2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emir Kalyoncu' Alıntı:
Bunca konusmalar uzerine;

Benim 2008-2009 Galatasaray Kadrom... 8)

P.G: Demond Mallet(Joventut Badalona)-Tutku Acik(TT),Cemal Bayraktar(Antalya B.Ş.B)
S.G:Carl English(Gran Canarias),Tufan Ersöz,Cüneyt Erden
S.F:Delonte Holland(Varese),Yunus Çankaya(Banvit)
P.F:Charles Gaines-Kaya Peker(BJK)
C:Huseyin Besok,Lazaros Papadapoulos(Real)

Coach:pini Gershon veya Aydın Ors

Sen bu yıl kurulan kadroyu eleştiriyorsunda bu kurduğun kadro ile kendinle çelişmiş oluyorsun :)

Artık Holland,English,Mallet ve Tutku top kavgası yaparlar :)

Artı,Sen bu kadar bütçeyide nerden buluyosun anlamadım :) Saydığın oyuncuların maliyetinide yazsana lütfen!

Ha! unutmadan şu teknik kadroyada asistan koç olarak kendinide yaz lütfen Pini Gershon ile iyi bir ikili olabilirsiniz :kop :kop :kop

Alemsin @kalyoncu ne diyim sana :)

Ya ne bu hersene oyuncu gönderip getirme merakınız bıkmadınızmı halen al 6-7 oyuncu sonra bunlar 3-4 ay alışma süreci falan derken seneye bidaha bi daha...varmı bunun sonu biraz istikrar şart biz bu kadroyla bu sene ulebcup 4. olduk arkadaşlar telekoma nasıl elendiğimizi gördünüz hep 4.periodda yenildik telekom iyi oynayarak bizi elemedi biz kötü oynadığımız için elendik. Bence Bu sene jonhsen hariç kimse gitmesin Birkaç iyi transferle birbirine alışan bu kadro 2. sene çok daha başarılı olcaktır.

Emirin dedıklerının buyuk bölümüne katılıyorum taki takım listesıne kadar takım listesındekı oyuncularla pamuktan iplik gibi bir anda dagılabılırz bence hem winner hemde takımı bir arada tutabilicek bir isim lazım bende marcus brown dıyım ozman herkes ucuyo yanına domercant 5 numara lavrenovic kerem tunceri kerem gönlüm alınsın

1numara =cüto, kerem
2numara=marcus,domercant
3numara=tufan, gelicek yabancı,
4numara=kerem gönlüm ,charles,erdem türetken
5numara=hüseyin,lavrenovic,fatih solak

Sanırım fazla ucmadım gayet mantıklı vede winner oyuncusu gayet bol bir takım yarattım !!! ne fazteziler yapıyoruz bu arada bu takımı begenen 3 numara eklesın yanbancı ben bulamadım cokda ucmak istemedım bjk sumpert olabılır ama daha iyisini bulan varsa kabulum fazla ucmadan :)

arkadaşlar çok güzel isimler vermişsiniz. gönül ister bi lavrinoviç bi papadapoulos gelsin ama bu biraz bütçe işidir. hem şöyle bir durum var ki belki bu seneki tüm yabancı transferlerimizi etkileyecek: acaba uleb cup a katılabilecek miyiz?!? duyduğum kadarılya - Kaan Kuralın yalancısıyım- uleb cup da takım sayısı 32ye düşecek ve Türk takım sayısı ise 2ye indirilecekmiş. hem lig sıralaması hem şu anki yarı finaller göz önüne alındığında Efes - fb euroleague , tt-bjk uleb cup yolcusu olabilr. İşin şakası yok, ben bi yerde ulep cupa gidiyoruz şeklinde bi şey okuyup duymadım.
Konuyla ilgili bir bilgisi olan lütfen paylaşsın. Keza avrupa kupalarında olmayan bir takıma gelecek yabancılar da ona göre olacaktır. Ha birde fiba eurocup var diyeceksiniz bence asıl intertoto o kupadır.

shammond williamsı bu sene badalona karşısında canlı izleme fırsatım oldu. badalona şova başlamıştı 4. periyod , bu adam ve ruben douglas 3lükleri yağdırınca bir anda pamesa yakalamıştı badalonayı. bence fitche ve dixona göre daha takım oyuncusu , avrupa ve büyük maç tecrübesi olan bir oyuncu. gelse çok iyi olur bence. ama kerem le süre sorunu yaşarlar bence, ikisi de oynamak isteyecektir. o yüzden birinden biri derim ben

Volkan Ozger' Alıntı:
Emirin dedıklerının buyuk bölümüne katılıyorum taki takım listesıne kadar takım listesındekı oyuncularla pamuktan iplik gibi bir anda dagılabılırz bence hem winner hemde takımı bir arada tutabilicek bir isim lazım bende marcus brown dıyım ozman herkes ucuyo yanına domercant 5 numara lavrenovic kerem tunceri kerem gönlüm alınsın

1numara =cüto, kerem
2numara=marcus,domercant

Sanırım fazla ucmadım gayet mantıklı vede winner oyuncusu gayet bol bir takım yarattım !!! ne fazteziler yapıyoruz bu arada bu takımı begenen 3 numara eklesın yanbancı ben bulamadım cokda ucmak istemedım bjk sumpert olabılır ama daha iyisini bulan varsa kabulum fazla ucmadan :)

gayet guzel bir kadro 3 numara icin onerim Charles Smith, eger euroleague takimlarin elinden kapabilirsek, Real Madriden ayrilmasi kesinlesirse.

Charles Smith olmaz ise Rawle Marshall olabilir veya Ahmet dedehayir free agent listesinden iyi bir sutor bulabilirse oda kabulumdur.

2 numarada marcus brown yerine Ruben Douglas daha iyi oturur diye dusunuyorum.
Ruben tam bir winnerdir takim krize girdigi zaman bir ucluk atabilen veya iceri drive edebilen bir oyuncu.

Belkide yonetimimiz daha iyi kadro kurar yanliz bundan daha iy bir kadro can sagligina zarar :p

bir ekleme daha yapayim 2 numara icin bir onerim daha olacak.
Montepaschi Sienadan Bootsy Thornton, Fulkere karsi izledim hayran kaldim.
gerci Winner oyuncu degil ama cok savasci istikrarli bir oyuncu.
ritim buldugu an tutulmasi gayet zor olan bir oyuncu.
Gaines nasil begeniyorsak taktir ediyorsak Bootsy Thorntonuda ayni sekilde taktir edecegimize eminim. eger alinirsa gercekten cok faydali olacagindan eminim.

Salih GOZMEN' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":2879ai8r]Emirin dedıklerının buyuk bölümüne katılıyorum taki takım listesıne kadar takım listesındekı oyuncularla pamuktan iplik gibi bir anda dagılabılırz bence hem winner hemde takımı bir arada tutabilicek bir isim lazım bende marcus brown dıyım ozman herkes ucuyo yanına domercant 5 numara lavrenovic kerem tunceri kerem gönlüm alınsın

1numara =cüto, kerem
2numara=marcus,domercant

gayet guzel bir kadro 3 numara icin onerim Charles Smith, eger euroleague takimlarin elinden kapabilirsek, Real Madriden ayrilmasi kesinlesirse.

Charles Smith olmaz ise Rawle Marshall olabilir veya Ahmet dedehayir free agent listesinden iyi bir sutor bulabilirse oda kabulumdur.

2 numarada marcus brown yerine Ruben Douglas daha iyi oturur diye dusunuyorum.
Ruben tam bir winnerdir takim krize girdigi zaman bir ucluk atabilen veya iceri drive edebilen bir oyuncu.

Belkide yonetimimiz daha iyi kadro kurar yanliz bundan daha iy bir kadro can sagligina zarar :p[/quote:2879ai8r]

Ruben hakkımda fazla bilgim yok marcus u bıldıgım icin dedım bende smith gelsın derdım gelmesı cok zor bu sene bası gökce dilimizde tüy bitmisti olamamıstı olursa süper olur.

Ruben bu sene Pamesa'da ULEB'te oldukça iyyidi. Oldukça iyi bir oyuncu. Williams ile beraber takımın önden gelen isimlerinden. Bu sene pamesa her ne kadar üst düzey bir takım kursada bekleneni yapmadılar. Bence bize uyabilecek bir oyuncu...

Ulkerbahce saltanatını baskette yıkabilmenin formulleri..

1.Winner oyuncular.
2.Kaliteli Antrenor.
3.Gelecegi olan genc yildizlar.

Bu sampiyonluklar,finaller Owenslarla,Dee'lerle,Johnsenlerle gelmez.Alacaksın Terrel McIntyre(Siena),Ruben Douglas,Lavrinovic,Tutku,Kaya gibi oyuncuları sonra bakalım ligin sekli,semali nasıl degisiyor.

Benim bir oyuncu tavsiyem sudur....2 sene sonra Avrupada ismini sıkca duyacagız...

Erman Kunterin takımında oynayan Nando de Colo...!!!! Keske bize gelse,ama bizim klup bir Karsiyaka degilki,3 ay USA'lerde oyuncu ararız!

tarrell mcintyre , kerem tunceri
robert hite , murat kaya , polat kaya
tufan ersoz , cenk akyol , bekir yarangume (olmazsa yunus cankaya)
christopher owens , charles gaines
huseyin besok , lazaros papadopoulos

coach: murat ozyer !!!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Ulkerbahce saltanatını baskette yıkabilmenin formulleri..

1.Winner oyuncular.
2.Kaliteli Antrenor.
3.Gelecegi olan genc yildizlar.

Bu sampiyonluklar,finaller Owenslarla,Dee'lerle,Johnsenlerle gelmez.Alacaksın Terrel McIntyre(Siena),Ruben Douglas,Lavrinovic,Tutku,Kaya gibi oyuncuları sonra bakalım ligin sekli,semali nasıl degisiyor.

Benim bir oyuncu tavsiyem sudur....2 sene sonra Avrupada ismini sıkca duyacagız...

Erman Kunterin takımında oynayan Nando de Colo...!!!! Keske bize gelse,ama bizim klup bir Karsiyaka degilki,3 ay USA'lerde oyuncu ararız!

ERMAN HOCA gelirse belki gelir :)

1 SORU

Cevaplarsanız çok seviniriz

Sevgili murat hoca önümüzdeki yıl yeni bir yapılanmaya gidecek olan(gençleştirme)efes pilsen'le anlaştığınız doğrumu.

johnsen gitsin diğer yabancılar kalsın ve keşke Lavrinovic olsa

Mithat Duran' Alıntı:
1 SORU

Cevaplarsanız çok seviniriz

Sevgili murat hoca önümüzdeki yıl yeni bir yapılanmaya gidecek olan(gençleştirme)efes pilsen'le anlaştığınız doğrumu.
Hayır doğru değil :) :) :)
Murat hocamız hala klübümüzle görüşüyor :) :)

dün telekom maçını izlemek için salondaydım ve bjklli taraftarlar maç sonu kayaya tepki gösterdiler kayada el kol harektleriyle karşılık verdi bu saatten sonra kaya bjkde kalmaz ,inşallah alırız

Cholet'le Fransa Basketbol Ligi'nde iyi bir sezon geçiren deneyimli antrenör Erman Kunter'e Türk takımlarının teklif yağdırdığı öğrenildi. Özellikle bu yıl ULEB Kupası'nda son 4'e kalan ancak ligde çeyrek finalde Türk Telekom'a elenen G.Saray Cafe Crown, Kunter'i takımın başına geçirmek için çalışmalara başladı. Koç Murat Özyer'le birlikte çıtayı yükseğe çeken Sarı - Kırmızılılar, genç çalıştırıcının sözleşmesinin sona ermesiyle gözünü Erman Kunter'e çevirdi.
Fransa'da bu sezon AS Kupası'nı kazanan, Fransa Kupası'nda 2. olan ve en önemlisi 800 bin Avro'luk bütçesiyle Cholet'i play - off'a taşıyan Kunter'in de Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığı öne sürüldü. Başarılı koçun yakın çevresine, "İstanbul'u gerçekten özledim. Uzun zamandır yurtdışındayım. Artık iyi bir teklifle geri dönmek istiyorum" diyerek kapıyı açık tuttuğu belirtildi.

Bu transferin gerçekleşmesindeki en büyük sorun ise Kunter'in sözleşmesi... Ne var ki Cholet'le 2 yıl daha kontratı olan deneyimli antrenörün Fransız yöneticilerle olan yakın ilişkisi bu engelin aşılması için yeterli olacak. Kunter'in idarecilere G.Saray Cafe Crown'a gitmek istediğini söylemesi halinde Cholet'in bir zorluk çıkarmaması bekleniyor.

Ancak Erman Kunter için harekete geçen tek takım Sarı - Kırmızılılar değil... 12 yıl sonra Beko Basketbol Ligi'nde finale kalamayan Efes Pilsen'in de başarılı çalıştırıcı için devrede olduğu vurgulandı. Gelecek sezon takımı ve ülkeyi daha iyi tanıyan bir koç arayan Lacivert - Beyazlıların Erman Kunter için girişimlerde bulunduğu belirtildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...