2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hırvat Stojkov ve Çek Barton ve Welsch 3 numara için düşünülebilir.Welsch nba'de 3 numara oynadı celtics'te.barton zaten 3 numara oynuyor.buiki oyuncudan biri bu takımı çok yukarıya taşır.ikisi de olmazsa stojkov düşünülebilir.en son ülkesinde oynuyordu.rahatlıkla getirebiliriz.çok iyi bir skorer ama çok zorlamıyor fitch gibi...

Deniz Baskın' Alıntı:
eğer o milyon dolar verilecekse 3 numaraya,alınacak adam en az okulaja kalitesinde olmalı...Aslında Okulaja'ya da razıyım ben.gelirsae her maç rakiplere en az 15 ribaund fark atarız.okulaja-gaines-hüseyin yanyanayken ribaund üstünlüğümüzü düşünemiyorum.sanırım okulaja'yı bağlamak pek de zor olmayacaktır.
okulaja aradıgımız adam değil kesinlikle,iyi bir oyuncu yararlı bir oyuncu ama bize keskin bir sutor lazım oda okulaja olamaz,diğer onerilerin iyi ama onlardıda almamız zor biraz

galatasaray bir vasat yabancı daha almış. daha önceki avery ve gaines'de bence vasat transferlerdi.

william avery takıma level atlatacak bir oyuncu değil. savunması kötü cüneyt'i almışken gene savunması kötü bir yabancı oyuncu kurucu getirmek saçmalıktır. avery standart bir oyuncudur, dobie'den, m. perry'den felan daha fazlası yoktur. gaines'de oldukça saçma bir transfer. fatih ve cemal gibi hücumda tamamlayıcılıktan başka rolü olmayan uzunların varken, bunlarla aynı tarzda hücumu kısıtlı, kendi pozisyonunu yaratamayan, şut özelliği pek olmayan bir yabancı uzuna ne gerek var. galatasaray'ın gaines yerine dudley, m. wright, hutson tarzında güvenilir bir uzun skorere ihtiyacı vardı ve hala da var.

murat özyer'in vizyonu galatasaray için yetersizdir. beşiktaş'ın galatasaray'dan daha az bütçesi olmasına rağmen alınan yabancıların hepsi -jaacks hariç- ortasınıf euroleague takımlarında ilk 5 başlayan isimler. 6.5 milyon dolar bütçem var diyorsun, gidiyorsun asvel'den, alba'dan adı sanı duyulmamış alıyorsun. murat özyer (ülker'de yaptıklarına sözüm yok), şampiyonluğa oynayacak bir coach mentalitesinden çok uzak.

Bir forumda yazmışlar bunu.Biri bana bunu yolladı ki bu sitenin en önemli insanlarından biri.En çok ümitli olan biri...Şimdi ise çok ümitsiz... Ne diyorsunuz...

Gökce Başaran' Alıntı:
galatasaray bir vasat yabancı daha almış. daha önceki avery ve gaines'de bence vasat transferlerdi.

william avery takıma level atlatacak bir oyuncu değil. savunması kötü cüneyt'i almışken gene savunması kötü bir yabancı oyuncu kurucu getirmek saçmalıktır. avery standart bir oyuncudur, dobie'den, m. perry'den felan daha fazlası yoktur. gaines'de oldukça saçma bir transfer. fatih ve cemal gibi hücumda tamamlayıcılıktan başka rolü olmayan uzunların varken, bunlarla aynı tarzda hücumu kısıtlı, kendi pozisyonunu yaratamayan, şut özelliği pek olmayan bir yabancı uzuna ne gerek var. galatasaray'ın gaines yerine dudley, m. wright, hutson tarzında güvenilir bir uzun skorere ihtiyacı vardı ve hala da var.

murat özyer'in vizyonu galatasaray için yetersizdir. beşiktaş'ın galatasaray'dan daha az bütçesi olmasına rağmen alınan yabancıların hepsi -jaacks hariç- ortasınıf euroleague takımlarında ilk 5 başlayan isimler. 6.5 milyon dolar bütçem var diyorsun, gidiyorsun asvel'den, alba'dan adı sanı duyulmamış alıyorsun. murat özyer (ülker'de yaptıklarına sözüm yok), şampiyonluğa oynayacak bir coach mentalitesinden çok uzak.

Bir forumda yazmışlar bunu.Biri bana bunu yolladı ki bu sitenin en önemli insanlarından biri.En çok ümitli olan biri...Şimdi ise çok ümitsiz... Ne diyorsunuz...
Bahsettiği kişi benim.
Ama yasnlış aksettiriyor ümitsiz falan değilim transferimizide genel olarak beğendim ama bizi daha büyük bir beklenti içine sokmuşlardı kimsenin duymadığı pek tanınmamış birini aldık bu biraz canımı sıktı.
Yukardaki yazıda batug.org'dan alıntı saçma bir yazı arkadaş gerçekleri değilde olmasını istediğini yazmış...

Valla yazıyı okurken bunları sen yazdın sandım ve kalay kısmına başlamıştım ki sonu geldi :)
Hiç bir kelimesine katılmıyorum.Bizim amacımız vizyonumuzu artırmaktı ve bunu başardık.Yabancı seçimlerinde özellikle belli kariyerleri olan iyi mücadeleci oyuncuları aldık.Takımın nasıl reaksiyon göstereceğini kimse bilemez ama ümitsizlik sözü çok saçma.

öncelikle su söze takıldım,''' level atlatacak oyuncu değil''' böyle ingilizce kelimelerle cok mu kültürlü oldugunu zannediyor,,sonra yazılanlara gelelim,evet besiktasın yabancıları daha iyi ama bizim yerli kadromuz cok daha güçlü ve unutulmamalı ki sahada 3 yabancı oynayacak,yani bu biraz tercih meselesi biz turk-yabancı dengesini daha iyi kurduk, onlar paraları yabancılara harcadı.ve biz bir tane cok iyi yabancı alacagız,kadrolar belli olduktan sonra oynanan yerlere göre karsılastırma yapılabilir,ama gercek kıstas aramızdaki maclardır,o zaman ak koyun kara koyun belli olur

Bjk'nin yabancıları bizden iyi demek çok anlamsız aynı bölgelere adamlar almadık.
Niceviz'e karsılık Huseyın var bizde.
3 numaramız yok mesela.2 numaramız Türk olacak.Guardlarda onalrdan daha üstünüz.

arkadaslar sıze ısım degil murat hocanın istedıgı ouncu gelebılır fazla beklentıyı buyutmeyelım demıstım ama gorunen iyi oyuncuya benzıyo bu arada bence gorelım sonra yorum yapalım gercekten bızım butcemıze hedeflerımıze yakısyolarmı yakısmıyolarmı ondan sonra gerkenı hem turubunde hem sitemızde hemde nisan ayındakı oy verecek abılırımız yapar bız yaparız insallah secımlerdekı abılırımızde yapar tek dılegım bu suanda

okumuştum ben bu yazıyı gökçe. katıldığım noktalar var. alınan yabancılar isim olarak bakıldığında level atlatacak oyuncular değil ya da öyle gözükmüyor. ama level atlatacak oyuncuları almak da kolay değil. benzer şeyleri daha önce ben de yazmıştım. Gaines, ne bir hutson ne de bir dudley ne de m. wright. onlar kadar sayı potansiyeli yok. Dudley için biraz savunma gördüğünde cuvıyor ve büyük maçlarda sapıtıyor tespitlerine katılmakla birlikte (girona maçı gibi) galiba geçen sene fiba el sayı kralı oldu bu adam. Sıkıntısı boyunun pozisyonuna göre kısa kalması. Kısacası ne greene'nin ne de gaines'in efes ve tt'nin 4 numaraları ile kıyaslanacak oyuncular olmadığını onlardan bir gömlek aşağıda kaldıklarını düüşnüyorum. daha önce de timur bey'den bir alıntı yapmıştım yabancı oyuncular konusunda efes-telekom ile mücadele etmemiz pek mümkün değil o yüzden koçing, taraftar, takım olabilme gibi kriterlerle ve daha fazla mücadele ederek bunu yapabiliriz diye. mücadelenin önemli olduğunu düşünüyorum ve bu sene alınan yabancılardan şu ana kadar beni umutlandıran tek faktör genel oalrak mücadele güçleri olması. bunun bir avantaj olduğunu ve düşündüğümüz kalitede önderlik edebilecek kendini kabul ettirecek tecrübe ve isimde bir 3 numara transferi ile ciddi bir aday olabiliriz. ama bu noktada herşey Murat özyer'in koçingine dayalı ve Murat Hoca için geçen sene bence başarılı bir sezon değildi. Umarım bu sene daha dikkatli seçimlerle daha iyi bir sezon geçirmemizi sağlar.

yukarıda yazıda katılmadığım tek konu perry değerlendirmesi. perry ve avery avrupaya geldiğinde nba'e geri dönebilecek oyuncular olarak lanse ediliyordu. Avery eğer perry kadar performans gösterebilirse bizim için çok iyi transferdir derim. Perry vasat bir oyuncu değil kesinlikle. Ama avery'nin perry kadar performans göstereceği konusunda da tereddütlerim var.

bu arada greene'nin avrupa'da bir maç oynama nedeni tahminime göre asvel'in yabancılarının (afrika kökenlileri olanlara bir de kanadalı var galiba) fiba kupasında bosman'a takıldıkalrını düşünüyorum. kupada başarısız olma nedenleri de bu saçma fiba kuralından dolayı tam takım çıkamamalarından kaynaklanıyor. onlar lige daha önem vermişler anlaşılan. telekom ise fiba cup'a önem verip vasat bir bosman oyuncusuna geçen sezon yabancı kontenjanlarından birisini harcamıştı.

Beyler Murat hocaya güveniyoruz.Ben transferleri beğendim.Ama bu oyuncuların hiçbiri ne yazik ki ilk tercihimiz değil.

Ama amacımızın ne kadar yüksek olduğunu göstermek için bizim ilgilendiğimiz birini sölicem.

Avery'den önce bu adamı almak istedi Murat hoca.Ama milyon dolar istediği için alamadık.Zaten Prokom bile adamı alamadı.

Lynn Greer.Bu adamı kaççınız bilir bilmem ama Ahmet abinin filan iyi bildiğine inandığım bir oyuncu.GElse süper olurdu bizim için.İnanılmaz sutör.Asistleri muazzam.Hızlı ve çevik.Ama olmadı.

Yani anlayacağınız bazen ne kadar da istense bazı adamlar alınamıyor...

tercih meselesi
1-besiktas paraları yabancılara harcadı,türk kadrosu zayıf
2-biz daha dengeli bir kadro kurduk,yabancı-türk kadrosu olarak
unutulmaması gereken sahada 3 yabancı olacak
tabii ki bir efesle turktelekomla yabancılarımız kıyaslanamaz,ama yukardaki yazıya katılıyorum,takım olmak,taraftar desteği ve hava yakalamakla onları yenebiliriz,lolisle handlogtenı aldıgımızda kac kişi onları tanıyordu ama murat hoca müthiş bir takım kurmustu o takımın nasıl dagıldıgını hatırladıkca kahroluyorum

keşke avery i alacağımıza malik dixon ı geri getirseydik 550 600 bin usd civarı bir paraya rahatça anlaşılabilirdi işte o zaman bir winner oyuncumuz olmuş olurdu dixon bu sene israilde hapoel holonda oynayacak keşke bizde olsaydı. eğer alınacak 3 numara winner bir oyuncu olmazsa o zaman vay halimize

Bu sene şampiyonluk bekleyen arkadaşlar ayaklarını yere bassın eğer sezon sonunda hüsrana uğramak istemiyorlarsa. Basketbolu iyi bildiğimi hiçbir zaman iddia etmedim ama ortada bazı gerçekler var. Yılların oturmuş kadrosu ile bir Efes bir Telekom kan kaybına uğramış olsa da bir Fener Ülker var karşımızda.

Benim bu sezondan beklentim ilk üçe girip (muhtemelen geçebileceğimiz takım Fener-Ülker olur) üst düzey takımlara karşı iyi mücadele sergileyip birkaç galibiyet alabilmek. Ayrıca ULEB´de ilk planda gruptan çıkabilmek.

Son transferimiz Brian Greene hakkında yorum yapabilmek için yeterince bilgi olmadığını düşünüyorum. O halde takıma bu kadar emek veren ve en çok da içimizden biri olduğu için benimsediğimiz Murat Hoca´ya güvenelim. Sonuçta Murat Hoca karpuz seçer gibi seçmemiştir bu oyuncuyu.

Konuyla alakalı degıl ama Galatasarayımızın partızanla yapacagı mac ne zaman ve hangı kanal verıyo? bılgılendıren olursa sevırım!

italya kampı sonrasında sicilyaya geçecek takım orda bir 4 lü turnuva olacak bir kanalın vereceğini sanmıyorum belki gstv....

Beşiktaş'ın yabacıları bizden iyi diyoruz ama ,aynı pozisiyona bir transfer yaptık bunda da bizim aldığımız ve kimi zaman dudak büker gibi olduğumuz oyuncu Avery Beşiktaş'ın Dalmau'dan daha öncelikli tercihi idi ama biz aldık.

Ayrıca ilk beş de düşünmediğimiz yeni transferimiz Greene, Wright'ın 16.6 sayı ortalması yakaladığı Fransa ligine 16 sayı ortalması ile oynamış, Muhtemelen daha az süre alarak üstelik

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Lynn Greer.Bu adamı kaççınız bilir bilmem ama Ahmet abinin filan iyi bildiğine inandığım bir oyuncu.GElse süper olurdu bizim için.İnanılmaz sutör.Asistleri muazzam.Hızlı ve çevik.Ama olmadı.

Gelse bence de süper olurdu ama tam da sorunun düğümlendiği yer burası Gökçe. Alabileceğimiz oyuncuların bir eşiği var. o eşiği aşmamız pek mümkün değil. Greer eşiğin üstünde bir oyuncu bence onu alamamız normal. Siskauskas'lar vs.. alamayacağımız gibi ama mesela eşiğe daha yakın oyuncular bulabilir miydik? Beni düşündürten nokta o. Düzey olarak aldığımız oyuncular örneğin bir schumpert ve nicevic'in biraz daha altında. o düzeylerde transfer yapabilirdik gibi geliyor bana. bence sezon başında Amerikada fazla vakit kaybeildi ama bu vakit kaybını geçersek piyasa kalanlar arasında seçilen isimlerin fena olmadığını düşünüyorum. tekrar aynı şeyi söyleceğim: telekom süper taransferler yaptı ama yanlış bölgelere yaptı. telekomun geçen seneki sıkıntıalrı neyse bu sene de aynı sıkıntıları çekecek. hala istikrarlı bir şutörü yok. dolayısıyla alan savunmasına karşı çok zorlanır. Hala pota altını kapatan uzunu yok. pota altı savunmasında yine aksayacaklar. Güçlü olduğu yerleri güçlendirdi telekom. 1 ve 4 nuamraları güçlendirdi. bir de haluk'u biraz daha fazla dinlendirebilecek. Neyse şimdi fazla uzatmayayım diğer takımları daha sonra ele alacağım

Nİcevic çok kaliteli bir oyuncu ama bizde Hüseyin i aldık shumpert ise fazla abartılacak bir oyuncu olmadıgın düşünüyorum iyi şutör ama içeri driveların çogunu bitiremiyor alıcagımız oyuncu shumpert ten kesinlikle daha iyi olmalı ama Ahmet abinin dedigi gibi 1.95 cm boylarında bir oyuncu alıcaz gibi geliyor bana inşallah o oyuncu Trepagnier olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...