Bugün...

Hala kendime gelemedim bazı şeyleri aklım almıyor. 24 saat içerisinde karakterimin bu kadar değiştiği bir dönem hatırlamıyorum herşeye küfür etmeye başladım.. Toparlarım umarım bu sinir bozuklığumu nasıl olacaksa bu ülkede onu bilmiyorum.

Harbiye marşında " Cehennemler Kudursa " diyorya,işte kudurmuş bir cehennemi yüreğimizde artık çok daha ağır hissediyoruz.Bu süreç ölümden bin kat daha beter.Sonsuz bir çaresizliğe hapsolmuş durumdayız.Benim sağlığım bozuldu kahrolmaktan,sürekli kilo veriyorum ama yinede hayattayız ve acılar içinde de olsa ilerliyoruz,belki belki bir gün bir mucize olur ..

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan, ister çan dinlet,
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehaktır ona her türlü zillet.

///Ömer Hayyam///
Şairin sözlerinin çok hafif kaldığı açıklanamaz bir durum.Yaşadığımız hayal kırıklığı büyük bundan sonra hangi yüzle ekonomik krizden,usulsüz imar izinlerinden,göçmen sorunundan,insanların canına kasteden mütahitlerden,deprem zamanı çadır satan Kızılaydan,devlet kurumlarının özelleştirilmesinden ,torpillerden vb gibi sorunlardan dem vuracaklar merak ediyorum.

Son düzenleme:
Sevsen de, sevmesen de kabul etmen gereken bir gerçek var; bu ülkede sağ seçmenden oy almadan seçim falan kazanamazsın. Muhalefet bunu bilmesine rağmen, iktidarın en çok rakip olarak görmek istediği adayı dayatırsa; yapacak bir şey yok. Ülke, bizim amatör şubelerden bile daha kötü yönetiliyor. Sinan Oğan olmasa ilk turda kaybedilecekti.

Sevsen de, sevmesen de kabul etmen gereken bir gerçek var; bu ülkede sağ seçmenden oy almadan seçim falan kazanamazsın. Muhalefet bunu bilmesine rağmen, iktidarın en çok rakip olarak görmek istediği adayı dayatırsa; yapacak bir şey yok. Ülke, bizim amatör şubelerden bile daha kötü yönetiliyor. Sinan Oğan olmasa ilk turda kaybedilecekti.
2014 Yilinda MHP istedi diye Ekmeleddin Ihsanoglu aday yapildi. MHP+CHP koalisyonu vardi. Ekmeleddin yüzde 38 oy alabildi.

Insanlar AK Partiye oy vermiyor. Insanlar Recep Tayyip Erdoganin kendisine ve ismine oy veriyor.

Eger Erdogan siyaseti birakirsa AK Partinin oylari yüzde 20lere düser.
Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyeti, Türk siyasetinden zerre anlamıyor. Ben artık iktidarı desteklediklerini düşünmeye başladım. Seçimi kaybetmek için ellerinden geleni yapıyorlar zira şu anki AKP’ye karşı kazanmak gerçekten zor değil. Demirtaş güzellemesi yapmaya, %9 oy için %91’i yok saymaya devam etsinler. Bakın ikinci tura az bir süre kaldı; muhalefetten kimse ortalıkta yok. Seçim kazanmayı isteyenler böyle mi olur?

Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyeti, Türk siyasetinden zerre anlamıyor. Ben artık iktidarı desteklediklerini düşünmeye başladım. Seçimi kaybetmek için ellerinden geleni yapıyorlar zira şu anki AKP’ye karşı kazanmak gerçekten zor değil. Demirtaş güzellemesi yapmaya, %9 oy için %91’i yok saymaya devam etsinler. Bakın ikinci tura az bir süre kaldı; muhalefetten kimse ortalıkta yok. Seçim kazanmayı isteyenler böyle mi olur?
Bize zor gelmiyor evet haklisin Ekonomi fln felaket kötü ama Anadolunun köyündeki insanlar bunu anlamazlar.

Örnek Anadolun köyünde oturanlar sinemaya gitmez, tatile cikmaz, spor izlemeye yapmaya gitmez, disarda yemek yemez, hic bir sosyal aktivite yapmazlar.
Tek yaptiklari ev alisverisi ondanda Allah ne verdiyse onu yeriz diyip oturuyolar. Yani Ekonomin kötü oldugunu anliyacak hissedilcek hic bir aktivitede bulunmayan insanlar bunlar istedigin kadar anlat bunlara umrunda degil böyle insanlarin ekonomi saman ekmek versen ona bile razi olur bunlar

2014 Yilinda MHP istedi diye Ekmeleddin Ihsanoglu aday yapildi. MHP+CHP koalisyonu vardi. Ekmeleddin yüzde 38 oy alabildi.
gezi ertesi ekmeleddin aday yapılınca muhalif cenahtan bir sürü boykot geldi. tatil döneminde seçim mi olur diye bahane üretildi ve sandığa gidilmedi. + Demirtaş aday oldu. Ekmeleddin gibi bir çapsız bile o dönemin şartlarında -ki o zamanlar peygamber muamelesi yiyen- Rizeliye karşı minimum 45'i alırdı demirtaş aday olmasa. Ekmeleddin doğru bir örnek değil bence.

Bize zor gelmiyor evet haklisin Ekonomi fln felaket kötü ama Anadolunun köyündeki insanlar bunu anlamazlar.

Örnek Anadolun köyünde oturanlar sinemaya gitmez, tatile cikmaz, spor izlemeye yapmaya gitmez, disarda yemek yemez, hic bir sosyal aktivite yapmazlar.
Tek yaptiklari ev alisverisi ondanda Allah ne verdiyse onu yeriz diyip oturuyolar. Yani Ekonomin kötü oldugunu anliyacak hissedilcek hic bir aktivitede bulunmayan insanlar bunlar istedigin kadar anlat bunlara umrunda degil böyle insanlarin ekonomi saman ekmek versen ona bile razi olur bunlar

Yani elbette tuzu kuru, hayatı dar yaşayan insanlar bunu anlamaz. bu insanlar sadece söylemlere bakar. misalen bu adama soğan çok pahalı dersin, adam evet pahalı der tavlanır ama akabine teröristlere özgürlük temali bir konuşma yaparsan yada masandaki delinin biri çıkar iha-siha'ya dokunacağız derse çok ters teper o soğan pahalı lafı. biz soğan için vatanımızı satmayız der ve gider yine bildiğine basar. yani ben seçim gününden beri kaç tane reisçiden duydum soğan için vatanı mı satalım lafını. bu lafı kim verdi? aday ve masasındaki gereksizler verdi. sen şimdi bu söylem ve zihniyetten nasıl çıkaracaksın ki bu adamları? tuzu kuru adamı tavlamak iki tane kandili dümdüz edeceğiz lafına, beş tane fetöyü getirip yargilayacagiz vaadine bakıyordu. büyükşehirlerde zaten öndeydin. tek yapman gereken iç Anadolu da her şehirde minimum %5'lik bir artış saglamaktı. Konya'da %50 fark yiyorsan bu sefer maksimum 45 yemen gerekiyordu. işte bunu başaramadın muhalefet ve aday olarak.

rizelinin partisi ve trolleri bile mağlubiyeti kabullenmişken, son 2 hafta iyice eziklenmişken, hesaplarını kapatıp sosyal medyadan kaçacaklarını açık açık dile getirmişken bu adamlara can simidi olundu, meclis ezici bir üstünlükle kaybedildi. muhalefet kaybetti. iktidar kazanmadı. iktidar kazansaydı, Rizeli balkon konuşması yaparken gözlerinin içi gülmezdi. şu adamlara mahal verildi, kendilerinin bile beklemediği bir üstünlükle seçim ikinci tura kaldı.

Bu arada yine bir sürü hile hurda dönmüs. Örnek Tutanakta YSP nin 112 oyu Bilgisayar (YSK-Sistemine) 112 MHP oyu olarak girilmis...

Böyle bir sürü oy yerlerini degistirmisler. Zaten sabaha kadar süren bir secim olagan bir durum degil kesin bir yerlede hile dönüyor

Geçtiğimiz seçimler için bu kabul edilebilir ancak bu seçim için kesinlikle bu kabul edilebilir değil. Karşısına kimi koyarsan koy kazanacak durumda çünkü. Covid süreci geçirdik nasıl bir süreç geçirdiğimizi biliyorsunuz bi sürü esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Kredileri ödeyemedi kimse çoğu kişi icralık oldu. Deprem yaşadık bu ülkede insanların kalması için ÇADIR SATILDI! Daha öte bişey yok adam seçimde 2 gün kala baskıdan istifa ettirildi zorla.. Yaşanan ekonomik krizi, doların 20ye çıkışını saymıyorum bile. 1 kg et olmuş 300 400 lira ve ülke insanının büyük çoğunluğu 8500 lira parayla çalışıyor.. Bilmiyorum kullanıyormusunuz ama sigara olmuş 37 lira daha hala bu şartlarda bu adamın bu kadar oy alması mucize.. Özellikle maraş'tan, yazıklar olsun ben değil onlar insanlığından utansın 3 ay önce battaniye ile ölülerini gömdükleri yerde imar affı verenler seçimi kazandı diye kornalarla seçim kutluyorlar..

Bu arada yine bir sürü hile hurda dönmüs. Örnek Tutanakta YSP nin 112 oyu Bilgisayar (YSK-Sistemine) 112 MHP oyu olarak girilmis...

Böyle bir sürü oy yerlerini degistirmisler. Zaten sabaha kadar süren bir secim olagan bir durum degil kesin bir yerlede hile dönüyor
Bu sefer işi mhp üzerinden döndürmüşler mhp'nin oy oranında gariplik vardı zaten.

Batman'da hüdapardan giren bir vekil ysp ye ve yine Mersin'de aynı partiden bir vekil itirazlar sonucu iyi partiye geçmiş.

28 Mayıs'ta tahminen ilk sonuçlar Recep Erdoğan % 61 Kemal Bey % 39 şeklinde olacak.

Sonra 15 - 20 dakika içinde konvoy sesleri duyacağız,kutlamalar hemen başlayacak.

Bu sefer veriler hızlı gelecek,Recep Erdoğan % 53 veya % 54 gibi bir oranla kazanmış olacak.

Tahminen saat 21:00 veya 22 :00 gibi balkon konuşması başlar.

Kemal bey Akepe'ye karşı son görevini yerine getirmiş olacak,bizlerde kahrolmaya devam edeceğiz.

Benim öngörüm böyle.

28 Mayıs'ta tahminen ilk sonuçlar Recep Erdoğan % 61 Kemal Bey % 39 şeklinde olacak.

Sonra 15 - 20 dakika içinde konvoy sesleri duyacağız,kutlamalar hemen başlayacak.

Bu sefer veriler hızlı gelecek,Recep Erdoğan % 53 veya % 54 gibi bir oranla kazanmış olacak.

Tahminen saat 21:00 veya 22 :00 gibi balkon konuşması başlar.

Kemal bey Akepe'ye karşı son görevini yerine getirmiş olacak,bizlerde kahrolmaya devam edeceğiz.

Benim öngörüm böyle.
Maalesef ben de boyle dusunuyorum.Keske ilk turda bitseydi diyorum bazen.Olacaklar 2 hafta gecikti sadece.Ben ve esim gidip oyumuzu verecegiz ama maalesef cok buyuk bir umutsuzluk var benim icimde ikinci turla ilgili.