2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bjk maçını izlemekteyim şu anda ilk izlenimlerimi söylemek istiyorum.
1-Mehmet Yağmur'un bizim 3. guardımız olmasını çok isterdim.
2-Önder Külçebaş kadar gelişim özürlü bir oyuncu görmedim.İlk çıktığı sene nasılsa hala öyle.
3-Bjk Eren Beyaz'ı şişirilmiş bir balon.
4-Bu sene bol bol Hüseyin mi Nicevic mi tartışması yaparız kanaatimce.

ya biz yine bu sene beklyrz kimi alcklar etçkler ama 1 sene snra bütn takım dağlıyo ve en baştan kur bu nası bi zihniyet anlayamadım ya hersene 0 dan takımmı kurulur bu zihniyetle biz değil ilk 3 \4.-5. olursak öpüp başımıza koymamz lazm hem 0 dan takım kurylar hemde bütn takımlar transferi bitrdi nerdeyse biz daha 2-3 oyuncu alıcz

Beşiktaşın yumuşak karnı pota altı savunması olucak gibi, Niceviç çok iyi bir oyuncu ama sert değil, pota altında da seretliği sağlayacak hem uzun hem kalın bir oyuncuları yok

Nicevic'in orta şutunun bu kadar iyi olması Beşiktaş adına çok önemli olacak.Bennetton dan gelen oyuncu da bence çok iyi biri değil.Çok atıp çok kaçıran bir oyuncu.

Ben de Besiktas macını izlemekteyim. Ilk yarının bittigi su asamada Besiktas bence gayet iyi bir takım goruntusu verdi. Porto Rico milli takımıyla beraber olan gecen sezonun Italya Ligi sayı kralı Rick APODACA' nın yoklugunda başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Mehmet YAGMUR ile Sandro NICEVIC resitaline kimsenin söyleyecek bir şeyi yoktur. Bununla beraber yakın gelecege kadar Porto Rico milli takımında her zaman ilk 5 de yer bulan Christian DALMAU ve Sinan GULER' de bu sezonun konusulan isimleri olacaklar. 3 numaradaki bal yapmayan arı Cevher OZER' i bu sezon Ergin ATAMAN' ın tam anlamıyla basketbolcu yapmasını bekliyorum.

Ayrıca pota altında serlik yok diyen arkadaslara Onur AYDIN ne iş yapar diye sormak isterim? Onur AYDIN' dan beklenti zaten bu sertligin olusması.

Beklenti bu evet ama özellikle uleb cup için kısıtlı kalacaktır ayrıca özellikle ilk yarı da TED bile çok rahat içeriye girip sayı bulabildi Ayrıca Onur Aydın'ın ne kadar süre alabileceği malum takımın şu an dördüncü uzunu konumunda .ki Onur Aydın asıl olarak 4 numara oyuncusu yani 5 numarada yumuşak kalacaklar Onur Aydın 5 numarada oynayabiliyor ama bu pozisyon içinde kısa

arkadaşlar bjk casa ted maçını styrediyorum da bence bu sene bjk nin kadrosu bayağı iyi kendimizi bence kendimizi fazla kandırmayalım.yabancıları bayağı kaliteli özellikle nicevic bizim pivoylardan bayağı kaliteli orta mesafa şutları da bayağı iyi sahadaki dalmau ve diğer yabancıda iyi. oynamayan apodaca da super bi oyuncu ve diğer oynamayan yabancı da var tabi. Bu sene ligde fazla şansımız olduğunu düşünmüyorum üst sıralar için

Türk kadrosu olarak Bjk'den daha iyiyiz bunun asla tartışmasını yapmam.
Bjk takımı rotasyonunu iyi kurmuş savunma da açıkları var. Çok atıp çok yerler gibime geliyor.

Bu kadar da umutsuzluğua kapılmayalım, Le Mans'in geçen sezon ki pivotu Niceviçti ondan önceki pivotu Hüseyin ve Hüseyin o sezon çok ses getirmişti ve Prokom'a Transfer oldu

Bu arada Dalmau şu an Akatlarda POrto Rİco milli takımı Las Vegasda Benim hiç bir zaman beğendiğim bir oyuncu olmaıştı anlaşılan artık milli takımının teknik heyeti de tercih etmiyor

ben de bjk-casa ted maçını izliyorum yabancı oyuncularını özellikle nicevici bayaa beğendim beşiktaşın uzun rotasyonu bizden kötü nicevicin bizde oynamasını çok isterdim bu sene 3+2 kuralı olduğu için beşiktaşın yabancı oyuncularının uleb cupta başarılı olduğu kadar tbl de başarılı olacaklarını sanmıyorum bizim türk oyuncularımız kesinlikle beşiktaştan iyi, benim ilk izlenimim biz daha iyi takımız belki coaching zaafiyetimiz olabilir.

Kutay CAMCI; şimdi şu var, bence Christian DALMAU kötü bir basketbolcu değil bunda hemfikir olmalıyız diye düşünüyorum. Geçen seneye kadar da zaten Milli Takım' ın değişmez oyuncusuydu. (32 yasında oldugunu da unutmayalım) Bu sene ise Carlos ARROYO-Elias Larry AYUSO-Rick APODACA üçlüsüyle çakışan mevkisi göz önüne alındığında milli takımda yer almaması bence cok da anormal bir durum degil.

32 yasındaki Hüseyin BESOK' un senelerdir milli takım kadrosuna cagırılmaması, yine aynı sekilde 31 yasındaki Mirsad TURKCAN' ın kadroda bulunmaması; bu isimlerin kötü oyuncular oldugu anlamına gelmiyor. Ki her ikisi de su asamada milli takım kadrosunda yer alabilecek seviyede oyuncular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...