Bugün...

Bugüne kadar, hatta her gün çok skandal görüyoruz, yaşıyoruz da. Fakat bu sabah izlediklerim beni uzun zaman sonra hayrete düşüren en ilginç olaydı belki de. Adamlar uçağın kanadına tutunarak yolculuk edebileceğini düşünmüşler. Cehalet desen değil, başka bir şey bu.

Bugüne kadar, hatta her gün çok skandal görüyoruz, yaşıyoruz da. Fakat bu sabah izlediklerim beni uzun zaman sonra hayrete düşüren en ilginç olaydı belki de. Adamlar uçağın kanadına tutunarak yolculuk edebileceğini düşünmüşler. Cehalet desen değil, başka bir şey bu.
Çaresizlik. Taliban o yüzden entegre olacağız ama ülke şeriatla yönetilecek diyor ki zaten şeriat geçerliydi.
Bu gelenler arasında taliban ile problemli olanlar var ki zaten abd alacağını alacak diğerleri ise hazır firsat gelmişken yurtdışına tüyelim diyenlerde var.

Hepsini anlıyorum da uçağın üstünde gidebileceklerini zannetmeleri aklımı çaresiz bırakıyor. Demek ki niyetleri intihar etmekti. Gerçi bu da çok enterasan bir yol, daha önce dünyada eşi benzeri yok.

Bugün 2012 yılından bu yana yazdığım şiirlerin yer aldığı ajandayı çöp konteyner ına attım.İkiyüzden fazla şiirim vardı.Bir yıldan uzun bir süredir yeni şiirde yazmamıştım.

Beklenen güzel günler var ama o günler hiç gelmiyor veya güzel günleri getireceği sanılan tarihler,2023 sonra 2028 o da olmadı 2033,ömrümüz böyle bir kurgunun içinde böyle bir tiyatronun içinde,dahası çok açık bir zihin işkencesinin altında geçiyor.Hesapları o gelecek tarihlerde hiçbir şeyin değişmeyeceğine inanarak yapmak gerekiyor belkide.Kapandayız,kuyudayız,kurbanız,öç alınanlarız ...

Herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum. Umarım yeni yıl ülkemiz için de hayırlı ve köklü değişikliklerin yaşanacağı bir yıl olur. Buna çok ihtiyacımız var.

Bugun babamla ortak oldugum sirketimiz icin cok onemli bir gundu.3 farkli alanda faaliyet gosteren sirketimizde bugun itibariyle insaat sektorunde de hizmet verebilmek icin gerekli izinleri aldik.
Amcamlarla ortakligimizi bitirdigimiz gunden bu yana iyi bir ivme yakaladigimiz icin cok mutluyuz.
Umarim herkes kalbinden geceni,hayalini layigiyla yasar ve istedigi yasama kavusur veya su anki yasam kalitesini daha da arttirir.
Bunu paylasmak istedim burada :)

Bugun babamla ortak oldugum sirketimiz icin cok onemli bir gundu.3 farkli alanda faaliyet gosteren sirketimizde bugun itibariyle insaat sektorunde de hizmet verebilmek icin gerekli izinleri aldik.
Amcamlarla ortakligimizi bitirdigimiz gunden bu yana iyi bir ivme yakaladigimiz icin cok mutluyuz.
Umarim herkes kalbinden geceni,hayalini layigiyla yasar ve istedigi yasama kavusur veya su anki yasam kalitesini daha da arttirir.
Bunu paylasmak istedim burada :)
Hayırlı olsun.

Bugun Istiklal Caddesi’nde yasanan lanet olayla ilgili soylenecek cok sey var,suclanacak cok fazla bas aktor var.
Ancak terorun icinde olan,onu destekleyen,masum insanlarin hatta bebeklerin canina kiyan kimler varsa hepsinin Allah belasini versin.
Hayatini kaybeden tum masum canlara Allahtan rahmet diliyorum.Yaralilar icin de soylenebilecek cok sey olsa da en kisa zamanda sifa diliyorum.Ama o insanlarin bunun yasanmisligini atlatmalarinin bedeli hic birseyle karsilastirilamaz.
Cok uzucu,cok yikici..Tekrarinin yasanmamasi dilegiyle..

Hiç kimse yazmamış. Gerçi ne yazacağımızı da bilmiyoruz artık. Ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz diyerek son 150 tane terörist kaldı diye bol keseden yalan salladıkları adamlar, Türkiye'nin ve hatta dünyanın en önemli metropollerinin birinin en işlek yerinde güpegündüz saldırı gerçekleştiriyor. Ülkede gerizekalıdan bol ne var, salla zaten inanıyorlar, salla gitsin...
Bu eylemi gerçekleştiren şahıs elini kolunu sallaya sallaya İstanbul'un göbeğine geliyor ve 40 dakika boyunca bombayla otururken; öve öve bitiremedikleri istihbarat teşkilatı da her zamanki gibi uykuya dalmakla meşgul; şaşmaz, sekmez. Ve bu olaydan sonra dahi yapılan açıklama şu: ''Eski Türkiye yok artık.'' Yani ne diyeyim bilmiyorum ki. Açıklamalar ve demeçler buram buram hamaset, siyaset ve lağım kokuyor. Olan yine insanlara oluyor. Gerizekalı gibi interneti de kesmişler. Aynen süper bir güvenlik önlemi ya bravo ! Şu kriz yönetimine bakar mısınız, ilkokul çocuğu bunu yapmaz. Eski Türkiye dediğin seni donunda sallar atar bir kenara ne anlatıyorsun sen ? İstanbul'un göbeğinde patlatılan kaçıncı bomba oldu bu ?
Sınır namustur ama sen sınırları açıp milyonlarca Ortadoğulu terörist insanı ülkene buyur ediyorsun kendi namusunu hiçe sayarak. Sonra o gelen it kopuk terörist tipler senin ülkenin her yerinde bombalar patlatıyor. E ben mi aldım bu ipsiz sapsız şerefsizleri kapıları açıp ? Olayın gerçek failleri belli , belli de işte... Daha fazla ağzımı bozmak istemiyorum.
Benim temennim mart ayına doğru bu olayların artmaması. Malum seçim yaklaşıyor ve 3-5 sene önce dönemin Başbakanının açıklamaları da herkesin malumu. Benim değil bakın; ülkenin Başbakanı söyledi bu sözleri. Allah masum insanları korusun. Buna sebep olanlar zaten öbür tarafta ödeyecekler ama temennim bu dünyada da gün yüzü görmemeleri.