2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Semih Cetin' Alıntı:
oncelikle tee sauber'den bu yana kimi'ciyim. bunu belirtmek istedim. benim favori yarisim ise gecen sezonun sonunda interlagos'ta kosulan ve kimi'nin sampiyolugu kazandigi yaristir, galatasarayimizi sampiyonlar liginde sampiyon gorsem o kadar sevinir miyim, bilemem..

ikinci konuya gelince, biraz heyecenlandirayim sizleri, forumu da ozune dondureyim. linke tiklayin, cikan oyuncunun takimlar bolumune goz atin..

http://en.wikipedia.org/wiki/Kennedy_Winston
bunun hiç 1 geçerliliği yok wikipedia yı herkes değiştirebilir

işte bu yüzden bir oyuncuyla tamamen bitmeden transferi neden açıklnamayacağını görüyoruz hemn bi takım devreye giriyor ya kardeşim saklı tutun niye daha bitmeden çıkıp tv lerde bas bas bu adamla büyük ölçüde anlaşıyoruz diyoruz anlamıyorum acemilik ya bu resmen yazık gerçeten bencede yattı bu zizic hemde bencede değil kesinlikle yattı arkadaşlar

Kerem SEÇER' Alıntı:
[quote="Alper Gülgen":17souna7]bjk genç takımda oynayan arkadaşım dedi onlarda biz anlaştık zizicle diyor bence soğuk bi su içicez galiba

Burada biz yazmasak acaba BJK'lıların teklif götürdüklerinden haberleri var mıydı merak ediyorum. ;)

BJK'ya gider belki ama buradan duyduklarını ben biliyorum diye sallamasınlar.[/quote:17souna7]
o arkadaş daha önce kaya efese gitti demişti doğru çıktı inanmıyorsa önceki yazılarıma bakabilirsin

Can Akan' Alıntı:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kennedy_Winston[/url]
bunun hiç 1 geçerliliği yok wikipedia yı herkes değiştirebilir[/quote:1pr3zmcn]
yalnız bildiğim kadarıyla türkçe sayfası değiştirilebiliyor bu syfann gerçeklik paya daha yüksek ingilice olanına üye olmadan değişiklik yapılamıyor

Onur Karakuzu' Alıntı:
işte bu yüzden bir oyuncuyla tamamen bitmeden transferi neden açıklnamayacağını görüyoruz hemn bi takım devreye giriyor ya kardeşim saklı tutun niye daha bitmeden çıkıp tv lerde bas bas bu adamla büyük ölçüde anlaşıyoruz diyoruz anlamıyorum acemilik ya bu resmen yazık gerçeten bencede yattı bu zizic hemde bencede değil kesinlikle yattı arkadaşlar
anlaşamazsak ahmet dedehayırın bahanesi belli basına sızdı tam biz anlaşıoduk geldi efes aldı.ya da tam uçağa binip geliodu uçakta oturacağı yeri beğenmedi falan diye

bence uzatmanın alemi yok gerçekleşmeyeceği bir pürüz çıktığı çok belli bu transferde hatta yattığı kaç gün oldu yüzde 99 anlaştığımız oyuncu bu kadar günde bile bize imza atamıyosa neden transferde bu kadar geç kalındığınnı anlayabilirz ...diğer transfer haberide yalandır o adamı bize yar etmezler şuanda ki tek transferimiz dünya yıldızı polat :(

arkadaslar gbu konuda gercekten bilgisi olan var ve bizi bilgilendirirse sevinirim. ergin atamanın galatasarayla alıp veremedigi bir sey mi var hangi basketbolcuya el atsak efes pilsen cıkıyor karsımıza gecen sene nicevic olayını hepimiz biiyouz.lütfen bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa forumdaki aradasları ve beni bilgilendirirse sevinirim...

bunun hiç 1 geçerliliği yok wikipedia yı herkes değiştirebilir[/quote]
yalnız bildiğim kadarıyla türkçe sayfası değiştirilebiliyor bu syfann gerçeklik paya daha yüksek ingilice olanına üye olmadan değişiklik yapılamıyor[/quote]
linke bak şimdi fenerbahçe ülker yaptım hiç 1 şey yok ingilizceside çok rahat değiştirilebiliyor

Baran Mertoğlu' Alıntı:
arkadaslar gbu konuda gercekten bilgisi olan var ve bizi bilgilendirirse sevinirim. ergin atamanın galatasarayla alıp veremedigi bir sey mi var hangi basketbolcuya el atsak efes pilsen cıkıyor karsımıza gecen sene nicevic olayını hepimiz biiyouz.lütfen bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa forumdaki aradasları ve beni bilgilendirirse sevinirim...

ergin ataman işte MURAT ÖZYER'E ezilmemek için zamanında özyerle ülkerde çalıştılar yediremez tabi kendine yardımcım geçemez beni kafasında o bakalım özyer hocamız nasıl karşılık verecek güveniyoruz..

Bazı arkadaşlar bilgisayarlarını gölgeye kursunlar. Güneş çarpıyor, transfer konu başlığında Formula´dan bahsediliyor.

Bu saatte forum üyeleri arasında Sabah gazetesini okuyan ve transferle ilgili haberi buraya aktarmayı akıl eden ilk kişi siz değilsiniz. Artık Sabah gazetesinin haberini buraya aktarmaktan vazgeçin.

ya burada ünsal abi ve murat abinin haberleri hariç hiçbir habere güvenmem(kerem ,gökçe siz arada haber getiriyorsunuz diye yazmadım sizi)
fakat bu şekilde giderse zizic'le filan anlaşamayacağız

Bu sene de M.Özyer takımın başında kalacağına göre geçen seneki takımın özelliklerine bakarsak; genelde pozisyonuna göre kısa ama hareketli, dolayısıyla iyi savunma yapan, savaşçı bir takım izlemiştik. Bu takım Juventut gibi bir Euroleague takımına bile son dakikaya kadar teslim olmayan, yenilgiyi kabullenmeyen, rakip kendinden güçlü olsa bilke sakız gibi yapışıp maçı bırakmayan bir özelliğe sahipti. Tabi bu savunma takımı kendinden zayıf takımlara karşı da ağırlığını koyup karşısındaki zayıf rakibi çoğu zaman ezemiyordu, maçı koparmayı bırak sürpriz yenilgiler de geldi hatırlarsanız geçen sene, çünkü bu takım savunma üzerine kurulmuştu. Seversiniz ya da sevmezsiniz ama bu bir stildir. Kimi göze hoş gelen hücum oyunu oynar ama baskı altında ancak büyük oyuncuların kişisel yetenekleriyle çıkabilir, aksi halde dağılır, kimi takım ise bu biz oluyoruz maçları düşük skorlarla bitirir, ekmeğini taştan çıkarır, rakip ne kadar güçlü olursa olsun maçı bırakmaz.
Şahsen ben bu sistemi sevmeye başlamıştım, küme düşmemeye oynayan takımlara karşı zorlansak da Juventut veya Asvel gibi bir takıma karşı da kesinlikle teslim olmuyorduk.
Zizic'in oyun bilgisine lafım yok ama bu bahsettiğim oyun sisteminde Owens ve Gaines'in savaşçılığını sergilemesi pek mümkün değil. Ben o yüzden Ziziç alınamazsa da pek üzülmem doğrusu.
Bir kere Türk oyuncularımızın kesinlikle takımda kalması lazım. Cüneyt varken zaman zaman Murat Kaya da oyun kurucu oynarken zaten bir de iyi bir oyun kurucu alacağımıza göre bunların üstüne bir de Reese gibi bir Amerikalı alınıp Türk yapılmasına gerek yok diye düşünüyorum.
Alınacak oyun kurucunun geçen seneki Dee gibi genç ve tecrübesiz ve de Avrupa'da ilk yılında olan biri değil, Avrupa'da oynamış tecrübeli bir oyun kurucu olmalı, ayrıca bu oyun kurucu skorer değil takımını oynatan asistçi olmalı. Bu sebeple Engin Atsür'ün alınamamasına da sevindim açıkçası. Bazı arkadaşlar Tufan'a güvenilmez demiş ama yıllardır Tufan'ı takip eden biri olarak onun bu sene yaşadığı sakatlık yüzünden onu müznmin sakat görmememiz lazım. Tufan'ın skor gücünün yanında 2 numaraya alınacak yabancının az biraz da olsa savunma yapabilen biri olması lazım. Sürekli elinde top isteyen ve sırf sayıya oynayan savunmada uyuyan birine ihtiyacımız yok. Diğer taraftan 4 veya 5 numaraya alınacak uzunlardan birinin yine savaşçı ve pota altında yıldırıcı bir Amerikalı olması lazım, umarın iki tane Avrupalı uzun almayız.
Yab.Gard - Cüneyt
Yab.Gard - Murat
Tufan - Erdem
Yab.Uzun - Yerli Uzun - Yerli Uzun
Hüseyin - Yab.Uzun - Cemal
Bir de şunu unutmayalım ki yabanacıları her sene değiştirdiğimiz bir ortamda üstelik bu sene 4 yabancı ile oynayacaksak avrupalı oynatma zorunluluğumuz yok, 5. yabancıyı kullanan takımlarda 1 Avrupalı zorunluluğu var, gelecek sene ise 4 yabancı ile de oynansa 1 tanesi Avrupalı olmak zorunda.
Polat olsun Zizic olsun imzalar atılmadan artık % 99,5 olsa da inanmamamız gerektiği belli oldu.

ahmed dedehayır %99 zizic ile anlastık deniyor , tüm spor bültenlerinde haberler cıkıo ama 2 gün oldu hala imza yok , dalgamı geciyolar bizimle

Bekir Sayım' Alıntı:
[quote="Baran Mertoğlu":3cs1me7k]arkadaslar gbu konuda gercekten bilgisi olan var ve bizi bilgilendirirse sevinirim. ergin atamanın galatasarayla alıp veremedigi bir sey mi var hangi basketbolcuya el atsak efes pilsen cıkıyor karsımıza gecen sene nicevic olayını hepimiz biiyouz.lütfen bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa forumdaki aradasları ve beni bilgilendirirse sevinirim...

ergin ataman işte MURAT ÖZYER'E ezilmemek için zamanında özyerle ülkerde çalıştılar yediremez tabi kendine yardımcım geçemez beni kafasında o bakalım özyer hocamız nasıl karşılık verecek güveniyoruz..[/quote:3cs1me7k]

valla murat özyer nasıl cevap verir bilmem ama zamanında efesi calıstırırkende oktah mahmuti onun yardımcısıydı ve ondan sonra goreve gelince belki de efesin en basarılı sezonlarının gecmesini sagladı aslında orda boynuz kulagı gecti murat ozyerle de bir kavga ortamına girmesi zavallılıgının gostergesi olabilir.mahmutiye ezildim ozyeri ezecegim mantıgıyla nereye kadar devam eder orasını da bilemem...

bu gidisle bizden ne koy olur nede kasaba !!! metropol hayallerimiz suya dustu yedin bizi dedehayir!!! menager oynayim bari navarroya bak yaaa nasil yaziyor uclukleri !!! :p

Tamam bu transferler kolay olmuyor... Fakat iş artık o boyuttan çıktı. Sen o oyuncunun ismini basına anlaştık, ufak pürüzler kaldı diye açıklıyorsan daha sonra da o adamı getiremiyorsan sana bunun hesabını sorarlar. Ondan sonra kimseye hedef şampiyonluk, ''adı bende gizli bir süper oyuncu alıcam'' diye masallar okuyamazsın. Sen bir yöneticisin... Herşeyden öte bir saygınlığın ve ağırlığın olmalı. Ağzından çıkan sözler''senet'' değeri taşımalı. Ama Ahmet Dedehayır artık bu özelliklerden çıktı. Her söylediği laf bana artık komedi gelmeye başladı. Umarım bir an önce kendilerine gelirler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...