2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

banvit'in guardı perry ile ilglendiğimiz şeklinde duyumlar aldım,nedir doğruluğu bilmiyorum açıkçası

Cevher yenilemeyecekmis mi :shock: :shock: o zaman kesin Efes alir onu. 3 numarada cok büyük sorun yasiyorlar. bize gelmez gibi duruyor. Perry ismi acikcasi istahimi kabartiyor. Eger seneye hedef sampiyonluk ise Perry gibi tek basina takim olan bir PG almamiz gerekiyor. Mitchell cok cok yetenekli bir oyuncu ama bence onu bekleyecek zamanimiz yok. Hele PG gibi önemli bir pozisyonda + sadece 4 yabanci hakki varken. Perry, Mike Jones (savunmasi cok etkili oldugu icin cok önemli katki saglar, lige de alisti), Bodicker ve Slaughter. Bence bu yabancilarla zaten iyi olan Türk oyuncularimizin karisimi ile seneye ligi sallariz.

Cem YILMAZ' Alıntı:
banvit'in guardı perry ile ilglendiğimiz şeklinde duyumlar aldım,nedir doğruluğu bilmiyorum açıkçası
umarım diyorum sadece,mitcell'ın yerine düşünülüyorsa ne mutlu ama fitch pozisyonuna düşünülüyorsa saçmalık olur.
Cevher çok iyi kaliteli bir oyuncu ve eğer 3lük atmıyacaksa kesinlikle alınmalı :)

Arkadaşlar Gerald Fitch hala Galatasaray'ın oyuncusu ve burada.Gitmeyecek mi acaba??Bir bilgisi olan var mı...RESMİ olarak...
Burak Sezgin bugün GS TV'deydi açıkçası sunucu ağzından hiçbir laf alamadı :)

marcus brownı onermıs bazı arkadaslar ama bence ımkansız hem cok yuksek bır ucrete oynuyor hemde euroleaguede oynayacak bır takımı tercıh eder bence ulkemıze gelmıs en ıyı yabancı ve hangı takımda olursa olsun tekrar sık sık ızlemek ısterım ama bence suankı butcelerıyle ve euroleaguede oynayacakları ıcın efes veya fbülkerden baskasının alması coook zor
her defasında yazıom ve adını duyunca bıle cok mutlu oluyorum tabıkı BRIAN BODDICKER :)bu tabıkı bız taraftarların ıstegı sımdıye kadar hıcbır haber duymadım ılgılendıgımızle ılgılı
marque perry için soylenecek fazla bırsey yok bircogumuz aynı fıkırdeyızdır solomonla bırlıkte lıgımızın en ıyı guardı,boddıckerla ıkısının alındıgını dusunuomda muhtesem olur!!

Tugay Aktepe' Alıntı:
Arkadaşlar Gerald Fitch hala Galatasaray'ın oyuncusu ve burada.Gitmeyecek mi acaba??Bir bilgisi olan var mı...RESMİ olarak...
Burak Sezgin bugün GS TV'deydi açıkçası sunucu ağzından hiçbir laf alamadı :)
gidecektir diye düşünüyorum...! GS TV'ye çıkmasının sebebini anlamadım! Kalmak istiyorsa seneye gideceğim demezdi...!

Anladımki büyük oyuncuların gelmeside sorun gitmeside :)

Resmi açıklama gerekli Gerald Fitch gidecek mi kalıcak mı ??

Öncelikle yabancılarımızı değerlendireyim.

Mitchell: Bence bir takım için en önemli pozisyon 1 numaradır. Basketboldaki en önemli atasözlerinden biri "Oyun kurucun kadar konuş" sözüdür bilirsiniz. Eğer hedefiniz yükseklerdeyse 1. kural oyun kurucunuza güveniniz tam olmalı; Mitchell ise genç, dinamik ve zaman zaman skor yapabilse de, bir PG için en önemli nokta olan takımı oynatma özelliği zayıf, istikrarsız oluşu da bir oyun kurucu için kötü bir özellik. Dolayısıyla mümkünse Mitchell gönderilmeli diyorum.

Fitch: Belki birçoğumuzun sevdiği bir adam Fitch ama bence gönderilmesi gereken ilk yabancımız. Fitch takımı sürükleyen adam rolünü ısrarla oynamak istemesine rağmen zorluk düzeyi yüksek maçlarda güvenilir bir oyun karakteri olmadığı açık. Sayı kralı oldu ama bunu başarırken çok fazla top kullandı, aşırı top kaybını da düşünürsek verimlilik puanının ne kadar düşük olduğu belli zaten. Sezon başında M.Murathanoğlu ve Y.Uluğ gibi bazı otoriteler G.Saray Dixon'ı gönderip Fitch'i alarak çok iyi yapmış, Fitch çok daha faydalı ve ayrıca da takım oyuncusu demişlerdi. Halbuki asist krallığındaki 2.liğinden hiç bahsedilmeyen Dixon sayı kralı olurken de eminim Fitch'den daha az şut kullanıyor ve daha az top kaybı ile oynuyordu, zorlu maçlarda dirençli karakteri ile galibiyetler kazandırmıştı. Bunu tabi ki Murathanoğlu ve Uluğ da biliyorlar ama Fenerli ve BJK'li kimlikleri onlara bu açıklamaları yaptırıyordu (Rıdvan nasıl ki Emre Aşık'ın Song'dan bir eksiği yok veya İnamoto iyi bir oyuncu demesi gibi) Eminim içlerinden kıs kıs gülmüşlerdir. Zaten takımda asıl kimlikleri SG olan Tufan ve onu çok rahatlıkla yedekleyebilecek Murat varken Fitch yanlış bir kimya getirdi, hem Murat'ı kullanamadık hem de 3 numarada undersized yani kısa kaldık, diğer taraftan Tufan da özellikle zorlu maçlarda (savunma yapacak bir kısa kalmadığı için takımda) İbo, Nicholas,...gibi karşı takımın skorerlerini savunmaktan şutör kimliğini ortaya çıkaramadı biliyorsunuz. Çok uzattım ama sayı kralını göndermek basit bir şey değil. Sonuçta Fitch de özellikle zorlu maçlarda beklenen VERİMLİLİKTE oynayamayan, ara sıra spektaküler basketler atan ama bir takım oyuncusu olmayan biri ve Efes ve Ülker Fener takımlarını daha az bütçeyle yenmek istiyorsak takım oyuncusu (sadece defans yapan, sayı gücü vasat anlamında değildir takım oyuncusu demek) olan oyuncularla yolumuza devam etmeliyiz.

Brown: Karşı takımın 2 veya 3 numaradaki skorerini yıpratacak, dinamik bir oyuncu lazımdı sezon başından beri takıma, Brown çok geç alındı, zaman zaman takımdaki eksiklik sebebiyle 4 numara bile oynadı ama gerçekte SF olan Brown ilk maçlarda çok az oynatıldı ama asıl tartıya çıktığımız Ülker Fener maçlarında iyiydi, yine de kesin kanı vermek için yeterli değil. Fena bir oyuncuya benzemiyor ama daha iyisini alabileceklerse gidebilir. Ancak ben burada şunu dile getirmek istiyorum. Bakıyorum hep sayı gücüne göre değerlendiriyoruz oyuncuları, ama başarılı takımlarda 2 veya 3 numarada bir skorer bir de savunma yapan oyuncu oynar, (NBA'den; B.Bowen, Prince veya TBL'den Mustafa Abi, Ömer Onan, E.Basden...) dolayısıyla seneye Brown olmasa bile savunma özelliği olan bir kısa mutlaka almamız lazım (neden tutmadık D.Hadley'i hala anlayamıyorum)

J.Graves: Zaman zaman 4 numarada da oynatsak bile 4 numara için fazla hantal ve şutu yok, 5 numarada da potanın dibinde topla buluşmadığı sürece bir tehlike yaratmıyor yani çok yönlü bir oyuncu değil zorlu maçlar için yeterli değil. Gönderilmeli.

Elimizdeki Türk oyunculara göre açıkları yabancılarla kapatmaya çalışacağımız bir gerçek. Bu doğrultuda elimizdeki yerliler: Mithat, Murat, Tufan, Cemal, Fatih. Burak ve İsmet'i saymaya gerek yok sanırım. Tolga'nın da yaşı itibarı ile kalacağını sanmıyorum, galiba askerlik görevi de varmış.

Mithat: Koç tarafından gard bolluğu sebebiyle istikrarlı oynatılması ama değeri playoflarda ortaya çıktı. Oyun görüşü ve bilgisi en yüksek oyuncumuz, savunması da ortalamanın üstünde. Yedek oyun kurucu görevini çok rahat kaldıracaktır.

Tufan: Bu sezon onu çoğu zaman savunma yaparken izledik, gerçekten kendini vererek yüreğiyle savunma yaptığı için çoğumuzun alkışını aldı ama şunu bilmeliyiz ki Tufan bir Mustafa Abi, bir Ömer Onan gibi oyun karakterinde savunma olan bir oyuncu değil, elinden geldiğince bu rolü yadırgamadan yapmaya çalıştı ama kendimizi kandırmayalım Tufan şutör garddır, ve güçlü takımları yenmek istiyorsak onların skorerlerini Tufan ile değil gerçek savunma oyuncularıyla savunmamız gerekir. Tufan bence seneye de ilk 5 başlamalı ama bildiğimiz eski Tufan rolünde, yani 2 numarada skorer olarak.

Murat: Bu sezon gard bolluğunda bence yeterince süre alamadı, hem 1 hem 2 oynayabilen Murat henüz çok genç, savunması zayıf olsa da hem skorer hem de asistçi yönü ile takımda muhakkak seneye de olmalı.

Cemal: Bazılarımız Cemal'i 4 numara olarak yazmış ama Cemal aslında 5 numaradır, takım kimyası gereği zorunluluktan bazen 4 oynattık o kadar. Bu sezon da Fatih'in yedeği olmasını bekliyorum ama kendisini geliştirip (daha 20 yaşında) daha fazla süre alarak, katkısı da artar diye düşünüyorum.

Fatih: Skorer yönü sınırlı olsa da, iyi bir PG ile bu senekinden daha yüksek sayılara ulaşması kesin. Savunma gücü ile Avrupa maçları için yeterli olur mu bilemem ama asıl hedefimizin TBL olduğunu düşünüyorum ve TBL'de Fatih'in blok tehdidi geçerli bir kozdur. Diğer taraftan yabancı hakkını bu pozisyonda kullanmak arkasında Cemal'i de düşünürsek bizim için çok lüks olur. Fatih'in skor gücündeki eksikliği 4 numara ile telafi edebiliriz pekala. Zaten başarılı takımlarda uzunlardan biri skorer diğeri ise savunma yönü güçlü olması gerekir. Tabi her iki uzunun da hem savunma hem hücum yapması daha iyi ama bu oyuncular zaten çok değerli ve bulmak zor.

Bu durumda 2 yabancı Amerikalı olarak iyi bir oyun kurucu ve skorer bir PF olmalıdır. 3 numarada ve yedek PF olarak Avrupalı oyuncular bulunabilir. Tüm piyasayı tanıyamayacağım için benim önerilerim öncelikle Ted Koleji?nden Marques Gren ama galiba Fransa?nın Nancy takımıyla anlaşmış, bu durumda Malik Dixon?ın geri dönmesi de bence çok yerinde bir alternatif olur. 3 numarada Avrupa?dan bulunacak oyuncu eski oyuncumuz Mamiç olabilir veya eski Efesli Stombergas, yine yedek PF olarak TBL?i tanıyan tecrübeli oyuncular Jurkoviç ya da Mujezinoviç de iyi gözüküyor ama yabancı oyuncu piyasası o kadar geniş ki bu isimler denizde bir damla.

Ayrıca eski oyuncumuz Serhat da tüm sezon eksikliğini duyduğumuz SF pozisyonunda yedek olarak alınmalı kesinlikle. Serhat güçlü fiziği ve çok yönlü oyunuyla birçok eksiğimizi kapatacaktır.

Sonuçta bence kadro şöyle olabilir.

M.Green (M.Dixon), Mithat,İsmet
Tufan, Murat
Mamiç, Serhat
Slauughter, Jurkoviç (Mujezinoviç), Burak
Fatih, Cemal

Bu oyuncuları sayarken takım kimyasını göz önüne almak gerekir, her pozisyon için skorerleri ve savunma yapacak adamları toparlamak gerekir. İki iyi skorerden ise iyi bir skorer ve bir savunmacı daha iyidir her zaman bunu unutmayalım.

mamiç basketbolu bıraktı.ayrıca seneye bu takım fatih solak cemal nalga ile takviye yapmadan devam ederse birşey beklemek hayal olur...

ilk olarak bence guard pozisyonuna adam almak gerekiyor diye düşünüyorum.mitchell yeterli değil.benim aklımda ilk olarak banvitli PERRY var.çünkü hem sayı hem savunma hem asist olark çok ii bir oyuncu.eğer perry alınmayacaksa eski oyuncumuz MALİK DİXON alınabilir.fakat onun da savunma zaafı var.ama sayı olarak perryden çok daha iyidir.
2.olarak serhat çetin kesinlikle alınmalı.skoru iyi olan bir dış oyuncuya kesinlikle ihtiyaçımız var..
diğer eksik bölgeler zaten belli pota altında orta mesafeli şutu olan bir oyuncu...önericeğim oyuncu BRİAN BODDİCKER.savunmasıda yeterli içeriden dışarıdan da sayı atabilen 4 ve gerekirse 3 numara oynayabilecek oyun bilgisi de çok iyi olan bir oyuncu.

Malik'i istersek alırız boştaysa.Ama Murat hoca Malik'i istemeyeceği için alma şansımız yok gibi birşey.

Şu an gelmesi garantiye yakın olan kimse var mı ?

Slaughter ne durumda ? bilgisi olan bilgi verebilir mi acaba ?

Slaughter bu takımın seviyesini bir üst vitese çıkarabilecek bir oyuncu mutlaka ama mutlaka alınmalı belkide 3.söyleyişim.
Malik konusunda pek emin değilim ayrıca Gökçe'ye katılıyorum Murat Hoca onu istemez
Green,Perry,Boddicker,Slaughter,Türk olarakta Serhat Çetin bu 4 oyuncuyla harika bir takım oluruz.Tabi Fiba Cup için bu 4 ABDliden 2 tanesini seçip diğerleri kalitesinde avrupalı oyuncu bulmalıyız.

ilk önce sponsorluk ve koçun durumu belli olmali bir an önce sonrada transfer bombalarini patlatmaliyiz eger cafe crown la kalirsak insallah kalmayiz caner öneri fenere werecekler

Beko Basketbol ligi 2006-2007 sezonunun bitmesine az günler kala ligdeki takımlarda da yeni sezon için transfer çalışmaları giderek artıyor.

İşte sizler için hazırladığımız hangi oyuncu hangi takımın listesinde ve hangi takım hangi oyuncular ile temasta ayrıntılarıyla haberin devamında...

İşte Transfer Borsası

Türk Telekom: Jeff Trepagnier (temasta)-Michael Wright (anlaşıldı)-Marcus Brown (temasta)-Kaya Peker (temasta)-Ender Arslan (temasta)

Mersin Belediyesi: Ersin Görkem (temasta)-Polat Kocaoğlu (anlaşıldı)-Ömer Kahyaoğlu (anlaşıldı)

Bandırma Banvitspor: Derya Yannier (anlaşıldı)-İnanç Koç (anlaşıldı)-Ümit Sonkol (anlaşıldı)-Yunus Çankaya (anlaşıldı)

Gs Cafe Crown: Marcus Slaughter (temasta)-Jan Jagla (temasta)-Ender Arslan (temasta)-Hüseyin Beşok (temasta)-Marque Perry (temasta)

Efes Pilsen: Engin Atsür (temasta)-Daniel Santiago(temasta)-Tufan Ersöz (temasta)

Beşiktaş Cola Turka: Serhat Çetin (temasta)-Hakan Köseoğlu (temasta)

kaynak:www.tblforum.com

Boddicker'ın Selçuk Üniversitesiyle sözleşmesi bitti mi yoksa hala sözleşmesi sürüyor mu? Ne yapıp edilip mutlaka alınması gereken bir isim. Galatasaray'a gelmiş en iyi yabancılardan birisi. Takıma uyum sorunu da çekmez. Aradığımız özelliklere sahip. 3-4 oynayabiliyor, şutu var, savunması yeterli. Mutlaka alınmalıdır eski oyuncumuz Boddicker.

Eğer 10 milyon dolara sahip olup Fiba Eurocup'a gidersek son yılların en büyük hatası olur.Ne gereği var ki Avrupanın 3. kupası için yabancı kontenjanına kota koydurmaya.
2 milyon dolar bütçeli ve Cafe Crown sponsorluğundaki Galatasaray için Fiba Eurocup önemliydi.Çünkü bütçe sınırlıydı ve iyi yabancı getirebilmek için Avrupada oynamak gerekiyordu.
Ama Vestel sponsorluğu olursa yüksek bütçemiz sayesinde Avrupa seçeneğine gerek duymadan istediğimiz yabancıları getiririz.Ha Jagla'nın yanına çok iyi bir Avrupalı koyarız,Fiba Eurocup'ı getiririz deniyorsa başka tabi.
İlgilenilen oyuncuların hepsi doğru isimler.Bir tek Perry'de kuşkuluyum,o da egosu şişmanlatılıp takım tamamen onun insiyatifine bırakılmazsa iyi bir coachun elinde gayet iyi oynar.
Bütün bunları Vestel sponsorluğunun imzalanacağını düşünerek yazıyorum tabi.Şu anlık doğmamış çocuğa don biçiyoruz.
Görüldüğü kadarıyla Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar yönetimi uyandırdı.Keşke daha önce uyansalardı ama zararın neresinden dönülse kardır.Fenerbahçe bizi bir seneliğine sürklase etti,hala her branşta açık ara önlerindeyiz.Bir senelik saltanatlarına seneye son vereceğiz umuyorum ki.

Aslında taraftarın ilgisi 2 sene önce bu düzeyde olsaydı,Ülker 'in geniş sponsorluğunun yanında bonusu C.Crown ile yetinmezdik.Sponsorluk için arayışa da girmezdik,teklifler alırdık.Şimdi Cafe Crown'la bir sözleşme var ve fb'yi hedef olarak yakalamk istiyorsak C.Crown+yönetimin katkısı ya da direk başka bi sponsor formülleri var.
Fiba Cup'a göre transfer yapılmalı diye düşünüyorum.Hedef ilerisi için Avrupaysa bi şekilde adım atılmalı.Sindirerek büyümeye daha doğrusu geri dönüşe başlanmalı...

Vestel'in sponsorluğuyla ilgili yöneticilerden veya camiaya yakın tanıdıklarından duyumlar alan varsa bunları bizimle paylaşabilir mi. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...