2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Real Madrid'te Lazaros Papadapoulos serbest kalmıs,deniliyor..Iste Aranılan pivot..Simdi Yunanlı'da vs gibi yaklasımlar gelir..Charles Smith Efesli Spencerin bir benzeri..

Papadapolus..Guard:Demond Mallet 2 Numara:Carl English 3:Rawle Marshall.. 5:Lazaros...

Birde Tutku-Kaya...Gerisi Yalan!

Kerem Tunçeri Real'den ayrıldı

Basketbol kariyerine İspanya'da devam eden milli basketbolcu Kerem Tunçeri, önümüzdeki sezon Real Madrid forması giymeyecek.
Real Madrid tarafından yapılan açıklamada, İspanyol Kulübü'nün kontratını sona eren Kerem ile sözleşme yenileme gibi bir düşüncesinin olmadığı kaydedildi.
Yeterli süre alamadığı için Antrenör Joan Plaza ile son dönemlerde problemler yaşayan Kerem'in Real Madrid'ten ayrılmak istediği belirtilirken, milli basketbolcunun ilk tercihinin kariyerine İspanya'da devam etmek olduğu ifade edildi.
2 sezon Real Madrid'te oynayan tecrübeli oyun kurucunun bazı İspanyol takımlarından teklifler aldığı dile getirilirken, henüz kararını vermediği bildirildi.
Geçen sezon ACB lig şampiyonluğuna ulaşmasına rağmen bu sezon beklenen başarıları gösteremeyen Real Madrid, play-off'ta ilk turda elenirken, Kerem ile birlikte Charles Smith, Mihalis Pelekanos, Lazaros Papadopoulos ve Blagota Sekuliç gibi isimlerin de takımdan ayrılması bekleniyor.

Kaynak :http://www.ntvspor.net//

arkadaşlar ben öncelikle takımın servis elemanına bakarım o yüzden benim için öncelik 1 numaradır.İstikrarı olan oyun görüşü olan biri lazım bize ki iy bir GSlı olduğunu bildiğimiz Kerem Tunçeli bizim için biçilmiş kaftan.
Bunun yanında 2 numra için bırakırmı bilmem (ama zannetmem) Ünal abi biliyorsa paylaşabilir belki Efesli Serkan Erdoğan çok beğendiğim yerli oyuncular arasında gelir.
4-5 numara için bence bu sene Efes takip edilmeli zira bence ciddi bir revizyona gidebilirler eğer olursa Kerem Gönlüm ve Ermal Kuço'da yerli olarak bize süper randıman verirler.Ayrıca Kaya Peker'de takip edilmeli.
hedef şampiyonluk ise artık böyle oyuncuları uzun vadeli takıma kazandırmalıyız bence.Bizi yükselme yeri veya sürgün yeri gibi değil en yüksek yer olarak görmeye başlamalılar.Bunun ekonomik doygunluk olmadan olmicanında gayet farkında ve bilincindeyim fakat eldekiylede bir kaç adım atmak lazım

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Real Madrid'te Lazaros Papadapoulos serbest kalmıs,deniliyor..Iste Aranılan pivot..Simdi Yunanlı'da vs gibi yaklasımlar gelir..Charles Smith Efesli Spencerin bir benzeri..

Papadapolus..Guard:Demond Mallet 2 Numara:Carl English 3:Rawle Marshall.. 5:Lazaros...

Kardesım yunanlıda olsa GALATASARAY için ter döken her adam benım için önemlı bir ısımdır ama yazdıgın oyuncular galatasaraya gelırmı veya bu saydıklarını kacını alabılırız hade bir ıkısını aldık
ya takım ıcındekı dengeler vs vs oyuzden takım düzenini bozmayacak ısımler cok daha önemli !!!

Emir Kalyoncu' Alıntı:

Çok merak ettim sizin transfer bütçeniz ne kadar :shock:

Yahu biraz gerçekçi olunya :kop

Siz iyice fantezi basketbol'a çevirdiniz bu konuyu :?

Kerem Tunçeri,Cüneyt
Hite-Murat Kaya
Tufan Ersöz-TRANSFER-Erdem(Cenk olursa olmaz demem)
Gaines-Owens(yerli kaliteli uzun alınırsa Owens'ı yollardım)
Hüseyin-TRANSFER-Fatih

Hoca konusu netleşmedi için şimdilik tek isteğim Kerem Tunçeri'nin alınması.Netleşincede 2 yabancı alma kanaatindeyim.5 yabancı olursa ligde sürelerini çok iyi ayarlamalı gelen hoca veya Murat Özyer(Geçen sene bunu yapamadı).Kaç sezondur takımda 2 sene üst üste oynayan yabancımız yok.Bu yüzden istikrar lazım diyerek 3 yabancımızı elimizde tutabiliriz.

Eğer yerli bir 4 numara gelecekse 4 yabancıyada hayır demem hatta takım açısından daha iyi olabileceğini düşünüyorum.O zaman Owens'a yol vermemiz gerek.

Ali Demirci' Alıntı:
Çok merak ettim sizin transfer bütçeniz ne kadar :shock:

Yahu biraz gerçekçi olunya :kop

Siz iyice fantezi basketbol'a çevirdiniz bu konuyu :?

fantezi baskette bile bu kadar adamı yanyana koyamıyosun ama transfer bütçesi sınırsız olunca herkesi alıyosun işte takıma :)

sonra da gs yönetiminden biri bunları okursa :)

kolay gelsin..

Ünsal Y.' Alıntı:
Geldi transfer ayları ; gevşer gönül yayları olmuş yine burası: Ah kapın şu Willie Deane'i diyen güzel kardeşlerim. Adamı hayatınızda hiç izlediniz mi? İşin kötüsü adamın daha 3 yıl önce Türk Telekom'a geldiğinden de mi haberdar değilsiniz ? Bir allahın kulu da ; kardeşim bu herif 3 yıl önceki zayıf Türk liginde bile doğru dürüst tutnamadı demiyor. Transfer dönemi tabii ki herkes birşeyler yazar da ; bunun altında da bir mantık olması lazım. Forum transfercileri; hasbelkader internette 40 sayı atan bir adama rastlayıp basketbol gurusu kesinlerle - adamın Yunansitan -İtalya- Türkiye liglerinde oynayıp ; Bulgaristan ligine kadar düştüğünü bile görmeden- ; Michael Jordan'ı niye almıyoruz ki ciler arasında bölünmüş durumda. Yok Tariq Kirksay'i niye göremiyorlarmış da ; Drew Nicholas alınmalıymış da... Arkadaşlar rica ediyorum bir kendinizi akıllı ; alemi salak zannetmeyin. Tariq Kirksay'ı Rueil'de ; Bresse'de keşfettiğini söyleyen varsa ; eyvallah , saygı duyarım. Ama ; burada acemi; gitsin ders alsın dediğiniz insanlar Birleşik arap Emirlikleri ligine varana kadar takip ediyorlar; o yüzden kararlarını yanlış bulsanız da - ki pek tabii ki yanlış kararlar vermiş olaiblirler; basketbolda%100 ü geçtim ; %75 başarı sağlayabilen çok az insan var dünya üzerinde oyuncu tercihi olarak- biraz saygı duyun. Drew Nicholas Galatasaray'a gelmiyorsa; bu ; Galatasarayda görev yapan kişilerin; Efes Pilsen'de oynayan Nicholas'ı keşfedemeyecek kadar gerizekalı olmalarından kaynaklanmıyor sizin düşündüğünüz gibi. Adam Efes Pilsen'den ayrıldıktan sonra; 3 Euroleague takımından gelen teklifi geri çevirdi ( Maccabi Tel Aviv- Zalgris Kaunas- BARCELONA) üstelik Türkiye hakları Efes Pilsen'de; ciddi de bir bonservis bedeli var dolayısıyla. Ha yine de diyorsanız ki : " Bana ne ; ben Drew Nicholas'ı buldum ; kulüp alacak illa ;" çok net söylüyorum; gidin anlaşın getirin; kulübe kabul ettirmenin bir yolunu buluruz. Vallahi ; 2. bir bilmemkaç sayfalık transfer çöplüğü olmaması için; söylediklerinizi biraz tartın yazın. aksi halde; okuması gerçekten azap veriyor...

Çok hareketli bir transfer sezonu olacağı bir gerçek.Hem antrenör konusunda hem oyuncu konusunda.Her iki konu hakkındada yorum yazacağım.Öncellikle Antrenör konusuna değineyim Murat.Özyer takımda kalmalı diye düşünüyorum.Her sene çitayı yukarıya çıkardı çünkü işte geride kalan sezonda ligde başarısızdık ama yıllar sonra avrupadaydık hemde yarı final oynadık.Şayet Murat.Özyer giderse gelmesini istediğim tek isim erman.Kunter ama yineliyorum Murat.Özyer kalırsa daha iyi olur...

Oyuncu transferine gelince Bu sezon bütün transferlerimizi sezon öncesinde yapmalıyız kimi alacaksak bir an önce almalıyız ki sezon içinde asla transfer yapmamalıyız.Yani biz sezon öncesinde herşeyi hesaplayarak geniş bir kadro kurmalıyız.Ekibimiz sezon başına belli olmalı ve asla değişmemeli.Şimdi gaines-owens ikilisinden biri gitmeli çünkü 2'side aynı pozisyonda karar vermek zor açıkçası çünkü en fazla katkıyı bu iki oyuncudan aldık.Dee brown mutlaka gönderilmeli cüneyt'te gitse iyi olacak genç ve dinamik bir kadro kurmalıyız.Sakatlık probleminide göze alarak yaşı ilerlemiş oyuncu almamalıyız korkarım ki hüseyin'in sezon içi sakatlıklarında yaşının etkisi büyüktü.

-Yabancılardan 2 tanesi kalmalı yada 1 tanesi bu isimler gaines,owens,hite
-brown ve johnsen mutlaka gönderilmeli hatta mümkünse bundan sonra adı brown olan hiçbir oyuncu gelmesin galatasaray'A.
-gitmesi gereken yerliler cüneyt,cemal,cenk,
-Çok kaliteli bir oyun kurucu lazım en az 800 bin dolar ile 1 milyon $ gözden çıkarılmalı çünkü oyun kurucumuzun kaliteli olması birçok şeye yeter ...

Kalanlardan bir kadro oluşturmak gerekirse

Murat.Kaya
Robert.Hite
Tufan.Ersöz
Erdem.Türetken
C.Gaines ( OWENS )
Hüseyin.Beşok
Fatih.Solak

Yani yeni sezon'a en az 6 oyuncu transferi ile girmemiz gerekecek 2 yabancı 4 yerli bence 4 sağlam yabancı yeterli olacaktır takıma 5.oyuncu bence takımın kimyasını bozacak devamlılığı olmadığı için.

Ne tarz oyuncular transfer edebiliriz ... ;) ;) ;)

Henry Domercant
Kerem.Tunceri
Q.Hosley
T.Kirksay
Kaya.Peker
L.Ayuso
Ratko.Varda
D.Nicholas
M.Dixon
Adeleke
Barış Ermiş ( Belki )

Hep Ligimizi tanıyan oyuncuları yazdım hepside Ligimiz için 1.sınıf sayılabilecek oyuncular düşünsenize bunlardan 3 tanesini alıyoruz isimler şöyle : D.Nicholas,Q.Hosley,KAYA PEKER

Ünsal Bey kulübün gerçeklerini de dikkate alarak olayları çok güzel irdeleyip yazmış, daha ne eklenebilir ki...

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":14xff3ph]Real Madrid'te Lazaros Papadapoulos serbest kalmıs,deniliyor..Iste Aranılan pivot..Simdi Yunanlı'da vs gibi yaklasımlar gelir..Charles Smith Efesli Spencerin bir benzeri..

Yahu biraz gerçekçi olunya :kop [/quote:14xff3ph]
Emir Bey "Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar" der şimdi : )

Onur Yavuz' Alıntı:
Ünsal Bey kulübün gerçeklerini de dikkate alarak olayları çok güzel irdeleyip yazmış, daha ne eklenebilir ki...

[quote="Ali Demirci":1pothtcw][quote="Emir Kalyoncu":1pothtcw]Real Madrid'te Lazaros Papadapoulos serbest kalmıs,deniliyor..Iste Aranılan pivot..Simdi Yunanlı'da vs gibi yaklasımlar gelir..Charles Smith Efesli Spencerin bir benzeri..

Yahu biraz gerçekçi olunya :kop [/quote:1pothtcw]
Emir Bey "Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar" der şimdi : )[/quote:1pothtcw]

Ya Cemal-Fatih-Erdem-Murat-Dee'li kadro ya da Kaya-Mallet-English-Tutku-Huseyinli kadro secim sizin?

Ama karısmam bakın..Birinci grubu secerseniz klubumuz finali-sampiyon olmayı unutsun derim.

Seçmekle olsaydı ;)

Ben de seçeyim o zaman;

Kerem Tunçeri
Arvydas Macijauskas
Ramunas Siskauskas
Kerem Gönlüm
Robertas Javtokas

:)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Seçmekle olsaydı ;)

Ben de seçeyim o zaman;

Kerem Tunçeri
Arvydas Macijauskas
Ramunas Siskauskas
Kerem Gönlüm
Robertas Javtokas

:)

Bu beşi durdurana helal olsun... :p

Özellikle sağlam bi guardla bizim takım büyük iş yapar bide hüseyini yedekleyebilcek onu dinlendirebilecek bi Türk buldukmu bence bizi zor durdururlar artık kadro istikrarı vakti geldi...

Sevgili Emir Kalyoncu ya lütfen yazmış olmak için yazma! Biz ne zaman o saydığın ilk 5 ile çıktık?????

Bu işler öyle süpermarketten iyi malzeme almak ile olmaz önemli olan karışımı iyi yapmaktır ;)

Bakın bizler Murat hocayı neden eleştirdik yanlış oyuncu tercihleri ve kadro kurumu en çok eleştirdiğimiz konulardı yoksa bizim bu yılki kadromuz kesinlikle orta sınıf bir kadro değildi üst sınıftı ama isimler ile üst sınıftı oyuncuları birleştirmeye çalıştığımızda hep biryerlerden açıklar çıktı bir türlü istenilen seviyeye gelemedik.

Bu yüzden takımı yıldızlarla doldurmak yerine 2-3 üst düzey yanlarınada pis işleri yapacak görev adamları olduğu zaman başarılı olma durumu daha yüksektir bana göre.

Bakın bugün ezeli rakibimiz Final'e çıktı,Efes'i süpürdüler.Biz ise burada neler konuşuyoruz :( :( :(

Kerem Tunçeri alınsın gerisi kolejlerden bizim bilmediğimiz yerlerden getirilip mutlaka yerine konur.Bunlara sağlamm Türklerde eklenirse müthiş bir kadro olur kim derdi ki bu sezon Sinan Güler in sezonu olacağını ama işte ..Yine kendi içimizde en iyisini yapacağımızı düşünüyorum bu mutlak gerçek.Murat hoca da galatasaraylı bizde asla kötü bir ekip istemez.Ahmet Dedehayır da bu sezon gösterdi basketbol ilgisini mutlak sağlam oyuncular alınacaktır.''william avery'' bombası gibi bşi gelirse de umarım erken düzelir :)

Ali Demirci' Alıntı:
Sevgili Emir Kalyoncu ya lütfen yazmış olmak için yazma! Biz ne zaman o saydığın ilk 5 ile çıktık?????

Bu işler öyle süpermarketten iyi malzeme almak ile olmaz önemli olan karışımı iyi yapmaktır ;)

Bakın bizler Murat hocayı neden eleştirdik yanlış oyuncu tercihleri ve kadro kurumu en çok eleştirdiğimiz konulardı yoksa bizim bu yılki kadromuz kesinlikle orta sınıf bir kadro değildi üst sınıftı ama isimler ile üst sınıftı oyuncuları birleştirmeye çalıştığımızda hep biryerlerden açıklar çıktı bir türlü istenilen seviyeye gelemedik.

Bu yüzden takımı yıldızlarla doldurmak yerine 2-3 üst düzey yanlarınada pis işleri yapacak görev adamları olduğu zaman başarılı olma durumu daha yüksektir bana göre.

Bakın bugün ezeli rakibimiz Final'e çıktı,Efes'i süpürdüler.Biz ise burada neler konuşuyoruz :( :( :(

yaw,ben Kadromuzdan Bahsediyorum..Ilk 5 demiyorum..Su sorumu cevaplarsan sevinirim!!

Bu seneki kadromuz ligde ilk yarıyı lider bitirdikten sonra,sen sampiyonluga inanıyormuydun?Ben asla..Lig.4 oluruz diye dusunuyordum,ama 5.olduk....!! Bir cok kisi Final oynayacagız vs gibisinden atıp,tutuyordu burda.Hatta Sampiyon olamassak basımı keserim gibisinden ibareler hatırlıyorum.Sorun teknik kadromuzun degil final oynamak,yari final icin bile yetersiz oldugudur.Tek Huseyin-Gaines ile nereye kadar???Dee deseniz alem adam,artık hakkında konusmak bile istemiyorum.Hite deseniz iyi adam,tuttugum adam ama disiplinsiz deniliyor.Cenk malum 1 mac super 10 mac uykuda.Erdem kenarda oyle.Fatih-Cemal(Yorum Yok),Johnsen deseniz bu adam bize cok yarar saglayacak gibi ilginc yaklasımlar.Oysaki Johnsen 500 NBA macına ciksin bos oyuncu..Owens Gaines-Huseyin-Hite'den sonra katkı yapan 4.isim..Cuneyt ancak yedek olur.Yani soyle butun takımı hayal ediyorumda..Yok yani,final-sampiyonluk,ne bilim,Murat Kaya-Dee kupa kaldırıyor falan,hayal ediyorum ama icimden bir ses ne yapıyorsun diyor,imkansız diyor..Ve gercektende imkansızdı..Birde coach faktoru yani,tek hatamız bu kadroyla SAMPIYON olacagız ruhuyla yola cikmamız taraftarlar olarak..!! Oysaki gorunen koy kılavuz istemez,bu kadroyu koy Polonya ligine en fazla Turow-Ado Slask-Prokom arasında yari final yapar.Yani orda bile su GS takımının Polonya liginde bile sampiyon olabilecek kapasitesi yok.

Sizce lig 5.ligi 3-0 ile elenmek normalmi?Bence hayır,basımızda daha ust duzey birisi olsaydı,Oyak-Dackaya yenilmez Fb yerine olurduk,Efes ile en kotu yarı final oynardık!

Öncelikle ben sizin kadar Polonya ligini takip etmediğim için orada ne yapardık bişi diyemem ama Avrupa'nın en iyi 2.ligi olan ligimizin 5.side kadro olarak ve Ulep Cup 4.lük Apoleti ile saygı görürdü ;)

Şimdi Johnsen kariyerli bir oyuncu biz almadan önce Euro Lig kalitesinde bir elemandı ama burada olmadı sakatlıktan yeni çıkmıştı,güçsüzdü vs.vs.

Vaybe vah vah demekki forumda o kadar kör,dar düşünceli varmışta senin bu doğrularını görememiş,sende amma hayalperestmişsin be emir Dee-Murat hoca ile Kupa kaldırmalar falan :kop :kop :kop

Bu kadroyu biz Şampiyon olur demedik Otoriteler kadro ve yapı olarak bizimde iddiamız olduğunu söyledi ve oluşturulan kadro ve sinerji bizde bu havayı oluşturdu.

Neyse ya şu Fener'in finale çıktığı akşam üzülürken iyiki sana rastladım forumda Bilgin Gökberk gibi birisin :)

Çok farklı ülkerlerden örnekler sunuyorsun,devam et bu yaratıcılığına :)

Birde unutmadan o ilk soruna cevap veriyim; evet lider bitirdikten sonra ihtimal vermiştim,şampiyonluk için inanmaya başlamıştım.

William Avery diğince merak ettim napmış bu sezon AEK de sezonu tamamlamış takımının en çok sayı atan beşinci oyuncusu olmuş 10 sayı 3 asist ortalamalarıyla oynamış bizde yokları oynayan avery biraz toparlanmış... ;) Kerem takımından ayrılmış kesinlikle artık yuvaya dönmeli onun gibi iyi bir guard kolay kolay gelmez bidaha...

Ali Demirci' Alıntı:
Öncelikle ben sizin kadar Polonya ligini takip etmediğim için orada ne yapardık bişi diyemem ama Avrupa'nın en iyi 2.ligi olan ligimizin 5.side kadro olarak ve Ulep Cup 4.lük Apoleti ile saygı görürdü ;)

Şimdi Johnsen kariyerli bir oyuncu biz almadan önce Euro Lig kalitesinde bir elemandı ama burada olmadı sakatlıktan yeni çıkmıştı,güçsüzdü vs.vs.

Vaybe vah vah demekki forumda o kadar kör,dar düşünceli varmışta senin bu doğrularını görememiş,sende amma hayalperestmişsin be emir Dee-Murat hoca ile Kupa kaldırmalar falan :kop :kop :kop

Bu kadroyu biz Şampiyon olur demedik Otoriteler kadro ve yapı olarak bizimde iddiamız olduğunu söyledi ve oluşturulan kadro ve sinerji bizde bu havayı oluşturdu.

Neyse ya şu Fener'in finale çıktığı akşam üzülürken iyiki sana rastladım forumda Bilgin Gökberk gibi birisin :)

Çok farklı ülkerlerden örnekler sunuyorsun,devam et bu yaratıcılığına :)

Birde unutmadan o ilk soruna cevap veriyim; evet lider bitirdikten sonra ihtimal vermiştim,şampiyonluk için inanmaya başlamıştım.

Ben senin bu takım sampiyon olur veya olamaz dediginden bahsetmiyorum. Ama bahsedenler,kesin sampiyon olcaz diyenler sayıca fazlaydı.Oysaki Murat Kaya'nın kurtlar sofrasında bir Tutku,bir Omer Onan,bir Nicholas(Serkan),bir Apodaca gibi oyuncuların arasında ne yapabilecegi hesaplanamadı.1-2 mac iste Murat Kaya dedik,cikti Telekom-Badalona iste SONUC!

Dee Brown'ın yine bu kurtlar sofrasında Willie Solomon-El-Amin-Penn ile bas edip edemeyecegi hesaplanamadı.Oysaki 3 bilinmeyenli bir denklem gibiydi GS icin,ve goruldu Avrupa basketbolunun NBA sirkine benzemedigi...

Cenk-Sorunlu oyuncu olarak lanse edildi,aklı hep Atlantadaydı,sanırım hayalinde Atlantayı NBA sampiyonu yapmak vardı. Gaines sadece macların % 95'inde hep katkı verdi,neden Euroleague oyuncusu oldugunu kanıtladı.Owens'i 4 numaraya,Gaines'i 5'e cekmek ise her dahinin aklına gelmeyecek cinstendi..!!!!!!!!!!!

Oysaki Johnsen yerine Huseyin yedeklense en azından Asım Pars,veya Kimani Ffriend en kotusunden alınsaydı,o zaman bugun 3-0 ile elenmiyorduk..

Johnsen'in kariyerimi??..2 sene oncenin Fransa Liginde Wright'tan sonra 3-5 mac takımına katkı vermis birisidir.Fransa Ligide malum..Ayrıca sakattı bu sezon dogru..Benim asıl merak ettigim,bu sohbetlerden once,Johnsen'i kim aldı?Kim onerdi?Ne amacla alındı?Bunların cevabını bilmek istiyorum..

Ulkerbahce sayet bugun final oynuyorsa,bunda en buyuk pay,kadrosundaki winner oyuncuları+gencleridir..Tanjevice ragmen sampiyon baslıgı atılsa sahsen hıc sasirmam!!!

Bizde winner oyuncu yok,bu gercek...Artık disiplinsiz olsun(Nicholas,Solomon) gibi sampiyon yapsın razıyım,bu tur winner oyunculara..!

Bunca konusmalar uzerine;

Benim 2008-2009 Galatasaray Kadrom... 8)

P.G: Demond Mallet(Joventut Badalona)-Tutku Acik(TT),Cemal Bayraktar(Antalya B.Ş.B)
S.G:Carl English(Gran Canarias),Tufan Ersöz,Cüneyt Erden
S.F:Delonte Holland(Varese),Yunus Çankaya(Banvit)
P.F:Charles Gaines-Kaya Peker(BJK)
C:Huseyin Besok,Lazaros Papadapoulos(Real)

Coach:pini Gershon veya Aydın Ors

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...