2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
caglarkeceli' Alıntı:
Cholet'le Fransa Basketbol Ligi'nde iyi bir sezon geçiren deneyimli antrenör Erman Kunter'e Türk takımlarının teklif yağdırdığı öğrenildi. Özellikle bu yıl ULEB Kupası'nda son 4'e kalan ancak ligde çeyrek finalde Türk Telekom'a elenen G.Saray Cafe Crown, Kunter'i takımın başına geçirmek için çalışmalara başladı. Koç Murat Özyer'le birlikte çıtayı yükseğe çeken Sarı - Kırmızılılar, genç çalıştırıcının sözleşmesinin sona ermesiyle gözünü Erman Kunter'e çevirdi.
Fransa'da bu sezon AS Kupası'nı kazanan, Fransa Kupası'nda 2. olan ve en önemlisi 800 bin Avro'luk bütçesiyle Cholet'i play - off'a taşıyan Kunter'in de Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığı öne sürüldü. Başarılı koçun yakın çevresine, "İstanbul'u gerçekten özledim. Uzun zamandır yurtdışındayım. Artık iyi bir teklifle geri dönmek istiyorum" diyerek kapıyı açık tuttuğu belirtildi.

Bu transferin gerçekleşmesindeki en büyük sorun ise Kunter'in sözleşmesi... Ne var ki Cholet'le 2 yıl daha kontratı olan deneyimli antrenörün Fransız yöneticilerle olan yakın ilişkisi bu engelin aşılması için yeterli olacak. Kunter'in idarecilere G.Saray Cafe Crown'a gitmek istediğini söylemesi halinde Cholet'in bir zorluk çıkarmaması bekleniyor.

Ancak Erman Kunter için harekete geçen tek takım Sarı - Kırmızılılar değil... 12 yıl sonra Beko Basketbol Ligi'nde finale kalamayan Efes Pilsen'in de başarılı çalıştırıcı için devrede olduğu vurgulandı. Gelecek sezon takımı ve ülkeyi daha iyi tanıyan bir koç arayan Lacivert - Beyazlıların Erman Kunter için girişimlerde bulunduğu belirtildi
kaynak ne ?

bence bu lige gelmiş geçmiş en iyi pglardan biri olan ve tekrar gs da olmasını çok istediğim malik dixon ın takımı hapoel holon israil de normal sezonu maccabi nin önünde 1. tamamladı
ve profesör malik dixon sezonu 17 dakika ortalamayla 9.7 sayı 1.1 top kaybı ortalamalarıyla tamamladı
%62 ile 2 sayılık %49 ile 3sayılık ve %88 ile serbest atış kullandı.kariyerinde hiç şampiyonluğu yok diye bu takıma uygun görülmeyen malik dixon kariyerine bir şampiyonluk eklemek üzere...
bence 1975 doğumlu olasına rağmen bu sene dee nin yerine kadroda olsaydı bence israil yerine türkiye liginde şampiyonluğa koşabilirdi.arkadaşlar lütfen malik dixonı küçümsemeyelim o bence el amin ayarında bir oyuncu... ve çok daha güçlü 1 gsda skoru gerektiği yerde üstlenerek bize pg ın ne olduğunu hatırlatacaktır

Murat Hoca Gs Tv'de katıldığı programda transferler hakkında bazı açıklamalar yaptı.Kerem Tunçeri ile sürekli görüşüyormuş hatta Canaria ve Girona maçlarından önce de onunla görüşüp bilgi almış.Kerem Türkiye'ye dönmeye olumlu bakıyormuş.Quinton Hosley içinse ; ilk önce istediğimizi ama ksk'nin vermek istemediğini daha sonra da ksk'nin 300 bin dolar bonservis parası ve Hosley'nin de 3 yıl için 1 milyon dolar istediğini söyledi.Riske girmek istemedikleri için böyle bir para vermeyi göze alamamışlar.Onun dışında seneye kalırsa daha kaliteli Türk oyuncular alıp (Cüneyt ve Hüseyin gibi Euroleague tecrübesi olan) onların yanına da 3 yabancı koyarak bir takım oluşturabileceğini söyledi.Bu seneki yabancılardan da birkaçının kalabileceğini fakat yabancı konusunun tamamen bütçeye bağlı olduğunu söyledi.Lavrinovic Domercant Thorton gibi isimleri getirmemiz imkansızmış.Bizim geçen seneki toplam bütçemiz 5 milyon dolarken(1.5 milyonu vergi vs. imiş) Domercant 1.8 milyon dolara Lavrinovic'te 1.2 milyon dolara oynuyormuş.Aslında baya bir konuya değindi Murat Hoca ama transfer hakkında benim aklımda kalanlar bunlar.

Emrah Altıparmak' Alıntı:
Murat Hoca Gs Tv'de katıldığı programda transferler hakkında bazı açıklamalar yaptı.Kerem Tunçeri ile sürekli görüşüyormuş hatta Canaria ve Girona maçlarından önce de onunla görüşüp bilgi almış.Kerem Türkiye'ye dönmeye olumlu bakıyormuş.Quinton Hosley içinse ; ilk önce istediğimizi ama ksk'nin vermek istemediğini daha sonra da ksk'nin 300 bin dolar bonservis parası ve Hosley'nin de 3 yıl için 1 milyon dolar istediğini söyledi.Riske girmek istemedikleri için böyle bir para vermeyi göze alamamışlar.Onun dışında seneye kalırsa daha kaliteli Türk oyuncular alıp (Cüneyt ve Hüseyin gibi Euroleague tecrübesi olan) onların yanına da 3 yabancı koyarak bir takım oluşturabileceğini söyledi.Bu seneki yabancılardan da birkaçının kalabileceğini fakat yabancı konusunun tamamen bütçeye bağlı olduğunu söyledi.Lavrinovic Domercant Thorton gibi isimleri getirmemiz imkansızmış.Bizim geçen seneki toplam bütçemiz 5 milyon dolarken(1.5 milyonu vergi vs. imiş) Domercant 1.8 milyon dolara Lavrinovic'te 1.2 milyon dolara oynuyormuş.Aslında baya bir konuya değindi Murat Hoca ama transfer hakkında benim aklımda kalanlar bunlar.

Evet arkadaşlar, Lavrinovic, Domercant gibi uç isimler beklemeyin. Geçen seneki bütçemiz vergiler hariç 3.5-4 milyon dolar civarı idi. Bu sene azami 6-7 milyon dolarlık bir bütçemiz olur sanıyorum.

Ben her zaman rakiplerimiz'den altta kalmayalım istiyorum başarı ve maddi konularda aslına bakarsanız başarı konusunda her zaman güveniyorum ama bütçemiz fenerbahçe'ninki kadar olmadığı için biz ilk turda eleniyorsak ve onlar finaldeyseler şimdi o zaman bütçe arttırılmalı sponsor değiştirilmeli falan birşeyler yapılabilir Fenerbahçe Ülker'in desteğini alıyorsa bizde vestel'in alalım mesela o zaman Lavrinoviclerin,domercantların gelmesi hayal olmaz ...

mustafakaya' Alıntı:
Dün akşam Murat Özyer GSTV ye açılamalarda bulundu . M.Özyer seneye geniş bir kadro ve daha iyi bir kadro kuracağız dedi !
Önemli olan daha iyiden öte bizi başarıya götürecek kadronun kurulması bizi şampiyonluğa götürecek kadronun kurulmasıdır yoksa şampiyon olamayacaksak daha geniş daha iyi bir kadronun bir anlamı olmaz en fazla yarı final'de eleniriz bu yüzden kadro kurulurken tamamen Şampiyonluğa götürecek kadro kurmalıyız telekom geçen yıl wtigt'ı el amin'i alırken hedeflerini belli etmişti zaten işte bizde öyle transferler yapalım ki Galatasaray bu sezon şampiyonluğu hedefliyor desinler zaten geçen yıl çoğunluğun favorisi telekomdu göz görüyor adamlar el amin'i wrigt'ı almışlar.Bu transfer sezon'unda inşallah yıldız oyuncular görürüz kadromuzda bütçe azmış falan onlar hikaye bütçe azsa şampiyonluk lafınıda etmesin kimse..

Galasaray basketbol takımını tekrar şampiyonluk rotasına sokan Antrenörümüzün değerini bilmeyenler sadece klavye başındakiler olacak ki ulumaları kalvye seslerinden İbaret. 2.500 kişi yanılıyor olamaz. İmparator Murat ÖZYER.

Bana konuşmaları kalmayacak gibi geldi.Büyük ihtimalle Erman hoca ayıra bilirsek takımından,Kerem tunçeri ile de ciddi ciddi sezon çinde bikaç kez ensonda sezon sonu görüşmüş hocamız,gelmesi zor gibi parasal kooda anlaşılırsa belki

Murat hocanın şu tutumu beni çok sevindiri,"Gerekirse kendi bütçemizden para ayırıp salon için kullanabilirz,şuan ne yıldız oyuncu nede başka bişi en önemli olan kendi salonumuzun olması"dedi.Salon konusu bence transferden bile önemli,Size bi soru lavrinovic.deomercant ve papaloukas mı??Salonu mu???

bazı arkadaşlar transfer konusuna gerçekçi yaklaşmıyor lavrinoviçler domercantlar çok zor o yüzden minimum para verip maximum verim alabileceğimiz yabancılar almalıyız bu da iyi bir coaching gerektiriyor
bu sene 1 milyon dolarlık bir yabancı alırsak ki zor gözüküyor aşama kaydetmiş olacağız
murat hoca güzel açıklamalar yaptı yine çok iyi bir gs lı ve beyefendi olduğunu gösterdi ama hala bazı şeyleri taahhüt edemiyor hala kendine tam olarak güvenmiyor bütçeler tabiki önemli ama bütçeler oynamıyor bu ligde...
başarısızlarına bütçeyi bahane gösteriyor...
murat özyere bir şans daha verilmeli mi bunu çok düşündüm bu günlerde eğer verileceksede yüksek bütçeyle verilmeli ve seneye bütçeyi bahane etme şansı olmasın
yabancı seçimlerine gelince türkiyeye gelecek kaliteli oyuncu sorunludur bişeyleri tam yapamıyordur 1 eksiği mutlaka vardır o yüzden pana da realde oynayamıyordur o yüzden lavrinoviçler domercantlar beklemeyelim
bu söylediğim sebeplerde basketbolda başarıyı isteyen gs eğer gücü yeterde alabilirse gerald fitchleri malik dixon lara sorunlu diyerek vey başka kulplar takarak reddetme lüksü yoktur gs takımının malik dixon dan gerald fitchten carl english ten iyi yabancı alma şansıda yoktur

pg:malik dixon(steve burtt) cüneyt erden
sg:carl english(gerald fitch) murat kaya tufan ersöz
sf:delonte holland(ki bence zor ama tüm imkanlar kullanılmalı)(charles smith) cenk akyol bekir yarangüme
pf:marc salyers(pero antic,charles gaines) ümit sonkol
c:hüseyin beşok ratko varda

malik dixon en fazla 400.000
carl english 450.000 dolar
delonte holland 800.000 imkanlar zorlanmalıdır
gerald fitch 350.000 dolara imza atar
marc salyers 350.000 400.000 dolar
ratko varda 500.000 dolar
bunlar benim 1 2 kaynaktan alıdığım kesiliği % 100 olmayan ortalama fiyatlardır belki 1 milyon dolarlık yabancılar zor ama bu yabancılar hedefleri büyük gs için idealdir
yeni bir sponsor arayışına geçilmelidir murat özyeri tam olarak dinleyemedim ama yeni ve daha iyi teklifler varmış gibisinden bişeler söyledi yanılıyorda olabilirim
kerem tunçeri bizim için ütopik bir girişim olabilir avrupada kalırsa yurda dönmezse 1.000.000 doların altında kalmaz onu yurda döndürecek tek şey gs sevgisi olacaktır ve fedakarlık yapacaktır gs ona 1.000.000 veremez

Murat Şimşek' Alıntı:
Bana konuşmaları kalmayacak gibi geldi.Büyük ihtimalle Erman hoca ayıra bilirsek takımından,Kerem tunçeri ile de ciddi ciddi sezon çinde bikaç kez ensonda sezon sonu görüşmüş hocamız,gelmesi zor gibi parasal kooda anlaşılırsa belki

Murat hocanın şu tutumu beni çok sevindiri,"Gerekirse kendi bütçemizden para ayırıp salon için kullanabilirz,şuan ne yıldız oyuncu nede başka bişi en önemli olan kendi salonumuzun olması"dedi.Salon konusu bence transferden bile önemli,Size bi soru lavrinovic.deomercant ve papaloukas mı??Salonu mu???
sözlerinden bende kalmayacak gibi bir izlenime kapıldım ama çok temkinli yaklaşıyorda olabilir gs her zaman en iyi kararı verir en iyi coach u bulur dedi seneye uleb cupta olurlarsa gibisinden cümleler kurdu sanki kendşnş denklemin dışında bırakmış gibiydi bu arada şampiyonluğu yok denilen halil ünerin de bir şampiyonluğu olduğu ortaya çıktı
1985 1986 sezonunda 8. olmuştuk play offta halil üner koçtu bende onun yardımcısıydım dedi murat özyer. 1. beşiktaşı elemiştik dedi bende şimdi baktım eğer 1 hata yoksa 1985 1986 sezonunda gs şampiyon olmuş

Bu sene kurulan geniş kadrodan daha genişi olamaz ki.Yada olur ama kenarda oturur Fatih gibi, Cemal gibi, Erdem gibi.

Ne olur şu 3+2 lik sistemde 5 değil 4 yabancı alalım. Dengelerin içine etmeyelim. 5 yabancıya vereceğimiz parayı 4 yabancıya verelim daha kalitelisi gelsin.

Türklerden de artık oturup ciddi paralar alan adam olmasın.Gerekiyorsa 10 kişilik ana rotasyonu sağlam bir karo kuralım diğer 2-3 kişiyi altyapıdan alalım hem de sağlam paraya alınmış 10 kişi ile sağlam olmayan paraya alınmış 12 kişi arasında çok fark olur.

Ha sezon uzundur,sakatlıktır denilebilir ama bu sezondan daha beter sakatlıklarla karşılaşmayız ki bu sezon da kadroda ki en az 4 kişi istikrarlı süre alamamaştır.

Gokce lafı agzımdan almıs, yatay olarak genislemis bir kadro, oyuncuların form tutmasını ve rollerin kesin cizgilerle belirlenmesini zorlastırır. Pratikte de 12 kisi oynayamıyorsunuz. Gs ve Telekom ornekleri ortada, Tufan'ın sezonu erken kapatmasına ragmen Fatih Cemal ve Erdem cok az sure aldı. Telekomda da Barıs Mutlu Bekir.. Kadro 10 kisi olmalı yanına Altay'ı İsmet'i ekleyebiliriz.

Geen sezon net butcemiz 3.5m$ imiş. Önümüzdeki yıl 4-5m$ arası bir butce olacagını ve uleb'te mucadele edecegimizi varsayalım. Bu sartlar altında yabancı oyunculara toplam 2-2.5m$ ancak ayırabiliriz. Diger taraftan 3+2 geregi 5.yabancının atıl kalacagı asikar.. 10 kisilik yerli kadrosu gereksiz oyuncuya odeyecegimiz ucreti diger oyunculara kaydırma sansı verecektir.

Gelelim rotasyona Huseyin dısında katkı verebilecek yerli uzunumuz yok, 3 yabancı uzun almak da bizi kurtarmaz. Huseyin yoruldugunda 2 yabancı uzun yanyana oynayacagından dısta 1 yabancı oynatma zorunlulugu dogar, bu da rotasyonu bozar. Kesinlikle az ya da cok belli bir rolu oynayabilecek yerli uzun sart: Tercih sırasıyla Kaya Peker Asım Pars Umit Sonkol.

Guard konusunda yerli oyunculardan hedeflere uygun olanlar: Tutku ve Kerem. Tutku'yu bırakmazlar Kerem de bayagı zorlar. Bu oyuncuları alamazsak mecburen yabancı guard almak durumunda olacagız. Murat Ozyer kalırsa son iki yıldır tercih ettigi guardlar birbirine benziyor Mitch de Dee de sete set hucumda zorlanan skor opsiyonu olan ama sutu istikrarsız acık saha oyuncuları. Bence bu tip guardlardan vazgecilmeli. Ozellikle Hite kalırsa skorer ve sutor eksikliginden oturu daha skorer ve sutu duzgun bir guard secilmeli o kadar hızlı olmasa da olur ya da seti iyi oynatan biri olmalı Tutku gibi.

Ortalama yerli oyuncularından onemli bir katkı saglayamadık. Gecen sene Tufan cıkmıstı. Sinan'ın Besiktas'ta yaptıgı cıkısı ve katkıyı yapabilecek oyuncular bulmalıyız.

Kalırsa Cenk faydalı olabilir diye dusunuyorum. 1-2 takviye ile Cuneyt Tufan Cenk Erdem yerli dıs oyuncu rotasyonunda yeterli olabilir. Bunların arasına Murat Kaya'yı koymazdım. 1 yada 2 numara da Cenk veya Tufan'ın yapabileceginden fazlasını yapamayacagına gore..

Yabancılardan Gaines ve Owens kalsa iyi olur Hite kadrodaki diger oyuncular sekillendikten sonra zaaflarımıza gore karar verilebilir, Dee'le ise buyuk ihtimal yollar ayrılır.

Can Akan' Alıntı:
bazı arkadaşlar transfer konusuna gerçekçi yaklaşmıyor lavrinoviçler domercantlar çok zor o yüzden minimum para verip maximum verim alabileceğimiz yabancılar almalıyız bu da iyi bir coaching gerektiriyor

malik dixon en fazla 400.000
carl english 450.000 dolar
delonte holland 800.000 imkanlar zorlanmalıdır
gerald fitch 350.000 dolara imza atar
marc salyers 350.000 400.000 dolar
ratko varda 500.000 dolar

Şu oyunculardan 2 tanesini alsak seneye şampiyonuz :)

Beko Basketbol Ligi'nde sezonu hayal kırıklığı ile kapatan Galatasaray Cafe Crown, yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Pınar Karşıyaka'da başarılı bir sezon geçiren Asım Pars'ın peşine düştü.

Pınar Karşıyaka forması altında bu sezon Beko Basketbol Ligi'nde 12.7 sayı, 7.2 ribaund ve 2.8 asist ortalamalarını tutturarak kariyerinin en başarılı dönemini yaşayan 32 yaşındaki tecrübeli oyuncuya Efes Pilsen'den sonra Galatasaray Cafe Crown'un da talip olduğu belirtildi.

Bir süre önce Pınar Karşıyaka'dan Mersin BŞB'ye transfer olan Ahmet Kandemir'in gidişiyle beraber yönetime takımdan ayrılmak istediğini bildiren Asım Pars'ın sarı-kırmızılı ekiple görüşmelerde bulunduğu ve transferdeki netlik durumunun önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

Galatasaray Cafe Crown'un Asım'ın yanı sıra AEK'dan ayrılan ve Banvitspor'un da talip olduğu Umut Yenice ile de ilgilendiği gelen haberler arasında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...