2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Aslında bizim şuan 3 numara hariç tek eksik yanımız yani kafamda plandığım ve biraz beni kuşkuya düşüren şey şudur:

Hüseyin yaşı nedeniyle 20 dakikadan fazla oynayacağını pek düşünmüyorum.Hadi en fazla 22-23 dakika diyelim.Onun olmadığı dakikalarda Fatih veya Cemal bizi ne kadar taşır.Özellikle zor maçlarda.Gains ve Brain yan yana oynayabilir mi bu sürelerde? Keşke Fatih'in yerine Oğuz Savaş bizde olsaydı diyorum.Biraz o düşündürüyor beni.Ama umarım ilerlememizde bu bir gerileme sebebi olmaz.

Gökçe,Ülkerspor'un yedek pivotuda Fatih Solak'tı.Blair,Zukauskas gibi isimlerin yedeğiydi.Ülker'in hedefide her yıl şampiyonluk ve Euroleague'de F-4'tü.Fatih bizde rahat rahat o açığı doldurur

5 li rotasyona güvenim sonsuz. Fatih yalnızken ona çok yük binince stresi artması normaldi.Fakat bu yapılan transferlerle Fatih ve Cemal'inde rahatladığına eminim.Artık takımda 12 side oynayacak kapasitede.Tek korkulacak şey yoğun maç temposunda doğabilecek olan sakatlıklar :?

burak mırsic ile kutlay bize gelince cosuyolar anlamıs degilim bu konuyu adamlar bızı gorunce el ustunden atıyolar bakmadan atıyolar milli takımdakı kutluayı izleyen kim olursa olsun takıma almaz adamda ruh denılen olay kalmamıs mehmet 3luk atıyo yere dusuyo hido ermal ender kosarak yanına gıdıyo memo nun o ise kafasına gore takılıyo bu sene ısme bakmayalım bence fenerden cok daha iyi kadromuz var savavcı takıma sahıbız kaybederken bile savasacak takıma bu sene pota altına karsı takımlar gırerken bence bıraz dusunsunler cunku pek aydınlık bir yer olmıcak :) 3 numarada gelınce bu takım sahane olucak emınım

Kareem Rush hiç bir NBA takımıyla anlaşmadıysa gelebilirmi acaba ,çok düşük bir ihtimal ama gelirse şampiyonlugun en güçlü adayı oluruz

Brian Greene i pek bilen yok galiba ciddi anlamda. Benim o pozisyon icin kafamdaki tipe uygundur umarim. 3.75 ten 4 biri olmasini ve takim da rotasyon oyuncusu olmayi dert etmeyip aldigi dakikalarda savasacak ve dis sutu olan biriydi hayalim. Bunun nedeni Fatih ile Huseyin ayni anda sahada olamayacagindan onlar 5 numaranin surelerini paylascak. Bu durumda takimi kisaltmak disinda Gaines ile Greene in ayni anda oynamalari zor, Greene 3e kayabilir mi bilemiyorum. Bu yuzden bu bakima buraya gelen oyuncu biraz Gaines'in yedegi gibi olacaktir. Umarim mental olarak bu tur olaylari sorun etmeyen, disiplinli bir yapiya sahiptir. Cemal de 4-5 numarlarin 3. adami olur, girer sertlik katar takima. Arada da Erdem 4e kayabilir.
Yani uzun lafin kisasi Greene sutu olan bir oyuncu ve mental bakimdan da uyumluysa cok alternatifli ve birbirini tamamlayan bir uzun rotasyonumuz olacak.

Sirti donuk sayi bulabilen - Huseyin
Pota altini savunmada tam anlamiyla sertlestirecek - Fatih
Dis sutu olan - umairm Greene
Ayaklari hizli atletik, ortma karistirici, patlayici - Gaines

ben Murat ve Tufan dan bu sene cok sey bekliyorum. yabancilara tabiki cok büyük umut bagliyoruz ama bu sene türk oyuncularin katkisi bence cok önemli olacak. özellikle takimin kimyasi acisindan. cüneyt, tufan, murat, erdem, fatih, hüseyin hepsi piril piril insanlar. bence asil önemli olan konu bu. takimin temel taslari bunlar olacak. yabancilar da seviye atlatacak bize insallah. 3 numara transferini sabirsizlikla bekliyorum.

Ne olabilir ki sonradan katılma desek :) Ya da beyaz Amerikalımız agresif mi :) Ya da sakattı :?

Ayırca İtalyadan bize takım hakkında bilgi verebilecek birileri olsa keşke.

Asvel çok kaliteli bi takımdı son 2-3 seneye kadar ama şu sıralar pek öyle diyemeyiz. Köklü bi kulüptür ve ilk eurocup mıdır nedir? ilk eurocup maçında çok iyi bi istatistik yapmış bu olumlu tabii ama kağıtta değilde sahada görmek lazım =)

Re:

Fatih Hısım' Alıntı:
ben Murat ve Tufan dan bu sene cok sey bekliyorum. yabancilara tabiki cok büyük umut bagliyoruz ama bu sene türk oyuncularin katkisi bence cok önemli olacak. özellikle takimin kimyasi acisindan. cüneyt, tufan, murat, erdem, fatih, hüseyin hepsi piril piril insanlar. bence asil önemli olan konu bu. takimin temel taslari bunlar olacak. yabancilar da seviye atlatacak bize insallah. 3 numara transferini sabirsizlikla bekliyorum.
fatih'in o saçla ve sakalla pırıl pırıl bir insan olduğunu söylemek yanlış olur :D :D

Takıma Gelecek 3 numara bizi şampiyonluğa taşıyacak isim olarak konuşuluyo belliki gelecek oyuncu gerçekten isim sahibi biri olacak bende düşündüm-araştırdım kimler olabilir bu oyuncular diye euroligten olacak büyük bir ihtimal bu 3 numara transferi ..
SISKAUSKAS, RAMUNAS
Team: CSKA Moscow
Height: 1.98
Born: 1978

MUMBRU, ALEX
Team: Real Madrid
Height: 2.02
Born: 1979

KIRKSAY, TARIQ
Team: Unics Kazan

Burak ben bu oyuncuyu hiç hatırlamıyorum. Ne NCAA'den ne de avrupa'dan. Ama tahmin ettiğim yönde bir transfer olduğunu söyleyebilirim. Muhtemelen drive etmeyen ama iyi üçlük şutu olan bir oyuncu görünümünde. posttan da iyi ikilik sokuyorsa iş yapar umarım. Asvel'i sene başında bir kere izleme fırsatım oldu ama bu oyuncuyu görmedim. ya ben hatırlamıyorum ya da o yoktu.

Cem Güvener bey'in söylediklerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu oyuncu Gaines'e yedek olacak. Bu anlamda benchte oturmayı dert etmemesi gerekir. Asvel'de de yedek olduğunu tahmin ediyorum bu nedenle de yedekliği dert etmeyecek bir yapıda olduğunu tahmin ediyorum. Uzun rotasyonunu bu transferle kapatmış olduk. uzun oyuncularımızdan sırtı dönük oyunu tek yapabilen'in Hüseyin olması (umarım grene bu açıdan da takıma katkı sağlayabilir) takımın uzun rotayonundaki önemli sıkıntılardan biri olarak karşımıza çıkacak gibi. ama bundan daha önemli sıkıntı halen takıma drive eden bir oyuncu alınmamış olmasıdır.

Bu transferden sonra alınacak 3 numaranın önemi daha da arttı. çünkü hem skorer olacak hem drive edecek bir oyuncu olmalı. böyle 3 numara bulmak gerçekten zor. planicic'in 3 numarada oynayanı bize iyi gider...Bu tarz bir oyuncu bulmak zor olduğundan bence 1,95-196 boylarında guard alarak transferi kapatırız.

Siskauskas ve Tarıq Kirksay unics' yeni transfer oldular. Kirksay'i sene başından beri söylemiştim. bir ara boştaydı ama bizimkiler niyetlenmedi. bence muhteşem transfer olurdu.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Takıma Gelecek 3 numara bizi şampiyonluğa taşıyacak isim olarak konuşuluyo belliki gelecek oyuncu gerçekten isim sahibi biri olacak bende düşündüm-araştırdım kimler olabilir bu oyuncular diye euroligten olacak büyük bir ihtimal bu 3 numara transferi ..
SISKAUSKAS, RAMUNAS

MUMBRU, ALEX

KIRKSAY, TARIQ

bence yazılar daha dikkatli olmalı ,yani olabilecekleri değil olmasını istedikleriniz yazmışsın,siskauskas daha yeni CSKA ya transfer oldu sanırım CSKA nın bütcesi ve basketbolda ki büyüklüğünden haberin yok ,tarık kırksay de daha yeni unıc kazana imza attı,bunlardan bir tek mumbru olur o da takım oyuncusu yani beklediğimiz skor yükünü cekemez
murat hoca ismet bademim programında gaines i hüseyinle de değişmeli oynatacagını söyledi,yani yeri geldimi gaınes 5 te oynayacak,cok rotasyonlu bir takım yaratılıyor,bazı arkadasların beklediği transfer (greene) değilmiş!! ne bekliyorlardı ki,bu takımda yedekliği problem etmeyecek dısardan sutu olan bir 4 numara,fotsisimi getirmeliydik?? 4 numara için 2 yabancı alındı ve ikiside özellikleri farklı oyuncular
son oyuncu kim olacak bakalım??

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
SISKAUSKAS, RAMUNAS

MUMBRU, ALEX

KIRKSAY, TARIQ
keşke sıskauskas gelirse çok iş yapar bizde

panathinaikos elinde tutamamış Cska ya kaptırmış siskauskası ,hala daha siskauskas!!! biraz mantıklı transfer önerileri,bence de papalukas gelse fotsıs gelse guroviç gelse,rudy fernandez gelse,navarro gelse ,gelse......ama bu topıc hayaliniz deki basketbolcualrın değil alabileceğimiz oyuncuları konusabileceğimiz topic olmalı

Re:

Cihat Cetin' Alıntı:
panathinaikos elinde tutamamış Cska ya kaptırmış siskauskası ,hala daha siskauskas!!! biraz mantıklı transfer önerileri,bence de papalukas gelse fotsıs gelse guroviç gelse,rudy fernandez gelse,navarro gelse ,gelse......ama bu topıc hayaliniz deki basketbolcualrın değil alabileceğimiz oyuncuları konusabileceğimiz topic olmalı

söylediklerin dogru.biraz daha mantıklı isimler ortaya sunalım

eğer o milyon dolar verilecekse 3 numaraya,alınacak adam en az okulaja kalitesinde olmalı...Aslında Okulaja'ya da razıyım ben.gelirsae her maç rakiplere en az 15 ribaund fark atarız.okulaja-gaines-hüseyin yanyanayken ribaund üstünlüğümüzü düşünemiyorum.sanırım okulaja'yı bağlamak pek de zor olmayacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...