teklifi yapilmamis, ödeme plani cikar denmis öyle ödemeye calisalim denmis indirime gitmiyorsan ama bunuda kabul etmemis

Ayrica ben Galatasarayli degilim neden indirime gideyim aciklamasida gercekten cok üzücü. Hem böyle bir aciklama yapicaksin hemde sonra Galatasaray Taraftarina romantik görünmek icin "Taraftarlar benim Galatasarayi nasil sevdigimi bilir, bu konuda aciklama yapmama gerek yok.." manasinda basin bildirisi yayinlicaksin. Eeee Galatasarayli degilsen, neden Galatasaray taraftarina oynama geregi duyuyorsun?

Koskoca Galatasaray Spor Kulübü, 400 bin dolar yasağı kaldırmayacak, ondan sonra mahmuti'den indirim bekleyecek. E siz adım atmaya niyetlenmemişsiniz ki, Maljkovic de mi 800 bin dolar maaş alıyordu aynılarını yaptınız da kadın istifa etti?

6 aydır 1 kere ödeme almış adam size ödeme planı istemiyorum diyecek, ben paramı istiyorum diye tutturacak öyle mi. Vay be. Ne adammış bu Oktay Mahmuti. Zamanında başkana bile küfretmişti öyle derlerdi..

DhbfO1qWkAEzg6D.jpg

Bu adamı istedikleri kadar itibarsızlaştırmaya çalışsınlar. Rüzgar ne kadar eserse essin, kayadan ancak toz alır derler.

Son düzenleme:
Yazdığım yazıda Ataman'ın A'sı yok, adam yine lafı Ataman'a getirmiş. Ondan sonra da gider, BSL Takimları başlığında Ataman, Efes konuşuluyor diye trip atar, "Ataman'ın adını duymak istemiyorum" der. Ben, Ataman sevgimi bilmem de sen her gün Ataman ile ilgili kabuslar görüyorsun belli ki.

Yine yazdığım yazıda kabak gibi yönetimin zaten başlı başına yaptiklarının rezalet olduğunu ama yazıyı Mahmuti özelinde yazdığım için o konuya çok değinmediğimi belirtmişim. Ama nasil olduysa yonetimi savunuyor olmuşum.

Bu arkadaş da Mahmuti gibi populist açıklamalar yapmayı seven genc bir arkadaşımız ancak Mahmuti kadar uzmanlaşması için çok fırın ekmek yemesi lazım

Son düzenleme:
Popülist açıklama görmek isteyenler kovulacağını anlayınca "ben parasız da çalışırım" diyenlere bakacaklar.

Helal olsun Oktay Mahmuti'ye. Keşke 800 bin değil de 5 milyon dolarlık sözleşme yapsaymış.

Sen yönetim olarak ne yaptın da adamdan indirim istiyorsun? Eğer dürüstsen önce transfer yasaklarını kaldırırsın, sonra mütevazi de olsa bir takım kurarsın, ardından oturup hocayla konuşursun. Fakat sen hiçbir şey yapmayacaksın, hocanın maaşına, taraftarın cebindeki 3 kuruşa göz dikeceksin! Yok öyle bir dünya! Yönetim kısıtlı zekasıyla üçkağıtçılık yapmaya kalkışırsa böyle olur. Ali Cengiz oyunlarıyla kendini aklayacağını zanneden Mustafa Cengiz'in büyük dramı..

Bu kadar rezillik varken hâlâ Oktay Mahmuti'ye saldıranlar da kesinlikle art niyetlidir.

Burak bey kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz fakat Oktay Mahmuti popülist açıklama yapacak en son insandır. Kendisinin bahsettiği ücret indirimi son husustur açıklamasını da şöyle düşünün. Yöneticilerle aylardır tavır davranış olarak konuşmalarınızda ışık alamıyorsunuz. Pivot ihtiyacım var diyorsunuz yok :) Bırakın transferi adama para ödememişler para... Yani ha 400 bin olmuş ha 300 bin olmuş Burak bey inanın bunlar onu da ödeyecek durumda değiller. Bunu kadın basketbolunda koç Marina'yı yollamak istemelerine bakarak görebilirsiniz. Bu ortamda evet Mahmuti'nin kontratı konuşulacak son meseledir. Lütfen 1 dk durun ve mantıklı şekilde bu olayları düşünün. Hangimiz bunu söylemeyiz bırakıp gitmeyiz? Yanlış anlamayın beğenirsiniz beğenmezsiniz ama hangi insan kariyerini bu batağa saplamak ister...

Bu yönetici kadro sadece Mahmuti'yi değil çok yakında Terim'i de yıldırır. Abdurrahim Albayrak olmasa çökmüşüz zaten...

Edit*

Karşınızda pompacıdan adam getirtip oynatmışlar diyen bir kulüp Başkanı var. Bu söyleminin yalan olduğu ortada ve bu söylemi dile getiren bir ekiple karşı karşıyasınız. Şu an deseniz ki ücretimi TL'ye çevirdim 500.000 TL istiyorum ne değişecek? Bir tane oyuncu alabilmişler mi? Ağustos'ta güya para gelecek deniyor o da futboldan tabii... Ama geliri yok dediği amatör branşlara kendi gidip bizzat vesile olduğu vergi iadesi parasını futbola aktaracağım diyor. Burada olay koç veya ücret değil. Bunlar bu şubeler kapatılmalı diyorlar aslında ve bu algıyı da Terim sayesinde kazanılan kör futbol fanatiği taraftarımız çoğunluğuna güvenerek yapıyorlar. Ama bu iş çok sürmez Ocak olmadan rüzgar tam terse döner.

Son düzenleme:
Burak bey kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz fakat Oktay Mahmuti popülist açıklama yapacak en son insandır. Kendisinin bahsettiği ücret indirimi son husustur açıklamasını da şöyle düşünün. Yöneticilerle aylardır tavır davranış olarak konuşmalarınızda ışık alamıyorsunuz. Pivot ihtiyacım var diyorsunuz yok :) Bırakın transferi adama para ödememişler para... Yani ha 400 bin olmuş ha 300 bin olmuş Burak bey inanın bunlar onu da ödeyecek durumda değiller. Bunu kadın basketbolunda koç Marina'yı yollamak istemelerine bakarak görebilirsiniz. Bu ortamda evet Mahmuti'nin kontratı konuşulacak son meseledir. Lütfen 1 dk durun ve mantıklı şekilde bu olayları düşünün. Hangimiz bunu söylemeyiz bırakıp gitmeyiz? Yanlış anlamayın beğenirsiniz beğenmezsiniz ama hangi insan kariyerini bu batağa saplamak ister...

Bu yönetici kadro sadece Mahmuti'yi değil çok yakında Terim'i de yıldırır. Abdurrahim Albayrak olmasa çökmüşüz zaten...

Edit*

Karşınızda pompacıdan adam getirtip oynatmışlar diyen bir kulüp Başkanı var. Bu söyleminin yalan olduğu ortada ve bu söylemi dile getiren bir ekiple karşı karşıyasınız. Şu an deseniz ki ücretimi TL'ye çevirdim 500.000 TL istiyorum ne değişecek? Bir tane oyuncu alabilmişler mi? Ağustos'ta güya para gelecek deniyor o da futboldan tabii... Ama geliri yok dediği amatör branşlara kendi gidip bizzat vesile olduğu vergi iadesi parasını futbola aktaracağım diyor. Burada olay koç veya ücret değil. Bunlar bu şubeler kapatılmalı diyorlar aslında ve bu algıyı da Terim sayesinde kazanılan kör futbol fanatiği taraftarımız çoğunluğuna güvenerek yapıyorlar. Ama bu iş çok sürmez Ocak olmadan rüzgar tam terse döner.

Öncelikle kibar cevabınız için teşekkür ederim.

Yönetimin kesinlikle sınıfta kaldığı, batırdığı ve son olarak sponsorluk konusunda yaptığı açıklamayla tüy diktiği çok aşikardır. Bunu zaten net bir şekilde belirttim.

Yazdığım gönderinin anafikri Mahmuti'nin burda sanıldığı kadar özverili olmadığı, kendini düşündüğü ve kendi açıklamasında belirttigi gibi parayi arka plana koymadığıdır.

Bundan birkaç ay önce kariyeri dibi görmüşken 800 bin dolar gibi bizden baska hiçbir yerde alamayacagı bir paraya imza attığinda da burada kahramanlar gibi karşılanmıstı. Açık konuşayım, o gün o parayı talep etmek benim gözümde fırsatçılıktan başka bir şey değildi. Ama burada sanki bizim için çok büyük bir fedakarlık yapmış gibi gösteriliyordu.

Mahmuti o zaman da fedakarlık yapmadı, ayrılık sürecinde de. Adam calısmadığı yilin bile parasıni alacak. Sonra da çıkıp para son meseledir diyince iyice irite olduğumu söyleyebirim.

Son düzenleme:
Yandık ki ne yandık. Şimdi yine Oktay Mahmuti duygusal acıtasyon sözleri dineleyecez bir sene boyunca.

Hocam kusura bakma biz seni haketmedik . Seni tutamadık sana sahip çıkamadık vs vs...

Şu bir gerçek ki 2.5-3 milyonluk takım da koç 800 alsa avrupayı bırak patagonya da bile çüş oha derler. Ha tabi biz geçen sene diyemedik bunu . Gelecek sene ki bütçeyi bilmediğimizden mi ? Yo hayır. Kimse 10 milyon euro’luk bütçe beklemiyordu heralde. Ama taaftarlık bazen böle bişey işte. Yeri gelir iki yüzlü bile oluruz . Kimse ben olmam demesin asla . O an Erman kunter faciasından sonra sesimizi çıkaramadık

Ben Oktay hoca dan geçmiş alacakları karşılığın da kulübünde Durumu göz önüne alarak alacağımı alır başka da bir şey talep etmemesini beklerdim. Yok adamın kontratıdır hakkıdır gibi yine popülist bir yaklaşım göstermeden de Mancini derim başka da birşey demem. Yani istifa ediyorsun bir de bir yıllık sözleşme gereği paranı alıyorsun. Abi cidden o menajeri de tebrik ederim vallaji örneği yoktur bu sözleşmenin

Mancini bütçeyi beğenmedi ve istifa etti. Aynı şey olduğunu sanmıyorum. Eğer hukuki bir durum yoksa parasının tamamını da alamaz zaten. Alabiliyorsa haklıdır. Almalı mıydı orası beni ilgilendirmez ama mobbing'e kadar götürdülerse işi, son kuruşuna kadar varsa payım helal olsun.

.

Bu kadar rezillik varken hâlâ Oktay Mahmuti'ye saldıranlar da kesinlikle art niyetlidir.

Şimdi hocam söyle bir durum var , forum ahalisinin genelinde bu bu havayı seziyorum.Karşıt fikirlere tahammülü yok insanların, herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.Ben de Oktay Mahmuti'nin fırsatçılık yaptığını düşünüyorum fakat aksini savunanlara da art niyetlidir yaftasını yapıstırmıyorum açıkçası bu durum garibime gitti biraz.

Şimdi hocam söyle bir durum var , forum ahalisinin genelinde bu bu havayı seziyorum.Karşıt fikirlere tahammülü yok insanların, herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.Ben de Oktay Mahmuti'nin fırsatçılık yaptığını düşünüyorum fakat aksini savunanlara da art niyetlidir yaftasını yapıstırmıyorum açıkçası bu durum garibime gitti biraz.

Dünyada tek koç Oktay Mahmuti kalmıştır, elin mahkumdur, o da yüksek fiyat isterse bu fırsatçılık olur anlarım. Fakat imzalayan yönetim imzalamasaydı öyleyse, Mahmuti adamların kafasına silah mı dayadı?

Dünyada tek koç Oktay Mahmuti kalmıştır, elin mahkumdur, o da yüksek fiyat isterse bu fırsatçılık olur anlarım. Fakat imzalayan yönetim imzalamasaydı öyleyse, Mahmuti adamların kafasına silah mı dayadı?

Evet, o sırada romantik Gs taraftarının gazıni alacak tek adam Mahmutiydi. Dursun da tıpkı Terim tercihinde yaptığı gibi gazı almak için ona gitti. Mahmuti de Misko da emin ol bunun farkinda olacak kadar kurtlar. Onlar da bu durumu fırsata cevirerek muhtemelen Mahmuti'nin bir daha göremeyeceği kontratı aldilar. Hem de öyle bir kontrat ki adam çalışmadığı sezonun parasını bile alacak.

Mesela ayni durumdaki Terim ise 2 milyon dolar gibi futbol dünyasında kabul edilebilir bir rakama imza atti. Adam o gün Fb'ye gitse Aziz 4-5 milyon dolar verirdi onu almak için

Alacağı ödenmiyorsa ihtarname çektirir söke söke alır. Bütçe veya başka şeylere takıksa istifa eder olur biter. Benim bildiğim , Mahmuti taafından bu süre içerin de gönderilen bir ihtarname yok kulube . Varsa da lütfen beni düzeltin. Demek ki burada paranın ödenmemesi değil istifa nedeni. İkinci neden. Tamam da kardeşim senin istediğin bütçe veya takım kurulamıyor diye istifa edip birde tüm sezonluk alacağını almayı bana kimse anlatamaz. Ha o sözleşmeyi kabul ettireni ayrı kabul edeni de ayrı ayrı tebrik ederim o başka.

ikincisi çok ama çok farazi şeyler hakkın da yorum yapılıyor.yok yönetim onu da yapamaz yok bunu da ödeyemez şunu da veremez.

Sevgili Galatasaraylı kardeşim kulup tepeden tırnağa batmış . Batmış yahu batmış Allah aşkına anlayın şu durumu artık yahu. Değil Mustafa Cengiz şuan Rahmetli sakıp sabancı mezarından kalkıp başkan olsa bundan daha iyi durum olamaz belki bir tık. Herkes bir durumun farkına varsın. Şımarık çocuklar gibi babasının cebinde para olup olmadığını bilmeden şunu da isterim bunu da isterim diyip durmasın. Ben de göbek atmıyorum kulup bu durum da baaketbol şubesi de bitti diye

Bayılıyoruz hemen kendi tarafımızdakileri gömüp dışardakileri yüceltmeye. Bazı kişiler var hep Galatasaray haksız hep dışarıdaki adamlar haklı onlara göre.Azıcık bir sahiplenin yahu. İlla resmi olarak siteden battık açıklamasını mı duymanız gerekiyor idrak etmek için. Gerekirse basketbol şubesi de ayağa kalkana kadar feda edilecek kardeşim. Bunu 23 yıldır basket takımını izleyen destekleyen bu oyunu seven ve oynamış biri olarak söylüyorum ve Futboldan da nefret ediyorum.

Ancak elinde para getiren gelir sağlayan tek dal Futbol.Mustafa Cengiz de vurguladı bunu Evin çalışan aileye para getiren abisi durumun da Futbol. Kıt kanaat yatırım yapacaksan tabiki Futbola yapılacak.

Sadece 2-3 senelik bir mali istikrara ihtiyacı var kulubün. Birazcık şu kulubün durumunu daha iyi idrak edin , kişisel fanlığınızı bir kenara bırakın , dışardakiler iyi içerdekiler kaka mantığını azda olaa erteleyin. Eleştirdiğin adamlar yönetim men cezasını engelleyemese bu sene şubeleri kapatıyordu Galatasaray . Allah aşkına bir burda neymiş oktay hoca haklıymış benim hakkım feda olsunu konuşuyoruz. Yemin ediyorum şaka gibisiniz ya

Son düzenleme:
Ticarette eliniz ne kadar güçlüyse ona göre anlaşma yaparsınız. On milyonluk takımınız, oyuncular ve piyasa açısından iyi bir geçmişiniz ve geleceğe yönelik uyandırdığınız olumlu beklenti varsa herkesi uygun fiyata çalıştırırsınız.

Küme düşme potasına doğru giden, Eurocup'ta ikinci turdaki grupta hiç galibiyet alamayacakmış gibi duran, bir önceki yılı felaket geçirmiş ve eski koçla da çok kötü ayrılmış yönetime sahip bir takımınız var. Kadro eksik ve evlere şenlik. İşte böyle olunca para verseniz de Ahmet Çakı bile mırın kırın ediyor. İşte o zaman belki bir milyon bile verseniz kimse gelmiyor. Aynı piyasada %60'a varan faiz vadeden junk bond tabir edilen finansal enstrümanlar gibi... Bana göre Oktay Hoca'nın alması gereken geçtiğimiz yılın ikinci yarısı için 500, bu yıl da tüm sezon için 500 bin olmalıydı.

Oktay Hoca'ya bu yıl için belli sözler verilmiş eski yönetim tarafından. Bunlar tutulmayacaksa sezon sonu gelmeden kendisine bildirilmeli ve istifası istenmeliydi. Adama bas bas bağıran uzun eksiği yapılmadı ama şartlar olmayacakmış gibi duruyor dedi devam etti. İstifa etmem deyip parama bakarım diyebilirdi, yine haklı olurdu ama en azından derdik ki adam parasına bakıyor. Transfer yasağı kaldırılmadan sezona başlayamazsın zaten. Kaldı ki Temmuz ortası geldi ve çoğu takım kadrosunu şekillendirdi bile. Daha verilen sözleri bırak transfer yasağı bile kalkmamışken indirim istemek de neyin nesi? Adam hiçbir sözünü tutamamış, basketbol şubesine basketboldan anlayan adam bile verememiş şubeye neden güvensin de bir sözleşme daha yapsın? Sen önce kendi yükümlülüklerini yerine getir, ondan sonra indirim iste, yapmazsa yapmadı dersin.

Buna rağmen Oktay Hoca sözleşmesini tek taraflı feshediyor, istese indirim de yapmadan kendine verilen takımı çalıştırır ve sonunda parasını alır veya sözleşmeyi karşı taraf feshederse tazminatını alır. Bu kadar paragöz olsa gelecek sezonki hakkından ne diye feragat etsin adam? Kaldı ki yine paragöz filan olmaz, sonuçta anlaşılırken adama belli sözler verilmiş. Hadi sözünü tutmayacaksın, en azından önceden bildirseydin. Mahmuti'nin Aysal döneminde gönderilmesi değil gönderilme tarzı yanlıştı, aynı yanlışı yine tekrarlıyoruz.

"O kadar akıllılar ki çalışmadığı sezonun parasını alacaklar" dünyanın hiçbir yerinde eğer hukuki olarak haklı değilseniz sonraki sezonlara dair paranızı alamazsınız. Eğer haklıysanız da söke söke alırsınız. Bir hoca istifa ederse kafasına göre, ödenmemiş alacakları hariç 1 lira alamaz. Kimsenin aklıyla dalga geçmeye gerek yok.

Bayılyoruz hemen kendi tarafımızdakileri gömüp dışardakileri yüceltmeye. Bazı kişiler var hep Galatasaray haksız hep dışarıdaki adamlar haklı onlara göre.Azıcık bir sahiplenin yahu. İlla resmi olarak siteden battık açıklamasını mı duymanız gerekiyor idrak etmek için. Gerekirse basketbol şubesi de ayağa kalkana kadar feda edilecek kardeşim. Bunu 23 yıldır basket takımını izleyen destekleyen bu oyunu seven ve oynamış biri olarak söylüyorum ve Futboldan da nefret ediyorum.

Valla Lindsay Whalen, Carlos Arroyo, Marina Maljkovic, Ekrem Memnun, Oktay Mahmuti İsimler hep değişiyor ama yapılan muamele hiç değişmiyor. Galatasaray olmasa da kariyerlerini bir şekilde devam ettiren bu insanlar mı yalan söylemek zorunda yoksa başarısızlığına kılıf arayan yöneticiler mi? Biz anlatamıyoruz galiba. Yani cidden kendimde sorun olduğunu düşünmeye başladım. 3 milyona kadar indirdiler bütçeyi zaten. Ha dersin ki 800 binin de bunun içinde sana veriyorum 2.2 milyon bütçe kadro kur. Kuramazsan da istifa et. Alır hak edişini 6 aylık ücretini, paşa paşa basar istifasını.

Burda yanlış olan mobbing yapılması. Sanki insanlar basketbolda 30 milyon euro bütçe istiyormuş gibi davranıyorsunuz ısrarla. Hakikaten yazdıklarım okuyorum, cevaplarınızı okuyorum şaşıyorum biz ne anlatmışız siz ne demişsiniz diye.

Mayıs ayında ihtarname çekmiş bu arada hoca. Belirteyim.

Son düzenleme: