2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eli düzgün drive edebilen bir 3 nuamra lazım... Skor sıkıntısı çekiyoruz. White inanılmaz atletik ama sadece o kadar... İyi bir oyuncu. Avery beklediğimiz gibi olmadı ilk geldiğinde ULEB'in en iyi 2-3 guardından biriydi ve beklentiler büyüktü. Ama geçen seneden esamesşi bile yok. Çok ağır şutu iyi değil. Umudum onunlşa ilgili gitgide azaldı...

Valla Avery yavaş yavaş kendini tüketiyor ona güveniyordum fakat bu takıma en erken katılan yabancı olarak en kötü oyunu oynuyor ayıp bukadarıda artık.
NBA den kopan bir skorer bize şart artık.

luke jackson sanırım hala boşta ve bizim takıma cuk oturur.soyunma odasından bile şut sokabilecek bir adamdır kendisi ve iyi de penetre ediyor.pozisyonu smaçla bitirebiliyor.savunmada da klasik şutörler gibi sırıtmıyor.yani bizim mucizevi 3 numara tanımımıza en çok uyan adam...

Avery acilen bu takımdan ayrılmalı murat özyer onu oynatmayıp aklına başına toplamasını sağlamay çalıştı ama hiç umudum yok herkesin gönlünde bişeyler var ama ben ısrarla Ömer Onan tipi 2-3 oynayabilen oyunun her iki yönünüde fevkalede oynayan bir oyuncu bilmiyorum play offlar da bizi yıktığı için mi bilmem ama ömer onanı çok beğeniyorum.Ayrıca keşke Luke gelse ama sanırım o da bize biraz uzak ihtimal .

Mitchell kesin gitmiş Team: Lietuvos (Lithuania) kaynak:eurobasket.

Galatasaray Cafe Crown: Erdem xx (2), Gaines xx (9), Hüseyin xxx (16), Cüneyt xx (6), Cemal x, Brown xxx (16) Owens xx (11), Rıfat x (5)

takımın %50 yok normaldir ama bencede avery gonderıp yerıne basden, jeff gibi biri lazım

Re:

Hüseyin şuanda takımın en iyisi ve hazırı... Takımda herkesin üzerinde bir formsuluk var ama Avery zaten oynamadı. Yolcu gibi duruyor... Ama 3 numara eksikliği göze çarpıyor...

Yabancıların gonderilmesi-degistirilmesi konusunda maliyet herkesi korkutuyor gibi. Fakat oyuncularla iyi pazarlık edebilirseniz sanıldıgı kadar pahalıya patlamaz.
Soyle ki, Avery için ayrılmıs olan miktar 350bin$ diyelim. Bu paranın hepsi verilmemistir herhalde. Sözleşme fesh edilirse bu paranın tamamını alabilir fakat o zamanda sözlesmenin bitiş tarihine kadar profesyonel basketbol oynayamaz. Bir sezonu boş geçirmek , para bir yana , buyuk bir kayıptır. Avery'nin gitmemekteki amacı ne olabilir? Bu saatten sonra gsde kazandıgı parayı baska bir takımdan alamama olasılıgı. Gecirdigi sure ve sezon basında olmamız da dikkate alınarak , Avery'nin bu kayıbı telafi edilirse gidecektir. Boylece Avery hem basketbol oynayacak hem de toplamda gsden alacak oldugu (misal 350bin$) ucretten fazlasını kazanabilecektir. En fazla 100bin$ a sozlesmekarsılıklı fesh edilir.

5.yabancıyı da aldıgımızı düşünelim. Toplam maliyet : 125bin$ federsyon payı + 100bin$ avery tazminatı + 5.yabancıya odenecek yıllık ücret ( tahmini 400bin$ diyelim.) = 600bin$ civarı olur.

Keske eksik yerlere "cuk" oturacak oyuncuları bulup , gelmeye İKNA edebilsek. İşin bu tarafı daha zor bence, teknik heyetimiz nadide seçimlerine devam edebilir ne de olsa.. Yoksa bu saatten sonra 600-700bin$ bir sekilde verilir. Verilir çünkü vermemekten cok daha rasyonel. Marjinal faydası cok yuksek :)

Diger taraftan gs tv de Ahmet Dedehayır'ın acıklamalarına denk geldim. Voleybol takımının ist. bşb maçına bile içerliyorsa, basket takımı hakkında ne dusunuyordur artık... Murat Ozyer ve Nur Germen'in yerinde olmak istemezdim.

Re:

Erdal Gündüz' Alıntı:
Bu takıma acilen şutu olan bir 3 numara mı gerek, yoksa yeni bir hoca mı gerek?

sezonun 2.maçında sen hoca yollanmalı dersen gülerler sana.......
bence bu takıma ayıp sezona arkasında böyle bir taraftar porfiliyle girmesine yazık.herşeye rağmen galatasaray deyipte 2 gün sonra hoca gitsin diyenlere yazık.şampiyonluk konusu açıp ta sonra istifa murat özyer diyenlere yazık arkadaşım.

Arkadaşım bütçesinin 100'de 1 olan takımı zar zor yenen hocaya.Bütçedaşı olan Bjk'ye 15 sayı yiyen hocaya.Aldığı yabancıyı yollamayıp buraya getiren ve oynatmayan hocaya 10 kere 100 kere 1000 kere 100000000 kere YAZIKLAR OLSUN .

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Allahına Kurban Senın Murat Hoca :) :) Başırılı olabilirsin :D Sevindim acayip hemde Hüseyin bize çok ihtiyac olan oyuncuydu :) Sanırım yazılarımdan etkilendiler ve aldılar :) Yetmez iyi bir 5 numara daha ve ayrıca 3 numara lazım :) Benim bünyem Fatih'i kaldırmaz.

....

bir kere bu sonuclarin hic bir sekilde bir özrü yok. kupadan elendik. varan 1. bunun devami gelir. yok sayilcak bisey degil bu. Galatasaray prestij kaybina ugradi burda. takim oturmadiysa da suclu belli.

Olabilirsin ;) Ama olamadı . Tekrar Tekrar oku ;) Olabilirsin yazdım. . . Ayrıca devamını okursan iyi bir 3 numara istemişim hani nerede ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...