#10 Blake Schilb

Takımla birlikte kötü mü olsun bu yıl? Takımla birlikte hareketten bu yıllık bunu mu çıkaralım. Yoksa sonuncuyuz zaten diye Blake'in iyi performansına mı susalım. Katılmıyorum. Sezonun geri kalanında geçen sene olduğu gibi yokları oynayabilir ama şu anda gayet iyi performanslar ortaya koyuyor.

Geçen seneki performansı da kötü değildi bu arada. Canaria serisi performansı nedense akıllarda kaldı. Strasbourg deplasmanında iyi oynadı, farkı açamadılar örneğin. Bazı maçlarda anlamsız 2-3 şut denemesi yaptı ve fazla tepki gördü ama geçen sene reboundlara verdiği katkı olmasaydı tek uzun Lasme ile şampiyonluk zordu. Aldığı rebolar görmezden gelindi, kaçırdığı zorlama şutlar günlerce konuşuldu. Dediğim gibi Canaria serisi hariç iki maç birden kötü oynadığı bir seri yok. Normal sezon ve son 32 performansı ile takımın sürükleyicisiydi bu arada, Lasme 1 milyonu hak etmiyor, McCollum ikinci lig oyuncusu denilen günlerde takımı Schilb götürüyordu ve onun sayesinde Canaria hariç saha avantajını elde ettik. Bayern serisi ile eleştirilmeye başlanan, büyük maçlarda siniyor denilen Schilb'in ilk 2 turda yaptığı katkılar hiç belirtilmedi. Schilb hakkında anlamsız bir ön yargı var. Bu sene büyük maçların oyuncusu olduğunu da gösterdi bu arada. Seneye Pleiss ile birlikte takımda kalması gerektiğini düşünüyorum.

Ek olarak, Sinan, Micov falan dahil bu sene ne yaptığını bilerek oynayan oyuncular arasında zirvede.

Celtilmen kaptanımız topu alıp 20 saniye sektirip ya saçma sapan üçlükler sallayıp yada birinin elinde patlatırken, bütün perdelere takılmasını geçtik, olmayan perdelerle adamını kaybederken Schilbe laf edene insafsızdan başka bir şey denmez.

4.2 asist ortalaması var euroleague'de, bsl'de de 4.1. Topa dokunma sayısına göre hesaplayın durumu.

Sorumluluk verilen hiçbir maçta yüzümüzü kara çıkartmadı, ama hala kendi çıkıp isyan etmediği dakikalarda takımda yokmuş gibi davranılıyor hücumda. Ben açıkçası bir kere de Schilb topu gevelerken 24 saniyenin dolmasını istiyorum, suçu ne bu adamın.
Senenin başında haftalarca, benchte otururken hiçbir neden yokken onlarca kişi küfür ediyordu, ona rağmen oyuna girip mücadelesini hep etti. Savunması kötü deniyor, kimin daha iyi savunması var bu takımda.

Edit: Son 15 euroleague maçında iyi oynamadığı 3 maç var. Panathinaikos deplasmanı, kazan deplasmanı ve efes deplasmanı. 3ünde de takımın hali ortada.

Gelecek sezon kadroya yazılmayı hakeden pleissla beraber iki oyuncudan biri.

Son düzenleme:
Arkadaslar schilb konusundaki naçizane fikrim, sezonda 60-70 maclar onun kariyeri boyunca hiç yok.Geçen sene bizimle beraber boyle bir periyoda ilk defa girdi ve hatta çek milli takimi ilede eurobaskette 10 civari mac oynadi.Ve yasida cok ilerledi. Sezon icerisinde inisleri cikislari bu yuzden çok oluyor diye dusunuyorum. Oyuncunun roluylede bu isin cok alakasi var. Schilb lider pozisyonunda iken cok verimli oynuyor ama topsuz oyunda hucum tarafinda herkesinde bildigi gibi çok yok oluyor.

Geçen sene yokları oynadı denen adamın 2 lik ve 3 lük şut yüzdeleri 45 -50 + ribaund asist sayısı da iyiyse yokları oynamadan ne yapar acaba ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen sene iyiydi bu arada iyi olabilir ama Schilbin bu oyunu takımın aslında hedeflerinden ne kadar uzaklaştığına da işaret.Hedefler yüksek olsa Schilb bu kadar ön planda olamazdı malesef.

Sezon başı planlamasında gerekli olan Schilb değil atletizm eksiğimizi kapatacak bir 2-3'tü. Haliyle kalması "sezon başı itibariyle" yanlıştı. Fakat bilindik sebeplerden dolayı takım içerisindeki rolü tekrar arttı ve gayet iyi bir performans çizdi bazı maçlarda. Bu sezon inanılmaz oynadığı 4-5 maç var ve ciddi bir önyargısı olan ben bile "acaba bir sezon daha kalsa fena mı olur" diye düşünür oldum. Keşke deplasman maçlarında şuta el gösteremeyecek kadar oyundan koptuğu anlar olmasa...

Yine de hakkını vermek lazım. İnşallah böyle devam eder Schilb.

SM-A300H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Schilb için hep bakalım ne zaman düşüşe geçecek diye bekliyordum. Sanırım genel bir beklenti de vardı bir önceki sezon itibari ile. Bir yerde okumuştum sanırım çocuğu olmuştu ondan sonra da çok daha konsantre oynuyor. Ki konsantre olunca ne kadar etkili olacağını kanıtladı. Bu sene pleissla birlikte net en iyi oyuncumuz.

Sağol abi ve büyük bir özür.

Lakin sene başında olsam ben tutmazdım çok kez de açıkladım, açıkladık. Seneye eurocup oynayacağız büyük olasıkla ve ben bu performansla kalması ve ona göre plan yapılması gerektiğini düşünüyorum artık...
Sahada en lazım yerde sayı buluyor en lazım yerde asist yapıyor. İkili oyunda adam drğişince uzun arkasında iyi kalıp defansif ribolara katkı veriyor..

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahu Schilb geçen sezon özellikle sonlara doğru iyi değildi hatta kötüydü. Maç içinde sorumluluk almaktan kaçıyordu, silik bir görüntü çiziyordu, saç baş yoldurduğu zamanlar oldu. O yüzden çoğu kişi bu sezon kalmasını istemiyordu. Bu sezon iyi oynuyor olması bu gerçeği değiştirmiyor fakat ısrarla geçen sezon iyi olduğunu dikte etmeye çalışan bir kesim var. Bu adam hep böyle oynasa niye eleştirilsin? Milletin kişisel garezi mi var Schilb'e? Neyse umarım hep böyle oynar da polemik konusu olmaz.

Yahu Schilb geçen sezon özellikle sonlara doğru iyi değildi hatta kötüydü. Maç içinde sorumluluk almaktan kaçıyordu, silik bir görüntü çiziyordu, saç baş yoldurduğu zamanlar oldu. O yüzden çoğu kişi bu sezon kalmasını istemiyordu. Bu sezon iyi oynuyor olması bu gerçeği değiştirmiyor fakat ısrarla geçen sezon iyi olduğunu dikte etmeye çalışan bir kesim var. Bu adam hep böyle oynasa niye eleştirilsin? Milletin kişisel garezi mi var Schilb'e? Neyse umarım hep böyle oynar da polemik konusu olmaz.
Evet, Schilb ile ilgili asıl konu budur. Güncel performansına kimse bir şey demiyor, ama geçen seneki saç baş yolduran halleri bazıları tarafından çabuk unutulmuş. Benzer durum Ataman için de geçerli. Takım iki maç iyi oynayınca "Ergin hoca aslında iyidir, seneye de kalabilir. Ne de olsa Eurocup'ta oynayacağız" diyenler ortaya çıkıveriyor.

bizim seneye euroleage de oynamayacağımızı herkez biliyordur herhalde.
tamam kabul ataman euroleage koçu degıl ama eurocup koçudur bence kalmalı .

Garezi olmasa da ön yargılı olan bir kesim var. Geçen sezon iyi olduğunu dikte etmeye çalışmıyoruz, hatta böyle bir söylemle kötü olduğu gerçeği şeklinde siz dikte etmeye çalışıyorsunuz. Belirttiğiniz gibi sonlara doğru kötüydü geçen sezon başı için ne diyorsunuz? Lasme'nin aldığı parayı hak etmediğinin söylendiği, Mccollum'un 2. lig oyuncusu olarak lanse edildiği dönemlerde takımı kimler sürüklüyordu? Temmuz 2016'da üye olmuşsunuz ama üye olmadan takip ediyorsanız hatırlarsınız.
Yine geçen sene finaldeki 4 farkla yenildiğimiz Strasbourg deplasmanında da farklı bitmemesi Schilb ve Micov sayesinde olmuştu. İstikrarlı değildi deseniz anlarım ama geçen sezon iyi değildi derseniz haksızlık olur. Şampiyonlukta payı az değildi.

Geçen sezon ikinci yarıda silik bir görüntü çizdiği için Euroleague için yetersiz daha iyisini bulmalıyız diyorduk. Bu sezona da iyi başlamadı ama son maçlarda bambaşka oynuyor bambaşka bir yürek koyuyor. Kardeşi öldüğü gün maça çıkmasıyla zaten karakterinin ne kadar iyi olduğunu biliyorduk ama basketbol kalitesini maça yansıtırken sahaya yürek de koyması onu çok özel birisi yapıyor. Emeğine sağlık Drake!

Adam kontrolden çıktı resmen. Fener deplasmanında da çok iyi oynamıştı ve yazık oldu demiştim Schilb'in oyununa. Dünde çok iyidi, nazar değmesin bir de Türkiye kupasını kaldırtsa bize çok güzel olur.

Garezi olmasa da ön yargılı olan bir kesim var. Geçen sezon iyi olduğunu dikte etmeye çalışmıyoruz, hatta böyle bir söylemle kötü olduğu gerçeği şeklinde siz dikte etmeye çalışıyorsunuz. Belirttiğiniz gibi sonlara doğru kötüydü geçen sezon başı için ne diyorsunuz? Lasme'nin aldığı parayı hak etmediğinin söylendiği, Mccollum'un 2. lig oyuncusu olarak lanse edildiği dönemlerde takımı kimler sürüklüyordu? Temmuz 2016'da üye olmuşsunuz ama üye olmadan takip ediyorsanız hatırlarsınız.
Yine geçen sene finaldeki 4 farkla yenildiğimiz Strasbourg deplasmanında da farklı bitmemesi Schilb ve Micov sayesinde olmuştu. İstikrarlı değildi deseniz anlarım ama geçen sezon iyi değildi derseniz haksızlık olur. Şampiyonlukta payı az değildi.

Olay bu zaten istikrarsızlık. Dikkat ederseniz geçen tüm sezon kötüydü diye bir ifade kullanmadım. Sezonun ilk yarısı oldukça iyiydi hatta. Ama dediğim gibi sonlara doğru epey düştü performansı. Kimseye haksızlık etmeyelim. Böyle oynadıkça sorun yok zaten. Ama bu sezon iyi oluşu geçtiğimiz sezonun hepsini düzeltmiyor. Millet olarak kişilerin anlık performanslarını genele yaymaya çalışma bir anda batırıp çıkarma huyumuz var, çok duygusal davranabiliyoruz. Sorun bu.