2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
İstatistiklere bakıp yorum yapıyorsunuz sadece çok yanlış.13 sayı atmış ne olcak yani.Bunlar çok ölçü değil.Buraya gelip göstereceği performans önemli.Gelir her maç 15-20 atar.Ama 6 top kaybı yapar.Bencil oynar.Bunları da görmek lazım.

Galatasaray'ın da amacı çoğu takımdan farklı.Bunu da unutmayalım.

Kavun karpuz almıyoruz arkadaslar istatisklere bakıcaz tabıkı mitcehell ole cıkmıs olabılır istatiskler cogu zaman gercegi yansıtır

Ben istatistiklere bakma demiyorum da o adamı kaç kere izledin.1 kere izledin mi ? Ona bakarsan çok oyuncu geçen sene üst seviyedeydi Türkiye basketbol liginde.Konya Selçuğun,Darüşşafaka'nın, Karşıyaka'nın v.s v.s.Ama o adamların çoğu bizi bir yerlere götürmezdi.İşte Slaughter biraz da Boddickear başka hiçbiri istediğimiz tip adamlar değildi.

WARREN CARTER M.A demissin kaç kere izledin de bulan buluyor diyebiliyorsun? O zaman Özyer baksın o bu 18 sayı ortalaması var bir de %40 üçlük atıyor hadi alalım lay lay lom ...

Realist yaklaşmıyorsun onu atlatmaya çalışıyorum.Yani asıl senin yaptığın kavun,karpuz secmek gibi.Ağırlığına bkıyorsun,1 kere vuruyorsun alalım.Ama biz karpuz değil oyuncu seçiyoruz.O yzden gidip bir adamın 5-6 maçını izliyorlar...

Re: Re:

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":57a3b]İstatistiklere bakıp yorum yapıyorsunuz sadece çok yanlış.13 sayı atmış ne olcak yani.Bunlar çok ölçü değil.Buraya gelip göstereceği performans önemli.Gelir her maç 15-20 atar.Ama 6 top kaybı yapar.Bencil oynar.Bunları da görmek lazım.

Galatasaray'ın da amacı çoğu takımdan farklı.Bunu da unutmayalım.

Kavun karpuz almıyoruz arkadaslar istatisklere bakıcaz tabıkı mitcehell ole cıkmıs olabılır istatiskler cogu zaman gercegi yansıtır[/quote:57a3b]
istatistik cok seydir ama herşey değildir,kavun karpuz almıyoruz cok dogru o yüzden her yönden incelemek lazım

murat özyer yaz lıgınde alıcagı adamı en fazla 2 3 macını ızlemıstır onunda bakıcagı yer gecmısı yanı istatıslıklerı mutlu.akü de incelıyıp almıstır en azından bizden daha iyi calısıyolardır ornek burda herkes bodıcekker istıodu gecen sene bodickker mutlu.akü de idi misal ;)

Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Graves adına çok sevindim iyi bir takıma gitmiş

ama bizim açıdan düşünmek gerekirse bence yanlış yapıldı kaldı ki Jefften daha iyi birisinin geleceğinide sanmıyorum...

Bize iyi bir şekilde adapte olmuştu vede kişilik olarakta çok sağlam birisiydi ne yapılmaya çalışılıyor anlamış değilim

bence murat hoca mıtchel ın yerine brown u takımda tutmalıdır çünkü 1 numarada sıkıntımız yok brown her ne kadar iyi performans göstermesede 2 numara için iyi bir alternatif olabilir

ALİ YEŞİL' Alıntı:
bence murat hoca mıtchel ın yerine brown u takımda tutmalıdır çünkü 1 numarada sıkıntımız yok brown her ne kadar iyi performans göstermesede 2 numara için iyi bir alternatif olabilir

denham brown'ın ve çoğu arkadaşımız itiraz etse de j.graves'in kalmasının doğru olabileceğine katılıyorum.

bu arada transfer işi uzadıkça, pek yakında tolga'nın ne kadar atletik bir 3 numara; kaptan burak sezgin'in de aslında harika bir 3'lükçü olduğuna dair yazılar da göreceğiz sanırım burada :D halimizi bazen ironik bulduğumu da söyleyeyim:)

Tolga,mithat,burak sanırım 3 de bu sene yoklar takımda.
T.T ve son yaptığı transferle E.P çıtayı çok yukarı çektiler hatta ülker'in bile bu kafayla ulaşamayacağı bir yere çektiler.
Bizimle ilgili olan belirsizlik hala devam ediyor, şuna kesinlikle eminim çok iyi isimlerin peşindeyiz.
Geçmiş senelerdeki gibi ilgisizlik veya parasızlık söz konusu değil transferlerin bitmemiş olmasında, peşinde olduğumuz isimlerin ikna edilememesi ve hala ikna edilmeye çalışılması dolayısıyla bu durumdayız.
M.Hoca ve N.German umarım en kısa sürede bu transferleri sonuçlandırıp en kısa sürede forumu şenlendirecekler bizde hedefimizin ne olduğunu göreceğiz.
Övmek içinde eleştirmek içinde hiç bir şey belli değil en fazla yapabileceğimiz eleştri çok geç kaldık transferlerde!
EVET ÇOK GEÇ KALDIK TRANSFERLERDE!
Beklemeye devam yinede.

Türk rotasyonu çok kısıtlı bence
fatih,cemal,cüneyt,tufan,erdem,murat,ismet, bu isimlerle mi hedefe ulaşacağız ?
3 üst seviye kaliteli gelirse belki(bu kadar bekledik ki gelsin artık)lig'de ve ulebde başarılı olabiliriz
ilk yabancımıza güvenim tam murat hoca averynin harika bir playmaker olduğunu ve takım oyununa yatkın bi karakter olduğundan söz etmişti zaten

william avery-cuneyt erden
tufan ersöz-murat kaya
jarod stevenson-erdem turekten
yabancı-cemal nalga
ratko varda-fatih-solak
bu saaten sonra böle bi kadro zor bi ihtimal olarak gözükse de :)

basden stevonsandan 2 gömlek yukarıydı bana göre alacağımız yabancı basdendanda iyi olacak

edie basden mi ?
basden defans yönü çok kuvettli hücum olarak çok vasat kısıtlı bi oyuncu
açıkcası böle bi oyuncuyu istemem
görsel açıdan tabi :)

Bekle, bekle de, nereye kadar bekle?!
Bu takıma üç yabancı alınacak denilmiyor mu?!
Hadi geçtim ikisini, bir tanesi bile gelmedi!
Üçünü birden getirip, şov yapmak mı istiyorlar?
Yoksa bu oyuncular üçüz kardeş mi ki, anca beraber, kanca beraber diyorlar?!
Hiç değilse birini görsekte, "aaa bak iyi oyuncu alabiliyorlarmış!" desek.
En azından umut artar, gerilimli bekleyiş azalır!...

Bence transferde bekle ve gör taktiği uygulanıyor.Bu zamana kadar rakipler ne yaptı nasıl kadrolar oluşturdular biraz onları bekledik birde buna gündemdeki isimleri ikna etme süresi eklenince zaman hiç kimsenin tahmin edemeyeceği kadar uzadı.Önümüzdeki hafta transferler tamamlanmış olur bana göre.

Çünkü bütün oyuncular takımlarını seçmeye başladı.Avrupa da transfer hız kazandı.

Arda Öztürk' Alıntı:
basden stevonsandan 2 gömlek yukarıydı bana göre alacağımız yabancı basdendanda iyi olacak
Arda Abi aynen katılıyorum. Basden Stevenson'dan iyi bir oyuncu. Çok iyi bir savunmacı olduğunu herkes biliyor. Ama hücum yönüde kısıtlu olan bir oyuncu değil. Sadece F.Ülker'de o kadar çok atan oyuncu vardı ki. Birilerinin ortada kalan pis işleri yapması gerekiyordu. Bunuda Ömer ve Basden yapıyordu. Bence Basden her takımda olması gereken tipte bir oyuncu. 5. yabancı olarak onun gibi birini bulabiliriz. Hele bride hücum yönü olursa tadından yenmez...
Bencede murat Hoca'nın ilgilendiği isimler üst düzey oyunulardır. Bencede sorun para değil birazda ikna edebilme ve tanınmışık meselesi. Benim endişem eğer bu oyuncular gelmezse ne yapcağız. Gidip Hollman gibi adamları getiricez...

Hayallerimizdeki oyunculardan vazgecip , daha ortalama oyuncular beklesek mantıklı olacak bence.

3numara icin Eddie BASDEN olabilir , savunması cok iyi hucumu vasattı fbde , gecmisinde hucumu o kadarda vasat gozukmuyor.Fb de top kullanmasına izin verilmiyordu ,bize yaralı oabilir.

D.HARVEY gecen sezon faydalı oldu , atletik pota altında hucumda ve savunmada etkili , zayıf yonu sutu zayıf serbest atısları kotu(%63).Farlinden cok daha iyiydi.14.3 sayı ort. yapmıstı.Aradıgımız degil , ama en azından is gorecek adam.

B.SALES bjkın thomasla birlikte gondermekte hata ettigi adam.Farlin ve Harvey benzer oyuncularken , Sales 5 numaraya daha yakın biri. 2.08m pozisyon bilgisi iyi ama biraz durgun.Serbest atısları (%68) 9.5 sayı ortalaması tutturdu.

M.BENTON buyuk kolejde oynamıstı , gecen sezon almanyada cok basarılı olmus.

arkadaslar basden ünide takımının hücüm lideri idi hücümda sıkıntsı olmayan bir adam aydın örs ondan savunma lideri olmasını istemıs oda kabul ederek gelmis kaynak ntv de kendisi ile yapılan özel röportaj...
ki keske basden gelse adam cok kılıt 1 oyuncu 1 numarada zorlansada 2 vede 3 numarada rotosyonda onemlı rol oynayabılır ustune bence gs- fulker maclarını izleyin nezman basden oyuna girse aradakı farkı 10 sayı ustune cıkarıyodu keske basden nı alsalar ama onun clavend la sozlesmesı var yanlıs hatırlamıyosam kendısı röpörtajda ilk hedefi clavend da kalmak olmasa baska nba takım son tercıhım avrupa olur demıstı.....FIRTINA ONCESİ SEZLIK YA ELIMIZDE PATLICAK YADA BASKASININ KUCAGINDA PATLICAK
Bu sene finalın adı efes-(tt,fulker,bjk,transfere gore gs olur)
efes=turkıyedekı takımların ustunde bir takım kurdu.

fulker=genc yeteneklı oyuncular aldılar ama ellerınde turk cok saglam oyunclar + mrsıc,solomon gıbı oyuncuları var.

tt= bence takım olurlarsa yenı yabancıları ile hocalarıda bu oyuncuları iyi idare edip final agırlıgını kaldırabılırse en buyuk efesden sonrakı adayım final için.

bjk= ergin hocanın oldugu takım en kotu yarıl fınal oynar eger bu sene taraftar yanlarında olup yabancılarıda takıma uyum saglarlarsa akatlar yine cehenneme döner bütün takımlar için

gs=valla denılıcek pek laf yok kendı kendımıze burda tartısıyoruz beklıcez ama hedef bu sene final olmalı yarı fınalden sonra final hedefleyen takım ise transferi bitimis olmalı idi burda bir tezatlık var ama bekleyelim......

Donne Harvey - solsonica rieti anlaştı
Brooks Sales - snaidero udine anlaştı
Mike Benton - mayas (WBA) anlaştı.

Harvey çok atletik ama çok top kaybı yapıyor ilk beş oyuncusu olmaz ama faydalı olabilir.

Sales savuması kötü ve çok agır ribauntlar da etkili ve pota altında iyi bir pasör ama faydalı olmaz bence.

Mike Benton ribauntlar da etkili ama sadece smaç tan sayı bulabiliyor , Holman dan bir fazlası yok Benton gibi vasat oyuncularla yabancı hakkını kullanmak , büyük yanlışlık olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...