2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi tamam da adamın kontratı var niye gelsin. Ayrıca 3+2'den dolayı yerlilerin değer bir hayli fazla. Yarı yarıya da düşmez yani. Hadi bilemedin 600bin olur. Ama Kaya da bence o dediğinden daha fazla alır.

kerem gönlümün 550bine oynayacağını hiç tahmin etmiyorum.

Onur aydın kuzenim olur benim ve geçen sene bjkden 375 milyar aldı. Onur aydın ölese kerem daha fazal olduğunu düşünüyorum.

Açıkçası engini kaybettiğimize üzüldüm cüneytle bu iş yürümez solomon gibi wiinerımız olmalı 1e o zaman cüno olur. 3 numaraya mutlaka süper bir şütör defansçı bulmalıyız 4-5 sene önceki efesdeki marcus brown tarzı 4 numaraya süper bi yıldız dediler 5e zizic süper ama yine de ne yaaprsak edelim bu sene şampiyon olamamayız gibi geliyor tufan ve hüseyin dışında adam akıllı türk oyuncumuz yok kerem tunçeriyi ve kayayı kaçırmammalıydık

Şamil Kılıç' Alıntı:
O 30 takımın kadrosuda bu ve buna benzer oyunculardan kurulu sende o 30 takımın içinde olmak istiyorsan işi bilen insanlarla çalışacaksın bu bir ikincisi son sözü kulüp olarak sen söylüyeceksin ve son olarakta bir hoca transferi için bile sponsordan icazet almıyacaksın. Ben yeterince oldum zaten artık aileme ve işime vakit ayırıyorum dışardan gazel okuması daha zevkli imiş içerde insan ne yapsa eleştiriliyor.Ama sen hevesli isen yöneticiliğe oyum senin ama tavsiye etmem
ya ben sadece basketbolla ilgilenen biri değilim basketbolu benim 2.takip ettiğim spor benim asıl aşığı olduğum formula 1 basetbol 2 sırada ama onu bile acaiyip iyi takip ederim işte bu 30 takımın arasına girmek için senin dediğin bütün olayları aynen onaylıyorum ama bişey varki birde ekonomik ve seyirci salon basketbolu iyi bilen ve seven yöneticiler ve tabiki altyapı basketbolda bir gerileme devresi içindeyiz bunu kimse inkar edemez 1980-1979 jenerasyonundan sonra doru dürüst bir genç oyuncu jenerasyonu gelmedi onun sıkıntısda var basketbolumuz ilerliyor ama yabancılarla[/quote]

Çok haklısın yalnız efesin alt yapısında çok iii üç veya dört oyuncu geliyorki en az ikisi nba olur formulaya bende aşığım sıkı bir mclaren ciyim

Butce konusunda, anlam karmasası oluyorsa, soyle diyelim, bir brut butce var, her turlu giderin dahil edildigi, bir de net butce, (kamp,deplasman vb.giderler) + (oyuncu ucretlerinin vergileri) + (altyapı, teknik kadro calısanların maas ve masrafları, malzeme vb. giderler) cıktıktan sonra kalan butce diyelim, kabaca. Transfere, oyuncu ucretlerine ayrılan butce de diyebiliriz.

Murat Ozyer'in Gs tv'de soyledigine gore gecen sezon brut butce 5m$, net butce 3.5m$ imiş. Bu yıl beklenen BRUT butce kimi kaynaklara gore 5.5m$, İ.Badem gibi bazı dış kaynaklara gore 8m$ bu butcelerin tahmini net miktarları sırasıyla 4m$ ve 6m$ yaklasır. İlk secenek daha gercekci duruyor : 5.5m$ (4m$)

Zizic transferi bizim için oldugu kadar Besiktaş için de onemli, yeni kurala gore en az 1 Avrupalı oyuncu bulundurma zorunlulugu var. Telekom bunu Bulgar vatandası Blakney'le cozdu. Efes ve Fb'nin zaten Avrupalıları var. Besiktaş ve biz bu kontenjanı kimlerle dolduracagız onemli.

Engin'de Efes'e gitmiş. Hayırlı olsun. Begenmeyenler vardı ama Efes'in de sırf kadro doldurmak için aldıgını hiç sanmıyorum.

Diger taraftan vatandaslıga geçirme işi o kadar kolay, garanti bir iş degil. 3 yılını doldurmuş herkese bu hakkı tanımayabilirler. Olmazsa hiç sasırmam. Henuz daha ne Dudley ne Kinsey vatadaslıga geçmedi bildigim kadarıyla. Dobie, Reese gibi yabancılara federasyon izin verirse kurala uyan nekadar oyuncu varsa, vatandaslıga gecirilmeye calısılacaktır. Federasyon bunun farkındadır. Onlem alırlar buna. Demir Kaan dısında vatandaslıga gecen kimse yok henuz. Kısacası, bu ihtimalde cok guclu gozukmuyor.

Bunların ustune Cuneyt'te Beşiktaş'ı secerse, Zizic'e gerek kalmaz artık.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Abi tamam da adamın kontratı var niye gelsin. Ayrıca 3+2'den dolayı yerlilerin değer bir hayli fazla. Yarı yarıya da düşmez yani. Hadi bilemedin 600bin olur. Ama Kaya da bence o dediğinden daha fazla alır.

Yanılmıyorsam efes opsiyon kullandı dediğim gibi o rakaları alması çok zor ve birde bu sene daha önce aldıpı süreyide alamıyacak belki bir süpriz olur bir bakmışsın kerem bizde

Önce düzelteyim dedim ama böyle bir Türkçe yok!

Onur Yavuz

Çok haklısın yalnız efesin alt yapısında çok iii üç veya dört oyuncu geliyorki en az ikisi nba olur formulaya bende aşığım sıkı bir mclaren ciyim[/quote]

işteee ama mcleren olmadı kardeş ben ferrari tuarım massadan şaşmam hele o arabanın kırmızısı sesi beni deli ediyor

alyapıdan gelenler meslesini geçenlerde sky turkte de konuştular 18 takımlı lig olursa alyapıdan süper bir jenerasyon geliyor onlara yer açıılır felan diye geçmişti ama hayırlısı inşallah öyle olur yoksa milli takımın işi yaş

arkadaslar kennedy wingston transferi kesin yalanmı , resmi siteler dısında heryerde yazıo . site yöneticileri bi zahmet konuya acıklık getirebilirmi :) :) :)

oncelikle tee sauber'den bu yana kimi'ciyim. bunu belirtmek istedim. benim favori yarisim ise gecen sezonun sonunda interlagos'ta kosulan ve kimi'nin sampiyolugu kazandigi yaristir, galatasarayimizi sampiyonlar liginde sampiyon gorsem o kadar sevinir miyim, bilemem..

ikinci konuya gelince, biraz heyecenlandirayim sizleri, forumu da ozune dondureyim. linke tiklayin, cikan oyuncunun takimlar bolumune goz atin..

http://en.wikipedia.org/wiki/Kennedy_Winston

Alper Gülgen' Alıntı:
bjk genç takımda oynayan arkadaşım dedi onlarda biz anlaştık zizicle diyor bence soğuk bi su içicez galiba

sallamış o arkadaşın bence bjkye böle bi adam gelmez geçen seneki adamalra borçlarını ödesin önce bjk

ya kaya transferinden önce efese gideceğini söylemişti bu arkadaş ama inşalalh dediği doğru çıkmaz ama benimde hislerim zizic transferi yattı artık rotasyonumuz cemal-hüseyin-polat olur

Alper Gülgen' Alıntı:
bjk genç takımda oynayan arkadaşım dedi onlarda biz anlaştık zizicle diyor bence soğuk bi su içicez galiba

Burada biz yazmasak acaba BJK'lıların teklif götürdüklerinden haberleri var mıydı merak ediyorum. ;)

BJK'ya gider belki ama buradan duyduklarını ben biliyorum diye sallamasınlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...