2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimsenin geldigi falan yok arkadaslar, varsa da benim haberim yok.

Yuvarlak laflar ettim sadece, enteresan gelismeler olabilir. Bu lafimin uzerine Jonathan Woodgate'i alsak bile hakli cikmis olacagim. Kimse gelip gitmezse de "olabilir demistim, kesin birsey demedim" diyerek de kurtarabilirim kendimi. Uzun lafin kisasi bazi haberleri okurken biraz da kendi suzgecinizden gecirin, herseye heyecan yapmak kalp icin iyi degildir.

Herkes yeni bir transfer için neden bu kadar heyecanlı ??

Sanırım Britton kimseyi memnun etmedi -ki edecek birşey yapmadı- yeni bir isim için heyecan oluştu..

Tugay Aktepe' Alıntı:
Herkes yeni bir transfer için neden bu kadar heyecanlı ??

Sanırım Britton kimseyi memnun etmedi -ki edecek birşey yapmadı- yeni bir isim için heyecan oluştu..
tabii ki de memnun etmedi hem 4 numaraya alınan 3.yabancı hem şuana kadar hiçbir katkı sağlamadı. Aynı zamanda o bölgede erdemde yeri geldiğnde oynayabilir ki buna gerek yok zaten owens ve gaines orayı çok rahat götürür.Şimdi gelecek bir nicholas hen rakiplerin gözünü korkutması açısından hemde bir top scorerimiz olması açısından çok güzel olurdu bizde bu yüzden heyecanlandık heralde!

Seckin Hasseli' Alıntı:
bugun itibariyle nicholas ve wrghit serbest kalacakmis bonservissiz !!! woods herseye rahmen kalmak istiyormus ismet badem programda soyledi !!!
Bilgilendirme için saol inş. Nicholas la anlaşırız şimdi alırsak Play-Off lara kadar çoktan hazır olur !

Herkes heyecanlanmış Nicholas boş kaldı diye.Neticede Nicholas gibi Avrupa'nın en iyi şutörlerinden bir tanesi.Ama bize alınan bir Britton Johnsen var.Bu yüzden kontenjan doluyor.Nicholas'ı alırsak güzel olur ama çok zor bir ihtimal.

nicholas'ı alabileceğimiz tek zaman şimdi çünkü sezon başlarında mümkün değil alaayız nicholas'ı ...yedirmezler bize fakat şu an euroleague ekipleri kadrolarını değiştirmek istemez ve elenenler de zaten nicholas'ı almaz ihtiyacı kalmadığından...hazır fırsat varken konabiliriz nicholas'a

kimi alabiliriz , alır mıyız ya da almaz mıyız bilmem ama, bu kadroyla şampiyonluk konusunda ne yazıkki pek iddialı değiliz gibi görünüyor.. sezon başında büyük takımlara karşı aldığımız galibiyetler bu konuda umutlandırmıştı hepimizi ama playoffların farklı olabileceğini düşünüyorum ben şahsen.. özellikle de yabancılarımızın formsuzlugu benim şampiyonluk umutlarımı iyice azalttı.

keşke britton johnsen kalsa, üstüne de bi yabancı transferi yapılsa, 1 yedek yabancımız olsa diyesim geliyor içimden.. nasolsa sakatlıklar cezalar sürekli başımızda, elbet şans bulacaktır +1'imiz..

Butcemize orantili seneye sayet Sampiyonlugu % 100 istiyorsak(Duygusal anlamda degil sadece basketbol anlaminda..) Su oyuncularin takimimiza katki saglayacagini dusunuyorum..

USA'li oyuncu icin: Lynn Greer(Winner),Ibrahima Jaaber(Lottomatica Roma),Gary Neal(Barcelona),Hosley(Karsiyaka),Lionel Chalmers(Benetton)

Avrupali oyuncu icin:Kostas Tsartaris(Senelik 650.000 euro!!),Larry Ayuso,Real'de Mutsuz olan Papadaopulos(1 milyon euro senelik),Macei Lampe(BC Khimki),Jonas Maciulis(Zalgris=600.000 EURO),Darijus Lavrinovic(UNICS=1 milyon euro)..

Bu oyunculardan 2-3 tanesini alabildigimiz takdirde ancak Sampiyonluktan bahsedebiliriz.. +Gaines ve bir tane de takim oyuncusu Jasmin Hukic gibi...

Yoksa NBA'de kadroya giremeyen oyuncularin halini goruyoruz..DEE BROWN-TARRANCE MKINSEY-JAMES WHITE vs..digerleri..Yani fenerulkerin durumuda bize yakin..Solomon disinda LIDERlik ruhu tasiyacak yildizlari yok..

Sampiyonlugun formulunu umarim az cok ozetleyebilmisimdir..Tabii her sey maddiyata bakar..Bunlari alamassak da zaten Sampiyon oluruz diye % 100 kendimizi umitlendirmemeliyiz .

murat bey size katılıyorum büyük hedeflere büyük oyuncular götürür mesela Lavrinovic kardeşler,Tarık Kirksay sizin listeye bunlarıda ekleyebiliriz

Bence gelecek sezon alınacak oyuncular abd li olmamalı olursada avrupa basketbolunu bilen daha önce burada oynamış etkili oyuncular olmalı...takımın temel isimleri litvanya'lı veya sırp oyuncular olmalı bu oyuncular belki basketbolun şov tarafını çok iyi sergileyemiyolar ama bu oyunu gerçekten akıllarıyla oynuyolar ve çok sağlam bir altyapıları oluyo...

Darijus Lavrinovic-Tariq Kirksay UNICS'ten paket yapip getirsek dicem ama ah su paranin gozu kor olsun..Belki yeni yonetim su anki kadronun degerinin 2 kati daha fazla degerinde bir kadro kurarda hani...

Feneri gecen sene olsun bu sene ayakta tutan Solomondur,sayet Solomon olmasaydi su an ulker 8. veya 9. siradaydi..

Mirsad'i cok ariyor ulker,bu gozle goruluyor..White-Kinsey Telekomda Kris Lang,Efesin USA'lileri hepsinin kattiklari ortada..Charles Gaines-Michael Wright-El-Amin ve Solomon disindakiler gercekten ise yaramaz,birazda Shumpert..

Yabanci oyuncularin katkisi TR liginde Sampiyonu belirler..Turk oyuncularimizin digerlerinden asagi kalir yani yok.Hatta BJK,Telekomdan ustunuz..Hangi takimda Cuneyt,Huseyin,Tufan var? Omer-Mirsad-Omer Asik ile birlikte en iyi turk oyuncular GS'da ve ulkerbahcede..BJK'ta ise tek Kaya,Efes'te Kerem-Ermal-Serkan.. Yani GS'in Turk oyuncu sorunu yok,sorun yabanci oyuncu kalitesi.Euroleague deneyimli Gaines ile yetmiyor.

Lebron James'i getir yinede bu koçla işimiz zor.Bu kadro Murat Özyer'in değilde Erman Kunter'in elinde olsa bugün çok daha iyi yerde olurduk.Emin olun çok daha iyi oynuyor olurduk.Erman Kunter'e el sallıyorum.

papadopoulos filan hayaldir beyler...kendinizi kandırmayın
kirksay sene başında alınabilirdi fakat bu yaz alınması imkansız yaptığı bu piyasayla,lavrinovic kardeşler ise avrupada her zaman piyasası olan ve en kötü rus veya ukrayna klüpleriin kaptığı adamlar...lynn greer 'ı ise milwakuee den biraz zor getirirsiniz :) neal ise kontratı yaptı bonservis verilerek alındı ve öyle 2-3 seneden evvel kolay kolay gidemez başka bir takıma...malesef bahsettiğiniz adamlar hayal ürünüdür

Deniz Baskın' Alıntı:
papadopoulos filan hayaldir beyler...kendinizi kandırmayın
kirksay sene başında alınabilirdi fakat bu yaz alınması imkansız yaptığı bu piyasayla,lavrinovic kardeşler ise avrupada her zaman piyasası olan ve en kötü rus veya ukrayna klüpleriin kaptığı adamlar...lynn greer 'ı ise milwakuee den biraz zor getirirsiniz :) neal ise kontratı yaptı bonservis verilerek alındı ve öyle 2-3 seneden evvel kolay kolay gidemez başka bir takıma...malesef bahsettiğiniz adamlar hayal ürünüdür
Lebron James'i getir yinede bu koçla işimiz zor.Bu kadro Murat Özyer'in değilde Erman Kunter'in elinde olsa bugün çok daha iyi yerde olurduk.Emin olun çok daha iyi oynuyor olurduk.Erman Kunter'e el sallıyorum.Niye hala isimler üzerinde duruyorsunuz.Beşiktaş'ın kadrosu bizden daha mı kaliteli hayır ama başlarında iyi bir koç var.Bu işin başı iyi bir koç o da bizde yok maalesef...

Deniz Baskın' Alıntı:
.lynn greer 'ı ise milwakuee den biraz zor getirirsiniz :)

lynn greer hangi takımda 5 aydır öğrenemedin mi?

Bench arkasında ki insanlara laf atacağına biraz basketbol bilgini geliştirmeni tavsiye ederim.

haklısın karıştırdım fakat lynn greer ile bench arkasındakiler arasında nasıl bağlantı kurdun anlamadım...
ayrıca lynn greer yine gelmez isterse darüşşüafakada oynasın bu senenin kalan kısmında ama seneye yine bize gelmez olay bu kadar basit...bu takımda 600.000 euro alan kaç kişi var ki tsartsaris geliyor takıma...tsartsaris gibi rol oyuncusuna nasıl o kadar para verebiliriz...efes pilsen dışında bu oyuncuları getirecek klüp tanımıyorum...ayrıca lynn greer neden uleb cup ekibine gelsin ki?lynn greer ın galatasaraya gelmesi messinin gelmesi kadar zordur...gelirse türkiye'yi sallar ama gelmeyeceği açık olduğu için konuşmanın alemi yok...dediğiniz oyunculardan hiçbirinin gelme ihtimali yoktur

Ugur Ciftci' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":19htiha3]papadopoulos filan hayaldir beyler...kendinizi kandırmayın
Lebron James'i getir yinede bu koçla işimiz zor.Bu kadro Murat Özyer'in değilde Erman Kunter'in elinde olsa bugün çok daha iyi yerde olurduk.Emin olun çok daha iyi oynuyor olurduk.Erman Kunter'e el sallıyorum.Niye hala isimler üzerinde duruyorsunuz.Beşiktaş'ın kadrosu bizden daha mı kaliteli hayır ama başlarında iyi bir koç var.Bu işin başı iyi bir koç o da bizde yok maalesef...[/quote:19htiha3]

yönetim değişmeden erma kunter zor gelir takımın başına...

Ben yine umutla Erman Kunter'in dönüşünü umut edeceğim.Yeni yönetimin derhal Murat Özyer'in görevine son vermesi gerekiyor.Bize uyacak bizi büyük hedeflere götürecek koç Murat Özyer değil Erman Kunter'dir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...