2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

jaglanın fazla abartıldıgını dusunuyorum tek artısı dış sutları savunmada hiç yok ribauntlarda yok ve tabıki ıstıkrarı yok telekomda oynadıgı ıcın bu kadar ön plana cıktı boddıcker cok daha ıyı komple bır oyuncu hucumu zaten mukemmel ıstıkrarlı savunmada hep mucadelesı ust duzeyde hem 3 hem 4 oynayabılecegı ıcın jokerımız olur ,yerlı transferde ise geç kalıyoruz takımımız ıçin çok iyi 2 yedek olabılecek ümit sonkol ve yunus çankayayı banvıt transfer ettı serhat çetininde takımımız için yeterli olacağını dusunmuyorum mithatın durumunun nolcagını bılmıyorum eger gonderılecekse(bence gonderılmelı)hemen yedek guard transferını yapmalıyız

PG: Mitchell, Baris Ermis, Mithat Demirel
SG: Tufan Ersöz, (Transfer), Murat Kaya (combo)
SF: Bodicker, Serhat Cetin
PF: Slaughter, Cemal
C: Hüseyin Besok, Fatih Solak

Eğer bu Vestel sponsorluğu olursa ve 10 milyon dolar gelirse kesinlikle Mithcell da gitmelidir!
2 numarayada kesinikle Euroleague seviyesinde bir oyuncu alınmalıdır.Benim her zaman tercihim Marcus Brown'dır...Eğer Abd olmazsa Domercant olsun!
3 numaraya Boddicker olabilir ama Videnov da olursa eyvalah derim
4 numaraya da Slaughter yakışır.
1 numara ise Malik,Malik,Malik. :)

Iste benım en sevdıgım donem geldı Dedıkodu ve kendını kandırma donemı :?
Gene cok buyuk hayallerle basladık gene ısımlerı yazdık ama suprız transferler olacak bunu da bılıyoruz.
Gecen sene de aynısı olmustu ondan once de hıcbı transferı dogru belırleyemedık .
Bana kalırsa Graves kalmalı Mıtchell 2 yıllık sozlesmesı var o gene burda.
Fıtch eger nba olmazsa bıze gerı donmelı.
Artık nokta turk oyuncuları alarak bu sene hedef Fınal olmalı.
Telekom saldırmaya sımdıden basladı.
Wrıgt alarak pota altını cok guclendırdıleer gercektende :?

herkese slm.ben sitede pek yazı yazan bir insan değilim.genellikle gündemi takip ediyorum.yeni sezon için arkadaşlar kendi beğendikleri oyunculardan bahsetmişler genellikle.ilk önce mitchell bahsetmek istiyorum.genç bir oyuncu olduğu için ve ilk defa avrupada oynadığı için bence önümüzdeki sene daha ii olacaktır ztn sözleşmeside var galiba bildiğim kadarıyla.
fitch bence kalmayı düşünmeyecektir.olmazsa bence gs onun için 3-4 seçenek olacaktır.
2 amerikalı hakkımız olacağından mitch ve bence graves olabilir.çoğu arkadaşın dediği gibi videnov bence de ii olur.takıma katmakta kolay bence unutmayın videnov türkiyede tekel de oynadı ve avrupada yoktu.boddicker da olabilir bence çok ii bir oyuncu neler yababilidğini hepimiz biliyoruz.
brad traina var bide ülkerde ve tuborg da oynayan brian tarzı bir oyuncu ve avrupa tecrübesi olan bi oyuncu.
yerli piyasası bence çok az ztn avrupa tecrübesi olan oyuncuda yok gibi.jagla bence bizim takıma uymaz.tabii murat özyer takımın başında kalacaksa.
guard konusunda bize gelebilecek barış veya candır.hakan köseoğlu artık bitti gibi birşey.başkada ben göremiyorum.belki ender ama kesenin azını açmayalıyız.
hüseyin beşoka da sizce o kadar verebilecek paramız var mı?gelir belki ama 36 yaşında falan.(tamer oyguç gibi).bazı arkadaşlar kerem demiş.bildiğim kadarıyla bir yıl daha anlaşması var.aldığı parada fena değil.biz o şansı kaçırdık bence.2 yıl önce beşiktaşın yaptığını yapamadık.
malik ve el-amin gelmeyecek oyuncular değil ama 2 amerikalı sınırı var.hemde avrupada kısa kalırız .el amin malik mitch mithat(eldekiler)kısa oyuncular.
tolga gidiçi bilidğim kadarıyla play off ta katkı yaptı sağ olsun.burak sezgin konusunda bence yeni sezonda düşünülmüyor.ztn son maçlarda oynamadı.bilmiyorum sakatlığı var mıydı?
bazı arkadaşlar nerdeyse daçkayı bize transfer etmiş.ama onların oyun tarzıyla bizim ki çok farklı.polat falan bizde işe yaramaz.mike jones tam bir takım oyuncusu.amacınız sadece türkiyede play off a girmek se işe yarabilir.
engin atsür konusundasaysa siz onun yerinde olsaysınız gelirmiydiniz?
marcus(ksk)gelince ii bir transfer olur bence.tufan konusuna gelince efese giderse bakarsınız karşılığında cenki verirler belki ama sizce iii olur mu?caner topaloğlu bence banvitte kalır hem şans hem sorumluluk veriliyor.hem de kendi hocası.bence kalacaktır.bekir gelebilir ama ben güvenemeiyor nerde eski tedde oynayan türkiye sayı kralı bekir.onuda ülker bitirdi.
amerikalı hakkımızı kısadan kullanırsak uzun avrupalı lazım.onuda bulmak zor.ted de eric hansen vardı ama graves kadar etkili bir oyuncu değil.avrupadaki ii uzunlar ya nba de yada euro lig takımlarında.
sponsorluk konusunda eğer 10 milyonluk bir anlaşmaysa bence ii olur ülkerin gsye katkısı ztn ortada.yönetim kırk yılda ii bir iş yapsın bari.
hoca konusunda ne kadar erman kunter hayranı olsamda(caruselde imza almıştım ligte 3 olduğumuz sezon ne takımdı ) murat özyere inanan bir insanım o kalırsa büyük ihtimal kadrodan 7-8 oyuncu kalacak ve bence takım takım olacabilecek düzeye gelebilir.

Gökce Başaran' Alıntı:
Eğer bu Vestel sponsorluğu olursa ve 10 milyon dolar gelirse kesinlikle Mithcell da gitmelidir!
2 numarayada kesinikle Euroleague seviyesinde bir oyuncu alınmalıdır.Benim her zaman tercihim Marcus Brown'dır...Eğer Abd olmazsa Domercant olsun!
3 numaraya Boddicker olabilir ama Videnov da olursa eyvalah derim
4 numaraya da Slaughter yakışır.
1 numara ise Malik,Malik,Malik. :)
Telekom Marcus Brown'ı almak istiyormuş. Wright'tan sonra eğer bir de Brown'ı alırlarsa gelecek sene şampiyonluk için önemli adım atmış olurlar. Bu yüzden Brown'ı almamız zor.
Ben 3 sene önce Erdemirde forma giyen bir pivot vardı. Pasco'ydu galiba adı. Erdemir'de Dickel'la beraber takıma yanılmıyorsam 4. yapmışlardı. Çok atletik ve sert bir oyuncu olduğunu hatırlıyorum.
Ayrıca FİBA Cup akatılcaksak Videnov'u almamız iyi olur. Hem iyi bir skorer hem de takım oyuncusu...

serhat çetin de bjk ct ile anlaşmak üzereymiş

gs hiç turk oyuncu alamayacak bu gidişle neredeyse hepsi kapıldı.

Türk oyuncu almaya da gerek yok zaten, bir tane zihinsel olarak güçlü büyük balık yeter... Bu işin çözümü çok basit, 2 tane go-to-guy bulacaksın, yanına her işi biraz yapan bir uzun koyacaksın, yanlarına da bir veya 2 tane , uzun sreler şampiyonulk mücadelesi yapmış, efes'e karşı sahaya mağlup başlamicak olgunlukta adam koyarsın, geri kalan malzeme zaten var....

yine transfer dönemi ve yine çok aciz bir gs yönetimi hem futbol hem basketbolda.efes veya ülkerden transfer yapmayacağımıza göre neyi niçin bekliyoruz.alınabilecek oyuncular gidiyor bu sporsorluk işinin biran önce netlik kazanması gerekiyor murat hocaya da kalıp kalmayacağı söylenmeli ve oda yapacağı işi bilmeli...

Serhat Cetin gibi oyuncu bosken nasil alinmaz aklim almiyor. heralde ben de var bi yamukluk. savunma var, sutu düzgün, genc, gelecegi parlak. daha ne istiyoruz anlamadim.

Bence serhat profesyonel bir oyuncu,profesyonel de kırgınlık olmaz.O,Galatasaraylıysa eğer ve biz elimizi cabul tutup teklifi yaparsak ,tabii gündemimizde varsa Serhat gelir.

Transferlerden once takımımızın oyun ve oyuncu yapısını tartısmalıyız eksiklerimiz neler?Bu konuda kaba taslak bir gorus olusursa gerisi daha kolay hallolur.
Elimizde Mithat,Murat,Tufan,Fatih,Cemal,(Burak-Tolga?) oldugunu kabul edersek,eksikler?Goruslerinizi merak ediyorum.
(yabancı oyuncularımızı takımın iskeletine dahil etmiyorum hem hepsi gidebilir hem turk oyuncuların eksigini onlarla doldurmaya calısacagfız zaten)
- Takımımızda 1 ve 2 oynayabilecek oyuncularla yalnızca 5 oynayabilecek oyuncular mevcut.
- 5 oynayan oyuncularımızın fundamentali oyun zekaları ve hucum gucleri gorece dusuk(neye gore fiba cup ve diger turk centerlara)
- 3 ve 4 numarada oyuncumuz yok gibi.Tolga ve Burak 3 numara kalıbında olsalarda oyun stilleri kısa forvet-dıs oyuncu gibi.Top surme , iceri girip savunmanın dengesini bozma , hareketli sut , pasörluk.. gibi ozellikleri yok,bence..Cok daha ayrıntıya girilebilir ki girilmelidir kanımca ustunkoru yazdım simdilik..

Ünsal Y.' Alıntı:
Türk oyuncu almaya da gerek yok zaten, bir tane zihinsel olarak güçlü büyük balık yeter... Bu işin çözümü çok basit, 2 tane go-to-guy bulacaksın, yanına her işi biraz yapan bir uzun koyacaksın, yanlarına da bir veya 2 tane , uzun sreler şampiyonulk mücadelesi yapmış, efes'e karşı sahaya mağlup başlamicak olgunlukta adam koyarsın, geri kalan malzeme zaten var....
Kabaca dogru fb Mrsic ve Solomon'dur macı kazanıp kaybedecegini tayin eden ama kilit oyuncuları cıkardıgında da geriye - sayısal olarak hicbir pozisyonda eksik kalmayan - gorece bir vasatı her alanda saglayan
- disiplinli takım kalmalıdır.
Takımda eksik bolge cok 3-4 yabancı bunları kapatmaya yeter mi en az 1 cok onemli turk oyuncu gerekebilir.Ama sınıf atlamanı yabancı secimleri belirler tabi ki..

Zaten bizim takım için 3 yada 4 numara Türk oyuncu kim var ki?

Ben şahsen alınabilecek oyuncu olarak fazla bir isim gelmiyor aklıma.Ancak Bekir Yarangüme geliyor biraz biraz.Hem de eski sayı krallarındandır kendisi.
Başkada pek alabileceğimiz yada bizim standartlarımıza uygun olan biri yok.(benim aklımda)

Ahh keşke güzelim Yunus gitmesiydi.Deli oynardı bizde.Ahh kader.Tabi Mustafa Abi de var.Bakın onuda alırız.Süper solak.Keskin şutör.Bowen'ın kardeşi... :)

Bekleyip görecez...

sınav haftası sebebiyle biraz uzak kaldık forumdan,
bir ümit girdim gördümki değişen birşey hala yok.
Transferde yine herzamanki gibi agresif değiliz,daha başından pasif kaldık.
Bodicker,Slaughter,Serhat Cetin 3lüsü takıma biran önce katılmalı.
Yalnız...;hedefimiz Fiba Cup ise Greves,Fitch benzeri bi ABDli, Bodicker ve Slaughter'i almamız olası değil ne yazıkki.
Ünsal Abi doğru demiş nokta yerli transferindense nokta yabancılarla bu işi çok daha rahat götürürüz.
Özellikle ABDli seçimleri mantıklı yapılmalı ama ne olursa olsun Slaughter ismi o 2 ABDliden biri olarak kalmalı.
Jan Jagla gelirse ancak TT'deki gibi oynamasi ihtimaliyle gelebilir çünkü istikrar problemi var ve ilk 5 çıkmaya hazır değil özellikle hedefleri olan bir takımda

alinacak yerli oyuncular nokta transferler olmalidir kesinlikle faydali olacak sayi potansiyeli yüksek savunma direnci olan oyuncular alinmali
baris özcan sg alinirsa iyi olur
erkan veyseloglu sf
bekir yarangüme sf
caner öner sf
ogün sevinç sg
can özcan sf pf
tutku açik pg alinmasi baya zor ama süper 1 oyuncu
serhat çetin sf
muratcan güler pg
bu oyuncular dan en az bir kaçi alinirsa türk rotasyonu iyi olur

takımda görmek istediğim oyuncular şöle
1 numara -- 2 numara --3 numara --4 numara --5 numara
mithat demirel-- tufan ersöz -- cehver özer . kerem gönlüm .hüseyin bşk
barış ermiş -- murat kaya -- alper yılmaz .barış hersek ..fatih solak
can akın -- cenk akyol -- mustafa abi .umut görür ..c.nalga
tutku açık -- caner öner -- ersin görkem ..ömer aşık
berent k. -- cihad şahin-- .mutlu demir

kerem gönlüm ve hüseyinin isimlerini görünce şaşırmayın eğer bişeler yapmak istemiyorsak bu kalitede 2 oyuncu şart yoksa kimse taraftarın bişeye inanmasını beklemesin bu oyunculardan kim gelse itirazım olmaz yabancı konusunda ise graves dışında kimse kalmasın aklımdakileri yazım benim önerim önceden türkiye ligini tanıyan tecrübeli oyuncuların alınması
clarence gilbert(bosna kk)(eski daçkalı)
kelvin gibbs(samara rusya)(eski daçkalı)
gregory grays(eski telekom)
paul henare(yeni zellanda)(eski banvitli)
charles smith(Real madrid)(efes)zor ama imkansız dğl
laron profit(eski efesli)

şimdilik bukadar...

Hemen alalım Cevher'i.Bu fırsat yılda bir gelir.Jagla'a vereceğimiz paradan kurtuluruz.! Kesin alalım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...