2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu yerli oyuncu kıtlığında Cücü yü bırakmak hangi akla hizmettir biri bana açıklasın. hele hele Reese gibi adamı alırlarsa yerine hepten kafayı yerim. ya Cüneyt hiç oynamasın sadece takıma kaptanlık yapsın, Reese den 1000 kat fayda sağlar takıma.

bu forumdaki arkadaşlar sanki oyun oynuyorlar nba lave 2008 felan oynadıklarını sanıyorlar şurdan şu gelsin burdan bu gelsin hopplala tamam takım kuruldu messine koç benim bildiğim geçen sene efesin basketbola 25. milyon dolar harcadığıydı ve kimleri aldıkları malum şimdi bizim 7-8- bir rivayete görede 4 bunlarla almaya kalktığımız adamlara bak bide kasunun bonservisi yokta ( yada tazminat ) efes niye barçaylada görüşüyor kardeş kendinizi kandırmayın efes anadolu grubunun ya şöyle aman aman bi tarnsferi varmı avrupalılardan ne zaman altyapıdan iyi oyuncun gelir 15-20 milon dolar paran olur o zaman senin istediklerin alınır ha bide futbol takımının transfer bütçesi 12-18 miyon dolar sizin hesaba göre basketbolun bütçesi futbolun yarısı kadar

Murat İnal' Alıntı:
Ünsal Yahoo Fantasy de tutuyor ama :)

Ben fantaziye kaçmadım zaten hiç bir takımın sene sonun da bütçesi denk gelmez bunu bilincideyim sevgili kardeşim Murat olayı espiri boyutunda ele almış olacakki bu trasferlerin olanaksız olmadığını ülkemizdeki yeni sporcu vergi yasasını avantajlarından haberi yok şimdi daha önceki iletinde sevgili murat kaosa sebeb bizi göstermişsin şimdi tartışıpta boşa vakit kaybetmenin anlamı yok.

Şimdi Ünsal arkadaşım tekrar açıklayayım bakın geçen sene Kasun barcadan 1.1 milyon dolar brüt aldı ve bunu % 40 nı ispanya devletine vergi verdi yani eline taklaşık 650 bin dolar geçti. Şimdi burda benim size sunduğum bütçede bu yeni vergi sistemiyle bu oyuncular rahatlıkla transfer edilir ve netekim edildi.
Bu yukarıda yazdıklarımı sevgili Murat fantazi olarak değerlendir.

Birde efes 25 mil. dolar harcamadı efesin devlete ödediği vergiye bakın harcadığı parayı bulursunuz ödediği vergiden daha fazlasını harcayamaz çünkü tamamı harcamasının sponsor olarak gösteriliyor.

Arkadaşlar çok sıcak bir manşet buldum, ahanda altta yazıyor hepimize hayırlı olsun...

Galatasaray Cafe Crown transferdeki sessizliğini nihayet bozdu. Sarı-kırmızılılar, Kaya Peker'i Efes Pilsen'e kaptırdıktan sonra, Panathinaikos'un 2.07'lik Hırvat pivotu Andrija Zizic'i renklerine bağlayıp ilk bombayı patlattı. Galatasaray'ın ikinci yıldızı da Panathinaikos'tan geldi: Kennedy Winston... 2.00 metrelik ABD'li forvet delici oyun stili ve atletik yetenekleri ile tanınıyor. 1984 doğumlu Winston, Alabama Üniversitesi'ni bitirdikten sonra Avrupa'nın yolunu tutmuş ve Yunanistan'ın Panionios takımı ile anlaşmıştı. Winston, 2006-07'de maç başına 14.9 sayı, 3.2 ribaund, 2 asists,1.2 top çalma ve 2.3 top kaybı ile oynamış ve takım arkadaşı Stratos Perperoğlu ile Panathinaikos'a transfer olmuştu. ABD'li forvet yeni takımında 35 lig maçında 7.4 sayı, Avrupa Ligi'nde de 19 maçta 5 sayı ortalaması tutturmuştu.

ENGİN ATSÜR'E KİRALIK FORMÜLÜ
Sarı-kırmızılı ekibin bir başka sürprizi de Engin Atsür oldu. Oktay Mahmudi'nin çalıştırdığı Benetton Treviso ile sözleşmesi süren milli basketbolcuyu kiralamak için görüşmeler sürüyor. Ayrıca geçen sezon Mersin'de oynayan Aubrey Reeves de listede. Sarı-kırmızılılar, Reeves'i TC vatandaşlığına geçirip, oynatmayı planlıyor.

Kaynak:Sabah gastesi

6. defadır aynı haberi veriyorsunuz. Bir de sıcak diyorsunuz. Gel de çıldırma.
Dün ilk olarak söyledik burada Engin başka bir takımda diye ismini söylemek istemedik Efesti.

Dün birisi büyük ihtimal galatasarayda dedi...adını hatırlayamadım ama sözü gecen biriydi...biz ismini duyurdugumuz kimseyi transfer edemeyiz...zizic de beşiktaşa gider engin atsür efese gider(gitmiş zaten)biz ortada yine ncaa den kapalı kutu alalım..gelişim liginden filan buluruz 4 yabancı ne var...parada artar...ohhhh..taraftarlarda kolej basketbolu seyreder...çok meraklıyız çünkü... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Şamil Kılıç' Alıntı:
bu forumdaki arkadaşlar sanki oyun oynuyorlar nba lave 2008 felan oynadıklarını sanıyorlar şurdan şu gelsin burdan bu gelsin hopplala tamam takım kuruldu messine koç benim bildiğim geçen sene efesin basketbola 25. milyon dolar harcadığıydı ve kimleri aldıkları malum şimdi bizim 7-8- bir rivayete görede 4 bunlarla almaya kalktığımız adamlara bak bide kasunun bonservisi yokta ( yada tazminat ) efes niye barçaylada görüşüyor kardeş kendinizi kandırmayın efes anadolu grubunun ya şöyle aman aman bi tarnsferi varmı avrupalılardan ne zaman altyapıdan iyi oyuncun gelir 15-20 milon dolar paran olur o zaman senin istediklerin alınır ha bide futbol takımının transfer bütçesi 12-18 miyon dolar sizin hesaba göre basketbolun bütçesi futbolun yarısı kadar

Şimdi kulübün futbol bütçesi 12 ile 18 mil. dolar ezeli rakibini bütçesi 100 mil.doları geçti biz onların beşte biri bütçeyle onlara kafa tutacağız öylemi Şamil kardeşim kasunu bonservisi yok efes barcayla görüşmesinin sebebi bonservis değil cemale üç yıllığına 900 mil yar veren mithat demirele senelik 300 milyar veren tolga tekinalpe 225 milyar verenler yine murat kaya üç yıllık 950 milyar verenler dur bakim tufana senelik 350yi ödeyenler bütçeyi sence 4 milyonda tutabilirlermi

zizici aldık diyelim....
siena mcntyre ın fiyatını 1.5 milyon euro olarak belirlemişş...biz 2 verelim onuda alalım..owensla anlaşalım..bide nba gelişim liginden bi oyuncu alıp..lige başlayalım nası fikir kim istemezki böyle bişeyi.. :)
bu arada kenedy winstonu pana bırakmıs suan bosta....
kaynak:turkbasket

http://www.ntvspor.net/Pages/25655.ASP

Evet Engin resmen gitti. artık Cücü mutlaka kalmalı. 4 tane çok kaliteli yabancı gelmeli. kadro şu şekilde olabilir

PG: Yabancı/Cüneyt

SG: Yabancı/ Murat Kaya

SF: Tufan/Erdem

PF: Yabancı/Yabancı

C: Hüseyin/Yabancı/Cemal

Gelen yabancı pivot mutlaka caydırıcı olmalı ve blok tehdidi yüksek olmalı. aksi takdirde pota altı yol geçen hanı olur. PF de Polat gibi adamlara kalırsak yanarız zaten.

yapma allahını seversen sende bu oyuncuların galatasaraya gelmeyeceğini biliyorsun ha galatasarayaın baskette 1 ,2,3 tercihleri varsa basketbolcularında var yapma allah aşkına bide fenerin bütçesi neye göre 100 anlamıyorumki kardeş sen furbolcuların normal ücretlerine ayrılan paralarıda katıyorsun ben galatasarayın tarsnfere ayırdığı dedim dikkat ettiyesen şimdi fenerde 25 futbolcuya senelikl 1,5 versen bile 37.50 eder kardeş bide fenerde 3.5 alan 3-4 oyuncu var onları çıktığında anternör işçi ücreti bunların hepsi bu 100 içindedir anladınmı kardeş yoksa tarnsfere ayrılmış 100 yok sana bir rakam vereyim 165. milyon dolarla real tarnsfer rekoru kırdı geçen sen yani fenerin bütçesi onlardan 65 milyon dolar dahamı az beni güldürme

Fatih Hısım' Alıntı:
http://www.ntvspor.net/Pages/25655.ASP

Evet Engin resmen gitti. artık Cücü mutlaka kalmalı. 4 tane çok kaliteli yabancı gelmeli. kadro şu şekilde olabilir

PG: Yabancı/Cüneyt

SG: Yabancı/ Murat Kaya

SF: Tufan/Erdem

PF: Yabancı/Yabancı

C: Hüseyin/Yabancı/Cemal

Gelen yabancı pivot mutlaka caydırıcı olmalı ve blok tehdidi yüksek olmalı. aksi takdirde pota altı yol geçen hanı olur. PF de Polat gibi adamlara kalırsak yanarız zaten.

iyide arkadaşım..ahmet dedehayır 4 yabancı alcaz dedi sende 5 olmus.. :)

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Şamil Kılıç":2k5xj83g]bu forumdaki arkadaşlar sanki oyun oynuyorlar nba lave 2008 felan oynadıklarını sanıyorlar şurdan şu gelsin burdan bu gelsin hopplala tamam takım kuruldu messine koç benim bildiğim geçen sene efesin basketbola 25. milyon dolar harcadığıydı ve kimleri aldıkları malum şimdi bizim 7-8- bir rivayete görede 4 bunlarla almaya kalktığımız adamlara bak bide kasunun bonservisi yokta ( yada tazminat ) efes niye barçaylada görüşüyor kardeş kendinizi kandırmayın efes anadolu grubunun ya şöyle aman aman bi tarnsferi varmı avrupalılardan ne zaman altyapıdan iyi oyuncun gelir 15-20 milon dolar paran olur o zaman senin istediklerin alınır ha bide futbol takımının transfer bütçesi 12-18 miyon dolar sizin hesaba göre basketbolun bütçesi futbolun yarısı kadar

Şimdi kulübün futbol bütçesi 12 ile 18 mil. dolar ezeli rakibini bütçesi 100 mil.doları geçti biz onların beşte biri bütçeyle onlara kafa tutacağız öylemi Şamil kardeşim kasunu bonservisi yok efes barcayla görüşmesinin sebebi bonservis değil cemale üç yıllığına 900 mil yar veren mithat demirele senelik 300 milyar veren tolga tekinalpe 225 milyar verenler yine murat kaya üç yıllık 950 milyar verenler dur bakim tufana senelik 350yi ödeyenler bütçeyi sence 4 milyonda tutabilirlermi[/quote:2k5xj83g]

Mithat bey; sizin hesaba göre Murat+tufan+Cemal = 1 milyon dolar oldu neredeyse. Bu durumda ; Kaya+Cüneyt+Kerem+Hüseyin+Erdem+Polat = 2 milyon mu diyorsunuz? Diyorsnaız; yanlış diyorsunuz ...

Yabancı konusunda da ; kusuruma bakmayın ama ; okuduğumu anlayabiliyorum; durup durup "bak Ünsal kardeşim; sana yeni vergi sistemini anlatayım " demenizin gereği yok. Hem profesyonel basketbol görevim; hem de ekonomist olmamın gereği olarak; emin olun vergi sistemini en az sizler kadar biliyorum. Benim bahsettiğim ise başka birşey. Örnek vermek gerekirse; Kasun'un 28 Haziran'da Unics Kazan'ın 1.1 milyon euroluk teklifini red etmesi gibi birşey. ha diyorsanız ki; Unics'e 1.650 bin doalra gitmeye Kasun; Galatasaray'a 750 bin dolara gelir; o zaman kusura bakmayın lakin; birşeyler yanlış gidiyor sizde.

Hani bu konuda ricam; sizinle şu an anlaşamayacağız gibi; eğer bu kurduğunuz kadro için elirlediğiniz fiyatları yazarsanız; daha sağlıklı bir zeminde tartışabiliriz. Ha yok; " ben getiririm kardeşim " diyorsanız; ben de uluslararası basketbol piyasasını akından bilen bir adam olarak çok net bir şekilde diyorum ki " getiremezsiniz" . Üstelik bütün kuapaları alırız dediğiniz takımla ; tek bir kupa bile alamayacağınız gerçeğinden bahsetmiyorum bile...

Bu arada açık ve net 8 milyon rakamı uydurmadır.
Transfer bütçemiz çok ama çok altındadır. Ona göre düşünelim ve konuşalım.

Dün bir arkadasımız Engin Atsür'e Galatasaray'ın teklif yaptıgını belirtmişti . Sanırım Bugün Efes devreye girince Engin mantıklı olanı yaptı ve Efes Pilseni tercih etti.

Bir yanda yeniden oluşum içinde olan efes (bomba gibi geliyor)

Diger yanda büyük bir KAOS içindeki Galatasaray..

Engin dogru tercih yapmış bencede

Sinan Soysal' Alıntı:
Dün bir arkadasımız Engin Atsür'e Galatasaray'ın teklif yaptıgını belirtmişti . Sanırım Bugün Efes devreye girince Engin mantıklı olanı yaptı ve Efes Pilseni tercih etti.

Bir yanda yeniden oluşum içinde olan efes (bomba gibi geliyor)

Diger yanda büyük bir KAOS içindeki Galatasaray..

Engin dogru tercih yapmış bencede

Haklısın!!!

Şamil Kılıç' Alıntı:
yapma allahını seversen sende bu oyuncuların galatasaraya gelmeyeceğini biliyorsun ha galatasarayaın baskette 1 ,2,3 tercihleri varsa basketbolcularında var yapma allah aşkına bide fenerin bütçesi neye göre 100 anlamıyorumki kardeş sen furbolcuların normal ücretlerine ayrılan paralarıda katıyorsun ben galatasarayın tarsnfere ayırdığı dedim dikkat ettiyesen şimdi fenerde 25 futbolcuya senelikl 1,5 versen bile 37.50 eder kardeş bide fenerde 3.5 alan 3-4 oyuncu var onları çıktığında anternör işçi ücreti bunların hepsi bu 100 içindedir anladınmı kardeş yoksa tarnsfere ayrılmış 100 yok sana bir rakam vereyim 165. milyon dolarla real tarnsfer rekoru kırdı geçen sen yani fenerin bütçesi onlardan 65 milyon dolar dahamı az beni güldürme

Şamil kısa bir not lugano edu kezman ve devid için ödenen para 55 milyon dolarreal üç futbolcuya o parıyı verir maximum fener 13 futbolcuya bütçe farklı benim dediğim 100 milyon dolar o sene transfere ayrılan para biz bu sene sponsor destekli harcıyacağımız para 35 civarı basketbolada 8 diyorlaya o yalan msponsordan gelecek 4 mil. üzerine kulüp ne koyarsa
tabiki oyuncuların seçme şansı var ama avrupa olupta vergi oyunculardan vergi almayan tek ülkeyiz yani oyuncu kontratındaki paranın tamamını cebine koyuyor bu da oyuncu için cazip oluyor ben bunu demek istiyorum tabiki barcadan oyuncu almak zor ama kadroda yer bulamayn oyuncu 100 bin dolar fazla almak için hangi liglerde oynadıklarını unutmayalım

tamam kardeş sen benden daha çok vergiyi biliyorsunya dorudur ben ne bileceğim yani mali müşavirlik bürosunda çalışan ben değilimde sensin türkiyede vergide şöyle bir oran vardır vergi katlanarak gider buda % 45 kadar çıkar yok senin dediğin kadar vergiler düşük olsa futbol takımları niye düşük göstersin kardeşim bizde sadece kaçırebilme var yoksa düşüklük bişey yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...