2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ya arkadaslar biz erdem türetkenle 2yıl sözleşmesini uzattık diye bi haber cıkmıstı şimdi dogru degil mi haber? bu konuda bilgi werirseniz sewinirim

Arkadaslar, Bekir'in sozleşmesi suruyor, surmeseydi bile Telekom'u bırakıp gelmez herhalde. Yunus vb. olabilir ama kadronun yatay genişlemesine hiç ihtiyacı yok. 4 yabancı, Cuneyt, Tufan ve Huseyin dısındaki 5 oyuncuda aynı ayarda olursa yarardan cok zarar verir bence. Rolleri keskinleşmiş oyuncular dısında, herseyi ortalama yapan oyunculardan fazla bulundurmanın bir anlamı yok. 8-9 kisilik bir rotasyon yeter, sakatlıkları da hesaplarsak 10 diyelim bu sayıya. En fazlasından 10 oyuncu yeter.

Bu yuzden Yunus, Altay'dan iyi de olsa 11. - 12. oyuncuya ihtiyaç olmayacagı için boşa yapılmış, hatta gerek maliyeti gerekse kenarda oturtmanın zorlugu sebebiyle zararlı olabilir.

Fazla oyuncu, oyuncuların ortalama suresini dusurdugu için oyun içi ısınma ve uzun vadede form tutma sorununa neden oluyor. Takım içinse birlik beraberligin uyumun geç saglanmasına sebep oluyor diye dusunuyorum. Bizim gibi orta sınıf takımların sorunu as oyuncu bulmakta zorlandıkları için, ideal 5 i olusturmakta oldukca zorlanmaları. As'lar dısındakilerin birbirinden pek bir farkı yok cunku. Bir gun biri iyidir, oteki gun digeri. Koç da karasız kalır. İşlevsel oyuncularsa bu biraz rahatlatma saglamaktadır.

Cozum, iyi ya da kotu 8-9 kisilik oyuncu kadrosunu belirlersin ve o oyuncularla sonuna kadar gidersin. Kadroda geri kalan 3-4 kisilik yere alt yapından gençlere yer verirsin. Bu da alt yapıdaki gençlerine mesaj olur.

berkayçakır' Alıntı:
ya arkadaslar biz erdem türetkenle 2yıl sözleşmesini uzattık diye bi haber cıkmıstı şimdi dogru degil mi haber? bu konuda bilgi werirseniz sewinirim

Ben de öyle bir haber okumuştum ama tam hatırlamıyorum ama anlaşmasak bile yönetimimiz yeni sezonda Erdem'i takımda tutacağına inanıyorum

M.Strickland'ın son 2 yıldaki istatistiklerine bakınca, yuksek top kaybı dikkat cekmekte, yıllara gore sırasıyla maç başı 3,5-3,6 ile oynamış. D.Mitchell ve D.Brown ile karsılastırınca bu yuksek bir rakam. Takım yapıları vs. faktorleri gozetmeksizin, istatistiksel karsılastırmalar -içini dolduramazsan- cok onemli olmayabilir ama yine de yuksek bir top kaybı oldugu kesin.

M.Strickland'ın diger iki guardımıza gore serbest atısları cok daha iyi gibi.(%72-81) Top çalma da biraz geride kalsa da fena degil. (1,2-1,5) Asist (4,1-3,8) Dee (4,8) Mitchell (3,1)

3 luk yuzdesi %38 - 33, sayı ort. 16,5 ribaund 3,6-3,2

Timur Saglam' Alıntı:
M.Strickland'ın son 2 yıldaki istatistiklerine bakınca, yuksek top kaybı dikkat cekmekte, yıllara gore sırasıyla maç başı 3,5-3,6 ile oynamış. D.Mitchell ve D.Brown ile karsılastırınca bu yuksek bir rakam. Takım yapıları vs. faktorleri gozetmeksizin, istatistiksel karsılastırmalar -içini dolduramazsan- cok onemli olmayabilir ama yine de yuksek bir top kaybı oldugu kesin.

M.Strickland'ın diger iki guardımıza gore serbest atısları cok daha iyi gibi.(%72-81) Top çalma da biraz geride kalsa da fena degil. (1,2-1,5) Asist (4,1-3,8) Dee (4,8) Mitchell (3,1)

3 luk yuzdesi %38 - 33, sayı ort. 16,5 ribaund 3,6-3,2

Şahsen kendise sarı-kırmızı formanın yakışacağını sanmıyorum.M.Strickland'ı istemiyorum onun yerine daha iyi oyuncularla anlaşılabilir.

Tamam arkadaşlar bu kadar panik,sabırsızlık yapmaya gerek yok!!

Bu yabancı piyasasında hemen oyuncu almak kolay değildir heleki Euroleage seviyesindeyse o oyuncu daha da zorlaşır bizim tepkimiz oran verip oldu bittiye getirenleredir.

Daha çok oyuncu düşer piyasaya hemen karar vermemek gerekir.

Rakocevic ve Popoviç'i öneriyorum... Popoviç ve Ziziç li bir takım fena olmaz.Bu arada Owens kalırsa mutlu olurum ben beğeniyorum o adamı bu sene gerektiği kadar 4 numara oynamadı 4 numarada daha faydalı olur.

Fırat Aydın' Alıntı:
İleti silindi.

Üslup kişinin aynasıdır. Üslubumuza dikkat edelim...

Onur Yavuz

Zizic'in faksla imzaladığını Eyüp bey ve Murat İnal açıklamıştı galiba...Kendileri yöneticilerimizden daha güvenilir kaynaklardır. :)

Hata yapmaya herkesin hakkı vardır. Bir kalemde silersek herkesi kimseler kalmazdı dünya üzerinde. Ayrıca Eyüp bey yönetimin azizliğine uğradı, Murat ise kesin bilgi olarak vermemişti zaten.

bekir alınırsa çok iyi olur.Erdem mücadeleci iyi hoşta hücum yönü kısıtlı. ahmet dedehayır da 4 yabancı alacaz dedi. Bunlar 1-2-4-5 Numaralardır o zaman bekiri almalıyız bence .

Zizic olayı noldu arkadaşlar eyüp abi şu 3-4 günde çok az foruma uğruyorsun yahu gel biraz bilgi paylaş noluo ne edilio anlat bize.

CimBom Kimin Peşinde?

Beko Basketbol Ligi'nde sezonun sona ermesiyle beraber Dee Brown ile yollarını ayıran Galatasaray Cafe Crown, bu oyuncunun boşluğunu geçen sezon Alpella'da forma giyen Marshall Strickland ile doldurmak istiyor. Alpella'da gösterdiği başarılı performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Strickland'ın transferi için çalışmalarını sürdüren sarı-kırmızılı ekibin, alternatif isimler olarak Antawn Dobie ve Kevin Braswell'in üzerinde durduğu belirtiliyor.

tblforum.com'da flaş haberden verilmiş bu haber. Eğer bu transfer gerçekleşirse Strickland bize önemli katkılar sağlar düşüncesindeyim. Hiç olmazsa Dee Brown'da olmayan birşeyi çok iyi yapıyor, çok iyi şut sokuyor.

O haberi yazan arkadaşlar kaynağı da belirtselerdi güzel olurdu. Ne yazarsak yazıyorlar yahu :)

Arkadaşlar burada yönetime sitem ediyorsunuz ama haber yok falan diye, bu forum kadar haberleri hiçbir yerden bulamazsınız. Bizim yöneticilerimiz, hocalarımız kadar kimse başka bir foruma yakın değildir. Bilgi vermezler. Bence bu siteden yapılan alıntılar da sizlere ders olsun yeter artık yine mi haber yok demeyin. Şükredin :)

stricklandı alcaz büyük ihtimalle bir arkadaş vardı ya türkiyeye aşina abdli genç dedi strickland işte

Bora Yuksel' Alıntı:
CimBom Kimin Peşinde?

Beko Basketbol Ligi'nde sezonun sona ermesiyle beraber Dee Brown ile yollarını ayıran Galatasaray Cafe Crown, bu oyuncunun boşluğunu geçen sezon Alpella'da forma giyen Marshall Strickland ile doldurmak istiyor. Alpella'da gösterdiği başarılı performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Strickland'ın transferi için çalışmalarını sürdüren sarı-kırmızılı ekibin, alternatif isimler olarak Antawn Dobie ve Kevin Braswell'in üzerinde durduğu belirtiliyor.

tblforum.com'da flaş haberden verilmiş bu haber. Eğer bu transfer gerçekleşirse Strickland bize önemli katkılar sağlar düşüncesindeyim. Hiç olmazsa Dee Brown'da olmayan birşeyi çok iyi yapıyor, çok iyi şut sokuyor.
ABD den gelme guarları bile bunlara tercih ederim , yazık bizim yönetim akıllancakda ben görecem . düşmeyemi oynuyoruzda bu guardları alıyoruz anlamıyorumki . hic bir yere transfer olmamıssa shammond williams alınsın oda cok iyi şutör ayrıca cok iyi pasör , UYUMA YÖNETİM

Kerem SEÇER' Alıntı:
O haberi yazan arkadaşlar kaynağı da belirtselerdi güzel olurdu. Ne yazarsak yazıyorlar yahu :)

Arkadaşlar burada yönetime sitem ediyorsunuz ama haber yok falan diye, bu forum kadar haberleri hiçbir yerden bulamazsınız. Bizim yöneticilerimiz, hocalarımız kadar kimse başka bir foruma yakın değildir. Bilgi vermezler. Bence bu siteden yapılan alıntılar da sizlere ders olsun yeter artık yine mi haber yok demeyin. Şükredin :)

katılıyorum özellikle bayan transferler de çok oldu bu aynı şekilde kaya peker içinde zizic de öle ama şu zizic oldu noldu yahu kesin imzaladı mı

Burak biz şeffafız. Kesin dediğim herşey gerçekleşmiştir şimdi. Şu anda da kesin çok şey biliyorum ama söyliyemiyorum mesala :)

Mithat Bey,
Bu kadar şubenin içinden kaynaklarınız var. Nusret'in nasıl gittiğini bilmeme imkanınız var mı acaba.
Nusret tamamen kendi tercih etmiştir. Ve de bonservisi ödenerek gitmiştir.
Yoksa artık amacınız nasolsa insanlar bilmiyor diye ağaca balta vurmak mı. Elbet bir gün inceldği yerden kopar anlayışıyla.
Yakışmıyor.

Semih kardeşim ve diğerlerine,
Polat KOCAOĞLU transferinin arka yüzünü hiç bilmeden konuşuyorum bunu söyliyeyim öncelikle.
Medyanın gazıyla biraz agresif davranmıyor musunuz.
Haber şöyle geçseydi nasıl olurdu sizin gözünüzde.
Polat KOCAOĞLU Karşıyakayla anlaşmış olmasına rağmen hayallerinin takımı olarak gördüğü Galatasaray teklif yapınca hiç düşünmeden Galatasaray'la yollarını birleştirdi.
Bence ne birincisi ne ikincisi. Galatasaray ve ulebtir öncelik. Ama dediğim gibi içyüzünü hiç bilmeden konuşuyorum.
Ama kim ne derse desin sadece para için (ki komik bir rakam var arada) geldiğine inanmam.

merhaba daha önceki sayfalarda sölemişinizdir ama ben hiçbirini okuyamadım

bana transferler hakkında bilgi verirmisinz ziziç olayı falan ne durumda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...