2008 - 2009 Altyapı

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
2008-2009 Altyapı yılı Pazartesi başlıyor. Bayanlar ve Erkeler pazartesi açılış töreni yapılacak. Salı da idmanlar başlıyor. Ben ve sarp arada bu antremanlara gidip Anıl hoca olsun, Birtan hoca olsun onlarla konuşup bilgi alacağız. Kardeşlerimize yalnız olmadıklarını göstermeye çalışacaz v.s v.s...

Gideceğimiz zaman buraya yazarız, isteyen olursa gelmek istediğini yazsın. ayarlarız, beraber gideriz güzel olur.

Re: 2008-2009 Altyapı

Altyapıda Sezon Açıldı

Galatasaray Basketbol Altyapısı, 2008 - 2009 sezonunu bugün açtı. Florya Metin Oktay Tesisleri Basketbol Salonu'nda bir araya gelen altyapı takımı oyuncularımız, basketbol okulundaki öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirirken oyuncularımızın aileleri de bu anlamlı güne tanıklık etti.

Sezon açılış törenine Galatasaray Basketbol Erkek Altyapı Sorumlusu Sinan Ömeroğlu, Galatasaray Bayan Basketbol Bölüm Direktörü Mihriban Oğuz ve Bayan Takım Menajeri Müge Erdem de katıldı. Müge Erdem, fotoğraf çekiminin ardından yaptığı konuşmada altyapımıza yeni gençlerin katıldığını belirtirken tüm oyuncularımıza yeni sezonda başarılar diledi.

Sinan Ömeroğlu da takımlarımızın geleceğinden çok umutlu olduklarını ve disiplin içinde çalışacaklarını vurgularken, salondaki şampiyonluk flamalarını göstererek "İleride bu flamalarda sizin adınız yazacak" dedi.

http://www.galatasaray.org/basketbol/haber/1521.php

Yarın 19.30 da altyapı idmanı var floryada. Gelmek isteyen olursa bana özelden iletsin yardımcı olmaya çalışırız.

Bugün altyapı idmanındaydık. Yıldız takımın idmanıydı. Gerçekten çok güzeldi ve zevkli geçti. Kardeşlerimizi Galatasaray formalarını terletirken görmek ayrı bir gurur. Sarp gelince isterse ayrıntılı şekilde yazar.

Öncelikle bizi çok iyi ağırlayan Anıl Hoca'ya bir de buradan teşekkür edelim.

Yıldız takım idmanıydı gittiğimiz.Sabah 8'de atletizm idmanları var,bizim gittiğimiz antrenman ise 19:30'daydı.Gerçekten yoğun çalışıyorlar,kolay gelsin tüm oyuncularımıza.

Henüz idmanlar yeni başladı,Sezon başladıktan sonra altyapı hakkında uzun bir bilgilendirme yapabiliriz sanırım.

Bakırköy Spor Kulübü ve Altyapıbasket.com?un işbirliği ile 25/29 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Genç Bayanlar Turnuva Programı aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

25.08.2008 - Pazartesi
16.30 - İstanbul Üniversitesi - Galatasaray 18.30 - Beşiktaş - Bakırköy

27.08.2008 - Çarşamba
16.30 - Beşiktaş - İstanbul Üniversitesi 18.30 - Bakırköy - Galatasaray

29.08.2008 - Cuma
16.30 - Bakırköy - İstanbul Üniversitesi 18.30 - Beşiktaş - Galatasaray

Salon: Bakırköy Spor Vakfı; Yılmaz ÖZPETEK Spor Salonu. Ataköy 3.Kısım

istanbulbasket.org'dan alıntıdır.

Sevgili dostlarım Gökçe ve Kerem.Maça gittiniz de hep muhabbet mi ettiniz?Nerede izlenimleriniz?Çok yazık. :p

Neyse,altyapıya Kerem'i de dahil ediyoruz yavaş yavaş.Özellikle Caferağa'daki maçlar güzel geçer bu sene.

Emre Sarp kardeşim sen samsunlar da güneşlen, hatunlarla kartpostal yolla bize, bizde Pazartesi İstanbul sıcağında Bakırköy'e maça gidelim. Arma aşkı böyle olur. Oralardan sallamakla olmaz bunu ayrıca belirtmek istedim. :muhaha En yakın zamanda senide görmek isteriz salonlarda. :)

Kerem ile yola koyulduk maç başlamadan 2 saat önce filan. Kerem pek gelmek istemesede ikna ettik sonunda. Kendimizi o sıcakta zor attık Spor kompleksinin içine. Ssalında kızlarımız ısınıyorlardı. Valla ne yalan söyleyeyim önce yıldız takım maçı var sandım, ama genç takım maçı imiş sonradan farkettik. ama iyi oldu son durumlarını görmek açısından ve yeni birkaç transferi izlemek bakımından.

Maça iyi başladık, farkı da açtık hemen başta. Rakipte kolay değil İstanbul Üniversitesi idi. Daha sonra fark eridi biraz biraz. İyi şut soktular ikinci çeyrekte. ama gene periyod sonunu iyi bitirdik. İlk yarıyı 10-11 sayı civarı önde tamamladık. Skorboard filan çalışmıyordu hiçbirşey. Yanımızda küçük bir kız çocugu vardı o tutuyordu saolsun skorları.

İkinci yarıda da tempo iyiydi ve daha zevkliydi ilk yarıdan. Şutlar girdi baya baya. Maç hep 5-6 sayı bizim üstünlüğümüzle geçti. En önemli artımız biz daha kolay sayılar buluyorduk. Maçı da hep bu avantaj ile önde götürdük ve maçıda aldık sonunda. Böyle bir takımı yenmek çok güzel birşeuy. Eksikleri de olsa İStanbul Üni. hep tehlikeli bir takımdır. Hazırlıklar iyi başladı ki bence çokda olumlu basketbol oynadı takım. Özellikle yarı sahayı hızlı geçmemiz büyük avantaj oldu maç boyunca.

Maçta dikkatimi çeken oyuncular oldu ama ne numaraları vardı, ne de isimleri. Ondan gözüme batan kimler vardı söyleyemeyeceğim. ama her kardeşimde girip mücadeledisini yaptı, çalıştı çabaladı. Kocaman bir alkış hepsine. 8) Tek şu aşamada iyi olduğunu söyleyebileceğim kişi bizim takımda ki kıvırcık saçlı bonus abla. :) Onunda saçlar olmasa tarif edemem hani. Şutu baya iyi, Michael Redd gibi solak ve arkadan çıkarıyor. Point guard gibi oynasa da , iki numarada oynayabiliyor rahatlıkla. Dripplingi filan çok hoşuma gitti, savunmasıda gayreti de çok iyiydi. ama tabi izlemek, takip etmek lazım. diğer arkadaşların da isimlerini filan öğrenip yazmaya gayret edeceğim. Yarında maçları var ama Galatasarayın avrupa maçı dolayısı ile izleyemeyeceğim. ama Cuma da son gün maçları var Bjk ile. Saat 18.30 da galiba. gelmek isteyen olursa bana ulassın. Hoş o saate gelen olur mu zor ama biz teklifimizi yapalım. :)

Beşiktaş'ı uzatmada yenmişiz bugün.

FİNAL MAÇI :

Turnuvanın final maçı çok çekişmeli geçti. Maça hızlı başlayan Beşiktaş oldu.Özellikle G.Saray?ın oyun kurucularına baskı yaparak hata yapmalarını sağlayan Beşiktaş, Simge ve Ayşe Cora?nın hızlı hücumdan bulduğu sayılarla ilk periyodu 24-16 önde kapattı.

G.Saray baskılı savunmayı ikinci periyotta çözdü ve kaybettiği avantajı Dilara Kaya ve Ece'nin hızlı hücumdan bulduğu sayılarla yeniden kazandı. İlk yarının sonunda Beşiktaş'ın 35-32 üstünlüğü vardı.

2.yarıda Beşiktaş'tan Şeyma, Sinem ve Yasemin, Galatasaray?dan Kaya,Ece ve Nisa maçın dengede gitmesini sağlayan unsurlardı. Özellikle 4.periyodun sonları çekişmeye sahne oldu. Karşılaşmanın normal süresi 66-66 sona erdi.

Uzatma dakikalarında üstünlüğü ele geçiren Galatasaray şampiyonluğunu uzandı: 78-74

GALATASARAY: 78 Nisa (12), Hazal (4), Ece (18), Lalin (8), Kaya (24), Cansel (3), Ayşe (1), Hande (8),

BEŞİKTAŞ: 75 - Simge (11), Öykü (4), Şeyma (16), Ayşe (11), Yasemin (17), Sinem (13), Dilara (2)

Kaynak:altyapibasket.com

Az önce 3saniye.net'te okudum.İstanbul Üniversitesi'nin düzenlediği unicup Junior'ın ikincisi 1-3 Eylül tarihleri arasında yapılacak.Genç ve Küçük Bayanlar seviyelerinde katılıyoruz.

İkinci gün gençlerde İstanbul'u 15 sayıyla yenmişiz.

Gökçe Başaran

Fena gitmiyoruz.Sezona formda girip güvenimizin gelmesi bizim için çok önemli.Özellikle üniverste galibiyetleri bir basamak daha yukarı çıktığımızı gösteriyor.

Ya arkdaslar bende altyapıya girmek istiyorum ya benim oturdugum semtte basketbol takımı yok ama ben iyi oynadıgımı dusunuyorum lutfen yardımcı olun:(

Bugün yıldız bayan tkaımımızın Üniversite ile maçı vardı, A takım maçıyla çakışınca gidemedim.
Altyapıbasket'ten baktım şimdi, 74-56 kazanmışız, tüm takıma tebrikler.

Migros kapandığında biryerlerde, altyapısında ki birçok oyuncunun bize geçtiğini okumuştum.
Sabah sabah aklıma geldi, biraz da üşengeçlikten pek aramadım.

Bu olay doğrumudur Emre ?
Doğruysa biraz bilgi verebilirmisin, hangi oyuncular, hangi yaş grubu, bu oyuncuları bize getirebilmek bir başarımıdır vs vs hakkında..

p.s: Resmi bir ilişki bilmiyorum, ama Fenerbahçeyle Migros hep ilişkili gibi gelir bana. Kiralik oyuncularından olsa gerek geçen senelerdeki Tuğçe vb. gibi. Bu nota dayanarak, Fenerbahçeyle aramızda Migrosun altyapısını bir paylaşım gibi birşey oldu mu ?

Aslında kapanan takımdan Melek gibi önemli bir oyuncu da Beşiktaş'a geçti.Migros'un el değiştirmesiyle ilgili olabilir,daha önce Ali Koç vardı sonuçta;ama yeni sahipleri kulübü kapattığı gibi, Fenerbahçe'ye e öncelik tanımamış olabilir. Gerçi önemli bir oyuncuları da Fenerbahçe'ye geçti genç takım seviyesinde sanırım.

4 oyuncuymuş bu arada.

Hazal Poyraz, Lalin Mercan, Hande Aydın ve Sinem Liman'ın gelecek sezon Galatasaray forması giymesi kesinleşirken, Ayşe Cora, Simge Eğretli ve Şeyma Kutun da Beşiktaş için ter dökecek. Sezonun başarılı oyuncularından biri olan Ayşegül Günay'ın durumu ise netlik kazanmadı.

Altyapıbasket'in haberi.

Soruna gelirsek Hasan,bu dönem ders programım pek müsait değil maalesef ve gidebildiğim tek maç mağlup olduğumuz Fenerbahçe maçıydı.Oo maçta da takım halinde pek etkili olamadık,oyuncular hakkında bir yorum yapamayacağım o yüzden.

Böyle bölüm yöneticiliği mi olur kardeşim, yok derslerim var falan..=)
Şaka bir yana, teşekkür ederim cevabın için.
Umarım 4 isim de ileride A takıma kadar çıkıp faydalı olurlar bu klübe.