2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hüseyin çok kaliteli bir oyuncu ve bu aşamalara çıkmamızda çok büyük pay sahibi bir oyuncu ancak kesinlikle onu yedekleyebilecek bir 5 numara şart oğlu şart artık.sermayeden yemeden önce

Yahu yazmayayım diyorum; zorla tahrik ediyorsunuz adamı... Bu hocanın aklının çalışmadığı ama sizin keşfettiğiniz ve hocaya kesin hatırlatılması gereken bu arkadaşı siz hiç seyrettiniz mi?Canlısını geçtm; cd; tv falan? Hayır seyretmiş olsaydınız; böyle konuşmazdınız; falso baştan ayağa geliyor; adam pivot değil zira. Galatasaray'da oynar mı oynamaz mı konusuna girmek istemiyorum; herif İndiana'da oynarken takımın 12. oyuncusuydu ; ama siz "bu adam iyi bir pivottur" dedikten sonra bana laf düşmez.

arkadaşlar bence pivot m evkii için oyuncu önermenize hiç gerek yok.bizim düşündükleirmizi yönetimde düünüyordur heralde.

Arkadaslar Cem Dinc en son hatirladigim Harvard'a gecmisti ki dogruysa demin baktim orada bile kadroda degil. Ayrica Unsal'in dedigi gibi cidden oyle yetenekli bir oyuncu olsa kapisilmaz miydi? Tanjevic'in ilk 2 sene inatla cagirdigi Ersan (Eski Oyak'li sonra Karsiyaka'ya gitti simdi nerede bilmiyorum bile), Valentin gibi isimlerden biriydi.

Almanya'daki Turkler demisken Cesur vardir, en yakin arkadaslarimdan, daha dun beraberdim ligde super oynuyormus, takiminda da pivot oynuyor onu da mi onersek acaba? Yada Engin Atsur'un abisi Emre Atsuru? :)

Biraz ironi olsun diye yazdim bunlari ama cidden Almanya'dan artik basketbolcu cikmiyor ki gurbetcilerimizden ciksin. Milli takimlarinin cogu devsirme oyuncular. Bir MIthat, bir Teoman vardi zamaninda, ikisi de takimimizda da oynamisti zaten. Konu biraz dagilacak ama Futbol da bu kadar yetenekli gurbetcimiz cikarken baskette cikmamasinin sebebi Almanya'nin futbol altyapisinda "ogreti' olarak bizden ne kadar ileride oldugudur. Ayni sey basket icin gecerli olsaydi inanin o zaman bu konusulanlar cidden gecerli olurdu.

ben almanya da altyapida 4 yil basketbol oynadim. tek söyleyebilecegim: bu adamlar basketbol'dan anlamiyor. kafalarina bir sablon yerlestiriyorlar ve öyle ezbere biseyler yapmaya calisiyorlar. bence basketbol da hem yürek hem yaraticilik önemlidir. bu konularda özellikle kuzey avrupa ülkeri ve almanya cok geride. Basketbolda akdeniz ülkelerinin ve Rusya nin daha basarili olmasi tesadüf degil bence.

Cem Dinc'in en onemli ozelligi USA alt yapisi almasi ve boyuna ragmen cok hizli olmasi..Cem Dinc'i bu sekilde degerlendirmemiz lazim..

Cem Dinc'in bir Fatih Solaktan daha cok katki yapacagina eminim,kendisini izleyen biri olaraktan..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Cem Dinc'in en onemli ozelligi USA alt yapisi almasi ve boyuna ragmen cok hizli olmasi..Cem Dinc'i bu sekilde degerlendirmemiz lazim..

Cem Dinc'in bir Fatih Solaktan daha cok katki yapacagina eminim,kendisini izleyen biri olaraktan..
ben hic izlemediğim icin soruyorum özelliklrerini tanıtırmısın

2005'te Tanjevic Milli Takima cagirmisti kendisini...Hazirlik maclarinda cok iyi oynamisti.Hatta Kendisi Pau Gasol tipinde bir oyuncu..Gasol'un caylak versiyonu..NCAA?da Indiana Hoosiers Üniversitesi?nde forma giyen Cem Dinç, 2006 NBA draftından çekildiğini aciklamisti. 2.11 boyunda ve 1985 doğumlu oyuncu bundan önce NBA'da Atlanta Hawks başta olmak üzere bir çok takım ile çalışmalara çıkmıştı. Bu sene Indiana Üniversitesi?nde kısıtlı süreler alan Dinç?in önümüzdeki sene Avrupa?da mücadele ederek 2008 draftlarına girmesinden bahsediliyordu.

Ermal tarzi fakat Pau Gasol tipinde bir oyuncu..Piserse Avrupanin en iyi uzunlarindan bitrisi kesin olur.

Eğer hakikaten sölenildiği gibiyse takıma Cemal ve Fatihten daha faydalı olacağı kesin Cem in! Zaten şu ara iyi bi Türk uzun bulup transfer etmek yabancı bi pivot almaktan daha ii olur.Yabancı sınırlamasına takılmamış oluruz.Ama olmazsa da artık yabancı da olsa kesinlikle bi uzun derhal alınmalı.Belki Hüseyin in sakatlığı çok uzun süreli değil ama sezonun bundan sonraki maçlarında sürekli dua etmektense işi şimdiden sağlama almak da fayda var.Kritik maçlarda verim alacağımız bi uzun lazım.Hüseyin bence bu ligin en iyi uzunu orta ve uzun mesafeli şutu var,içerde ne kadar dominat olduğunu anlatmaya gerek yok.Biz şampiyon olacaksak şimdiden en püyük payı Hüseyin e verebilrim.Bu kadar kritik bi oyuncunun kilit bi bölgede olmasına rağmen gerçek anlamda yedeklenmemesi ve forumda da sık sık sölenildiği gibi play off lerın beklenilmesi gerektiğinin belirtilmesi korkarım bu dönemde alınabilecek olası peşpeşe mağlubiyetlerle yakaladığımız havanın da tersine dönmesine neden olabilecetir.Kaldı ki maç içinde de yaşanabilecek faul problemlerini de gözönüne alırsak play offlara kadar beklemek bence büyük hata belki de sezonun kaybı anlamına gelir.Kabul edelim ki rakiplerimizin uzun rotasyonları hem daha geniş hem daha kaliteli.Böyle bi durumda daha fazla beklemenin anlamsızlığı daha iyi anlaşılıyor sanırım.

Bir pivot eksiklğimiz olduğu doğru ancak bu Cem Dinç olamaz. Pota altını doldurabilecek, post-up bilen, dışardan orta mesafe şutu olan ve basketbolu bilen bir adam lazım. Aslında 4-5 oynayabilen bir oyuncuyada razıyım. ancak biran önce bu takviyeyi yapmamız iyi olur. Murat Hoca belki takım kimyası belkide Tufan'ın belirsizliğinden dolayı bir tereddüt yaşıyor. Ama Murat Hoca gerekli kararı verecektir...

Ömer Horzum' Alıntı:
Ünsal usta, biliyorum istemiyorsun ama şuraya bir açıklama yapıp Cem Dinç kimdir, nedir bi açıklasan..

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.ns ... enDocument

Su linki tiklaman yeterli arkadasim..Cem Dinc'in bir roportaji Turkiye Basketbol Federasyonu Sitesinde.

Turkiye'ye gelme ihtimali var bu arada,Almanyanin Bayer Leverkusen takimi teklif goturmus fakat kendisi Turkiyede oynamak istiyormus.Sayet gelirse kadromuzda bulunan ve onca yildir en ufak bir gelisme gosteremeyen pivotlari sollar bu Cem Dinc.Kendisi ribaundlarda cok buyuk katki saglar ve hareketli oldugundan 1 senelik gelisimle bana kalirsa 2010'da Milli Takimda tekrar kendisine yer bulur.

Eger Sevgili Murat Ozyer,goz atiyorsa forumumuzu bu oyuncuyu siddetle oneriyorum kendisine ki Ali Ton referansi verebilir.

SOKAKLARDAN 12 DEV ADAM'A BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

cem dinç
Almanya'nın Bassum şehrinde 1985 yılında dünyaya gelen ve 2.10 boyundaki genç oyuncu Cem Dinç'in 12 Dev Adam serüveni Amerika'da antrenörlük yapan Ali Ton ile tanışması ile başlamış. Ali Ton tarafından beğenilen genç oyuncu ilk olarak Ümit Milli takım antrenörü ve Bogdan Tanyevic'in yardımcılarından Orhun Ene'ye tavsiye edilmiş. Ene tarafından da beğenilen Cem Dinç son olarak Bogdan Tanyevic'in beğenisini kaz anmış. Türk kimliği ve pasaportu bulunmayan ve Milli Takımlar Genel Menajeri Doğan Hakyemez'in gayretleriyle bir ay önce Türk vatandaşlığına geçirilen Cem Dinç Almanya'da ilk olarak Alman Genç Milli takımına seçilmiş. Alman takımı ile birlikte dostluk maçlarında oynayan Cem Dinç beğenilince resmi olarak bu takımda oynatılmak istenmiş. Alman milli takımında forma giydiği taktirde Türk Milli takımında oynayamayacağını öğrenen genç oyuncu bu teklifi reddetmiş ve herşey bundan sonra başlamış.

"KULÜPLER BANA SIRT ÇEVİRDİ"
Almanya Milli takımdan yapılan teklifi kabul etmediğini belirten genç oyuncu " Babam Cem Dinç milli bir atletti. O yüzden ben de çocukluğumdan beri hep milli takım forması giymeyi hayal ediyordum. İlk önce Almanya milli takımından aldığım teklif cazip geldi ancak o formayı giydiğimde bir daha Türk Milli takımının formasını giyemeyeceğimi öğrenince teklifi geri çevirdim. Bundan sonra benim Almanya'da zor günlerim başladı. Beni transfer etmek isteyen takımlar bana sırtlarını çevirdiler, resmen sokağa atıldım. Hiç bir takım beni bir daha arayıp sormadı" dedi.

BABAMLA BİRLİKTE ÇALIŞTIM.
Genç yaşta böyle bir muamele ile karşılaştığı için üzüldüğünü ifade eden Cem " O zamanlar babam bana çok destek verdi. Hem milli atlet hem de basketbolcu idi. Bir süre Galatasaray'da oynamış. Babamla birlikte hem atletizm hem de basketbol antrenmanları yaptık. İki sene boyunca Almanya'da street ball oynadım. Daha sonra eğitim için Amerika'ya gittim. orada oynadığım High Scholl'un takımında Ali Ton beni izlemiş ve Orhun Ene'ye tavsiye etmiş. Bir süre Ümit Milli takım ile antrenmanlara katıldıktan sonra Bogdan Tanjevic ile tanıştım ve milli takım kadrosuna çağrıldım" diye konuştu.

ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM
Yıllardır hayalini kurduğu Türk Milli takımında olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Cem " Ben her zaman bugünlerin hayalini kuruyordum, insanın hayalinin gerçekleşmesi kadar güzel birşey olamaz. Küçükken hayranlık duyduğum Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, İbrahim Kutluay gibi yıldızlarla birlikte antrenman yapıyorum,ay yıldızlı formayı giyiyorum bu benim için çok büyük bir mutluluk" dedi.
tbl.org dan alıntıdır

lance allred halil üner döneminde gelip ilk başta beğenilen bir pivot sonra çeşitli sebeplerden dolayı gönderildi yani biz onu kullanamadık kulağındaki problem ise önemli değil
nbdl de bu sene 19.0 sayı 10.5 ribaunt ortalamalarıyla oynayan skorer şutu olan bir pivot eğer bize gelirse hüseyinin yedeği olarak çok faydalı olur
ayrıca lance allred idaho da yakından tanıdığımız cory violette roberto bergersen we randy livingston la aynı takımda oynuyor
yine halil üner döneminde kullanamadığımız
randy livingston 16.4 sayı 11.2 asist ortalamalarıyla adeta coşuyor zaten bizden sonra her takımda double double istatistikleriyle oynadı
roberto bergersen ise şimdi 16.0 sayı ortalamalarıyla oynuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...