2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: 2007-2008 Transfer Sezonu.

Doğru... Dikkatsizce Serkan ve Kerem'in o sene başında takımdan ayrıldıklarını hatırlayamayarak, Ülker'in yerli oyuncuları içinde saymışım.

Düşünmekle değil de, hatırlamamak ya da araştırmamakla alâkâlı bir hata...

-Düşünemiyorsun, düşün!- demekle, -hatırlayamıyorsun, araştır!- demek arasında önemli bir fark var! Lütfen buna dikkat edelim!

ülker basketbol klübü açıldığı süreden kapandığı süreye kadar murat özyer vardı sadece son sezonki transferleri baz alarak konuşmanız sizin hatanız.

Arda Öztürk' Alıntı:
ülker basketbol klübü açıldığı süreden kapandığı süreye kadar murat özyer vardı sadece son sezonki transferleri baz alarak konuşmanız sizin hatanız.

Takımda transferi yardımcı antrenör mü yapar?!
Murat Özyer başantrenörken neler yapmış, önemli olan bu!

Velhasıl, Murat Özyer'in yeni başlamış sayılabilecek başantrenörlük kariyeri için doğru yabancı getiriyor ya da yanlış yabancı getiriyor demek pek doğru olmaz.

Zaten Murat Özyer'i eleştirmekten ziyade, belirsizlik ve geç kalmışlık eleştiriliyor. Yani burada yönetimden kaynaklanan bir sorun var.

Açıkcası ben, Avery, Cüneyt ve Erdem transferlerinden sonra çok ümitlenmiştim (Onları getiren de Murat Özyer). Fakat sonrasında birden bire sanki batarya bitti ya da elektrik kesildi...

Sorun burada, burayı eleştiriyoruz...

Her hafta önümüzdeki hafta transferler biter siyoruz. haftalar bitiyor ama transferler asla...Ben haftaya tatilde olacağım. Dönüdüğümde (eylül başı) transferlerin bitmiş olmasını umuyorum. ama bu kadar bekleyince de altından şöyle adam gibi transferler çıkmasını istiyorum. Hüseyin Beşok mutlaka alınmalı. yerli kadromuz yetersiz ama yabacnıların da sıradan olmaması, Avrupa'yı bilen ve ne yapacağı belli adamlar alınması gerekir.

LARRy ayusso cıbonaya gitmiş piyasada kaliteli oyuncu kalmadı bakalım kimi alıcaz

Serhan TUNCAR' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":f3ab4]ülker basketbol klübü açıldığı süreden kapandığı süreye kadar murat özyer vardı sadece son sezonki transferleri baz alarak konuşmanız sizin hatanız.

Takımda transferi yardımcı antrenör mü yapar?!
Murat Özyer başantrenörken neler yapmış, önemli olan bu!

Velhasıl, Murat Özyer'in yeni başlamış sayılabilecek başantrenörlük kariyeri için doğru yabancı getiriyor ya da yanlış yabancı getiriyor demek pek doğru olmaz.

Zaten Murat Özyer'i eleştirmekten ziyade, belirsizlik ve geç kalmışlık eleştiriliyor. Yani burada yönetimden kaynaklanan bir sorun var.

Açıkcası ben, Avery, Cüneyt ve Erdem transferlerinden sonra çok ümitlenmiştim (Onları getiren de Murat Özyer). Fakat sonrasında birden bire sanki batarya bitti ya da elektrik kesildi...

Sorun burada, burayı eleştiriyoruz...[/quote:f3ab4]

takımda oyuncu izleme işini kim yapar kim refarans verir baş antrnrden başka kim oyuncu önerir
ülkerde yapılan transferleri acaba ilk antrnrlermi izliyor yoksa başkanmı?

Biz bole bekliyoruz ama piyasada kaliteli oyuncu kalmadı zaten murat hocada dedi ilgilendigimiz oyuncuların cogu baska takımlarla anlastı die.

öle ya da böle transfer yapılcak ve lige 4-5(mitchell) yabancı ile gircez yani bekleyelim görelim
bu piyasa da oyuncu bitmez(tabi kalitelileri hariç)
2 üst düzey yabancıya razıyım bu saaten sonra
yeterki hepsi holmann ayarında olmasın :)

Sevgili Arda,

Yardımcı antrenörler, menajerler ve gözlemci ekipleri oyuncuları takip edebelir, inceleyebilir, önerebilir; ama asla başantrenörün onayı olmadan oyuncu getiremezler. Bir oyuncunun alınması ya kulübün üst düzey yöneticileri ya da başantrenör tarafından gerçekleştirilir.

Oyun sistemi ve verilen taktiklerde yardımcı antrenörün etkisi ne kadar ise transferde de o kadardır!

Murat Özyer, elindeki bütçeyle Ülker'de başantrenör iken kimleri getirmiş, Galatasaray'da iken kimleri getirmiş bunları değerlendirmek lazım.

1)murat özyer ülkerde baş antrnrken ülkeri kimseyi getirmedi sezon sonunda yabancı transfer olmuş olabilir ama hatırlamıyorum.şampiyon olan takımı ergin ataman kurdu ama her demecinde murat hocayla beraber iyi bir ekip yarrattık dedi.
2)seninde söylediğin gibi yardımcı hocalar oyuncu izler önerir referans olur dimi?bu adam ülkerde 10 yıl oyncu izledi kafasında artık belli bir plan oyuncu yapısı-ismi,oyun sistemi vardır diye tahmin ediyorum ayrıca bu işi sadece syn özyer değil arkasındada nur germen gibi bir tecrübe küpü bi adam var bunuda unutmoyalım

1)...
2)...
3)...
4)...
...
...
...

Çevir kazı yanmasın!

İzlemek, önermek başka; karar vermek, getirmek başka!

Anlaşılan sen Ülker'in başarılarında Murat Özyer'e çok büyük pay biçiyorsun... Ama, Özyer şunu getirdi de, takıma şöyle katkısı oldu diyebileceğin bir oyuncu var mı?!

Geçen sene Galatasaray bütçesi TED, Alpella, Selçuk Üniversitesi kadar yok muydu da, getirilen oyunculardan sadece iki tanesi düzenli oynayabildiler!

Murat Özyer'in sistemini, taktisyenliğini ve oyuncularla iletişimini beğeniyorum; ama şu ana kadar transfer yapma konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemem. Ancak başarılı olmadığını da söyleymem! Çünkü başanternörlük kariyeri yeni başlamış sayılır... Eğer bu sene hakikaten eline iyi bir bütçe vermişlerse, bu sezon sonunda göreceğiz getirdiği adamlar ne kadar isabetli, ne kadar isabetsiz!...

Avery-Cüneyt-Erdem transferleri gayet doğru tercihlerdi, tekrar vurguluyorum.
Ama gerisi gelecek mi, kim gelecek?...
Önemli olan bu...

ya sonuçta önemli olan oyuncu getirmek değil elindeki takımı kullanmak..
murat özyer sene ortasında çok kötü giden takımı alıp play-off ta efesi süpürerek şampiyonluğa taşıdı kendi sistemiyle başardı nasıl yaptı bu işi
jeff trepagnier ı kesti bekir ve ömerin süresini artrdı çift guarda döndü başarı geldi

diyceksinizki elindeki oyuncuyu kullanmak başarıysa geçen sene biz neden başarılı olamadık.
bu konuyuda 2 takım arasındaki farkı kıyaslayın.
bu tartışma böyle sürerek gidecek sevgili serhan görüşlerine saygı duyuyorum ligden önce türkiye kupasında murat özyer ve ekibini görecez en iyisi o zamanı bekliyelim murat hocamı haklı çıkacak yoksa murat hocaya destek vermeyen grupmu görecez

Murat Hoca'nın kendini ispat etme yılı aslında bu.İyi bir bütçesi var,Ekibini kendi kurdu,Ayrıca Nur Germen gibi bir ismin kordinötörlüğünde çalışıyorlar.Bu yıl onun hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olacaz.

Arda Öztürk' Alıntı:
ya sonuçta önemli olan oyuncu getirmek değil elindeki takımı kullanmak..
murat özyer sene ortasında çok kötü giden takımı alıp play-off ta efesi süpürerek şampiyonluğa taşıdı kendi sistemiyle başardı nasıl yaptı bu işi
jeff trepagnier ı kesti bekir ve ömerin süresini artrdı çift guarda döndü başarı geldi

diyceksinizki elindeki oyuncuyu kullanmak başarıysa geçen sene biz neden başarılı olamadık.
bu konuyuda 2 takım arasındaki farkı kıyaslayın.
bu tartışma böyle sürerek gidecek sevgili serhan görüşlerine saygı duyuyorum ligden önce türkiye kupasında murat özyer ve ekibini görecez en iyisi o zamanı bekliyelim murat hocamı haklı çıkacak yoksa murat hocaya destek vermeyen grupmu görecez

Ne demek oyuncu getirmek önemli değil?!
En az elindekileri kullanmak kadar, eline getirdiklerin de önemli!

Bak kendin söylüyorsun;
"diyceksinizki elindeki oyuncuyu kullanmak başarıysa geçen sene biz neden başarılı olamadık.
bu konuyuda 2 takım arasındaki farkı kıyaslayın."

Demekki elindeki oyuncuların kalitesi çok önemli.
Elindeki oyuncular kaliteli olmaz ise, ne yaparsan yap olmuyor!
Kaliteli oyuncuları getirmek kimin görevi?
Önce yönetim bütçe ayıracak, sonra antrenör isteyecek vs...

Bizim elimizde rakiplerle mücadele etmek için yeteri kadar güçlü bir kadro var mı?!
Güçlü kadro olmadan, istersen Pat Riley'i, Popovic'i berikini getir, ne yapabilirsinki?!...

Zaten biz Murat Özyer'in sistemini, taktik beceresini, stratejisini vs. tartışmıyoruz.
Kaldı ki, ben, Murat Özyer'i geleceği çok parlak bir antrenör olarak görüyorum.
Ama bizim meselemiz bu değil!
Transferi tartışıyoruz...
Ve transferde şu ana kadar çok etkisiz kalındı!
Eleştiri konusu bu!

112 sayfadır neyi tartıştığımızı anlattığın için saol.
kendin söylüyorsun transferleri tartışıyoruz diyorsun tamam tartışta ortada transfer yok neyi tartışıyoruz burada?
nur germen ve murat özyer ayrı ayrı 2 tane açıklama yaptı sevgili kardeşim haberin yoksa öğren bence ne dediler.avrupa ve nba de oynayan bir çok oyuncudan haber bekliyoruz nba olmazsa bize gelecekler dediler.sonra tekbuyuk.com dan gelen haberde 2 oyuncuyla kontrat aşamasında olduğumuzu öğrendik.biz hala tartışıyoruz adam transfer çalışması içinde herkes adama atıp tutuyor bizde artık sıkıldık ama murat hocaya güvenmektek başka çaremiz varmı?ipler onun elinde diyorum işte susalım ilk türkiye kupası maçında değerlendirmemizi yapalım.

Ve transferde şu ana kadar çok etkisiz kalındı!
Eleştiri konusu bu!

Pardon! ;-)
Bu kadar komik olmak için çok mu uğraşıyorsun?!
Kendini fazla zorlama...
Sen zorlayınca takıma oyuncu gelmiyor!

Gelseyide de tartışmasaydık...
Laf anlamayana, laf anlatmaya kalkışmasaydık!

Ortada transferin olmayışını tartışıyoruz tam da senin de belirtiğin gibi , takım 20 gündür çalışıyor yüzde ellisi yenilenecek takımda belkide en uzun süre oyunda kalacak 3 oyuncu henüz belli değil,( yada yaklaşık 45 gün sonra resmi maça çıkacak takımın 3 oyuncusu )bu oyuncularla ne zaman anlaşılacak ne zaman türkiyeye gelecekler ve ne zaman antremanlara katılacaklar meçhul , kaldı ki gerek yapılan açıklamalar gerekde transferin uzaması gelecek oyuncuların birinci opsiyonlar olmadığını( ve belkide ikinci veye üçüncü opsiyonlarda da değiller) düşündürmekte, herkesin açıkca takip ettiği gibi oyuncu piyasası giderek daralmakta. ayrıca atıfda bulunduğun açıklamalar aslında transfer stratejisinin kurumsallaşmanın ne kadar uzağında olduğunu gösteriyor 'NBA olmas(SA)bize gelecekler' bu derece olasılıklara bağlanmış bir strajeji ne kadar doğru ? Peki NBA olursa ne olcak ; ki NBA olmuş ( sadece Nba değil bazı oyuncular bizden önceki opsiyon olarak Türkiyeden takımlar tercih etmiş en azından birinin Beşiktaş olduğu kesin gibi

Yani transfer stratejisinin eleştirilmesi transferin tamamlanması gerekmiyor gelinen nokta,ve süreç içersinde yapılan açıklamalar da eleştir için gerekli doneleri yeterince veriyor

Aman dostum!
Laf anlatmaya kalkışma, anlatamazsın!

Üzülüyoruz bu duruma, ama ortada hâlâ tam kadro yok!
Beşiktaş bile Apodoca-Dalmau-Nicevic gibi üç tane kaliteli oyuncu getirebiliyorsa ve biz hâlâ teklik atabiliyorsak hata nerede diye düşünmek lazım!

Hatayı söylüyoruz, ama düzelten yok!
Lig başlayınca olmayalım şok!...
Aylar geçti kala kala kim kaldı?!
Bakalım Galatasaray kimlere kaldı?!

Transferde hata yapıldı bu m.hocanın açıklamasındada var zaten, bizim sıralamadaki durumumuz kötüde bjk'ninki nasıl???
Bu mazereti tutmadım... transfer piyasasında M.ÖZYER isminin kaliteli oyuncuları ikna etmek için yeterli olmadığı açığa çıkmıştır.
M.DİDİN E.KUNTER VEDE E.ATAMAN bu isimler bence istedikleri ismi getirebien hocalardı ama m.hocanın daha katedeceği çok yol var....
Bu saatten sonra bana umutsuzluk hakimdir artık anlaşıldıki istediklerimizi değil kalanları alacağız ve m.hoca coaching dehası yaratmazsa başarısız bir sezon geçireceğiz....
İnşallah yanılırım inşallah çok başarılı bir sezon geçiririz.....
Son olarak RENKLERE AŞIĞIZ TRANSFERE DEĞİLİZ!!!
Takıma destek olmaya devam edeceğiz ama daha yüksek sesle eleştireceğiz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...