2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
zizic olayı ne yaw oldu mu olmadı mı

engin kesin gitti mi

transferler ne zaamn açıklanır

yabancı bir oyuncyu türk yapacaz mı

cevaplarsanız sevinirim

Mithat Duran' Alıntı:
Bakın size 8 milyon dolara bir takım kurayim siz bu ligi kaçıncı bitirir karar verin yabancı neil karşıyakadan hosley karşıyakadan zizic panadan kasun barcadan nonda de colo choletten

yerli cücü, murat kaya, tufan, hüseyin, cenk akyol,kaya pekerve birde kerem gönlüm elide kalan para 1 milyon dolar unuda siz harcayın bu takım kaçıncı olur bu ligde arkadaşlar

NOT:Bu güne kadar center bölgesi kuvvetli olmayan bir takım şampiyon olmamıştır o yüzden 5 numaran iii ve kuvvetli olmak zorunda

bu kadro 8 milyon dolar mı yani 6 milyon euro allah aşkına yapmayın yaw zizic kasun kaya pekerle kerem i sadece alalım zaten dışardan adama gerk yok neal ve hosley de en gözdeleri transferlerin 6 milyon euroya bu takım kurulmaz

Mithat Duran' Alıntı:
Bakın size 8 milyon dolara bir takım kurayim siz bu ligi kaçıncı bitirir karar verin yabancı neil karşıyakadan hosley karşıyakadan zizic panadan kasun barcadan nonda de colo choletten

yerli cücü, murat kaya, tufan, hüseyin, cenk akyol,kaya pekerve birde kerem gönlüm elide kalan para 1 milyon dolar unuda siz harcayın bu takım kaçıncı olur bu ligde arkadaşlar

NOT:Bu güne kadar center bölgesi kuvvetli olmayan bir takım şampiyon olmamıştır o yüzden 5 numaran iii ve kuvvetli olmak zorunda

Abi belki bu da sorumu Ali diyebilirsin ama koç kim ? :)

Bu kadro gerçekten iyi bir kadro Şampiyon olur ama onları harmanlamasıda kolay değil.Düşündüğüm kişiyse koç Final garanti :)

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":2wxuiauz]Bakın size 8 milyon dolara bir takım kurayim siz bu ligi kaçıncı bitirir karar verin yabancı neil karşıyakadan hosley karşıyakadan zizic panadan kasun barcadan nonda de colo choletten

Abi belki bu da sorumu Ali diyebilirsin ama koç kim ? :)

Bu kadro gerçekten iyi bir kadro Şampiyon olur ama onları harmanlamasıda kolay değil.Düşündüğüm kişiyse koç Final garanti :)[/quote:2wxuiauz]

kalan 1 milyon euro yada biraz daha ekleyip messina'yi aliriz !!!

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":2nontypy]Bakın size 8 milyon dolara bir takım kurayim siz bu ligi kaçıncı bitirir karar verin yabancı neil karşıyakadan hosley karşıyakadan zizic panadan kasun barcadan nonda de colo choletten

yerli cücü, murat kaya, tufan, hüseyin, cenk akyol,kaya pekerve birde kerem gönlüm elide kalan para 1 milyon dolar onuda siz harcayın bu takım kaçıncı olur bu ligde arkadaşlar

Abi belki bu da sorumu Ali diyebilirsin ama koç kim ? :

Bu kadro gerçekten iyi bir kadro Şampiyon olur ama onları harmanlamasıda kolay değil.Düşündüğüm kişiyse koç Final garanti :)[/quote:2nontypy]

Bu soruya cevap vermedim sevgili Ali başka görüşten arkadaşlarla polimik olmasın diye ama beni tanıyan herkes bu sorunu cevabını çok iiiiiiiiiii biliyor ama bu kadro hem avrupada hem türkiyede kupa bırakmaz euro lig hariç
Tabi naçizane benim fikrim maliyette 7 milyon dolar bu rakam bize yabancı değil

Buraya da yazmak istedim açıkçası..

Aslında iletinin gerçek yeri bu topic.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Basketbol Şubemiz bazı şartların kötü durumda olması durumunda transferde geçen yılki PF Chris Owens ile anlaşacağımızı bildirdi..

Sanırım bu sitedeki çoğu kişinin basketbol anlamadığı bu sözlerle anlatılıyor?

Neden mi ?

Yılın En Değerli Oyuncusu anketinde 2 Power Forvetimizden biri olan Charles Gaines % 63 oy ile 12 kişiyi geride bırakarak açık ara önde gidiyor.

Neyse,biz olanakları zorlayalım.Şöyle diyelim.Madem PF lazım takıma ve geçen yıla başvurmak gerekiyor.2 Power Forveti karşılaştırıp sorgulayalım.

Eminim ki yine Gaines açık ara önde olacaktır..Demek ki bazı şeyleri bilmiyoruz.Veya kısa ve net basketbolu bilmiyoruz.Şubemiz sağolsun..

Kimse anlaşmadan,imkanlardan bahsetmesin.
1 sene oynattığın oyuncuyu ne yapıp eder tutarsın takımda.
Yani Gaines bütçeye,anlaşmamıza vb. şeylere uymaz hava civa..

Söylediklerimden de kesinlikle Chris Owens'ı beğenmediğim,sevmediğim gibi bir sonuç çıkartılmasın.Aksine en çok sevdiğim yabancı oyuncumuzdu.Atletik olması ve yüreği ile oynadığını hissettirmesi gerçekten çok etkileyici bir olay.

Anlatmak istediğim yani bu kadar bariz,net bir olay bu..
Anketlerde en önde,istatistiklerde en önde,basketbol bilgisine inandığım insanların onayını verdiği isim Charles Gaines bağıra bağıra takımdn ayrıldı.
Ayrılmasını bir kenara bırakın,ona yol bile açılmadı.

Hayırlara vesile olur inşallah.

Ünsal Y.' Alıntı:
Mithat bey; bahsettiğiniz takım; ne 7 milyon dolara kurulabilir; ne de kurulsa bütün kupaları alabilir...

Kurulur sevgili arkadaşım kurulur hemde bal gibi yerli oyuncuların tamamı 3 milyon dolar yabancılarda 4 milyon dolar geçen sene aldıkları rakamları araştır bak kaç para çıkıyor

Bu arada avrupada üst düzey liginde oyuncu aldığı paranın % 40 nı vergi veriyor yani kasun geçen sene 1 .1 milyon almış barcadan varın eline net geçeni siz hesaplayın

Şu an bizim resmi bir transferimiz yok değil mi arkdaşLar? İnşallah yabancılardan Ziziç´le Winston almışızdır... Yönetim bir açıklasa şu transferleri.

tabi sen sadece oyuncuya vereceğin paraları hesaplıyorsun bonservisler hariç değilmi bide benim anlamadığım barca panatinaykos olimpiyakos csk
avrupada oyuncu koymadı aldı hatta nba ye bile göz koydular biz onların eskisiyla kupa koymayıp kaldırıyoruz acaip

Şamil Kılıç' Alıntı:
tabi sen sadece oyuncuya vereceğin paraları hesaplıyorsun bonservisler hariç değilmi bide benim anlamadığım barca panatinaykos olimpiyakos csk
avrupada oyuncu koymadı aldı hatta nba ye bile göz koydular biz onların eskisiyla kupa koymayıp kaldırıyoruz acaip

Bence ortada acayip bir durum yok :)

Sonuçta onlar yıllardır ekol olmuş,profesyonel olarak yönetilen ve NBA ve Avrupa ile ilişkileri üst düzey olan kulüpler.Biz daha sponsor olayını doğru yönlendiremiyorken biranda onlarla kıyaslanmak bece doğru değil.Onların eskisi dediğiniz kişilerde Avrupa da isim yapmış oyuncular.

Şamil Kılıç' Alıntı:

bu oyunculardan birtek hosleyin bonservisi var sevgili arkadaşım oda 200 bin dolar
sence bu oyuncuların yaşı kaç ki eski diye tabir ediyorsun bunların hepsi 30 yaşın altı yabancılardan bahsediyorum

Mithat bey Fantasy e başlamışsınız hayırlı olsun. Oyuncuların görüşünü sormaya gerek yok tabi Fantasyde direk alıyorsunuz. Kasun efes yerine bizi tercih ederdi tabi.

Daha önce ki postlarınızda bir şey gözüme çaprtı. İyi takımlar gelecek senenin transferini bir önceki senenin ortasından yapar diye.

Peki size açık bir soru. Siz demedinizmi 1 haziranı bekleyin. Herşey değişiyor.

Beceremediniz Mithat Bey. Bu işe kim el attıysa beceremedi olmadı işte. Şu anda ki kaos ortamından da siz (siz derken geneli kastetiyorum) sorumlusunuz büyük ölçüde. Bunun farkında mısınız acaba?

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":2csmrpp9]Mithat bey; bahsettiğiniz takım; ne 7 milyon dolara kurulabilir; ne de kurulsa bütün kupaları alabilir...

Kurulur sevgili arkadaşım kurulur hemde bal gibi yerli oyuncuların tamamı 3 milyon dolar yabancılarda 4 milyon dolar geçen sene aldıkları rakamları araştır bak kaç para çıkıyor[/quote:2csmrpp9]

Mithat bey; tanıyanlar basketbolun içinde olduğunuzu söylüyor; ben tanımadığım için birşey diyemiyorum. Ama; eğer basketbolun içindeyseniz, oyuncuların fiyatlarının farklı takımlara farklı olduklarını ; öyle " Adam geçen yıl 1 milyon doalr almış; ver gelsin işte " olmadığını bilmeniz gerek. Şu anda adını vermek istemediğim 1-2 oyuncumdan bahsedeyim size: Oyunlardan biri Euroleague için 425 bin; Galatasaray gibi Uleb cup takımlarına ise 750-800 bin dolar. Oyuncunun geçen yıl aldğı para ise 225 bin dolar. Yani; öyle adam geçen yıl 225 bin dolar almış; ver getir işte ; gibi bir durum söz konusu değil. Oyuncuların geçen yıl aldıkları maaşlar; az çok bir fikir vermekle beraber ; sizinki gibi bir çıkarım yaptırmazlar. Yoksa merak etmeyin; oyuncuların aldıkları paralardan haberim var... Ki dediğim gibi; oyuncuların aldıkları paraarı şöyle bir alt alta topladım; jimnastik olarak ; benim hesabımda 8 milyon 700 bin dolar geldiler; 7 milyon doalr değil...

Ki üstelik ; bahsediken bütçe total bütçedir; oyuncu bütçesi değil. Yani şöyle anlatayım ; şu takımı hakikaten büyük bir işbilirlikle - ki dediğim gibi şu takımı işbilirlikle bile kurabileceğiniz kanısında da değilim- 7 milyon dolara kursanız bile; diğer giderlerinizle(staff ücreti- deplasman giderleri ; kamp, şu bu ) bütçeniz 9.5 milyon doalr civarı olacaktır. Yani yine konuşulan rakamları aşmış olacaksınız...Yani; ne şekilde olursa olsun; eğrisi doğrusuna denk düşmüyor...

Herkes diyoki bütçemiz 7-8 milyon dolar...degil arkadaslar degil...kim söyledi böyle bişeyi..bizim bütcemiz hani taş catlasa derler ya 4 milyon dolar filan...fazlada degil galatasaray futbolda bile transfere bu kadar bütcesi yok..ki baskete olsun..basketbola verdigi degeri hepimiz biliyoruz yönetim kurulunun...

Bence baskette ki parayı futbola aktaralım Saha veya Cisse'i alalım. ahaaha :)

Bu arada beşiktaşa sezon sonunda akatların havasını tatmaya gelen brian chase le mans la anlasmıs...bence yetenekli bir oyuncuydu...

karşıyakada polatla anlaşmış biz 50 bin euro fazla verince bize gelmiş..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...