2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkdaşlar M.hoca çok yoğun bir şekilde transferlerle uğraşıyormuş her an sonuçlanabilir yani transferler.
Yapılmaya çalışılan transferler gerçekten e.l ve nba seviyesinde oyuncularmış ve ikna etmek zordur doğal olarak, kendimizi gerçekten elit oyunculara hazırlayalım.
Kötü senaryo ise bu oyuncuların ikna edilememesi durumunda b planımız varmı beni düşündüren tek şey bu:(
Umarım hocamız bu oyuncuları ikna eder, biz beklemeye devam edelim sessizce!

Artık bir an evvel takım kadrosunun belli olması lazım. Üst düzey oyuncuların gelmesini hepimiz isteriz, ama mutlaka olabilirliği yüksek oyuncularla ilgilenmeliler.

Eğer Euroleague ve NBA sınıfındaki oyuncuları getiremeyeceklerse, bence yurt içinde Boddicker, Curtis D. Withers ve Avrupa'dan istikrarlı, tecrübeli bir pivot alsınlar. Hiç değilse aldıkları oyuncuları biliyor oluruz.

Re:

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
niyetim dert yanmak da değil eski defterleri açmak da... jeff graves ile ilgili Euroleague sitesindeki haberi okudum şimdi.. ve düşündüm: bu adamdan iyisini mi bulacağız? tabii ki bir slaughter'ın peşinden koşabiliriz ama miami heat alırsa demek ki uçmamamız lazım.

jeff kadar randımanlı, takım oyununa yatkın ve en önemlisi kişilik olarak da uyumlu birini; "bu kadar süre bekledikten sonra" aynı ücrete getirebilecek miyiz diye merakla bekliyorum. pek toparlayamadım çünkü sesli düşünüyorum. iyi günler herkese.

kaynak: http://www.euroleague.net/news/i/14926/ ... eff-graves
Faruk bey jeff ile geçen senenin ötesine gidemezdik bence.

Re: Re:

Serhan TUNCAR' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":72539]Arkdaşlar M.hoca çok yoğun bir şekilde transferlerle uğraşıyormuş her an sonuçlanabilir yani transferler.
Yapılmaya çalışılan transferler gerçekten e.l ve nba seviyesinde oyuncularmış ve ikna etmek zordur doğal olarak, kendimizi gerçekten elit oyunculara hazırlayalım.
Kötü senaryo ise bu oyuncuların ikna edilememesi durumunda b planımız varmı beni düşündüren tek şey bu:(
Umarım hocamız bu oyuncuları ikna eder, biz beklemeye devam edelim sessizce!

Artık bir an evvel takım kadrosunun belli olması lazım. Üst düzey oyuncuların gelmesini hepimiz isteriz, ama mutlaka olabilirliği yüksek oyuncularla ilgilenmeliler.

Eğer Euroleague ve NBA sınıfındaki oyuncuları getiremeyeceklerse, bence yurt içinde Boddicker, Curtis D. Withers ve Avrupa'dan istikrarlı, tecrübeli bir pivot alsınlar. Hiç değilse aldıkları oyuncuları biliyor oluruz.[/quote:72539]Ama m.hoca bu oyuncuları transfer ederse o zaman kesinlikle haklı çıkar beklemekte.
Eleştirmek için beklemeliyiz tabloyu görmeliyiz.

Re: Re:

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
http://www.euroleague.net/news/i/14926/ ... eff-graves[/url]
Faruk bey jeff ile geçen senenin ötesine gidemezdik bence.[/quote:63687]

kesinlikle katılıyorum size. zaten "kararsız" kaldığımı ve sesli düşündüğümü belirttim. iyi oyuncular gelirse amenna. ama ya gelmezse diye düşündüm bir an... jeff'i bile euroleague'de izleyip mumla aramayalım...

Eyüp bey, tabii haklısınız...

Ama dediğiniz gibi mutlaka bir b planı da olması lazım. Yoksa NCAA'den oyuncu getirmekle bu iş olmuyor. En azından muhakkak yurt içinde bildiğimiz kaliteli yabancılarıda hazırda tutmaları gerekiyor.

Ne diyelim, inşaâllah beklentileri karşılayacak kalitede oyuncular gelir...

Re:

Serhan TUNCAR' Alıntı:
Eyüp bey, tabii haklısınız...

Ama dediğiniz gibi mutlaka bir b planı da olması lazım. Yoksa NCAA'den oyuncu getirmekle bu iş olmuyor. En azından muhakkak yurt içinde bildiğimiz kaliteli yabancılarıda hazırda tutmaları gerekiyor.

Ne diyelim, inşaâllah beklentileri karşılayacak kalitede oyuncular gelir...
Amin :)

Ot la bizim ne işimiz var ? Murat Hoca kendisi gibi efendi mücadeleci oyuncular bulsun.Yıldız isim değil.Hiç bir isim Gs'den büyük değil.

Graves'in takımda kalmasını isterdim.Sezon ortası olmasına rağmen çok öabuk uyum sağladı.Dış atışları biraz iyi olsaydı çok daha iyi olurdu.Umarım burda geçirdiği güzel günleri unutmaz.

Oscar Torres olmaz ama yine de g.amerika pazarını ve ozellikle portorikolu oyuncuları dikkate almak gerekli derim.

Transfer Politikasına bakarsak ;

- Neler gerekliydi?(yerli oyuncular acısından)

1_Yedek Guard : Mitchell sacmaladıgında bu eksikligi cok hissettik.
Bu forumda kimleri onermistik? Hakan Koseoglu Mehmet Yagmur ve efesin guardları Ender Aslan'ı da bu kategoriye sokuyorum Can Akın Barıs Ermis Cuneyt Erden.
Kim geldi, Cuneyt Erden.Onerdigimiz isimler icinde Ender'den sonra en iyisi.Ender de efese gittigine gore.Yedek guard transferinde basarılı olduk diyebiliriz.

2_Savunmacı Forvet : Caner Topaloglu Erdem Turetken isimlri gecmisti.Erdem alındı Caner de alınabilirdi.Caner hareketli dıs oyuncuları daha rahat tutabilip hucumu da daha iyiyken , Erdemin kalınlıgı ve sertligi nedeniyle 3 ve 4 numaraları tutmakta ve iceriyi rahatsız etmekte basarılı oldugunu soyleyebiliriz, hucumu ise vasat.
Sonuc , Erdemle Caner arasında cok buyuk fark yok.İsimize yarayacak islev olarak istedigimiz birini almıs olduk.

3_Hucumcu Forvet/Tolga-Burak yerine yerli 3 numara arayısı : Forumda 3 numara icin , Bekir Yarangume Mutlu Akpınar isimleri gecti.Bekir'in TTye gittigini ve TTnin yeni yapılanmasında gonderecegi oyuncular(umut,alper,lafatan,caner-kiralık) arasında Mutlu'nun olmadıgını dusunursek; bu oyuncuları transfer edemeyisimiz basarısızlık sayılmaz, kanımca.

4_Takımın Toplam Kalitesini Artıracak Oyuncular : Yabancı oyuncu alınacak pozisyonlara , elimizde yerli yedek alternatifleri bulunmasına ragmen, kaliteleri ile yabancı oyuncu secimlerini(pozisyonlarını) degistirebilecek oyuncular.
Kısacası , Huseyin Besok Engin Atsur (Ender Aslan) Cevher Ozer Caner Oner

Pota altına 2 yabancı + fatih/cemal olması beklenirken olası bir Huseyin transferi bize 1 yabancı kontenjanı kazandıracaktı.Keza Cevher'de 4 numarada benzer etkiyi yaratırdı.
Fitch'in yerine yabancı 2 numara almaktansa Engin Ender gibi 1-2 oyuncusu veya Caner Oner gibi bir skorer alınabilseydi yabancı hakkını 3 numaraya yada baska bir yere kullanılabilirdik.

Sonuc : takımda as oyuncular ; tufan,cuneyt,avery ve 3 yabancı (4 yabancıdan 3 oynayabilecegine gore toplamda 5 as oyuncumuz var denilebilir.
Rotasyon oyuncuları ; erdem , fatih/cemal , murat(formda olursa)
Yedekler ; mithat tolga/burak
İc-Dıs olarak ; 4-5 numarada iki yabancı ve fatih-cemal.Bu 4 oyuncu yeterli olur.Dıs pozisyonlarda avery ve tufan guven verirken , erdem ihtiyac halinde oyuna girecektir.Diger dıs yabancı oyuncu 3+2 geregi zaman zaman oynabileceginden; elde 2+2 lik bir dıs rotasyonu gozukmekte (tufan-avery/erdem-yabancı).
iste burada murat'ın raotasyona katkı verip veremeyecegi onemli, yetenegini tartısmıyorum.Uygun bir rol verilebilecek mi?Murat dısında mithat-tolga/burak uclusunun anlamlı bir fayda saglayacagını dusunmuyorum.
ROTASYON : fatih-cemal-yabancı5-yabancı4-erdem-yabancı3-tufan-cuneyt-avery toplam 9 kisi 8i oynabilecek en fazla (3+2geregi)

Güney Amerika'dan oyuncu alınacaksa mutlaka Avrupa'da oynamış olan biri olmalı kanısındayım. Veyahut çok tecrübeli, uluslararası alanda ciddi maçlar oynamış, kendini kanıtlamış bir oyuncu getirilmeli. Porto Riko'lu José Ortiz benzeri bir adam bulunsa takımdaki lider eksiği kapanmış olurdu.

Bu arada Efes, Serkan Erdoğan'ı transfer etmiş...

Efes hedefi aşırı yükseltti.5 yabancısı+Ermal,Ender,Kerem,Serkan 9 luk rotasyonla birlilte zaman zaman Cenk ve Mustafa Abi gibi isimleride kullanacağı düşünülünce sanırım Avrupa Liginde Kupa ıstıyorlar artık.

Serkan Erdoğan Efes Pilsen'de
Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Efes Pilsen, İspanya'nın TAU Ceramica takımında forma giyen milli oyuncu Serkan Erdoğan ile anlaştı.

Efes Pilsen Kulübü Genel Menajeri Engin Özerhun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Serkan ile 1 yıllığına her konuda anlaştıklarını, kulübü TAU Ceramica ile de prensip anlaşmasına varıldığını söyledi. Özerhun, bazı prosedürlerin giderilmesinin ardından, milli oyuncu ile resmi sözleşme imzalayacaklarını kaydetti.

gözlerim kamaştı :D
telekomdan sonra ikinci patlamayı efeste yaptı
bakalım f5 napcak

WARREN CARTER M.A. SELCUKLA anlasmıs 13.7 sayı 6.7 ribaund 2 top calma %41 üclük yüzdesi var sölenecek laf yok daha bulan buluyo parayı basan alıyo bakalım bekledıgımıze degecek adamlar gelıcekmı yoksa graves fitch arıcakmıyız ????

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Ben Eminim Bizde çok önemli isimler getirecez...Hüseyin Beşok veya Kaya Peker İçin bastırmalıyız..Mutlaka bir yerli daha almalıyız...

Ben Graves'in gönderilmesini dogru buluorum.Hadi hücumda 3-5 bişey yapıorduda savunması gerçekten kötüydü.Yani savunmada biraz kalıbının adamı deildi diebilirim.Yanlış fauller yapıordu.

Yabancı transerfinin ii olacagına inannıorum(en azından ümit ediorum) ama hala bu takımın alınacak ii yabancılarla başarılı olacagına inanmıorum..Bana göre hala bench zayıf..

İstatistiklere bakıp yorum yapıyorsunuz sadece çok yanlış.13 sayı atmış ne olcak yani.Bunlar çok ölçü değil.Buraya gelip göstereceği performans önemli.Gelir her maç 15-20 atar.Ama 6 top kaybı yapar.Bencil oynar.Bunları da görmek lazım.

Galatasaray'ın da amacı çoğu takımdan farklı.Bunu da unutmayalım.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
İstatistiklere bakıp yorum yapıyorsunuz sadece çok yanlış.13 sayı atmış ne olcak yani.Bunlar çok ölçü değil.Buraya gelip göstereceği performans önemli.Gelir her maç 15-20 atar.Ama 6 top kaybı yapar.Bencil oynar.Bunları da görmek lazım.

Galatasaray'ın da amacı çoğu takımdan farklı.Bunu da unutmayalım.

örnek Mitchel :) istatistik olarak bu adamdan cok daha iyiydi nca de

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...