BSL 20. Hafta | Galatasaray Nef 91 - 103 Anadolu Efes

Bu mac icin takima elestiri yapmak veya maci teknik acidan degerlendirmek dogru olmaz.Sonucta Ergin Hoca’nin dedigi gibi bir haftadir antrenman bile yapmayan oyuncularla oynadik ve son ceyregin ortalarina kadar basa bas goturduk.Takimi tebrik ediyorum,ellerinden geleni yaptilar.
Yani her seyimiz tam bile olsa bana gore kazanma sansimiz cok dusuktu.Cunku o sezon basinda yendigimiz Efes yok su an.

Senin genel menajerin federasyona maç oynansın diyor. ona bir şey söylemiyorsun. afyon maçında maç oynanmasın diye euroleague maçından sonra bile konuşan sensin ama maçı kazandın ya. çıkar dersin ben oynanmasın dedim diye. Bir akıllı sizsiniz ya.

Senin genel menajerin federasyona maç oynansın diyor. ona bir şey söylemiyorsun. afyon maçında maç oynanmasın diye euroleague maçından sonra bile konuşan sensin ama maçı kazandın ya. çıkar dersin ben oynanmasın dedim diye. Bir akıllı sizsiniz ya.

Art niyetli olma bu kadar yahu?
Menajerinin lafının üstüne laf söyleyecek değil ya?
Cimbombomun çocuğu Ergin hocanın samimiyetine inanıyorum.

Art niyetli olma bu kadar yahu?
Menajerinin lafının üstüne laf söyleyecek değil ya?
Cimbombomun çocuğu Ergin hocanın samimiyetine inanıyorum.

Art niyetli bir durum yok, olan belli yapılan belli. O kulüpte Alper Yılmaz'ı takan kaç tane adam var da Euroleague kazandırmış koçun üstüne lafı geçecek. Kendinizi kandırmayın bence.

Art niyetli bir durum yok, olan belli yapılan belli. O kulüpte Alper Yılmaz'ı takan kaç tane adam var da Euroleague kazandırmış koçun üstüne lafı geçecek. Kendinizi kandırmayın bence.

Hedo'nun federasyon başkanlığı yaptığı federasyonda tabiki Ergin Ataman değil menajerin ne dediğini önemseyeceklerdir. Sende bunu unutma sakın...

Maç oynanmasın diye istediğini şahsen Biliyorum Ergin Hocanın... Adam bir takımın Cochu çıkıp alenen Tuttuğu takım için bunu lanse edemez.

Ndour da Blacksherda olsa sonuç değişmezdi Efes 3cü vites bazen 4 vitesde oynadı.

6 7 dk Akona bir tane set çizilmedi Uzun sadığa dış şut oyunu çizilmedi.

Dee Getiricek Meloya yada Kravishe vericek belli idi o ara 4 sayı olan fark 10 oldu maç gitti Mola alındı Akona oyun cizildi 3lük geldi. Ekrem Hoca bizim gibi izliyor Takım kendi kalibresinde ne oynarsa onu oynuyor malesef gerçekler acıdır.

Bugun Dee 3 1 de yine 2 tane üst üste üçlük kaçırarak benim haklı olduğumu gösterdi.

Dee iyi oynadı Bu takım Hoca takımı değil 3 oyuncunun eline bırakılmış onların günlük arzu isteklerine göre yürüyen bir takımız acı ama gerçek

Ndour da Blacksherda olsa sonuç değişmezdi Efes 3cü vites bazen 4 vitesde oynadı.

20 tane üçlük soktular maç son 3 dakika koptu. Micic Larkin 38 dakika oynadılar ama sorsan efes 3. viteste oynadı. Blackshear olsa sonuç değişirdi, ilk yarıda oynanan maçta olduğu gibi isteyen gidip bakabilir. Onda da vitesi boşa almışlardır kesin. Yazmak parayla değil neticede. Kendi takımınıza bu kadar nefret duyup rakip takım övmeye niyetiniz varsa efesbasket'te de yazabilirsiniz. Orda hep beraber vites tartışması yaparsınız.

20 tane üçlük soktular maç son 3 dakika koptu. Micic Larkin 38 dakika oynadılar ama sorsan efes 3. viteste oynadı. Blackshear olsa sonuç değişirdi, ilk yarıda oynanan maçta olduğu gibi isteyen gidip bakabilir. Onda da vitesi boşa almışlardır kesin. Yazmak parayla değil neticede. Kendi takımınıza bu kadar nefret duyup rakip takım övmeye niyetiniz varsa efesbasket'te de yazabilirsiniz. Orda hep beraber vites tartışması yaparsınız.
Kendini böyle avutucaksan problem yok.

Sezon başından bu yana en iyi oyunlarımızdan birini oynadık ve ona rağmen idmansız Galatasaray karşısından bu kadar zorlandık. Erkem Memnun'un oynattığı basketbolu beğeniyorum. Ergin Ataman'dan sonra bize gelsin isterim. Güzel maç oldu.

Efesi izleyince anlarsın ... Öylece sahada top çevirir çevirir 3lüğü sokar senin sayı olan üçlüklerin ile onlarınkine bakarsan...

Farkı görürsün göremiyorum diyorsan zaten konuşmaya gerek bile yok 😝😝
O kadar yanlış bir örnek sunuyorsunuz ki ezbere yorum yaptığınızı ortaya koyuyorsunuz bence. Ergin Ataman'ın en büyük olayı klasik setler yerine guardlarının yaratıcılığına güvenmek zaten. Larkin ve Micic bizim savunmacıları birebirde sürekli mağlup edip farkı yarattı ama ben izlerken öyle sürekli setler falan görmedim.

Xavi Pascual ya da Obradovic takımı falan deseniz tartışılabilecek bir konu bu eski düzen sürekli set oyunu ya da oyuncuların birebir becerisine güvenme ikilemi. Ama Ergin Ataman'ın Efes Pilsen'i bizimle en yakın basketbolu oynayan takımdır herhalde.