Bugün...

Bugüne kadar, hatta her gün çok skandal görüyoruz, yaşıyoruz da. Fakat bu sabah izlediklerim beni uzun zaman sonra hayrete düşüren en ilginç olaydı belki de. Adamlar uçağın kanadına tutunarak yolculuk edebileceğini düşünmüşler. Cehalet desen değil, başka bir şey bu.

Bugüne kadar, hatta her gün çok skandal görüyoruz, yaşıyoruz da. Fakat bu sabah izlediklerim beni uzun zaman sonra hayrete düşüren en ilginç olaydı belki de. Adamlar uçağın kanadına tutunarak yolculuk edebileceğini düşünmüşler. Cehalet desen değil, başka bir şey bu.
Çaresizlik. Taliban o yüzden entegre olacağız ama ülke şeriatla yönetilecek diyor ki zaten şeriat geçerliydi.
Bu gelenler arasında taliban ile problemli olanlar var ki zaten abd alacağını alacak diğerleri ise hazır firsat gelmişken yurtdışına tüyelim diyenlerde var.

Hepsini anlıyorum da uçağın üstünde gidebileceklerini zannetmeleri aklımı çaresiz bırakıyor. Demek ki niyetleri intihar etmekti. Gerçi bu da çok enterasan bir yol, daha önce dünyada eşi benzeri yok.

17 Ekim 2021

Bugün hayatımın en kötü günlerinden birini yaşadım,rüyamda başımın sağ arka kısmına dokunduğumda solgun renkte kan geliyordu elime,neyse kötü bir şekilde uyandım,kötü bir enerjiyle,dışarıda kasvetli bir hava,bugün dışarıya çıkıp gezmeyi planlıyordum ama yağış yüzünden iptal oldu,sonra tatsız bir şeye şahitlik ettim,bugüne denk gelmesine şaşırmadım,her nedense yıllardır pazar günlerim berbat geçiyor,sonra bunun üstüne sağ dirseğime bir kaza sonucu çok sert bir darbe aldım,kırık yok sanıyorum,kolumu her şekilde hareket ettirebiliyorum ama morarma ve kızarıklık var,elbisem o bölgeye değdikçe ağrı oluyor.Aslında bugün yaşadıklarıma şaşırmadım,bazı şeyleri deşmemek gerekiyor demek ki,çok kurcalamamak,bazı fikirleri kendi içinde boğmak gerekiyor ama insanın içindeki yanlışlara,kötülüğe karşı olan isyan duygusu bir yerde fışkırıyor,sussan olmuyor susmazsan belki bir bedeli var

Neyse önümüzdeki pazarı bekliyorum,daha ölmedik : )