2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni transferimiz hayırlı uğurlu olsun.3 numara yerine bir oyun kurucu aldığımıza göre vardır teknik heyetin bir bildiği diyorum.Bu parayı ödeyen bir takım heralde ortalama üstü bir 3 numara da bulurdu gibime geliyor.Demek ki oyun şablonumuz arkadaşların da dediği gibi 3 kısa 2 uzun ve agresif savunma şeklinde olacak. 2 gün sonra ilk maçımız da takımı izleyeceğiz.Az çok belli olur o zaman nasıl bir oyun oynayacağımız.

Şayet haber doğruysa, Dee Brown, bu sene TBL'de yılın transferi oldu. Ama bize geleceğini, daha doğrusu bizim almak isteyeceğimizi hiç beklemiyordum. Zaten elimizde iki tane kaliteli oyun kurucu varken (Avery, Cüneyt), üstelik bu iki oyuncuda bu sezon transfer edilmişken, Dee Brown'a 1.2 milyon dolar vermek yerine iyi bir 3 numara getirilemez miydi diye de düşünmekten kendimi alamıyorum...

Anlaşılan William Avery iki numara oynayacak, ama 3 numarada kimin oynayacağını çok merak ediyorum. Erdem Türetken iyi bir oyuncu, ama dış şutları yeterli olur mu tartışılır. Tufan fizik olarak çok zayıf kalıyor. Zaten Tufan oynarsa çok kısa bir takım oluyoruz. (Dee Brown 1.83, Avery 1.88, Tufan 1.97) Önceleri iyi bir 3 numara alınması durumunda beşinci yabancı hakkının kullanılmasını gereksiz ve diğer oyuncuların önünü kesecek bir durum olarak görüyordum; fakat bu transferden sonra, mutlaka orta sınıf bir yabancı kısa forvet daha alınması gerektiğini düşünüyorum. İçeriye drive edecek, şutu düzgün bir üç numara alınırsa şampiyonlukta çok iddialı oluruz...

Böylesine önemli bir transfer yaptıktan sonra, bu ismin gerekliliğini tartışmak istemezdim, ama maalesef şartlar bunu gerektirdi. Bu sezon bol bol fast break izleriz artık...

Hayırlı olsun

arkadaşlar murat özyer oyun planını tolga öngerönle birlikte ülkerde olduğu zamanki meşhur 3 kısa(booker,serkan,tutku) oyununa dönmeyi planlıyor olabilir.bunun etkilerini göreceğiniz.bu oluşumla o sene ülker top 8 de cska ya elenmişti yanlış hatırlamıyorsam.yalnız benim merak ettiğim bir konu var transfer şimdi kesin kapandı mı ??çünkü murat hoca duruma göre 2 oyuncu daha transfer edebiliriz demişti.

parayı görünce gerçekten şok oldum.1.1 milyon dolar ile çok ii para vermişiz.telekomda yanlış bilmiyorsam el amin için 1.2 milyon dolar vermişti.bir an düşündüm demekki biraz daha kemer sıkılsa el amine bile gs forması ileizleyebilirdik.dee brown'u hiç izlemedim inş.paranın hakkını verir.onun için dee brown'u tanıyanlardan bilgi istiyoruz.

3 numarada ise sıkıntımız var.murat hoca her röportajında 3 numara alıcağız demesine rağmen guard almak ile planlarını değiştirdi belli oldu.demekki hazırlık maçlarında bir sıkıntıyı gördüki fikir değiştirdi.yoksa adam nbade boş diye ölesine alınmış bir transfer değildir.Ayrıca dedehayır röportajında 2 oyuncu alacağız demişti bir tane ile orta sınıf 3 numara alınırsa gerçekten kağıt üzerinde şampiyonluk için favori olabilirz.bunun için yönetim ile arası iyi olanlardan başka transfer var mı diye istihbarat bekliyoruz....

bence bugün radyospordaki asist programında dee brown transferine değinilecektir veya bizler mesaj veya telefon ile programa katılıp transferimiz hakkında murat murathanoğludan bilgi alalım.çünki bence türkiyede nbayı tanıyan en ii kişi......

Brown haberi doğruysa eğer çok kısa bir dış hattımız oldu. Bu durumda ribauntlarda kısa yardımı getiremezsek uzunlar çok yıpranır.

Re:

Ahmed Salih' Alıntı:
Şayet haber doğruysa, Dee Brown, bu sene TBL'de yılın transferi oldu. Ama bize geleceğini, daha doğrusu bizim almak isteyeceğimizi hiç beklemiyordum. Zaten elimizde iki tane kaliteli oyun kurucu varken (Avery, Cüneyt), üstelik bu iki oyuncuda bu sezon transfer edilmişken, Dee Brown'a 1.2 milyon dolar vermek yerine iyi bir 3 numara getirilemez miydi diye de düşünmekten kendimi alamıyorum...

Anlaşılan William Avery iki numara oynayacak, ama 3 numarada kimin oynayacağını çok merak ediyorum. Erdem Türetken iyi bir oyuncu, ama dış şutları yeterli olur mu tartışılır. Tufan fizik olarak çok zayıf kalıyor. Zaten Tufan oynarsa çok kısa bir takım oluyoruz. (Dee Brown 1.83, Avery 1.88, Tufan 1.97) Önceleri iyi bir 3 numara alınması durumunda beşinci yabancı hakkının kullanılmasını gereksiz ve diğer oyuncuların önünü kesecek bir durum olarak görüyordum; fakat bu transferden sonra, mutlaka orta sınıf bir yabancı kısa forvet daha alınması gerektiğini düşünüyorum. İçeriye drive edecek, şutu düzgün bir üç numara alınırsa şampiyonlukta çok iddialı oluruz...

Böylesine önemli bir transfer yaptıktan sonra, bu ismin gerekliliğini tartışmak istemezdim, ama maalesef şartlar bunu gerektirdi. Bu sezon bol bol fast break izleriz artık...

Hayırlı olsun

doğru söylüyorsun ligin iyi 2 oyun kurucusuna sahibiz.ancak murat özyerli ülkerin şampiyonluğunu hatırlayın.stefanov,cüneyt,bekir 3 lüsü 30 dakika ortalamayla oynuyordu.bizdede dee,william,tufan 30 dk ortalama ile oynar cüneyt bunları dinlendirmek için çok yardımcı olur oda tahminim 25 dk süre bulur.

şimdi transfere gelirsek çok risk aldık.bu kadar beklemişken bir 3 numara görmek isterdik ama hocanın oyun anlayışıda farklı olabilir greeni 3,cemalide 4-5 oynatır rotasyon sağlanmış olur.

ancak ortadaki paraya avrupada çok çok iyi oyuncular getirilebilirdi oda hocanın oyuncuya olan güveni bende hocaya güvendiğim için bir sorun yok.transferden önce mutlaka mehmet okurdan onay alınmıştır
hayırlısı olsun

Evet arkadaşlar, Dee Brown'ı Türkiye'de en iyi tanıyan kişilerden biri Murat Murathanoğlu'dur (Illinois). Bugün radyo programına bağlanıp hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu arada bende kısaca bildiklerimi aktarayım;

Artıları: Çok süratli ve çevik bir oyuncudur. Yüreklidir, yani cesurdur; içeriye yüklenip rakip uzunları dağıtmakta çok mahirdir. Ön sezileri gelişmiştir. Pasları iyidir. Şutları yüzdelidir. En büyük özelliklerinden biri, bire-birde çok kolay adam geçmesi ve fast breaklerde çok etkili olmasıdır.

Eksileri: Klasik bir oyun kurucu değildir, kendie has farklı bir tarzı vardır. -Bu, bazen rakipler için çok zorlayıcı olabilir, ama takımın ona ayak uydurması da zaman alabilir...- Düşük tempolu maçlarda oyuna kendini veremeyebilir. Savunmada pas kanallarını kesmekte bazı eksikleri vardır.

Ama çok rahat söyleybilirimki bu sezonun en çarpıcı transferi oldu. Şayet Deron Williams gibi NBA'in gelecekteki süperyıldız adaylarında biri Utah'ta olmasaydı, Dee Brown çok daha fazla süre alabilirdi. Potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Şayet takıma uyumu kolay olursa çok iş yapar. Kanımca 14-15 sayı, 6-7 asist, 2 top çalma istatistikleri yakalaması olasıdır.

Kadro oldukça karıştı valla murat özyerin işi zorlaştı ilk 5 i tahmin etmek oldukça zor olacak.Eğer brown guard olarak oynayacaksa(Bence boyu gereği guard ona en uygun yerdir)villiam avery nerede oynayacak. 3 numara olarak oynayabilirmi sizce avery?

Re:

Sadık Kalaycıoğlu' Alıntı:
Kadro oldukça karıştı valla murat özyerin işi zorlaştı ilk 5 i tahmin etmek oldukça zor olacak.Eğer brown guard olarak oynayacaksa(Bence boyu gereği guard ona en uygun yerdir)villiam avery nerede oynayacak. 3 numara olarak oynayabilirmi sizce avery?

Oynayamaz. Oynarsa uzunlar çok yıpranır.

Her ne kadar istediğimiz mevkiye transfer yapılmasa da bazı açıklarımızı kapatabilecek bir oyuncu. transferde geçen sene olduğu gibi yine kısa forvet bulamadık ve bu sefer de şapkadan dee brown çıktı. Erdem'in performansı çok önemli olacak. Murat Kaya'nın aldığı süreler ve Tufan'ın süreleri çok azalacak. avrupa basketbolu da yavaş yavaş artık çift oyun kuruculu tempolu basketbola kayıyor. Sahada 3 yabancı ile olma işi rotasyon işlerini çok karıştırıyor.

Avery iki numarada oynar. Avery geldiğinde yazmıştım. O Avrupa'ya ilk geldiğinde 2 numara oynuyordu zaten. Bence 2 numarada skor olarak daha iyi performans verecektir.

Dolayısıyla şöyle bir kurgumuz olacak gibi:

1-Brown-Cüneyt
2-Avery-Murat
3-Tufan-Erdem
4-Gaines-Greene, cemal
5-Hüso-Fatih

Sorun 3 numarada. Fiziki olarak telekom ve Fener'e karşı çok zayıf kalırız. Greene'n dönem dönem 3 kullanılmasını tartışabiliriz ama o pozisyon için ağır kalacaktır. Greene 3 oynarken guardları hareketleri ama 3-4-5 numaraları hantal değişik bir takım görüntüsü çizeriz ki bence iyi olmaz.

Brown Fitch kadar skorer değildir ama bencil de değildir. tahminim (14-4-2) (sayı-asist-top çalma) ortalamaları iile oynayacaktır. 1 milyon doların üzerine çıktığımıza göre galiba 5. yabancı hakkını kullanmayacağız. Mitch'le de yollar kesin ayrılmıştır artık. Ama ben Stevenson ayarında bir 3 numaranın da takıma katılması gerektiğini düşünüyorum.

Hücum olarak dengeli bir takım görüntüsü çiziyoruz. yukarıda verdiğim ilk beş oyuncuları kabaca 60 sayı civarında skor yapabilirler. Yedeklerden erdem cüneyt greene ve murat'ın da katkıları ile 80'lere ulaşabilecek bir güce sahibiz. Ama bu takımın asıl gücü savunma olmalı. Cüneyt ve Murat gibi savunma zaafı olan oyuncular kadroda olsa bile geride kalan oyuncuların savunmaları gayet başarılı. pota altını kapattığımızda ki bunu sağlayacak uzunlara sahibiz, özellikle dee'nin katkısı ile rakip kısaların drive'larını ve pas kanallarını hareketlilik sayesinde kapatabiliriz. Ben takımın yerinin iki belirleyicisi olacağını düşünüyorum. savunma potansiyelinin açığa çıkartılması ilk planda önemli. ikinci ise rotasyonların yerli yerinde kullanılabilmesi. 3+2 kuralı rotasyonları çok önemli hale getirdi. elinde çok iyi yerli oyuncusu olmayan takımların elini kolunu bağladı. bu durumda rotasyon kullanımı çok önemli ve umarım Murat Hoca bu iki işin altından kalkar...

Bu arada tahminim Cüneyt'in süresi ve Kaya'nın süresi çok azalacaktır. umarım onlardan bir arıza çıkmaz.

ed. alan savunmasına karşı biz çok zorlanabiliriz. Cüneyt Murat gibi şutörlerin ve greene'n (yani yedeklerin) performansı alana karşı neler yapabileceğimizi gösterecek. ben yine de şutu istikrarlı bir kısa forvet alınması gerektiğini düşünüyorum.

önceki yazılanları okumamanın zararları. gereksiz uzamış yazı. çoğunu ahmet salih yazmış zaten. ancak pas kanallarını kapatmada zaafı olduğu izlenimine katılamayacağım. Ncaa'den hatırladığım dee brown pas arası yapma konusunda gayet mahir bir oyuncuydu. önemli olan rakiplerin drive etmesini engelleyecek ve güçlü drive'ları ile takıma çok katkı sağlaaycaktır.

alba maçının süre dağılımına bakınca Greene 3 oynamış gibi. Galiba Ünsal beyin uzunların süre dağılımlarına ilişkin gizemli sözlerinden bu çıkıyor.

Re: Re:

Tuncay Genc' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":434be]murat murathanoğlunun radyo programı kaçta ve nerede arkadaşlar?

Radyospor - Pazartesi

14:30 / 15:30
Asist / Murat Murathanoğlu / İsmet Badem[/quote:434be]

saka gibi radyo adanada çekmiyor sökede bile var adanada frekansı yok

aslinda ikisi de cok degerli oyuncu ama su durumda kadro baya sisik. yani 12 oyuncu da is yapacak oyuncu kategorisinde. gecen seneye nazaran Erdem ile en azindan bir hakiki 3 numaraya sahibiz. match up problemlerinin dogabilecegi maclarda onu uzun süre sahada tutarak savunma sorunlarini gideririz bence. hücum Dee'nin penetreleri sonucu bir ton dis atis bulabiliriz. bunlarda özellikle Erdem ve Greene'e is düsüyor. yüzdeleri iyi olmasi lazim. icerde Hüseyin ve Gaines isi götücek zaten bu belli oldu.

Re: Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
Tuncay Genc":92a97][quote="Arda Öztürk":92a97]murat murathanoğlunun radyo programı kaçta ve nerede arkadaşlar?[/quote] Radyospor - Pazartesi 14:30 / 15:30 Asist / Murat Murathanoğlu / İsmet Badem[/quote:92a97] saka gibi radyo adanada çekmiyor sökede bile var adanada frekansı yok[/quote:92a97] Artvin de de çıkmıyor ama [url="http://www.radyospor.com/index.asp' Alıntı:
http://www.radyospor.com/index.asp[/url] sitenin sağ üst köşesinde reklam şeridinin altında CANLI DİNLE başlığı var. Her zaman çok sağlıklı çıkmıyor ama yinede dinleyebilirsin.

bu sene takım koş koş taktiğiyle oynayacak,yani hücum savunmadan baslayacak,ve en kısa sürede karsı potaya gidilecek bu kanıya nerden vardım
1-hüseyin besok zamanında karsı sahaya en hızlı gecen pivotlardandı(yakın zamanda cok da izleme fırsatı bulamadım umarım yaşı etkilemez)
2-gaines te aynı tarz oyuncu,hüseyinden daha savunmacı ve atletik,videolarına göre o da cok cabuk karsı potaya gidiyor
3-dee brown zaten fast breakleriyle meshur
bu sene ne kadar iyi müdafa yaparsak,ribaunt alırsak o kadar cok atacagız gibime geliyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...