2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oyun kurucu pozisyonu için Marshall Strickland düşünülüyorsa enteresan!... Zira, Strickland hakiki 1 numara değil, 2 numara için daha uygun... Strickland'ı point guard oynatıp üst seviyelere çıkmayı ummak beni çok şaşırtır.

İllâ Strickland alınacaksa, Marshall Strickland + point guard evlâdır...

Geçen sezon vasat takımlara karşı bile 5-10 dakika skor üretemediğimiz maçları düşününce, hâlâ yarım oyun kurucular üzerinde durulmasına anlam vermekte zorlanıyorum...

İyi hoş da Ahmed saf ve kaliteli pg bulmak cok zor bir iş. Bircok takım bu dertten muzdarip, kulup olarak seçimlerine guveniyorsan ncaa'den getirisin. Yoksa ne avrupa piyasasında ne de avrupalı abdli diyebilecegimiz oyuncular arasında bize uygun pg bulmak kolay degil.

4 yabancımızında benzer kalitede olmasını bekleyemeyiz. Aslında dogrusu bu ama butcemizin kısıtlı olusu nedeniyle Zizic ayarında 4 oyuncu alamayız herhalde. Zizic'in kaça mal oldugunu bilmiyorum ama...

Sg kim gelecek bakalım... Bir dıs oyuncuya daha ihtiyacımız olabilir, Polat ve Cemal'de ne yapar, dusunduruyor. Gelecek sg ve mustakbel pg' mizinden beklentim, Cuneyt ve Polat'ın olur olmaz 3 luklerini kontrol altına alıp, top paylasımını duzenleyebilmeleri.

Saf oyun kurucu bulmak elbette zor. Fakat 1 numara oynayacak oyuncunun asgari %70-%80 point guard özellikleri taşıması lazım. Oysa Strickland'a baktığımızda %60-%70 skorer guard özellikleri taşıdığını görüyoruz.

Dört tane Zizic kalitesinde ve maliyetinde oyuncu almamız bütçemiz dolayısıyla mümkün görünmüyor. Fakat Zizic maliyetine yakın bir oyuncuyu skorer guard pozisyonu yerine, point guard olarak tercih etmek kanımca efdâl idi. Benim düşüncemde hep Pablo Prigioni vardı, fakat bu oyuncunun kontrat durumunu bilmiyorum. Çok pahalı bir oyuncu olmasada, uzun süredir Tau'da oynadığı için orada kalma olasılığı yüksek; dolayısıyla benim için hayâl olarak kalacak gibi... Mesela Zalgiris'e giden Willie Deane'de çok iyi olurdu... Bunların dışında geçen sezonu Partizan'da geçiren Milt Palacio, Scoonie Penn, Telekom'un aldığı Roderick Blakney, Rashid Atkins bize uygun isimlerdi.

Zizic + kaliteli 1 numara + kaliteli 4 numara alıp, 2 ya da 3 numara olarak nispeten daha ucuz bir oyuncu tercih edilmesi daha münâsip kanaatindeyim.

Gerçi yaşı 33 olmasına rağmen çok tecrübeli bir isim olan mulaömeroviç bizim takım da iş yapar diye düşünüyorum sanıyorum maliyetide fazla değil hem oyuna hakim olması ve gerektiğinde skor yapması bizi bayağı rahatlatır.

Mithat Duran' Alıntı:
Gerçi yaşı 33 olmasına rağmen çok tecrübeli bir isim olan mulaömeroviç bizim takım da iş yapar diye düşünüyorum sanıyorum maliyetide fazla değil hem oyuna hakim olması ve gerektiğinde skor yapması bizi bayağı rahatlatır.

katılıyorum ama türk statüsünde oynayabilir mi mulaömeroviç eğer oynarsa süper olur aslında mrsicimiz olur ama gündemimizde mi mithat abi

arkadaşlar loren woods houstondan kovulmuş 2.18 boyunda ve efesteyken çok beğendiğim bi uzundu düşünülemez mi hüsoya yardımcı olarak sonuçta hüso maximum 20dk süper oynuyor...

berkancatal' Alıntı:
Mithat Duran' Alıntı:

katılıyorum ama türk statüsünde oynayabilir mi mulaömeroviç eğer oynarsa süper olur aslında mrsicimiz olur ama gündemimizde mi mithat abi

Sanmıyorum gündemimizde olduğunu damir hırvat pasaportu taşımasına karşın boşnak asıllı müslümandır daha önce bizim ligimizde üç sene oynamışsa yerli statüsünde oynaya bilir ama ben 2 yıl oynadı diye biliyorum ama bir gerçek varki tecrübesi ile bize çok katkı yapabilir

Onur Karakuzu' Alıntı:
arkadaşlar loren woods houstondan kovulmuş 2.18 boyunda ve efesteyken çok beğendiğim bi uzundu düşünülemez mi hüsoya yardımcı olarak sonuçta hüso maximum 20dk süper oynuyor...

woods oynadığı son 2 takımdanda kovularak ayrılmış oldu bu demek oluyo ki o bir sorunlu oyuncu hatırlarsanız efesi yarı yolda bırakmıştı alacağımızı sanmıyorum

Emre Evren İçöz' Alıntı:
[quote="Onur Karakuzu":1vqoyq75]arkadaşlar loren woods houstondan kovulmuş 2.18 boyunda ve efesteyken çok beğendiğim bi uzundu düşünülemez mi hüsoya yardımcı olarak sonuçta hüso maximum 20dk süper oynuyor...

woods oynadığı son 2 takımdanda kovularak ayrılmış oldu bu demek oluyo ki o bir sorunlu oyuncu hatırlarsanız efesi yarı yolda bırakmıştı alacağımızı sanmıyorum[/quote:1vqoyq75]
ya houstondan kovulmasını anlayabilirim ama efestende sanırım bi ülke maçına gitmediği için kovulmuştu yada aklıma geln drew nicolas vardı anlaştı mı biriyle o adam süper olur o bence ....

Drew Nicholas, Panathinaikos'ta
Geçtiğimiz sezon Efes Pilsen tarafından takımdan gönderilen Drew Nicholas, Yunanistan ligi şampiyonu Panathinaikos ile iki yıllık kontrat imzaladı.
27 yaşında 1.93 boyundaki guard 2006 yılında Benetton Treviso forması ile Euroleague sayı kralı olmuştu. Nicholas geçen sezon Efes Pilsen forması ile 14 Euroleague maçında 16.5 sayı, 2.9 asist ortalamaları yakaladı.

Maryland ile NCAA şampiyonluğu yaşayan Nicholas Avrupa'da Fabriano Basket, Basket Livorno, Tau Ceramica ve Benetton Treviso formaları giydi.

24.06.2008
Kaynak : Sporx.com

imzaladı bile

Baran Mertoğlu' Alıntı:
arkadaslar bir ara formda telekomdan bekir ismi geciyodu ne durumda gercekten ilgileniyormuyuz ilgileniyorsak ne seviyede bilgilendirirseniz sevinirim...
2 yıllık sözleşme yeniledi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...