2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Arda EZER' Alıntı:
Cuneyt ERDEN 1 yıllıgına Galatasaray' da. Uzun zamandır begendigim ve Galatasaray' a gelmesini cok istedigim bir isimdi. Gecen sene Efes Pilsen' de cok basarılı oldugunu söylenemez ama yine de Turkiye sartlarında kalburüstü bir PG.

Hayırlısı olsun

Abi bari sen yapma, neresini beğeniyorsunuz Mitchell varken..

Re: Re:

Ömer Horzum' Alıntı:
[quote="Arda EZER":9ada0]Cuneyt ERDEN 1 yıllıgına Galatasaray' da. Uzun zamandır begendigim ve Galatasaray' a gelmesini cok istedigim bir isimdi. Gecen sene Efes Pilsen' de cok basarılı oldugunu söylenemez ama yine de Turkiye sartlarında kalburüstü bir PG.

Hayırlısı olsun

Abi bari sen yapma, neresini beğeniyorsunuz Mitchell varken..[/quote:9ada0]
mitchell skor olarak hız olarak tabiki daha iyi mitchell'dan memnun olmama nedenimiz takımı iyi yönetememesi önemli maçlarda hep kilitlenip kaldı ...

ilk gördüğüm zamandan beri mitchell ı beğeniyorum..3-4 sene sonra çok daha iyi olacağından eminim..geçen sene abd dışındaki ilk sezonuydu ve unutmamak lazımki çaylak yılıydı henüz. ama buna rağmen sezon içinde performansı gittikçe arttı..bu sene ise daha ii olacaktır fakat artık bütçe ve hedefler büyüdü,dolayısıyla mıtchell bizi bu hedeflere taşıyacak oyuncumu?bence hayır!

peki cüneyt taşırmı??? bence hayır!! rakiplerimiz efes ve fülkerin gardlarına bakarsak anlaşılır zaten

arkadaslar yapmayın iki sene once ulkeri sampiyon yapan cuneyttir. bence alınabilecek en iyi oyun kurucuyu aldık.tabi mitchell varken nasıl olur bilmem.

Cüneyt oyun kurucu değil ki, benim için sorun da bu. Oyun kuramıyor çünkü baskıya hem fiziğinden hem de yavaşlığından doğru düzgün top getiremiyor.

Re: Re:

Ömer Horzum' Alıntı:
[quote="Arda EZER":4a4f4]Cuneyt ERDEN 1 yıllıgına Galatasaray' da. Uzun zamandır begendigim ve Galatasaray' a gelmesini cok istedigim bir isimdi. Gecen sene Efes Pilsen' de cok basarılı oldugunu söylenemez ama yine de Turkiye sartlarında kalburüstü bir PG.

Hayırlısı olsun

Abi bari sen yapma, neresini beğeniyorsunuz Mitchell varken..[/quote:4a4f4]

Şimdi , öncelikle Cüneyt'i geçirdiği kötü sezondan ötürü ufak görmüşsün Ömer biladerim, Allah kısmet ederse sene sonunda yanılmaktan zevk alırsın.

Şimdi öncelikle, bu yıl hedefin şampiyonluk olmadığını görmek gerek , hedef maksimum final olur. Zira, maratonlu serilerde , ufak bütçeli bir takım için hem Efes'i hem Fener'i elemek zor. işler iyi giderse birinin elenebilir olması daha ciddi bir olasılık. yani o nedenle Cüneyt'i bir Euroleague transferi olarak değil , Uleb cup takımı transferi olarak görmek gerek.

Mevzuyu ikiye ayırmak istiyorum , izninizle saha içi ve psikolojik olarak. Öncelikle bir Uleb takımı, son 2 yılını Euroleague de geçirmiş , Avrupa tecrübesi çok yüksek bir gardı , tahminimce makul -200 bin dolar civarı , emin değilim ama- bir fiyata takıma katmıştır, bu bakımdan önemlidir. Son 2 yılda uzun bir müddet Euroleague starter dır bu adam, üstelik bunun yanı sıra hep söyledik , ligde de eğer üst üçlüyle yarışmak istiyorsanız, zihinsel olarak korkmayacak, oralarda uzun süreler almış , oynamış , maça Efese kafadan mağlup olarak başlamayacak en az 2-3 adamınız olması gerekmetedir, Fener birleşmesinden önceki sezonki Ömer Onan, Haluk , Mratcan, alper falan gibi. Cüneyt de bu kategoride bir adamdır, son 2 yılda 2 final oynamış , 1 şapiyonluk almış bir adamdır. Sahaya çıkarken , Ender'den vs den kormaz , geçen yılki Mitchell' ın eli ayağına dolaşması gibi vakalar yaşanmaz...

Saha içine gelirsek ; bu adamın 1.5 zayıf yönü var. Bir olanı , zayıf ball-handlingi , yarım olanı da , savunma yapmaktan çok haz etmemesi - sıkışınca köpek gibi savunma yapar , kimse savunma beceremez falan demesin hiç" Birinci konu , önemli olmakla beraber , çok ciddi bir sorun olacağını zannetmiyorum. Play-off yarı finallerine kadar zaten, Türkiye ligi vasat bir lig, Cüneyt'in sıkışması mümkün değil. Ondan sonrası için de , tahminimce, gerek transfer gerekse saha içinde çözümler geliştirilebilir.

Şimdi bu adam ne yapar, öncelikle Ömer biraderimin söylediği gibi kötü bir oyun kurucu falan değildir. Efes'in Cüneyt'i zorlayan bu seneki temel sıkıntısı , hücumlarının 5 yıl önceki Türk milli takımları gibi olması , yani hücumcuların çok fazla hareketsiz olması. Efes bu yıl , çoğu defa hareketsizlikleri yüzünden en basit setlerini bile uygulamayıp 22. saniyede sallayan bir takım görünümündeydi , bu nedenle de Cüneyt çok ciddi sıkıntı çekti. Ama Cüneyt'in kariyerinde gördük ki, bol paslı hareketli oyun setlerinin en iyi uygulayıcısıdır , Türkiye üzerinde, yerliler üzerinde kesin ve yabancılar üzerinde de kanımca...

Cüneyt'in kusursuz olduğu bir diğer yer de Türk oyuncuarının en azyıf yönü olan pick and roll oyunudur. Savunmacıların durumuna göre , uzununu çok iyi görür içeriden sayı attırır, eğer uzunu Cüneytin üzerinde kaldıysa, ha yok eğer kalmadıysa , bu sefer screen in altından dolaşıp cezayı kendi keser. Her şartta pick-roll lardan sayı üretebilir. Şüphesiz ki bu da Cüneyt'in hem şutunun hem de saha vizyonunun ve parmak hassasiyetinin çok sağlam olmasından kaynaklanıyor

Sonuç olarak, Galatasaray, her manada çok doğru bir transfer yaptı. Ama Cüneytr bir go-to-guy değildir, diğer transferli bunu hesaba katarak gerekir.

Not: Slaughter konusuna gelince, bir anlaşma olduğu uzun süredir sızdırılıyordu . TBL forumdaki Arkadaşların da bu konuyu hangi menajerden duyduğunu da kveetle muhtemelen bilmekle beraber, söylemeyeceğim çeşitli sebepler dolayısıyla. Fakat konu şudur tahminim, fiyat alınmıştır, biz biraz bakalım , eğer istediğimizi bulamazsak, o paraya Slaughter kabulümüzdür denmiştir, sonra da başka adamlar bakılırken Slaughter Mimai'ye gitmiştir.

Re:

Ömer Horzum' Alıntı:
Cüneyt oyun kurucu değil ki, benim için sorun da bu. Oyun kuramıyor çünkü baskıya hem fiziğinden hem de yavaşlığından doğru düzgün top getiremiyor.

Saka di mi Omer ?
Adam bır cok macta 40 dakıka saha da kalmak zorunda kaldı Efesın muthıs ! transfer polıtıkası sayesınde.
Ozellıkle Pana macıydı sanırım son perıyotta attıgı 4 ya da 5 uclukle mac kazandırdıgını unutuyorsun sanırım.
Bence Gs son 2 senede ki en iyi transferını yaptıgını dusunuyorum.
Onun oyun zekası sayesınde oyun da kurar ceza sutlarını da sokar.

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Biz Galatasaray ız.Eğer ULEB de başarı istiyorsak yabancılarımız iyi olmalı.Mıtchall gibi oyuncu çok var,iyi deniyor.1-2 ufak maç hariç hangi maçı kazandırmış??Büyük maçlarda ne yapmış?Unutmaayın ilk Telekom maçını.Cuneyt i beğenmiyorsunuz,acaba guarda Kerem i mi?yoksa Ender i mi alacaktık?yapmayın gözünüzü seveyim.

Allahım ne diyim !

Ünsal abi dediklerine harfiyen katılıyorum.

Ömer'in dedikleri de beni dün geceden sonra birkez daha şaşırttı.Umarım yanılıyorsundur Ömer ve bunu beraber seyredip görürüz...

Hüsnücan Ardil' Alıntı:
Uleb cup transfer dosyası:
http://www.tblforum.com/index.php?optio ... 9&Itemid=1
tblforum daki arkadaş gsbasket tekilerin gönlünü almak için yaptığını söledi bana
NOT:Yeniden anlaşılanlar * işareti ile belirtilmiştir.

Soyle ki o arkadasına Telekomun Kadrosuna Barıs Ozcanı da eklesın ...
Gonul almasınlar sahsen ben foruma daha gırmem :?
Bana herhangı bır getırısı yok okuyp zevk aldıgım bır sey yok :?
Yanlıs ve yalan eksık bılgıler:?
Neyse artık bu konu kapansın o sıtenınde anlamsız yere reklamını yapmayalım Reklamın ıyısı kotusu olmaz dıye dusunuyorlar sanırım :?

Cuneyt Erden transferini cok olumlu buluyorum Slaughter icin umitlerimizi ocak ayına saklayalım nba da pozisyon bulması zor..Ocakta avrupaya donebilir belki..Neyse..
Mitchell kesin gitmeli tartısmak bile gereksiz bence ama herkesin fikri degerli tabii.
İyi yabancılar alırsak is tamamdır bence..

Omer ne diyebilirim ki sana simdi. Unsal gayet iyi bir acıklamada bulunmus bence de.

Cuneyt ERDEN benim jenerasyonumdan bir isim. Altyapıda Tofas' dayken Yıldız+Genc Takımlarda Turkiye Sampiyonalarının gediklisi olmus bir oyun kurucuydu. Pek tabi ki Yıldız+Genc Milli takımlarda da o zamanki Efes Pilsenli Bora SANCAR ile oyun kurucu rotasyonunu olusturuyordu. Tecrübesi hic de yadsınamaz. Altyapılardaki tecrübesini A takımda da ilerletti. Unsal' ın da dedigi gibi son 2 sezondur da Euroleague de hatırı sayılır dakikalar bulup hic de sırıtmayan bir oyuncu oldu.

Yazmak istediklerimi zaten Unsal belirtmis, o yuzden fazla uzatmak istemiyorum ama Turkiye sartlarında gayet olumlu bir transfer yapmıs durumdayız diye dusunuyorum. Belki onun yerine Hakan KOSEOGLU' da dusunulebilirdi ama Hakan' ın son senesindeki düşüşü dikkate alındıgında ve tecrübe acısından Cuneyt ERDEN kendisinden daha agır basıyor.

Darrell MITCHELL konusunu da bu yoruma katmak gerekirse ise bilemiyorum diger arkadaslar bana katılır mı ama yukarıdaki yoruma gore gidersek, Cuneyt ERDEN' in yanına Hakan KOSEOGLU' nu da monte edip Mitchell' ı gonderilmesiyle yabancı kontenjanını bosaltmak ve bosalan kontenjanı da PG degil de SG olarak kullansak bence cok daha dogru bir hamle yapılmıs olurdu. Dort yabancı hakkımızı da SG+SF+PF+C mevkiilerinde kullanırdık. ( 12 kisilik kadroyu da tamamlayan Turk oyuncular sunlar olurdu : Cuneyt Erden+Hakan Koseoglu+Ismet Hacıoglu+Murat Kaya+Tufan Ersoz+Erdem Turetken+Cemal Nalga+Fatih Solak )

Arda abi büyük kaptan Burağı silmissin bakıyorum. :)

Mitchell'ın kalmasından yana değilim.Ama bizim adam gibi small forward almamız şart.2'den kayma olmıcak 1.98 boylarında, güçlü fizikli, şut atabilen, drive edebilen, ribaunt sezgisi olan biri...

Cuneyt Hakan ıkılısının tecrubesıne sozum yok sankı sampıyonluga gıderken yabancı guard cok etkı yapar dıye dusunuyorum abi.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Cuneyt Hakan ıkılısının tecrubesıne sozum yok sankı sampıyonluga gıderken yabancı guard cok etkı yapar dıye dusunuyorum abi.
bence en önemli yer guard mevki artık bunu basketbolu takip eden herkes biliyodur guard'ın kadar konuş :D

En önemli 2 yer point guard ve pivot pozisyonu.

Mitchell-Fatih Solak.Ya bu geçen sene ki yarı final baya baya iyiymiş. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...