2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[Sence Şamil arkadaşım bu rakamlar fantezimi[/quote]

fantazi değil keşke sen olsaymışsında yönetim de tarsnfer nasıl yapılır görselermiş ( tabii bu senin hesabı yapabilecek en az galatasaraydan güçlü 30 takım var )

Mithat bey; ciddi ciddi Kerem Gönlüm'ün 440 bin dolara oynadığını düşünüyorsunuz yani? Eğer; hakikaten öyle düşünüyorsanız; yanlış...

Doğan Aksu' Alıntı:
Majiauskas aslında iyi bir transfer olabilir de bize bırakılrar mı onu bilmiyorum

arkadaşlar ''kaleşnikof''' çok önemli bi sakatlık geçirdi sezon sonuna doğru da almanyaya ameliyat olmaya gitiiğini duymuştum.Yani şu anda tam bir kapalı kutu ama kalitesi ortada

Şamil Kılıç' Alıntı:
[Sence Şamil arkadaşım bu rakamlar fantezimi

fantazi değil keşke sen olsaymışsında yönetim de tarsnfer nasıl yapılır görselermiş ( tabii bu senin hesabı yapabilecek en az galatasaraydan güçlü 30 takım var )[/quote]

O 30 takımın kadrosuda bu ve buna benzer oyunculardan kurulu sende o 30 takımın içinde olmak istiyorsan işi bilen insanlarla çalışacaksın bu bir ikincisi son sözü kulüp olarak sen söylüyeceksin ve son olarakta bir hoca transferi için bile sponsordan icazet almıyacaksın. Ben yeterince oldum zaten artık aileme ve işime vakit ayırıyorum dışardan gazel okuması daha zevkli imiş içerde insan ne yapsa eleştiriliyor.Ama sen hevesli isen yöneticiliğe oyum senin ama tavsiye etmem

Ünsal Y.' Alıntı:
Mithat bey; ciddi ciddi Kerem Gönlüm'ün 440 bin dolara oynadığını düşünüyorsunuz yani? Eğer; hakikaten öyle düşünüyorsanız; yanlış...

Sence senede 15 ile 20 dakika arası süre alan ve winner olmayan bir oyuncu yaşıda 30 geçmiş ne kadar almalı 550 milyar sence az paramı sezon 9 ay ve aylığın yaklaşık 61.1 bin ytl ye geliyor bence bayağı ii bir para

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":rb1gqe6a]Mithat bey; ciddi ciddi Kerem Gönlüm'ün 440 bin dolara oynadığını düşünüyorsunuz yani? Eğer; hakikaten öyle düşünüyorsanız; yanlış...

Sence senede 15 ile 20 dakika arası süre alan ve winner olmayan bir oyuncu yaşıda 30 geçmiş ne kadar almalı 550 milyar sence az paramı sezon 9 ay ve aylığın yaklaşık 61.1 bin ytl ye geliyor bence bayağı ii bir para[/quote:rb1gqe6a]

Mithat bey; KErem hakkında benim ne düşündüğüm çok önemli değil; evet sizin gibi; ben de çok beğenmem kendisini; ama bu kendisinin 850 bin dolarlık kontratını bırakıp; yarısına Galatasaray gelmesini sağlamaz....

Not: Sezon başlamadan ypaılan kontratlar 10 aylık olur; 9 değil...

[/quote]

Mithat bey; KErem hakkında benim ne düşündüğüm çok önemli değil; evet sizin gibi; ben de çok beğenmem kendisini; ama bu kendisinin 850 bin dolarlık kontratını bırakıp; yarısına Galatasaray gelmesini sağlamaz....

Not: Sezon başlamadan ypaılan kontratlar 10 aylık olur; 9 değil...[/quote]

çok doğru 10 aylık olur ama ödemeler sezon başlayınca ödenmeye başlar sezon bitince ödemede biter bu da yaklaşık 9 aylık süreyi bulur ama keremin 850 bin dolar aldığını pek sanmıyorum çünkü ilk beş oyuncusu olmayan bir oyuncuya efes o parayı vermez.Tuncay ÖZİLHAN beyin nasıl bir ticari deha olduğunu çok ii biliyorum ve boşa para vermez.

Kerem'i severim Galatasaray'a gelmesinide isterim ama 850 bin dolar falan isteyecekse lütfen Galatasaray'dan uzak olsun ... Bize sadece isminden dolayı 850 bin dolar eden yerli oyuncular lazım değil ... kerem 850 bin dolar alıyorsa 500 bin doları marka bi oyuncu olmasından dolayıdır isminden dolayı ... Oynadığı oyun asla 850 bin dolarlık bir oyun değil ...

Efesin para harcamada hiçbir sıkıntısı yokki? Sonuçta adamlar reklam yapamıyor ve bütün reklam bütçelerini spor klübüne basketbol takımına harcayıp vergiden düşüyor. O yüzden bu rakamlar Efes için çokta büykü rakamlar değil.

Geçen Yıl Aslında Önemli Yerliler Aldık Hüseyin Beşok Çok önemli bir transferdi belki 2-3 yıl öncesine gittiğimizde böyle bir transfer hayaldi bizim için şimdi tüm hayallerimiz gerçeğe dönüşüyor ... Bence Önümüzdeki yıllarda aklımızdan bile geçiremeyeceğimiz yıldızların Galatasaray'a gelmesi hiçte zor değil ...

Kürşat Kosovalı' Alıntı:
Efesin para harcamada hiçbir sıkıntısı yokki? Sonuçta adamlar reklam yapamıyor ve bütün reklam bütçelerini spor klübüne basketbol takımına harcayıp vergiden düşüyor. O yüzden bu rakamlar Efes için çokta büykü rakamlar değil.
ama bizim için büyük bir rakam galatasaray şuan kerem'e 850 bin dolar verirse çok büyük saçmalık olur ... bence kerem'e verilebilecek en yüksek miktar 400 bin dolar

Bu sene başında alabileceğimiz Kaliteli birkaç yerli vardı Kerem Tunçeri,Kaya Peker,Serkan Erdoğan ama bunları alamadık Kerem Tunçeri'yi belki yüksek ücretinden dolayı alamadık ama en azından kaya'yı alabilirdik ... Şuan sizce varmıdır alabileceğimiz kaliteli yerli ...

Akıl var mantık var arkadaşlar. Kerem'de düşüş olabilir ama 2-3 sene önce çıkışını da unutmayın. NBA'e gidiyordu gitmedi, Avrupa'dan da istendi. Herhalde o şartlarda ucuz bir paraya oynamazdı Efes'te.

O 30 takımın kadrosuda bu ve buna benzer oyunculardan kurulu sende o 30 takımın içinde olmak istiyorsan işi bilen insanlarla çalışacaksın bu bir ikincisi son sözü kulüp olarak sen söylüyeceksin ve son olarakta bir hoca transferi için bile sponsordan icazet almıyacaksın. Ben yeterince oldum zaten artık aileme ve işime vakit ayırıyorum dışardan gazel okuması daha zevkli imiş içerde insan ne yapsa eleştiriliyor.Ama sen hevesli isen yöneticiliğe oyum senin ama tavsiye etmem[/quote]
ya ben sadece basketbolla ilgilenen biri değilim basketbolu benim 2.takip ettiğim spor benim asıl aşığı olduğum formula 1 basetbol 2 sırada ama onu bile acaiyip iyi takip ederim işte bu 30 takımın arasına girmek için senin dediğin bütün olayları aynen onaylıyorum ama bişey varki birde ekonomik ve seyirci salon basketbolu iyi bilen ve seven yöneticiler ve tabiki altyapı basketbolda bir gerileme devresi içindeyiz bunu kimse inkar edemez 1980-1979 jenerasyonundan sonra doru dürüst bir genç oyuncu jenerasyonu gelmedi onun sıkıntısda var basketbolumuz ilerliyor ama yabancılarla

Kerem SEÇER' Alıntı:
Akıl var mantık var arkadaşlar. Kerem'de düşüş olabilir ama 2-3 sene önce çıkışını da unutmayın. NBA'e gidiyordu gitmedi, Avrupa'dan da istendi. Herhalde o şartlarda ucuz bir paraya oynamazdı Efes'te.

Kerem ülkerdeyken spurs istedi olmadı efese ilk geldiğinde çok ii bir kontrat aldı ama o zaman yaşı 28 -29 idi şimdi sanırım 30 devirdi ve bu saatten sonra o bahsedilen meblağları alamaz çünkü efesin alttan gelen sağlam bir oyuncu kadrosu var ve gerçekten çok iii oyuncular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...