#10 Blake Schilb

Hani büyük maç oynayamıyordu bu adam ?
Batzokas'a da böyle mi söylediniz ?

Evet bir kaç maç öncesine kadar öyleydi lakin yeteneklerinin farkına varmış,belliki kendisine uyarılar yapılmış çeki düzen vermiş saçma zorlama atışlar yapmayıp daha bilinçli oynamanın önemini kavramışki son maçlarda ciddi faydalı oynuyor yoksa yetenekleri az değil birde büyük maçlarda ortaya çıkan mental sıkıntısınıda atlatmış görünüyor buda çok önemli hatta en önemlisi.

Bu forumda bu başlıkta kendisini en çok eleştirenlerden biriyim ve hakkında aleyhinde çok yazdım ama son bir kaç maçtır iyi oynuyor,yeteneklerini bildiğimiz için beklentilerin altında kalması mental sıkıntıları olduğu bariz belliydi belliki saha içi ve dışı sıkıntılarını atlatmış buda sahadaki oyununa yansıyor zaten kendisine fazla bile itimat edilip fırsatlar buluyor ama değerlendiremiyordu ancak artık bunu maç kazandırma anlamında tersine çevirmeye başladı eleştirmeyi bildiğim gibi kendisinden özür diliyorum!!! yeterki bu faydalı oyunlarını katkısını istikrarlı olarak devam ettirsin bizler desteklemeye devam ederiz sıkıntı olmaz yeterki bu performansını sezon geneline yaysın.

Bugün Blake'in performansına ne kadar sevindiysem forumdaki arkadaşların özürlerini, onu aslında ne kadar beğendiklerini ama hayal kırıklığı yüzünden bu yorumları yaptıklarını görünce bi kat daha sevindim. Lütfen hırsını kaybetme Blake...

#1 Blake Schilb

Geçen senede iyi oynuyordu. Eurocup'ı aldıysak emeği en çok geçen 5 oyuncudan biri schilb. Bu sezonda ne zaman ki top onun elinde olmaya başladı, o zamandan beri çok iyi oynuyor. Zalgiris maçıda aslında geri dönüşü o başlattı ama takım ona uymadı. Daha önce yazdım çok düzgün bi adam. Öyle afrası tafrası olmayan egosu olmayan sempatik, tam bir takım oyuncusu.

Yahu bu adam geçen sene abd'de kardeşinin vefat ettiği gün, dünyanın bir ucunda, ufacık Bandırma'da kimseye söylemeden maça çıktı, takımını yanlız bırakmadı. İyi oynar kötü oynar ayrı konu ama Allah aşkına bunu yapan adama laubali demeyin. Laubali adamın iş ahlakı düşük olur, sizce bunu yapan oyuncunu iş ahlakı düşük olabilir mi ????

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hani büyük maç oynayamıyordu bu adam ?
Batzokas'a da böyle mi söylediniz ?

Batzokas tan kasıt Bartzokas ise kimsenin rakip takım koçuyla işi olmaz sanırım. Umarım F4 veya en az F8 oynarız da büyük ve tansiyonu yüksek maçlarda Schilb in yıldızlaştığını görürüz. EL normal sezon maçlarını büyük maç addedecek duruma gelmek çok acı. Oturup biz ne yaptık da galibiyete bu kadar hasret kaldık demek daha mantıklı. Önce zihniyet değişmeli.

Schilb de umarım bundan sonra da üzerine koyarak gider. Çoğu kişinin aksine geleli iki maç olan oyuncu hakkında kesin konuşan veya iki maç kötü oynadı diye adam gömen biri değilim. Hücum-savunma rasyosunda artıda olduğu sürece çekilebilir, hatta kişiliğiyle de takım için önemli bir figür ama alışkanlıklar pek kolay terk edilmiyor. Bu defa sonunu iyi getirir umarım.

Schilb GS'da geçen senede belirli bir dönem çok iyi oynadı. Aslında ne zaman iyi oynadığına ve bu seneki form tuttuğu zamanlar arasında bir benzerlik var. Geçen sene Mccolumn sakatken en iyi zamanlarını geçirmişti. Bu senede ne zaman Russ ve Dentmon kadro dışı kaldı o zaman form tuttu...
Benim gördüğüm topla oynayan oyun kurucular olduğu zaman verim veremiyor. Ancak kendisi gibi zeki oyun kurucularla bambaşka oynuyor...

Seeon başında herkes bişeyler yazdı çizdi Schilb için.Ben kalmasını isteyenlerdendim ama bu yıl geçen sezondan daha iyi oynuyor daha çok konsantre maçın içinde.Onun iyi oynadığı maçları kazanıyoruz.(benim hatırladığım Sassari deplasmanı vardı kaybettiğimiz)

Isteyince savunma da yapabiliyormus demekki.
Gercekten savunmayı iyi yaptı dün.Takimin en formda oyuncusu şu an.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Schilb'in yetenek bazında hiçbir zaman problemi olmadı zaten. Sorunu ilerleyen yaşına rağmen üst düzey maç tecrübesi az olduğu için Euroleague maçına çıkınca altyapıdan yeni çıkmış bir oyuncu gibi panik yapmasıydı, resmen eli ayağı dolaşıyordu. 3 gün ara ile lig maçında el üstü üçlük yağdıran Schilb 3 gün sonrasında Euroleague maçı olunca boş şutta çemberi zor buluyordu panikten vs

Ama yavaş yavaş o rahatlık geldi oynadıkça, o da bu seviyenin oyuncusu olduğuna inandı özgüven olarak ve yeteneklerini bu seviyede de kullanır hale geldi paniği atınca. Aynı şekilde devam eder umarım

Schilb'in yetenek bazında hiçbir zaman problemi olmadı zaten. Sorunu ilerleyen yaşına rağmen üst düzey maç tecrübesi az olduğu için Euroleague maçına çıkınca altyapıdan yeni çıkmış bir oyuncu gibi panik yapmasıydı, resmen eli ayağı dolaşıyordu. 3 gün ara ile lig maçında el üstü üçlük yağdıran Schilb 3 gün sonrasında Euroleague maçı olunca boş şutta çemberi zor buluyordu panikten vs

Ama yavaş yavaş o rahatlık geldi oynadıkça, o da bu seviyenin oyuncusu olduğuna inandı özgüven olarak ve yeteneklerini bu seviyede de kullanır hale geldi paniği atınca. Aynı şekilde devam eder umarım

Haklısınız. Rahatlık geldikçe performansı da artıyor.
Aslında çok tecrübesiz de değil. Hatta Elan Chalon ve Kızılyıldız sezonlarında iyi bir fantasy oyuncusuydu, takımlarımda yer alıyordu. Dahası Elan Chalon ile çok çok iyi bir Siena maçı vardı, istatistikleri tam hatırlamıyorum, bakılabilir.
Schilb tarz itibarı ile maç içinde kırılgan bir oyuncu, bir şutu girmeyince kendi kendine söylenmekten savunmayı ihmal ettiği dahi oluyordu. Bu durum 3 maç üst üste kötü oynadığında daha vahim bir hal alıyordu. Son haftalarda bu durumu daha az görüyorum. Arkadaşların bahsettiği özel hayatı ile ilgili sorunlar etkili midir bilemem ama istikrarı sağladığında en iyi oyuncumuz olabilecek kapasitede.

Çok eskilerden Brian Tolbert'ı çok severdim. Ardından Rado Rancik oldu o özel oyuncu, sonrasında cesur yürek Joshua Shipp. 2 sezondur da bu özel oyuncu kontenjanını Schilb sonuna kadar dolduruyor benim adıma.

Güzel adamsın vesselam. Bu adam parkede gülünce ben de mutlu oluyorum resmen.