2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Qyntel Woods'u Blazers'tan beri tanıyorum, yetenekli ama bir o kadar da problemlidir.
Marcus Haislip de yetenekli ama takım oyuncusu değil, saman alevi gibi parlıyor ara sıra yaptığı hareketlerle seyirciyi heyecanlandırıyor ama istikrarasız ve güven vermiyor bence.
Tufan varken hemen hemen aynı özelliklerdeki English'i almak bence yanlış olur, daha delici ve atlet biri olmalı, Hite kalsa bile daha iyi olur bence.
Slaughter şu anda NBA yaz liginde ama Özyer onunla ilgili "KSK'den ayrıldıktan sonra hiçbir yerde tutunamadı, karateri de sorunlu demişti", o yüzden bence Slaughter'i unutalım.
TBL'den alabilecekleri tek iyi gard bence Mark Dickel.
Özyer Tufan'ı 3 numarada düşündüğü için Erdem de varken 3'e yabancı alınmayacak.
Zaten bugün menajer Levent Topsakal 1,2 ve 4 numaraya yabancı alacaklarını, oyun kurucunun hemen hemen hazır olduğunu söyledi.
Özyer de ay sonuna dek yabancıları tamamlamaya çalışacaklarını söyledi.
4 yabancı alacaklarına göre Türk oyunculara da bakıldığında 12. oyuncu genç Altay olacak galiba.

Dickel, Cüneyt
Hite, Murat, Altay
Tufan, Erdem
Ziziç, Owens, Polat
Hüseyin, Cemal

Strickland mı :( murat abinin dediğine her zaman doğru diye bakarım bu duyumu da kesin doğrudur ama keşke zızıç gibi avrupa tecrübesi olan ve kalburüstü oyuncular alınır...

Ahmet Aydogan' Alıntı:
TBL'den alabilecekleri tek iyi gard bence Mark Dickel.

Ahmet Abi Mark Dickel ne zaman yüksek hedefli bir takımda oynadı?
Küme düşmeye oynayan Erdemir ve eski Fenerbahçe.
Bence bize çok hafif kalır.
Zizic Dickella oynarmı? :? :?
Guard konusunda çok seçici olmak lazım.

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
[quote="Ahmet Aydogan":qts22aj7]TBL'den alabilecekleri tek iyi gard bence Mark Dickel.

Ahmet Abi Mark Dickel ne zaman yüksek hedefli bir takımda oynadı?
Küme düşmeye oynayan Erdemir ve eski Fenerbahçe.
Bence bize çok hafif kalır.
Zizic Dickella oynarmı? :? :?
Guard konusunda çok seçici olmak lazım.[/quote:qts22aj7]
geçen seneden ders çıkaran bir gs nasıl olurda pg pozisyonunu marshall strickland a teslim eder bunu anlamak gerçekten güç strickland dan yabancı olarak faydalanmayı düşünüyorsak tam bir hayal kırıklığı ama alalım türkleştirelim mantığıyla alınıyorsa türkleştirme işi de kesin değil ve zor bir iş
bence staff ın hatası zizic alındıktan sonra büyük parayı 2 ve 4 numaraya kullanmayı düşünmesidir zizic i aldın zaten ben olsam büyük parayı 1 ve 2 numaraya ayırırım 4 numara içinde yıldız yerine chris owens la sözleşme yenilerim ya da onun ayarında 4 numara alırım

Gs ve TT yi hic konusmadılar...Sacmalamasınlar...Bunun adı düpe düz yalakalıktır...bir solomona 12 dakka ayırdılar...Gs nin ve TT nin ismi gecmedi..bizde program diye izliyoruz...

ayrıca sticklandı begenmiyen arkadaslar sticklanda ayıp eder...adam yetenekli ne yaptıgını bilen bir oyuncu...sonucta gidip popovic gibi adamlar almıyacaz...stickland bence yapılabilecek en iyi guard..(bütçeye bakılınca)2 numaraya bence 15+ sayı ortalaması olan bir oyuncu gelcek herhangi bir ligden..ispanya haric...4 numarayada %51 keneddy %48 CO %1 fotsis gelir...

Artık kimse guardımızı sormasın bence hic geregi yok guardımız stickland..

Öncelikle tebrik etmek lazım BJKCT Mario Austin transferi gerçekten muazzam :shock:

Bize dönecek olursak Strickland hangi akla hizmet 1 numara olarak alınır veya düşünülür gerçekte 2 numara ama biz bütçeden diğer yabancılara kaynak arttırmak için böyle isimler üzerinde durmamalıyız.

Rakiplerin 1 numaralarına bakarak ona göre hamle yapmalıyız,ilk 4 takımın 1 numaraları belli oldu bizimde onlarınki kadar hatta daha üstün birisini getirmemiz lazım ki söz sahibi olabilelim onlara üstünlük kurabilelim.

Hiç olmayacağına eminim ama Cüneyt-Stricland 1 numaralarımız olursa hemen Ziziç'in sözleşmesini gözden geçirsinler.Yeter ya Dickel mıkıl saçmalıklara geçirdikleri o boş 1 ayın üzerine yine saçma sapan isimlerle ortaya çıkıyorlar.Pes yani!!!!

Bütçenin büyük kısmını 4 numaraya ve 2 numaraya ayırıp 1 numaraya Strickland'ı alma stratejisi tartışılabilir ama sonuçta saygı duyuyorum.

Bununla birlikte kilit nokta bu stratejinin uygulaması sırasında bir eksilik olmaması gerekir eğer Strickland ile anlaşacaksak Murat hocanın hayalindeki 4 numaranın (veya numaralardan birinin) kontratını cebimize koyup öle anlaşmalıyız. Strickland'ı aldıktan sonra istediğimiz diğer oyuncuları alamassak o zaman ciddi sorun.

Umut Erdem' Alıntı:
Gs ve TT yi hic konusmadılar...Sacmalamasınlar...Bunun adı düpe düz yalakalıktır...bir solomona 12 dakka ayırdılar...Gs nin ve TT nin ismi gecmedi..bizde program diye izliyoruz...

ayrıca sticklandı begenmiyen arkadaslar sticklanda ayıp eder...adam yetenekli ne yaptıgını bilen bir oyuncu...sonucta gidip popovic gibi adamlar almıyacaz...stickland bence yapılabilecek en iyi guard..(bütçeye bakılınca)2 numaraya bence 15+ sayı ortalaması olan bir oyuncu gelcek herhangi bir ligden..ispanya haric...4 numarayada %51 keneddy %48 CO %1 fotsis gelir...

Artık kimse guardımızı sormasın bence hic geregi yok guardımız stickland..
kennedy winston sg/sf dir kennedy winston ı alabilirsek eğer ki pek zannetmiyorum onu 2 numara olarak alacağız
alacağımız 4 numara avrupalı pasör şutör uzun olacak

fotsis gelmesin tamam süper forvet çok özelliği var oyunu da çok iyi nilr nba patenti bile vardır ama atletik uzun lazım bize
gerçi gelirse hyır demem çünkü gerçekten basketbolu bilen oyuncularımız olacak potaaltında cemal hariç ki bu da aslında cemal için süper bir fırsattır

Sticland kesin gibi dedim ama icimden gecen seyi sizle paylaşmak istiyorum..

---Bence galatasaray forumda hic adı gecmeyen bir oyuncu alcak..

Beşiktaş Mario Austin'i alırsa bırakalım gidelim... Anlamıyorum geçen sezon o kadar para harcayan, basında birkaç yıllık parayı harcadıkları iddia edilen Beşiktaş nasıl oluyor da Mario Austin'i alır?

Ulker, Beşiktas'ın futbol subesi ana sponsoru. Fenerbahçe'de ise basketbol subesi ana sponsoru. Bizde ikisine de dagılmış durumda. Bu yuzden Beşiktas'a Delgado, bize Carrusca, Fenerbahçe'ye futbolda bir katkı yok butun katkı basketbol subesine...

Beşiktaş buna ragmen Ulker'den bizle aynı miktarda basketbol butcesine sahip. Ve iki yıldır bizden daha fazla harcayıp, daha iyi yabancılar alabiliyorlar. Hedef kuculttu denildi. Muratcan, Haluk, Chatman ve M.Austin'i alıyorsa hedef kucultme soz konusu degil. Hatta bizden iyi dış oyunculara sahip oldukları soylenebilir.

Beşiktaş Chatman ve Austin'i alıyorsa, bizim Strickland falan degil Zizic kalitesinde 3 yabancı daha almamız beklenir. Bu işin matematigini anlayamadım.

bende umut arkadaşıma katılıyorum strickland ismi kaç gündür konuşuluyor olacak diye yönetim heralde bu transferden dolayı taraftarın vereceği tepkiden çekiniyordur belki forumu takip ediyorlardır strickland hakkındaki tepkileri görünce onu ikinci plana atıp başka bir oyuncuyla anlaşmaya çalışıyor olabilirler o olmazsa strickland gelir diye düşünüyorum

Austin kapalım bari geçen sene Nicevic'i almışlardı elimizden biraz daha fazlasını verip alalım. Sutu iyidir tam olarak Murat hocanın tarifine uymasa da buyuk olcude Murat hocanın ihtiyaclarını karsılar. Boyle bir oyuncu Beşiktaş'a gelmeyi kabul etmişse bize de gelir. Zaten Murat hocanın ilk tercihlerinin G.Saray'a gelmeyi kabul edecekleri muamma. Tek sorun para degil. M.Austin hazır burada oynamayı kabul etmişken alalım.

Beşiktaş nasıl alır cok ilginç... Beşiktaş Austin'i alıyorsa bizim de Winston'ı alabilme olanagımız olmalı. 400-500bin$ civarına getirmişlerse iyi tercih.

Timur Saglam' Alıntı:
Austin kapalım bari geçen sene Nicevic'i almışlardı elimizden biraz daha fazlasını verip alalım. Sutu iyidir tam olarak Murat hocanın tarifine uymasa da buyuk olcude Murat hocanın ihtiyaclarını karsılar. Boyle bir oyuncu Beşiktaş'a gelmeyi kabul etmişse bize de gelir. Zaten Murat hocanın ilk tercihlerinin G.Saray'a gelmeyi kabul edecekleri muamma. Tek sorun para degil. M.Austin hazır burada oynamayı kabul etmişken alalım.

Beşiktaş nasıl alır cok ilginç... Beşiktaş Austin'i alıyorsa bizim de Winston'ı alabilme olanagımız olmalı. 400-500bin$ civarına getirmişlerse iyi tercih.

Kesin almışlar 900 USD deniliyor ne kadar doğru bilemem

Şimdi şunu alalım bunu alalım demek pek mantıklı değil. Elimizde 4 milyon civarı bir para var. Buna göre 4 numaraya iyi bir oyuncu almak için bazı bölgelerden para arttırmak gerekiyordu. Öyle Euroleauge seviyesinde bir guard alırsak diğer yabancıları nasıl alacağız. Paramız sanıldığı gibi 8 milyon değil. Ayrıca açık ve net söylüyorum. Atacak oyuncular alınıyor. Strickland da atabilen bir guard. Sırf Alpella'da oynadı diye eleştirilmiyorsa ben de adam değilim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...