2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu arada mitchell bir litvanya takımıyla anlaştı, kendisine başarılar...

ama fitch hala boşta.... bu çok enteresan değil mi? ben de hala fitch'in bizde iş yapacağını düşünüyorum.

Re:

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
bu arada mitchell bir litvanya takımıyla anlaştı, kendisine başarılar...

ama fitch hala boşta.... bu çok enteresan değil mi? ben de hala fitch'in bizde iş yapacağını düşünüyorum.
Fitch Detroit'e gitti Faruk.

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Faruk Tanrıyar":4cd47]bu arada mitchell bir litvanya takımıyla anlaştı, kendisine başarılar...

Fitch Detroit'e gitti Faruk.[/quote:4cd47]

transactions'ta görünüyor ama pistons sitesinde yok. gene de bilgilendirme için teşekkür ederim. bence de fitch'i hak ettiği yerlerde göreceğiz. geçen sene bencil olduğuna hiç katılmadım. bugünkü takımda da hem oynar, hem de hırsı ve enerjisiyle çok eleştirilen isimlerin daha iyi oynamasını sağlardı.... artık önümüze bakacağız.

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":be4ea]oda zamanla olacak.
ilk avrupa kupası maçında gironayı ayhan şahenke gömecez.bugun konuşanların hepsi susacak.

Bunun bir şaka olduğunu söylemeni bekliyorum !! Bu takımı izledikten sonra bunu söyleyebiliyorsan ayrıca tebriği hakediyorsun :) Bravo !! :D[/quote:be4ea]

biraz okuduğun şeyi anlıyarak yazmaya çalışsan böyle gülmezsin....
zamanla olacak diyorum bilmem anlıyabiliyormusun zamanla.
artık bazı insanlar buraya sırf yıkıcı olmak için takımı aşağılıyıcı sözler sarf etmek için giriyor.bize yıkıcı değil yapıcı ve sözünün arkasında duran taraftar lazım.
yani 300 sayfa transfer konuştuk bunun 250 sayfasını yazan adamlar iyi gün taraftarı çıktı yazık...

ayrıca bilmem hatırlarmısınız galatasaray futbol takım 2 sezon önceki şampiyonlukta ueafa kupasında bir mahalle takımına elenmişti..

Ahmed Salih' Alıntı:
Daha evvel Avery'nin mental bir sorunu olduğunu düşündüğümü belirtmiştim. Şimdi Avery'nin Dee Brown gelmeden evvelki maçlarla, Dee Brown geldikten sonraki maçlarındaki rakamlarını inceledim;

Dee Brown gelmeden evvel:

Alba Berlin: 32 dakika, 14 sayı, 1 ribaund, 3 asist
FMP Zeleznik: 21 sayı
Mega Aqua Monta: 4 sayı, 3 asist, 3 top çalma
Partizan: 13 sayı
Sibenik: 9 sayı

Maç başına ortalama: 12.2 sayı

Dee Brown geldikten sonra:

+oyak maçı 16 sayı sanırım

bu konuda haklı olabilirsin oyuncuda konsantrasyon eksikliği olmuş olabilir

TTNET Beykoz: 13 sayı (Bu maçta Dee Brown salonda yoktu)
BJK Cola Turka: 3 sayı (Asırlık Çınarlar Turnuvası)
BJK Cola Turka: 2 sayı (Türkiye Kupası)
Mersin B.B: 2 sayı

Maç başına ortalama: 4.75 sayı

Avery için Dee Brown'dan önce ve Dee Brown'dan sonra gibi bir durum olmuş... Dee Brown alınmadan evvel adam Avrupa'nın kalburüstü takımlarına karşı 12.2 gibi bir sayı ortalaması yakalarken; Dee Brown geldikten sonra Mersin'e, Beykoz'a, Beşiktaş'a 4.75 sayı ortalaması tutturmuş. Bu istatistikler Avery'deki düşüş hakkında çok şey anlatıyor...

Oyak Renault maçında William Avery oynamadı. Dee Brown 16 sayı attı...

Esasen bu durumu takım için söylemekte mümkün... Dee Brown gelmeden evvel zorlu takımlarla başabaş oynarken -skor babında-, Dee Brown geldikten sonra vasat altı takımlara dahi zorlanıldı. Yani Dee Brown transferi takıma şu an için olumsuz etki etmiş gibi görünüyor. Takım kimyası tam tutmaya başlarken, aynı pozisyona yapılan transferler oyuncuların uyumunu bozmuş, arzusunu kırmış gibi...

William Avery'nin Dee Brown transferinden olumsuz etkilenebileceğini, randımanın düşebileceğini, 2 numara için fiziki dezavantajlarının olduğunu söylemiştik...

Dileyelim bu durum geçici olsun...

Ahmed Salih' Alıntı:
Daha evvel Avery'nin mental bir sorunu olduğunu düşündüğümü belirtmiştim.

Ben de Avery'nin savunma isteksizliğinden hareketle; dee'nin gelmesinden olumsuz etkilendiğini yazmıştım. Galiba kupadaki beşiktaş maçından sonraydı. senin de skor açısından yaptığın değerlendirmeyi ekleyince Avery'nin dee'nin gelmesinden hem genel olarak olumsuz etkilendiği sonucunu çıkartmak mümkün. Bu bağlamda sorulacak çok soru var aslında? Ben dee transferinden sonra Avery'nin ilk senesindeki gibi 2 numarada oynatılacağını düşündğümü berlitmiştim. Ancak anlaşılan dee'nin yedeği görevi verildi ve huzursuz.

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Ahmed Salih":88465]Daha evvel Avery'nin mental bir sorunu olduğunu düşündüğümü belirtmiştim.

Ben dee transferinden sonra Avery'nin ilk senesindeki gibi 2 numarada oynatılacağını düşündğümü berlitmiştim. Ancak anlaşılan dee'nin yedeği görevi verildi ve huzursuz.[/quote:88465]

Avery'nin başarılı olduğu dönemlerde point guard oynadığını biliyoruz. Dee Brown transferinden önce, o pozisyonda şablon belliydi; Avery ilkbeş başlayacak, Cüneyt onun yedeği olacaktı. 2 numarada Tufan oynayacak, 3 numaraya yeni transfer yapılacaktı. Ama transferlerde geç kalınmışlıktan kaynaklanan yanlış seçimler Avery'nin 2 numara, Tufan'ın 3 numara oynayacak olmasına sebep oldu.

Avery şu an Dee Brown'un yedeği değil, ama kendi yerinde oynamadığı ve aynı pozisyona takımı kurtarması için transfer yapıldığından sorunları var.

Uçuk bir benzetme olacak... Ama bizim durumumuz Jason Kidd varken Steve Nash'i almaya benziyor... Steve Nash geldiğinde Jason Kidd'i 2 numaraya çekmek ne kadar mantıklıysa, Dee Brown geldikten sonra Avery'i 2 numara oynatmak o derece mantıklı gibi...

Esasen bana kalsa Avery'i point guard oynatıp, Dee Brown'ı 2 numarada denerim... Dee Brown'un boyu daha kısa da olsa, özellikleri 2 numara oynamak için daha müsait...

Ahmed Salih' Alıntı:
Avery şu an Dee Brown'un yedeği değil, ama kendi yerinde oynamadığı ve aynı pozisyona takımı kurtarması için transfer yapıldığından sorunları var.

avery ve dee'yi yanyana oynatmıyor hatta dünkü maçta büyük oranda oyun kuruculuğu avery yaptı. benzetmeden uçuk olmakla mesaj açısından çok doğru. avery point guard ve dee iki numarada denenebilir ama dee^nin takımı hızlı hücuma çıkartmasından feda etmek zor. ama savunmada belki iki numara savunmasını dee'ye vermek alamlı. daha doğrusu savunmada dee tam sahada oyu kurucuyu alacak yarın sahada ise rakip s.g yi savunacak bir düzen..

Şu kadarını sormak istiyorum .
Şu anki oyuncular yerinde.

Perry-Boddciker-Slaughter-Hüseyin Beşok-Mutlu Akpınar-Can Akın-Muratcan Güler-İyi bir 3 numara şu takım yapılsaydı. Ayrıca takımda Fatih,Cemal,Tufan,Murat Kaya'da var.

İçeri Drive edip uzunları bozacak bi tane adam yok takımda.Arada bi murat yapıyor oda geri dönüp saçma saçma paslar veriyor.Yani şöyle ucuzundan iyi drive eden hızlı bir 2-3 numara bulamazmıyız :D.

Burak yazdıgın kadro gercekten güzel olurdu .Uyum sorunu diye bi problemde ortadan kalkmış olurdu (yabancılar için ).Ama Burak unutmaki Murat özyer MÜTHİŞ scouting 'i ile harika(!) oyuncular buldu :D.İnş. yanılırım ama oyuncular uyum sorununu atlatırsa,şutlarımız girerse,Murat Özyer takıma iyi hücum ettirebilirse bide Şubat 30 çekerse ilk 3 teyiz.Biraz sizi rahatsız edebilecek bi yazı olabilir ama cok büyük bi hayal kırıklıgı yaşıyorum.Bizim mersin'e yenilmemizin bahamesi olamaz. Yenilmek kelimesi az kalır ya neyse !.

Ahmet Arif' Alıntı:
[quote="Ahmed Salih":53b95]

avery ve dee'yi yanyana oynatmıyor hatta dünkü maçta büyük oranda oyun kuruculuğu avery yaptı.[/quote:53b95]

Yalnız şöyle bir durum var... Yanlış hatırlamıyorsam Dee Brown henüz hiçbir maçta ilkbeş başlamadı. Bütün maçlarda Cüneyt ilkbeşte idi. Dee Brown henüz alışma safhasında olduğu için ilkbeş başlamıyor. Ama normal sezon başlayınca Dee Brown - Avery ikilisi oynayacatır... Dolayısıyla birinden biri 2 numara oynamak zorunda kalacak. Cüneyt ile Avery sahada iken, Avery 2 numarada denendiğine göre, Dee Brown ile birlikteyken de 2 numara oynatılacak sanıyorum. Ama Avery'nin 2 numarada çok verimsiz kaldığı aşikar. Evet, belki Dee Brown'u şutör guard olarak denersek hızlı hücumlarını azaltmış olabiliriz; fakat hiç değilse o pozisyonda Avery'den daha faydalı olacağı kuvvetli muhtemel... Zaten Brown lise yıllarında tam olarak 2 numara oynuyormuş, boyu kısa kalınca point guarda geçmek zorunda kalmış...

ya bırakın artık soleydı boleydı die ortada gorunen 1 koy var oda bızım bu sene ligde 5 6 oynarız ceyrek fınalde de elenırız kımsede kombıne demesın bole ruhsuz bir takıma ben yok cebımden harcılıgımdan kesıpde kombıne felan almam kusura bakmasınlar ayıp ya hakketen ayıp ama sunu gordumkı efes kendını bu sene ye saklamıs her halde wrıght dısındakı butun yabancıları tr ustu oyuncular dun gece gorduk ztn bu sene acık ara sampiyon efes

bu arada burda halıl unerle dalga gecen arakadaslara!!! cok daha kısıtlı kadro ile hersene ceyrek fınale yukseltıyodu adam bızı hakkını yemisız gıbı gelıyo adamın halil hocada bu kadro olsa daha iyi mi olurduk ???bu sene :D

takımın skorere ihtiyacı var.. kupada dış oyunculaardan istikrarlı skor bulamadığımız için başarısızdık.. avery gidecek heralde.. gitmezsede pek bişey yapacağa benzemiyor.. tufanında olmaması çözümsüzlüğe sebep oldu diyebiliriz..

düzenli skor katkısı yapacak güvenilir bir oyuncuyu bulmak hala mümkün.. nba takım kadroları yavaş yavaş boş oyuncular yaratacak.. bu iş pivot bulmaktan kolay sonuçta..

birde koç'a bişey sölemek istenmiyor ama efesin yada fenerbahçenin setlerini bizimkilerle karşılaştırınca komik bir dengesizlik görünüyor.. oyuncu kalitesiylede alakalı bişey değil bu sonuçta direk olarak çalıştırıcı farkı.. üstüne oyuncu farklarınıda eklersek vahim bi durum ortaya çıkıyor.. erman kunter çağrılsa gelmemezlik yapmayacakken aydın örs takım çalıştırmazken murat didin bu kadroyu çalıştırmak için üstüne para verecekken malesef koçumuz yeterli gözükmüyor..

Re:

dennishuge' Alıntı:
takımın skorere ihtiyacı var.. kupada dış oyunculaardan istikrarlı skor bulamadığımız için başarısızdık.. avery gidecek heralde.. gitmezsede pek bişey yapacağa benzemiyor.. tufanında olmaması çözümsüzlüğe sebep oldu diyebiliriz..

düzenli skor katkısı yapacak güvenilir bir oyuncuyu bulmak hala mümkün.. nba takım kadroları yavaş yavaş boş oyuncular yaratacak.. bu iş pivot bulmaktan kolay sonuçta..

birde koç'a bişey sölemek istenmiyor ama efesin yada fenerbahçenin setlerini bizimkilerle karşılaştırınca komik bir dengesizlik görünüyor.. oyuncu kalitesiylede alakalı bişey değil bu sonuçta direk olarak çalıştırıcı farkı.. üstüne oyuncu farklarınıda eklersek vahim bi durum ortaya çıkıyor.. erman kunter çağrılsa gelmemezlik yapmayacakken aydın örs takım çalıştırmazken murat didin bu kadroyu çalıştırmak için üstüne para verecekken malesef koçumuz yeterli gözükmüyor..

aydın hoca gelmez (gelsede ben istemem sahsen ) erman hoca keske gelse murat hocada avrupada takım calısrtırmak istiyo ztn oda turkıyede calıstırmaz ama bu saaten sonra erman hoca cok fazla 1 sey yapamaz yani bizim istegimiz hedefte sampiyonlukta cunku kendısının kurmadıgı kadro ile nekadaverim elde edebilirki ???

Transfer dönemi boyunca sürekli olarak 2 isim üzerinde durdum. Birisi Hüseyin Beşok, diğeri de Brian Boddicker. Hüseyin transferi gerçekleştirildi ve takımın pota altı gücü inanılmaz arttı. Zaten Hüseyin şu ana kadar oynadığımız maçlarda en çok verimi aldığımız oyuncumuzdu. Diğer isteğim olan Boddicker ise takıma kazandırılamadı malesef. Bu transfer için herhangi bir girişimin de olduğunu düşünmüyorum fakat mutlaka yapılması gerekn bir transferdi. Eski bir oyuncumuz, hem takımı hemde taraftarı biliyor, asıl yeri 3 numara olmasına rağmen 4 numarada da çok başarılı bir performans ortaya koyabiliyor. Hem iyi bir skorer hemde iyi bir takım oyuncusu. Kısacası bana göre tam aradığımız tipte bir oyuncuydu. 3 numaradaki sıkıntımızı tamamen ortadan kaldırırdı. Keşke düşünülseydi ve teklif yapılsaydı ama olmadı malesef. Şimdi ise ah vah çekiyoruz. Bu sezon için artık Boddicker'ı alamayacağımıza göre, aynı onun tarzında bir oyuncuyla anlaşmalıyız. Yoksa çekeceğimiz ah'ların vah'ların sonu gelmez...

aydın örs türkiyenin en başarılı hocasıdır.. çalışmak istemeyebilir.. keşke istese..

takımın oyuncuları pozisyonlarına göre iyi oyunculardır.. bir tane iyi oyuncu kadrodaki dengesizliği giderecektir.. bu kadar yatırım yapılmışken 2 yada 3 numaraya kalitesi pek tartışılmayacak skor yapabilecek bir oyuncu bulunabilir.. herşeyde düzelir..

bu dönemde yapılacak şey; ayhan şahenk in her mac 3000 kişiye oynamasıdır..
ben orda olucam çok bağırmayacağım:) küfür etmeyeceğim mantıklı bir şekilde desteğimi vereceğim.. kaliteli bir ligi galatasarayı destekleyerek izleyeceğim..

yaa arkadaşlar neyin istifası bu lütfen saçmalamayalım daha yeni başlıyoruz bizim ilk etapta takımımıza destek olucağımız yere onları yerden yere vurmaya başladık bile.Hatırlatiyim bu kadroda geçen seneden olan hiç bir yabancı kalmadı yani bütün yabancılar değişti buda taktir edersiniz ki yeni yabancıların alışması için rahat 5-6 maça ihtiyaç var.Evet haklısınız çok iddaalı oldumuz bir kupadan çok dramatik bi şekilde elendik ama şunu onutmayalım ki bu takımın şu oyuncu kadrosuyla en büyük skor yükünü çekicek adamımız yani tufanımız sakat onun ve dee nin de takıma alışıp bu takıma katılmasıyla beraber bu köprünün altından çok sular akar!!!

!!!!!!!!!!!LÜTFEN BİRAZ SABIR!!!!!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...