2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bende William Avery'nin gönderilmesinden yanaydım..Ama yine de ligde biraz daha şans tanınsaydı sanki iyi bir performans gösterecekmiş gibi geliyor :( Banvit maçında ısınırken onu izledim de neşeli bir yapısı var ve bana göre gerçekten bir basketbolcu..Sadece takımımıza uyum sağlayamadı..Gönderilmesini isteyenler eğer basketbolculuğu hakkında bunu söylüyorlarsa yanlış düşünüyorlar..Eğer takımımıza ayak uyduramaması yüzünden gitmesini isteyenler varsa onlara lafım yok..

Fitch konusunda ben de olumlu konusamayacagım. Eyüp'un dedigi "amma canı istemesi lazım kaprisleri bırakması lazım disiplinli olması lazım lazım lazım vs... olurmu sizce????" icin sunu soyleyebilirim; Fitch'e gs-murat ozyer denklemi dısında bakarsak, Hırvatistan ve Ukrayna'da oynarken de SORUNLUymuş.

Diger taraftan Fitch'ten cok daha faydalı olabilecek oyuncular bosa cıktı cıkacak. Kenan birkacının ustune basmıs. Butcemize gore rose'dan jones'a greene'den mason'a kadar oyuncu var. Saydıklarımı alamayıoz herhalde. Yine de cok sayıda iyi oyuncu var. Profit isimizi bir nebze olsun gorurdu ama ayrılacak diger isimlere bakınca cok daha iyileri var. Profit'e de Fitch'e de kalmayız.

Ahmed'in Rawle ve Frahm degerlendirmelerine soyle bir bakıs acısı ekleyeyim, nba ile tbl arasında, pozisyon acısından yarım yada 1 numara fark var. Yani cogu amerikalı oyuncu orada sf iken tblye gelip pf oynuyor, sglerden bazıları da burada sf oynuyor. O kadar cok ornek var ki.. Hem bence biz nba 3 numarası aramıyoruz 2.5 bize daha uygun. Onemli olan ozellikle savunmada Tufan'ın undersize kalabilecegi eslesmelerde bunu doldurması. 6-5 6-6 lık atletik guclu ve savunmayı becerebilen bir skorer gerekli.

AEK Avery i almak isteyince şüphelenmeye başladım açıkcası.Yoksa kendisimi oynamak istemiyo , kendini de maçlara vermiyo gibi de bi havası var zaten.Yoksa euro ligde oynayan bi takımın avery i istemesi beni şaşırttı yani.

Profit yada fahrm birinden biri tercih etmek gerekirse ben fahrmı tercih ederim.Skor gücü Profitten daha güççlü savunmayı erdem ve tufan da yapıyor.

Re:

Emre Oral' Alıntı:
AEK Avery i almak isteyince şüphelenmeye başladım açıkcası.Yoksa kendisimi oynamak istemiyo , kendini de maçlara vermiyo gibi de bi havası var zaten.Yoksa euro ligde oynayan bi takımın avery i istemesi beni şaşırttı yani.

Belkide onlarda bizim gibi istatistikleri iyi olan Averyi almak istemişlerdir :)
Alba Berlinde iyiydi
İstanbul ona pek yaramadı :) malum trafikdi kapkaçdı bir sürü sorunu var İstanbulun :)

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Ahmed'in Rawle ve Frahm degerlendirmelerine soyle bir bakıs acısı ekleyeyim, nba ile tbl arasında, pozisyon acısından yarım yada 1 numara fark var. Yani cogu amerikalı oyuncu orada sf iken tblye gelip pf oynuyor, sglerden bazıları da burada sf oynuyor. O kadar cok ornek var ki.. Hem bence biz nba 3 numarası aramıyoruz 2.5 bize daha uygun. Onemli olan ozellikle savunmada Tufan'ın undersize kalabilecegi eslesmelerde bunu doldurması. 6-5 6-6 lık atletik guclu ve savunmayı becerebilen bir skorer gerekli.

Haklılık payın var, ama Rawle Marshall 2.01 boyunda, 86 kilo. 2.01'lik oyuncuyu zorlasak TBL'de 4 numara oynayabilir, ama 86 kilodan PF olmaz! Zaten Marshall nerede olursa olsun tipik bir atletik 3 numara...

Frahm için Avrupa'da 2.5-3 olabilir diyebiliriz, ama Tufan'la benzer eşleşme sorunlarını yaşayabileceğini de hesaba katmak lazım. Yinede Frahm çok faydalı olabilecek bir oyuncu...

NBA'de hem mevcut free-agent'lerden bazıları, hem de takımların denemeye aldığı oyunculardan birçoğu kontrat yapamayacak. Bunların içinde hakikaten çok yetenekli oyuncular da var. Burada Murat Özyer, Aziz Bekir ve Recep Şen üçlüsüne çok büyük iş düşüyor. Artık nokta atışı yapmaları lazım!

Şimdi Gs mize bir tane 2 veya 3 numara lazım.Örneğin Fitch gibi bence Wiiliam Avery gönderilmeli.Çünkü ona ihtiyaç yok.Bu oyun kurucuların arkasında çürür.O yüzden gönderilip yerine sokan Fitch gibi veya daha iyi bir 2-3 numara alınmalı

Renaldo Major oyle 85 kilo 2.01m pota altına koysan ezilir, dısarıda oynatsan bu tur oyuncuları, top kayıpları yanlıs sut secimleri falan.. Benim bakısıma gore biz; dee ve cuneyte eslik edecek, tufandan daha guclu, atletik skorer ve topun kıymetini oyunu bilen birini arıyoruz. Yoksa tblye gelip atlayıp zıplayıp ic-dıs oynayacak, nbaye gore 3, tblye gore 3/4 birini degil. Owens'a benzemesin yani. Shumpertin kalını ve iyisi lazım.

Dedigine katılıyorum cok iyi oyuncular var. Hatta sutor 4 oynayıp iceriyi de owens-gainesden daha iyi savunacak oyuncular da var. Adeleke karsısında savunmada zorlandılar, Douthit karsısında da aynı seyler olursa, fırsat bu fırsat alabilirsek alalım derim.

Murat Hoca'da az önce Avery'nin Aek ile anlaşmak üzere olduğunu söyledi menajeri ile görüşmeler devam ediyormuş ve klübümüzün zarar etmemesi için uğraşıyorlarmış.Onun dışında forvet transferi için yazın seyretiği 3 oyuncu olduğunu bunların durumlarını beklediğini ve Ekim ayı sonuna kadar bitirmek istediklerini söyledi.

Emrah Altıparmak' Alıntı:
.Onun dışında forvet transferi için yazın seyretiği 3 oyuncu olduğunu bunların durumlarını beklediğini ve Ekim ayı sonuna kadar bitirmek istediklerini söyledi.

Takımda durması bizim için daha zararlı birşey :) Lütfen Gitsin :) Bu arada Amerika'da ne yaptığını sorguladığımız hocamız önce Dee Brown sonrada forvet transferini oradan gerçekleştirecek olması güzel oluyor.

E özellikle şu an alcağı oyuncu için gitmesine gerek yoktu sanki :) Hadi Dee Brownu gidip izlediyse ve görüştüyse ona diyecek birşeyimiz olamaz.

Arkadaşlar bir Frahm lafı geçiyor aranızda.Bahsettiğiniz oyuncu Richie Frahm mı?Birkaç sezon önce Darüşafaka'da oynamış ve ayrıldıktan sonra da Türkiye'yi epey bir şekilde kötülemiş olan Frahm.O zaten bir daha kolay kolay gelmez Türkiye'ye.Gelirse de hoş karşılanmaz bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...