2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tugay Aktepe' Alıntı:
Can Akan":2aia79bl][[/quote] Kaynak : [url="http://www.gsbasket.org' Alıntı:
http://www.gsbasket.org[/url]

Yeterli mi ?[/quote:2aia79bl]
yok yetmez tugay
sen biraz yönetime baskı yapta avatarındaki yıldızımızı geri getirsinler

Alaka ?
gerald fitchin geri gelmesini istediğimi söledim sennde awatarında onun ismi olunca
bu arada tabii ki kaynak bizim siteyse geçerlidir

Keşke geri gelebilse..

Geçen yıl onun gibi winner bir oyuncumuz olsaydı final oynayacağımızdan şüphem olmazdı ki Ankara'daki Telekom maçlarında winner oyuncu ne işe yarar diye birbirinize sormaz direk sahada görürdük..

Tugay Aktepe' Alıntı:
Keşke geri gelebilse..

Geçen yıl onun gibi winner bir oyuncumuz olsaydı final oynayacağımızdan şüphem olmazdı ki Ankara'daki Telekom maçlarında winner oyuncu ne işe yarar diye birbirinize sormaz direk sahada görürdük..
keşke gelebilse bence bizim yönetim ve bu forum çok kolay harcadı onu bence türkiye ligine son yıllarda gelmiş en yetenekli oyuncuydu
şimdi çok beğenilen terance kinsey dende bence kat kat yetenekli tam 1 winner
keşke murat hocanın ona önyargısı olmasada yeniden gs forması altında izleyebilsek onu

ama önemli olan iyi bir oyun kurucu bulabilmek ve alınablecek iyibir yerli,
benim adaylarım Ersin Görkem,Kerem Gönlüm,Engin Aksürt bunlardan birini almamız gerekli iyi yerli kadron yoksa nekadar iyi yabancıların olsada yetmiyor.

valalha ben hala inanamıyorum imza atılmadan kimse inandıramaz beni bu transfere diyebilirim bakalım bide 4numara arıyoruz arkadaşlar aklıma manyak isimler geliyor ama bütçe işte kaya olsaydı orraya süper olurdu ama olmadı neyse guard 2 ve 3 numara oynayabilen birisi ve bide 4numara alınacakmış işte bide zizic diyelim trasnfer çalışmaları böyleymiş türklerden de kadromuzu koruyacakmışız

zizic yüde99 dendi ama hala şüphem var yaw o adam neden bize gelsin

daha önemli bir 4 numara da dediler süper olacak

Transferi ilk duyduğumda inanmadım açıkça söyleyim doğruluğunu araştırıp işin bittiğini öğrenince bayağı heycanlandım doğrusu zizic avrupanın sayılı p.forvedlerinden biri çok güçlü ve atletik sırtı dönük top kullanabilen bir oyuncu sonra düşündüm eurolig kalitesindeki bu adamın bizde ne işi var diye eski balatlı bir aile dostumuz var atinada Gallis babası babamla beşikten arkadaş bizde bu dostluğu bir nesil ileri taşıdık üşenmedim gece aradım tabi onlar benim aradığım saatte normal olarak uyudukları için bir ondakka olayı anlatmam sürdü gallis ne zaman uyandı başladım soruları peş peşe sormaya adam sabahın kör karanlığında iyice şaşırdı şimdi gallisin zizic ile ilgili söylediklerini yazayım sizde merak etmeyin ilk önce zizic için geçen seneyi baz almamamı pana kadrosunda süre almanın gerçekten zor olduğunu ve zizic 'in bunu başardığını anlattı.Kendiside neden bizi tercih ettiğini anlamamış yalnız ona göre ilk aklına gelen atinanın gece hayatı istanbuldan farksız olması zizic de boş zamanlarında biraz eğlence ve bira merakı olduğunu söyledi yalnız hemen aklınıza gelmesin adam alemci değil işinde tam bir profesyonel gallis'in anlattıklarından sonra son bir soru sordum bizde ne yapar diye burası çok ilginç zizic biraz şımartılırsa taraftar onu benimserse tek başına maçı alır başka bir boyuda taşır diyor gallis ve ekliyor ilgiyi çok sever ve otariteyi pek sevmez diyede ekledi son olarak zizic hırvatların son Kukoçu hepimize hayırlı olsun.

Oğuzhan Akyıldız' Alıntı:
guard pozisyonuna marcus tek başına götürür bu ligi marcus müthiş bir skorer bana göre yaşı hiç önemli değil vereceği katkıyı tahmin edebiliyorum... :?
malik dixonı kaçırmasaydık çok rahat götürürdü bizi adam hırvat şampiyonu zadar la anlaştı

Mithat Duran' Alıntı:
Transferi ilk duyduğumda inanmadım açıkça söyleyim doğruluğunu araştırıp işin bittiğini öğrenince bayağı heycanlandım doğrusu zizic avrupanın sayılı p.forvedlerinden biri çok güçlü ve atletik sırtı dönük top kullanabilen bir oyuncu sonra düşündüm eurolig kalitesindeki bu adamın bizde ne işi var diye eski balatlı bir aile dostumuz var atinada Gallis babası babamla beşikten arkadaş bizde bu dostluğu bir nesil ileri taşıdık üşenmedim gece aradım tabi onlar benim aradığım saatte normal olarak uyudukları için bir ondakka olayı anlatmam sürdü gallis ne zaman uyandı başladım soruları peş peşe sormaya adam sabahın kör karanlığında iyice şaşırdı şimdi gallisin zizic ile ilgili söylediklerini yazayım sizde merak etmeyin ilk önce zizic için geçen seneyi baz almamamı pana kadrosunda süre almanın gerçekten zor olduğunu ve zizic 'in bunu başardığını anlattı.Kendiside neden bizi tercih ettiğini anlamamış yalnız ona göre ilk aklına gelen atinanın gece hayatı istanbuldan farksız olması zizic de boş zamanlarında biraz eğlence ve bira merakı olduğunu söyledi yalnız hemen aklınıza gelmesin adam alemci değil işinde tam bir profesyonel gallis'in anlattıklarından sonra son bir soru sordum bizde ne yapar diye burası çok ilginç zizic biraz şımartılırsa taraftar onu benimserse tek başına maçı alır başka bir boyuda taşır diyor gallis ve ekliyor ilgiyi çok sever ve otariteyi pek sevmez diyede ekledi son olarak zizic hırvatların son Kukoçu hepimize hayırlı olsun.

Bilgilendirme ve araştırma için teşekkürler Mithat Bay :)

Bence de son yılların en iyi transferini gerçekleştirdik.Şimdi iyi birde 1 numara takviyesi yapıp,kimyayı iyi oluşturusak iyi işler yapabiliriz.

Sabah'ta Telekom'un Olympiacos'un oyun kurucusu Bulgar pasaportlu Blakney'in işini bitirmeye çalıştığı yazılıyordu.Sabahın haberlerine pek inanmam açıkçası ama olursa 1 numarada;

Blakney,Tutku ve Barış olacak

Barışla daha yeni imzaladılar Blakney'de gelirse Tutku'nun kalacağını zannetmiyorum.Bi hamle yapılırsa çok güzel olabilir..

Mithat abi Gallis amcayla aynı şeyleri düşünüyoruz. :) Bilgilendirme için e sağol. Dün Gurovic örneğini verdim aynen onun gibi. Böyle adamları kral yaparsan havaya girerler. Zaten NBA'e gitmeden önce Split'te son sezonunda 20 sayı ort. yapmış. Sonrakiler hep büyük takım olduğu için sayıları düşmüş. Ama benim merak ettiğim 4 numara. Biraz havalandım Garbajosa dedim Mert Bey de o değil dedi. Dalga geçmiştir kesin :)

Bu arada Cüneyt'in durumu daha belli değildir. Sanırım biz yabancılara bakalım Cüneyt ne de olsa takımda kalır diye bir anlayış var. Cüneyt'ten daha iyileri mutlaka bulunur ama yerli kalmadı piyasada. Dua edelim kaçırmasınlar.

Fatih Hısım' Alıntı:
Pana Kennedy Winston ı bırakmış. aklıma hemen bir acaba geldi 8) hayırlısı..
Harika bir oyuncudur. Normalde Pana'yla bir yıılık daha sozlesmesi vardı. Eger serbest bırakmışlarsa mutlaka alınmalıdır. Cok az oyuncu için bu kadar kesin bu kadar olumlu konusmusumdur.

Panionios- Telekom maçlarını seyretmisinizdir. Bir guard kadar mukemmel oyun zekasına ve top kontrolune sahiptir. Bilekleri yumusak. ''Dogal skorer'' ama bu tur oyuncular gibi sadece sut/sayı becerisi olan biri degil. Fundamentali cok iyi, 24 yasında. Panionios'ta o sezon A.Hutson'la beraber oynamışlardı. Farklı pozisyondalar ama soyle diyeyim, Winston'ı Pana aldı, Hutson'ı Efes. Zaaf olarak agresif bir oyuncu degil ama bundan oyundan koptugu anlamını cıkarmayın. 2-3 oynayabilir aslında skorer-sutor sg. fakat 1.98m olmasına ragmen, 1.88lık guard kadar topa hakim ve kıvraktır. Pana'nın devasa rotasyonunda istedigi sureleri bulamadı. Sutor bir oyuncu için oyuna ısınamamak, kopuk kopuk sure almak, oyununu etkileyen bir durumdur takdir edersiniz. Eger dev takımlardan birine (ya da rus takımları) gitmeden alabilirsek buyuk iş basarmış oluruz. Asla kucuk takımların buyuk oyuncusu ya da buyuk maçlarda ortada gozukmeyen tipte biri degildir. Zaten hoş G.Saray, Pana'ya gore kucuk takımdır. (yanlış anlamayın) Yunan liginde ve Panionios ile BBL ve G.Saray hemen hemen aynı captadır.

Umarım, dilerim, dua eder(l)im gelsin. istedigi ucreti karsılayabiliyorsak K.Winston'dan iyisini zor buluruz. Piyasada bilinen biri, M.Ozyer ve yonetim biliyordur oyuncu ama yine de akıllara gelmeyebilir. Sozlesmesi surdugu için, Pana tarafından bırakılması beklenmemiş olabilir. Bu yuzden baska adaylarla gorusmuslerdir. Kısacası onceden ongorulemeyen bir adaydır kendisi. Bu sebeple yonetime yakın arkadaslar, bu ismi bir sekilde soyleyin (hatırlatın) lutfen. Peçeteye istek yazmak gibi oldu ama :)

Semih Tuna' Alıntı:
Sabah'ta Telekom'un Olympiacos'un oyun kurucusu Bulgar pasaportlu Blakney'in işini bitirmeye çalıştığı yazılıyordu.Sabahın haberlerine pek inanmam açıkçası ama olursa 1 numarada;

Blakney,Tutku ve Barış olacak

Barışla daha yeni imzaladılar Blakney'de gelirse Tutku'nun kalacağını zannetmiyorum.Bi hamle yapılırsa çok güzel olabilir..

Telekom kadroyu olabildiğince geniş tutmaya çalışıyorlar.Geçen yıl sakatlıklardan canları yandı.Lig,Avrupa,TÜrkiye Kupası bu yüzden 2 kişinin sırtına yüklenmeleri gereksiz olur maç içinde bunları değişimli kullanarak maç sonlarında daha diri bir 1 umara ile girmeyi düşüneceklerdir.

Bizde imkanlar dahilinde ne kadar geniş rotasyon sağlayabilirsek hedeflerimizede o kadar yaklaşma imkanımız doğar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...