2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hüsnücan Ardil' Alıntı:
Beko Basketbol Ligi'nde sezonu hayal kırıklığı ile kapatan Galatasaray Cafe Crown, yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Pınar Karşıyaka'da başarılı bir sezon geçiren Asım Pars'ın peşine düştü.

Pınar Karşıyaka forması altında bu sezon Beko Basketbol Ligi'nde 12.7 sayı, 7.2 ribaund ve 2.8 asist ortalamalarını tutturarak kariyerinin en başarılı dönemini yaşayan 32 yaşındaki tecrübeli oyuncuya Efes Pilsen'den sonra Galatasaray Cafe Crown'un da talip olduğu belirtildi.

Bir süre önce Pınar Karşıyaka'dan Mersin BŞB'ye transfer olan Ahmet Kandemir'in gidişiyle beraber yönetime takımdan ayrılmak istediğini bildiren Asım Pars'ın sarı-kırmızılı ekiple görüşmelerde bulunduğu ve transferdeki netlik durumunun önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

Galatasaray Cafe Crown'un Asım'ın yanı sıra AEK'dan ayrılan ve Banvitspor'un da talip olduğu Umut Yenice ile de ilgilendiği gelen haberler arasında.

kaynak?

Kaynak: (MERT GENÇ)

Ee bir transfer sezonuna daha hoş geldiniz. :p

Bu haberler gerçek olamaz... Şampiyonluk isteyen takımın Asım Pars,Umut Yenice ile falan ne işi var Allah aşkına. Daha dün topu adam akıllı saydıramayan Asım Pars takıma alınacak.Türkiye'de oyun stiline kıl olduğum oyuncu. Umut Yenice zamanında bizde oynamadı mı? Ben öyle hatırlıyorum,eğer doğru hatırlıyorsam ne yaptı ki bu takıma?

Umut ve Asım ın nesini begenmiyosunuz anlamadım bu seneyi ikiside çok iyi geçirdi bizdeki Fatih ve Cemal de çok daha iyiler Kerem ve Kaya yı alamıyorsak alınabilecek en iyi yerli uzunlar bu sene Hüseyin in sakatlıgında Hite ligde yeterince kullanamadık belki gelecek sene 3 dış oyuncu alırsak en az birine veye ikisine yine fazla süre veremiycez onun için alınırsalar gayet iyi transferler .

asım ve hüseyin iyi bir kombinasyon oluşturur fakat umut yenice o beklenen sıçramayı yapamadı bir türlü...bence asım-kaya transferi süper olur...hüseyin-asım-kaya-gaines-owens süper bir uzun kadrosu olur ve owens ile gaines'i de ekonomik kullanarak diğer yabancı kısalara süre yaratmış oluruz ve de takım dieri kalır

Burda söle bir celişki dogdu daha sene basından murat hoca domercant lavrenovic alıcak gücümüz yok diyo Ahmet dedyahır öle bir takım kurucazki abdi ipekci dolucak diyo celişki büyük :) sanırım lig bitince murat hoca bu forumda imkansızların yorumunu yapıyo alamayız bütce yok diyo ya alabiliceklerimizi neden düsünmemis :) gecelim cocuk yok karşısında

Nendense bu forumda sölenilen iki isim domercant lavrenovic hemen fiyatı vede alınamıcagı sölenmis arkadaslar ozman sizden rica avrupada ucuza vede kaliteli kim varsa yazın onlari alabılırmıymişiz murat hocaya soralım ucuz etin yahnisini gördük johnsenle 8)

Hüseyin i mutlaka yedeklememiz gerekiyor. Geçtiğimiz sene Fatih-Cemal ikilisi oynamadı gibi bi şey, seneye de aynı durum olacaksa gönderilip mutlaka Türk pivot alınmalı. İlk tercihler tabii ki Kaya veya Kerem dir. Olmazsa Umut Yenice ve Asım Pars olabilir. Umut bu sene ligdeki en skorer Türk oyuncuydu, o performansla yunan ligine gitti zaten, Asım da fena deildi. Biraz bit pazarına nur yağdı muhabbeti olacak ama bu adamlar işimize yarayabilir.

Ermal ın alınması bence pota altına müthiş bir takviye olur. Ermal hem 4 hemde 5 oynayabilir . Hemde Umut ile Asım a vereceğimiz parayı Ermal a veririz ve daha kaliteli bir uzunumuz olur. İyi olsun az olsun !

Ermal'in Pamesa ile anlaştığı şeklinde haberler var.

Umut Yenice olabilir ama Hüseyin Beşok'un olduğu yerde Asım'ım da olması lüks kaçar ve 2 yaşı ilerlemiş oyuncu pota altında büyük avantaj isede devamlılık ve sertlik bakımından bana göre zayıf kalmış oluruz.

Kaldıki Efes'in 4-5 numaralarının çoğunun gideceğini düşünürsek Efes'e daha yakın duruyor.

Bizde ise yeni koç gelmeden hareketlilik olmayacaktır.

Fransa'dan mutlu haberleri almamıza az bir süre kaldı,önümüzdeki yıl istediğimiz gibi bir Basketbol takımı izleyeceğiz.

belki bir umut Kerem Gönlüm gelebilir hem katıldığı bir programda Galatasaraylı olduğunu söylemişti

Anlamadım Umut ve Asım'ın nesini beğenmiyoruz. Umut geçen sene 16.6 sayı 7.3 ribaund ortalamalrı ile oynadı ve oldukça verimli bir sene geçirdi. Gereken gelişmeyi kısmen gösterdi. Asım ise kariyerinin sezonu yaşadı. İlginç bir şekilde akıllı paslar veriyor. Ortadan oyun kurabiliyor. Rotasyonda Hüseyin'le ile beraber belki bir orun yaşatabilirler yaş olarak ama yarar sağlayabilecek bir oyuncudur. Kesinlikle pivota bir tane rotasyona girip katkı verecek bir yoyuncu alınmalı. Ayrıca 4 numaraya Kaya takviyesi ise takıma seviye atlatabilir. Çünkü konsantre olduğunda neler yaptığını biliyoruz...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Anlamadım Umut ve Asım'ın nesini beğenmiyoruz. Umut geçen sene 16.6 sayı 7.3 ribaund ortalamalrı ile oynadı ve oldukça verimli bir sene geçirdi. Gereken gelişmeyi kısmen gösterdi. Asım ise kariyerinin sezonu yaşadı. İlginç bir şekilde akıllı paslar veriyor. Ortadan oyun kurabiliyor. Rotasyonda Hüseyin'le ile beraber belki bir orun yaşatabilirler yaş olarak ama yarar sağlayabilecek bir oyuncudur. Kesinlikle pivota bir tane rotasyona girip katkı verecek bir yoyuncu alınmalı. Ayrıca 4 numaraya Kaya takviyesi ise takıma seviye atlatabilir. Çünkü konsantre olduğunda neler yaptığını biliyoruz...
Asım Karşıyaka'da tek pivot ve aldığı süreyle kıyaslandığında bu istatistikleri alması normal ama Asım büyük bir takımda bu istatistikleri alamazdı Fatih Solak karşıyaka'da oynasaydı bu sezon eminim oda asım'ın istatistiklerine yakın bir istatistik elde ederdi aynı şeyler umut yenice içinde geçerli.Asım'ın gereken gelişmeyi 32 yaşında göstermiş olmasıda tuhaf.Ayrıca 2 tane yaşlı pivot bu takım için çok yanlış olur Hüseyin.Beşok varken Asım gereksiz.Fenerbahçe ne güzel topladı genç pivotları Oğuz Savaş,Semih Erden,Ömer Aşık en azından Cemal'den iyi bu 3 oyuncu.

Ama asıl söylemek istediklerim Galatasaray'ın bu sezon asım,umut gibi yerliler yerine kerem tunçeri,kaya peker gibi yerlilerin peşinde koşmasıdır.Çünkü asım,umut gibi transferler seni şampiyonluğa götürmez.Az ama sağlam transfer yapmalıyız bu yıl çok transfer yapmak bi işe yaramaz 2.sınıf yerli oyuncularla kadroyu doldurmanın kimseye yararı yok asım'a 100 bin dolar vereceğine 600 bin dolar'a alacağın yabancıyı 700 bin dolar ver daha iyisini al ..

ben birçok karsıyaka maçını takip ettim aldığı dakika fazlaydı ancak 3 abd lide kalan pis işleri hep asım yada barış ermiş yaptı 75 sayı atan bir üçlü varken asım'ın 12,5 sayı ortalaması tutturmsı çok iyi asım zaten iyi bir oyuncu her maç yaptığı 3-4 steps dışında tabi

Bülent Aydın' Alıntı:
ben birçok karsıyaka maçını takip ettim aldığı dakika fazlaydı ancak 3 abd lide kalan pis işleri hep asım yada barış ermiş yaptı 75 sayı atan bir üçlü varken asım'ın 12,5 sayı ortalaması tutturmsı çok iyi asım zaten iyi bir oyuncu her maç yaptığı 3-4 steps dışında tabi
Şimsi asım'ı takımda görmek isteyenler bize geldiğinde yaptığı stepslerden sonra forumda sayfalarca eleştri yazacak asım için büyük oyuncu alalım
BÜYÜK TAKIM'A BÜYÜK OYUNCU GEREKİR
niye kaya değilde asım :?

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Bülent Aydın":1nki0jpa]ben birçok karsıyaka maçını takip ettim aldığı dakika fazlaydı ancak 3 abd lide kalan pis işleri hep asım yada barış ermiş yaptı 75 sayı atan bir üçlü varken asım'ın 12,5 sayı ortalaması tutturmsı çok iyi asım zaten iyi bir oyuncu her maç yaptığı 3-4 steps dışında tabi
Şimsi asım'ı takımda görmek isteyenler bize geldiğinde yaptığı stepslerden sonra forumda sayfalarca eleştri yazacak asım için büyük oyuncu alalım
BÜYÜK TAKIM'A BÜYÜK OYUNCU GEREKİR
niye kaya değilde asım :?[/quote:1nki0jpa]
çünkü kimse bize asım ve kaya ile anlaştık birini kadromuza katıcaz hangisi diye sormuyor ben tabiki de kaya ancak asımda kapasiteli bir uzun benim anlatmak istediğim nokta odur

Geçen seneki bütçemizi duyunca şaşırdım ben açıkçası. O bütçeye iyi oyuncular bulmuşuz Uleb F.4 düşününce. Domercant'ın aldığı parayı falan. Artık futboldan sonra Avrupa'ya basketbol öğretmenin vaktnin geldiğini düşünüyorum. Kaliteli Türklerin yanına o çok istediğimiz winner oyuncular alınmalı. Gökçe beyinde söylediği gibi 5 tane vasat yabancı alacağını 3 tane üst düzey oyuncu bile kafidir. Guard Small ve Power forvet alırsın 3 tane. Bunlar Holden, skorer bir 3 numara (aklıma gelmiyor şimdi) Gaines veya Salyers gibi oyuncular olabilir.
Holden Cüneyt Murat
Tufan Ömer Onan
skorer olsunda:d
Gaines veya Salyers(Owensda olabilir)
Hüseyin Kerem

çok mu şey istiyoruz :)

M.Özyer kaldıysa en büyük transferi yapmışız. 08-09 sezonunda M.Özyer'le play off'lara kalırsak büyük başarıdır. seneyede bir şey olmayacak yine M.Özyer şampiyonluğa oynamayacağız diyecek Amerikalı oyuncuların kendini yere atmasından bahsedip takım ruhunu anlatıp 09 Nisan ortsında sezonu kapatırız.

ya Mustafa abi sencede Murat özyere haksızlık yapmıyormusun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...