2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında bizim takımda Erdem Türetken gibi vurduğun zaman yıkılmayacak bir 3 numaraya ihtiyaç olacaktı bu sene.Denham gittikten sonra onun yerli versiyonunu aldık yani bu durumda.Dış atışları sadece geçer not,yoksa normalde çok iyi bir oyuncu.Hayırlısı olsun.

erdem iyi transfer. Şutu iyi. Hırslı. Kazanma arzusu olan ve savaşan bir oyuncu. mimiklerini hiç beğenmediğim bir oyuncudur. tüm dağları ben yarattım havası vardır. Kendine çok güvendiğinden bazen üst üste yanlış şut seçimleri yapar. Ama denham brown gibi adamlarla yabancı oyuncu kontenjanını doldurmaktansa erdem türetken gibi parlak oyuncuları transfer etmek mantıklı. Tolga'nın yokluğunu da fazlasıyla doldurur. Hayırlı olsun. 3 numaralı pozisyona ondan daha iyi alınabilecek yerli oyuncu yok gibi.

Erdemin geçen sene Daçkadaki ortalama istatistikleri;
27 dakika - 9.45 sayı - 5.5 rib. - 1.1 asist - 1.6 tç - 2.4 tk - 0.2 blok

2 sayı ortalaması % 55,6
3 sayı ortalaması % 20
Serbest Atış % 52

Daçka'daki istatistiklerini bizde daha da geliştireceğini düşünüyorum Erdem'in. Mücadele gücü yüksek, hırslı, azimli, içinde hep kazanma arzusu olan bir isim Erdem Türetken. Rotasyonda önemli görevler üstlenebilir. Kendisini biraz daha geliştirirse çok daha fayda sağlar takıma. İlk transferimiz hayırlı olsun...

Mitchell'dan beklentilerimiz bu sene daha çok, malum ULEB kupasında mücadele edecegiz.Avrupa kupasında oynamasından dolayı daha hırslı oynayacaktır,kendisini göstermek için.Hem bir sene Türkiye 'de yaşadı,buraya da alıştı,takımda sevilen biri diye düşünüyorum.Geçen sene bazı önemli maçlarda kendini gösterememiş olabilir,ancak bu sene daha iyi olacagı kanaatindeyim.Hüseyin konusunda elimiz zayıf biraz.Bakalım Türkiye'ye dönecek mi?Dönerse,bize gelir mi?Hüseyin mali açıdan bizi baya bir zorlar,ama sponsorumuz yardımcı olursa neden olmasın?

Beklediğim bir transferdi.Erdem ile yaklaşık 1.5 ay önce konuşmustum.Galatasaray da oynamak istiyordu.Güzel bir transfer.Tufan,Murat ve Erdem dış oyuncular adına güzel bir üçlü.

Erdem icin rotasyon transferi olarak goruyorum.Takıma katkısı sertligi mucadele gucu olacaktır.Serbest atısları ve dıs sutu handikapları..
Asıl sorun Mitchell.Kalırsa 4.luk bile zor onumuzdeki sene uleb'te husran olur.Telekom fbulker efes banvit bjk ted kolej bu takımların guardları Mitchell'dan iyi.
Murat Ozyer ve Recep Sen'i her zaman savunmusumdur fakat oyuncu secimleri (yerli,yabancı) konusunda zayıf kalıyorlar.

Murat Özyer Yabancı Oyuncu Peşinde

Galatasaray Cafe Crown gelecek sezon ULEB Cup'ta ses getirecek bir takım kurmak için harekete geçti. Cafe Crown ile yapılan görüşmeler sonrası bütçesini yükselten G.Saray'da, Nur Germen de koordinatör olarak görev yapacak. Dış transferde Daçka'dan Erdem Türetken'e imza attırdıklarını belirteren Özyer, "Cemal, Murat Kaya ve Tufan'ın sözleşmeleri sürüyor. Fatih Solak'a Antalya'dan da teklif var. Ama ben kalmasını istiyorum. Çünkü daha önceki takımlarında Avrupa maçlarında genelde 3. adam olarak kenarda kaldı. Ondan ULEB Cup'ta çok şey bekliyorum. Türk oyuncuların fiyatları normalin üstünde.

YABANCI SAYISI 4 OLMALI

Yabancı transferleri için Milwaukee Bucks koçu Larry Krystkowiak'ın davetiyle Las Vegas'taki Yaz Ligi'ne gideceğim. Ay sonunda da ULEB'in İtalya'da organize edeceği Yaz Ligi'ni izleyeceğim. Şimdi Seattle'ın Yaz Ligi'nde oynayan Gerald Fitch'i gelecek sezon için düşünmüyorum" derken, Avrupa'da başarılı olabilmek için kadrodaki yabancı sayısının da en az 4 olması gerektiğini söyledi.

BasketbolTürkiye.com/forum

Re:

Timur Saglam' Alıntı:
Asıl sorun Mitchell.Kalırsa 4.luk bile zor onumuzdeki sene uleb'te husran olur.Telekom fbulker efes banvit bjk ted kolej bu takımların guardları Mitchell'dan iyi.
Murat Ozyer ve Recep Sen'i her zaman savunmusumdur fakat oyuncu secimleri (yerli,yabancı) konusunda zayıf kalıyorlar.
transferleri çok takip edemedim ama henüz efes'in guardı belli değil. ortada dolaşan birkaç isim var ama onların Mitchell'dan daha iyi olduklarını ciddi şekilde tartışırım. Mitchell'ın bence geleceği çok parlak. Kendisini gösternek zorunda. yetenekli ve iyi savunma yapacak potansiyeli var. Fitch yokken kendisini daha çok gösterecektir. ondan daha iyisini bulabileceğimizi de açıkcası çok düşünmüyorum. Jones tarzı 2-3 oynayabilen bir yabancı ve 4'e şutu olan (M. Wright tarzı)ve 5 numaraya da sırtı dönük oynayan bir yabancı daha alındığında bunlara Marcus da ekleyince bence rotasyon tamam olur.

P.G. Mitch-Mehmet Y. İsmet
S.G. Tufan-Murat yabancı ( Tarıq Kirksay)
S.F. Transfer (Jones)-Erdem
P.F. Marcus-yabancı (Britton Johnsen)
C. Transfer(Beşok) - Fatih

Beşok transferi olursa 2 numaraya da bir destek atarız. Savaşan ve mücadele eden bir takım olur. oyuncuların tamamlayıcı özellikleri var. Savunma konusunda bir sıkıntı çok fazla yaşamayız. 4'e laınacak yabacının çok iyi olması gerek. yer yer marcus 5'e de kayar. şutu olan bir dört olmalı.

tarıq Kirksay 2-3 oynar. Jones gibi. tabi bu transferler kolay değil. Ama bence yerinde olur. Bize hem savunmada hem de hücumda zevk veren bir kadro olur

Cimbom atakta

VOLKAN ÜSTÜYILDIZ

Dış transferde ilk imzayı Erdem Türetken'e attıran G.Saray, Antrenörü Özyer de oyuncu izlemek için ABD'ye uçuyor..

Galatasaray Cafe Crown gelecek sezon ULEB Cup'ta ses getirecek bir takım kurmak için harekete geçti. Cafe Crown ile yapılan görüşmeler sonrası bütçesini yükselten G.Saray'da, Nur Germen de koordinatör olarak görev yapacak. Dış transferde Daçka'dan Erdem Türetken'e imza attırdıklarını belirteren Özyer, "Cemal, Murat Kaya ve Tufan'ın sözleşmeleri sürüyor. Fatih Solak'a Antalya'dan da teklif var. Ama ben kalmasını istiyorum. Çünkü daha önceki takımlarında Avrupa maçlarında genelde 3. adam olarak kenarda kaldı. Ondan ULEB Cup'ta çok şey bekliyorum. Türk oyuncuların fiyatları normalin üstünde.

YABANCI SAYISI 4 OLMALI
Yabancı transferleri için Milwaukee Bucks koçu Larry Krystkowiak'ın davetiyle Las Vegas'taki Yaz Ligi'ne gideceğim. Ay sonunda da ULEB'in İtalya'da organize edeceği Yaz Ligi'ni izleyeceğim. Şimdi Seattle'ın Yaz Ligi'nde oynayan Gerald Fitch'i gelecek sezon için düşünmüyorum" derken, Avrupa'da başarılı olabilmek için kadrodaki yabancı sayısının da en az 4 olması gerektiğini söyledi.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

nur germen menajer degıl mıydı ben mı yanlıs hatırlıyorum?
mıtchell ın kalması bence sevındırı bır haber bu sene gecen seneden daha ıyı olacagını dusunuyorum
fatıh solak konus ıse tam bır muamma
bence fatıh yerıne daha kalıtelı oyuncu alınabılır
bu arada turkbaskette huseyın besok un ayrıldıgını yada ayrılıcagını yazıyordu

murat hoca geçen sene holman ve mcgovan tercihlerinde başarısız oldu.
umarım bu sefer yabancılarımız fitch gibi üst düzey ama sorunsuz olur....

Bugune kadar hıc bı plan program yok muydu kı ben anlamadım :?
Neden sımdı gıdılıyor gec ?
Once kı turklerı halletseydık ya :?

denham brown galiba gönderildi anladım da graves ten haberi olan varmı baya kaliteli bir pivot kendisi ve gönderilmesi büyük hata olur. uleb cup da kendisine ihtiyacımız var diye düşünüyorum

Bence Graves ULEB Cup'ta oynayacak ve hedefleri büyük olan bir takım için zayıf kalır. Bizim pivot için Dudley tipi adamlara ihtiyacımız var. Orta mesafe şutu az çok olan, boyalı alandan skor bulabilen bir adam. Graves oraya giriyo ama bitiremiyor. Bence yetersiz kalır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...