2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eyüp Abi sana Hite konusunda katılıyorum fakat Carl English konusunda katılmıyorum.Çünkü Carl English savunma yapmasını sevmeyen bir oyuncu.Sadece şutu güzel,diğer özellikleri yok denecek kadar az.Ondan iyilerini bulabiliriz diye düşünüyorum.

http://www.spiroubasket.com/images/site/edit/matela_actionii.jpg[img]

Nicevic tarzında bir 4 numara olur bizde, ayrıca 5 te oynayabiliyor :)

matela_actionii.jpg

Nicevic tarzında bir 4 numara olur bizde, ayrıca 5 te oynayabiliyor :)

Mottola benim de gözüme çarpmıştı Charleroi maçlarında. Eyüp abi duyum var mı 8) alırsak çok güzel olur. 4/5 oynayabilecek bir oyuncu izlenimi verdi. yalnız Murat hoca daha çok atletik oyuncuları tercih ediyor.

Zizic, Polat, Mottola, Hüseyin, Cemal...çok hantal bir pota altı alır. Owens gibi uçan, parçalayan bir adam şart buraya bence.

SG Pozisyonunda Hite kalsa güzel olur. atletik oyuncuları seviyorum. Hite gibisi yok valla. ;)

benim kadrom

C Hüseyin , Cemal
PF Owens , Zizic , Polat
SF M.Tomas , Erdem
SG Ayuso (English) , Tufan , Murat
PG S.Williams , Cüneyt

yönetim 4 yabancı alcaz desede 5 yabancı almalı , eğer 4 yabancı alırsa bazı lekeler ortaya cıkar

Forum yetkilileri sizin yöneticilere ulaşma imkanınız olduğunu düşünerek hite'nin takımda kalması gibi bir isteğimiz war :) ne olur bu isteği değerli yöneticilere ulaştırır mısınız??

her şey Galatasaray için

ziziç açıklandı resmi siteden tekrar hayrola darısı diğerlerine :)
Andrija Zizic, Galatasaray Cafe Crown'da

Galatasaray Cafe Crown, 2008-2009 sezonunun ilk yabancı transferine imza atarken Panathinaikos?tan Andrija Zizic?i 1 yılı opsiyonlu olmak üzere iki yıllığına renklerine bağladı.

Zizic, geçen sezon Yunan ekibiyle Euroleague?de 18 maçın 7?sine ilk 5 başladı. Yeni transferimiz, bu sürede 5.2 sayı, 1.7 ribaunt ortalamaları yakalarken yüzde 59?luk şut yüzdesine ulaştı. Zizic, şampiyonluk kupası kaldırdıkları Yunan Ligi?nde ise 32 maçta 6.3 sayı ortalaması tutturdu.

Profesyonel basketbola 17 yaşındayken Hırvat 2. lig takımlarından Plastic Solin?de başlayan Zizic, 1998?de KK Split?e transfer oldu. Ardından Cibona Zagreb, Barcelona ve Olympiacos gibi yüksek hedefli takımlarda forma giydi; kariyerine birçok kupa ve madalya sığdırdı. 22 Aralık 2004 günü Euroleague?de Real Madrid?e karşı Cibona formasıyla 14 sayı - 14 ribaund ? 5 asist ile devleşti.

Andrija Zizic

Doğum Tarihi: 14 Ocak 1980
Doğum Yeri: Split, Hırvatistan
Pozisyon: Forvet / Pivot
Boy: 2.06
Kilo: 120
Kariyeri: KK Split (1998?2003)
Cibona Zagreb (2003?2004)
Barcelona (2004?2005)
Olympiacos (2005?2007)
Panathinaikos (2007?2008)

murat ozyer diger yabancilar yolda gecen sene de avrupali oyunculara teklif yaptik ama maddi konularda anlasamamistik zizic transferi gerceklesti temmuzun sonu gelmeden transferi bitirmek istiyoruz , engin atsure teklif yaptik olumsuz cevap verdi euroleague te oynayan avrupali oyuncularin transferleri zor oluyor hayalim var istedigim oyunculari alirsak cok iyi olur sans insallah yanimizdada olur oyunculari getirmeyi basarabiliriz agustosun basinda sezona tam takim antremanlara baslaycaz bu sezonu erken acip firtina gibi girecegiz.

bunlari gstvde test antremanlarinda soyledi !!!

troutman dengesiz bir oyuncu..aslında aynı gaines tipinde savaşçı falan..ama çok fazla steps yapıor..gerçi hakemler çoğunu görmüyo ama :) şutu da olmayan bir oyuncu..hedefler büyük ise eğer karşılayamaz bu hedefleri

Aslında transfer çok zor değil piyasada o kadar çok oyuncu varki gözü açılmamış kaliteli yalnız çok sağlam bir ekibin en az bir iki sene öncesinden takip etmesi lazım yani 19 20 yaşlarında bizim elimizin altında olması lazım şimdi geçen sene fülker bunu yaptı genç ve yetenekli iki avrupalıyı kadrosuna kattı yalnız bunu yaparken takımın yükünü onlara vermedi hatalarını görmezlikten geldi şimdi madem 2011 yılına kadar cafe crown ve murat hocayla devam edicez o zaman bu sene geleceği olan iki tane genç avrupalıyı kadromuza katıp uzun kontrat yapmalıyızki en az iki sene meyvasını yiyelim şimdi takımda yeterince abi var bundan sonra savunma direnci yüksek iki yabancı biri 2 numara diğeri 3 numara olan iki adam almalıyız takımın en sorunlu yeri guard pozisyonu eğer düşük maliyetli ikitane genç yetenekli avrupalı alırsak bütçede guard için ek bir birikime sahip oluruz bu avrupa tecrübesi fazla winner bir oyun kurucu almamızı için gerekli mali gücü bize verir yalnız owens veya gaines biri kalacak deniyor bence bu sene kalmaları bize yarar sağlamaz çünkü maliyetleri oranında katkı yapamıyorlar o zaman vildmar predziç gibi 3-4 ve 4-5 oynayan iki avrupalıyla biz bu sene bu takımı savaşan ve seyir zevki veren bir takım havasına sokarsak bu sene olmasa bile en iki sene kafaya oynayan takımın iskeletini oluştururuz.

saygılarımla
M.DURAN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...