2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Barut' Alıntı:
Strickland Galatasaray'ın son yıllardaki en dominant guardı olacaktır.Ben çok güveniyorum ve Baby Solomon'un bizim Efendi Solomonumuz olacaktır.Lütfen artık kıyaslama işlerini bırakalım.
Ender geçen sene ne oynadı?
Mehmet geçen sene ne oynadı?
Grenee'i alsak kaç kişi mutlu olurdu forumda?
Telekom'un aldığı oyuncu El Amin'^den daha mı iyi ?

Lütfen artık sürekli birşeyleri eleştirmeyi bırakalım. Sıkıcı oluyor artık.

Olası bir eşleşmede Telekoma değilde,fenere 3-0 elenirsek o zaman eleştirmeyeceğine söz ver bizde eleştirmeyelim!

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
Strickland çoğu maçta 18-20 atmış,zaten 16.5 ortalamayla oynamış
Ama takımının tek silahıydı.Yani o atmak zorunda kalıyordu.Tek potada iyi oynayan biri varsa takımda sayıları hep o atar ya onun gibi aynı.
Ama şimdi öyle olmayacak.Ligde şampiyonluk Stricklandla gelmez.
Kerem abinin dediği gibi ben Alpellada oynadığı için eleştiriyorum.
Kaç kişinin içi rahat edecek ben merak ediyorum.

benim anlamadığım şu var:üst düzey oyuncular kariyerlerinde hiç kötü takımda oynamıolarmı...Mc Intyre(inş doğru yazmışımdır) 2 sezon önce nerde oynuodu...strickland alpellada oynadı diye iyi bir oyuncu olamayacak mı yani :roll: :atki

[quote="Burak Barut":2dwdddls]Strickland Galatasaray'ın son yıllardaki en dominant guardı olacaktır.Ben çok güveniyorum ve Baby Solomon'un bizim Efendi Solomonumuz olacaktır.Lütfen artık kıyaslama işlerini bırakalım.
Ender geçen sene ne oynadı?
Mehmet geçen sene ne oynadı?
Grenee'i alsak kaç kişi mutlu olurdu forumda?
Telekom'un aldığı oyuncu El Amin'^den daha mı iyi ?

Lütfen artık sürekli birşeyleri eleştirmeyi bırakalım. Sıkıcı oluyor artık.

Olası bir eşleşmede Telekoma değilde,fenere 3-0 elenirsek o zaman eleştirmeyeceğine söz ver bizde eleştirmeyelim![/quote:2dwdddls]

Eğer bireysel hatalar ve coaching hatalar yaparsak isimler üstüne konuşurum.
Oyuncu kalitesi bakımından ezilirsek siz haklısınız.Geçen sene eleştirdiğimi Gs Fener'i orada elinden kaçırdı kardeşim ne anlatıyorsunuz ? Tt serisinde oyuncu kalitesinden değil bireysel hatalardan yenildik.

O beğenmediğiniz oyuncular Mehmet hariç Euroleage seviyesinde oyuncular hatırlatırım.Ve siz onları rakip görüyorsunuz kendinize.Bizde diyoruzki bunlarınkinden daha üstün oyuncu getirin 1 numaraya daha alt seviyesinde adam getirip kendinizle ve o hedefleriniz ile çelişmeyin.

Ha sizi 5.6.'lık tatmin ediyorsa orası başka alın bebekleri büyütün,emeklemeden koşmayı öğretin.

Fenerbahçeyi elimizden kaçırdık doğru diyorsun.Efeside Telekomuda eleyip şampiyon oluyorlar.Hata mata yapmadan.
Şampiyon olacaksan ne bireysel ne de başka bir nedenden çok az hata yapabilirsin.3 tane yapılınca ben ona hata demem.Düpedüz başarısızlık denir ona.
Strickland gibi oyuncularla Fenerin arkasından gitmeye mahkumuz.Acı gerçek bu.Benim düşüncem bu.Azla yetine yetine bu hale geldik zaten.

türkbasket te strickland la ilgileniyoruz diye bi haber vardı.haberdede strickland ın karşısında solomon vardı.bir an solomon la ilgileniyoruz sandım.ama :(

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
türkbasket te strickland la ilgileniyoruz diye bi haber vardı.haberdede strickland ın karşısında solomon vardı.bir an solomon la ilgileniyoruz sandım.ama :(

aynen az kalsın bayılacaktım ama sagdaki oyuncu dedi yıkıldım

ULEB Cup'ta ilk 8'de bulunan ve ligde yarı final oynayan BJK Cola Turka'nın guard oyuncusu kimdi ?

Dalmau değil miydi ?

Hani şu kendi taraftarlarınca yerin dibine sokulan guard..

Başarı sadece guard ile gelecekse birşey demiyorum.

Tabii ki guard çok önemli bir mevkii ama Strickland oynamadan eleştirmek cidden komik oluyor.

Bazı arkadaşlar Alpella'da oynuyor diye sallıyorlar adama.

Sanki her yıldız oyuncu kariyerine CSKA'da,Pana'da oynayarak başlıyor..

Bütçemizden ve transfer sezonu zamanından haberleri var mı bunların?

Tugay Aktepe' Alıntı:
ULEB Cup'ta ilk 8'de bulunan ve ligde yarı final oynayan BJK Cola Turka'nın guard oyuncusu kimdi ?

Dalmau değil miydi ?

Tabii ki guard çok önemli bir mevkii ama Strickland oynamadan eleştirmek cidden komik oluyor.

Bende aynısını dedim...stickland yetenekleri belli bir oyuncu.. yanlısmı düşünüyorum..

Tugay Aktepe' Alıntı:

Dalmau değil miydi ?

Oyuncu değişikliği mi oldu?
Tamam.

Ben sallamam.Direk söylerim Alpelladan geldiği için eleştiriyorum diye.Söyledimde.
Strickland'ın peşinden koşmak demek fenerin peşinden koşmak diyorum.

Ben son düzlükte geçerim ben aslanım ben Galatasaraylıyım dersen o ayrı.

Mert Yiğit Kazan;
Önce imzanı düzelt sonra benim iletime cevap yazmayı dene..

Taraftar olarak geçmiş sezonda görevini yerine getirdiğini düşünüyorsan gelecek sezon için Strickland'ın düzeyinin üzerinde guard isteme hakkın olabilir.Yazmak kolay,almak zor maalesef.Defalarca yazdım.
Oyuncu kısırlığı var şu dönemde.
Bütçemiz kısıtlı.
İsim olarak yeterli düzeyde (tanınmış) değiliz.

Biz de Rubio gibi yetenekleri yetiştirip oynatırsak kazanırız.
Yoksa yetiştirenlerin elinden almak öyle kolay iş değil..

Tugay Aktepe' Alıntı:
Mert Yiğit Kazan;

Taraftar olarak geçmiş sezonda görevini yerine getirdiğini düşünüyorsan gelecek sezon için Strickland'ın düzeyinin üzerinde guard isteme hakkın olabilir.Yazmak kolay,almak zor maalesef.Defalarca yazdım.
Bütçemiz kısıtlı.

Sen federayona yaz bir dilekçe.Sildir iki tane fener şampiyonluğunu bende değiştireyim imzamı.

Oyuncu kısırlığı hep bizde var nedense.

[quote="Tugay Aktepe":1e25fb2v]Mert Yiğit Kazan;

Bütçemiz kısıtlı.

Sen federayona yaz bir dilekçe.Sildir iki tane fener şampiyonluğunu bende değiştireyim imzamı.

Oyuncu kısırlığı hep bizde var nedense.[/quote:1e25fb2v]

bu sene malum olaylardan sonra transfere geç başlandığı,transferde pek seçeneğimizim kalmadığı ortada tamam ama şu anda yapacağımız şeyin daha takım tam kurulmadan yapılan transferlerin acımasızca eleştirmek olduğunu düşünmüyorum....

nba mantigiyla bakarsak strickland 3.8 asist 3.5 top kaybi ve guardsin sen o takimda 5 dk kalamazsin , gerci braswelin mac basina 6 top kaybi rekoruna yaklasamaz ama idare eder yine , bu yuzden penn'i yaziyorum tbl de oynamis guard en azindan tecrubeli ve 4.1 asist 1.4 top kaybiyla oynamis ve topun kiymetini bilen bir oyuncu sut secimlerinde ozellikle secici takimi oynatmak ilk plani , serbest atislari(serbest atis deyip gecmeyin bu konudan canimiz cok yandi gecen seneki guardimiz dee %50yle atmis) cok iyi bosta ve transferi kolay hem huseyin zizic cucu gibi isimlerde onunla ayni yoldan gecmis isimler bu konuda uyum acisindanda ideal olur bence !!!

Strickland Alpella'da kimlerle oynamış ona bakalım ona göre top kaybını değerlendirelim.Pivotta Zeki Gülay var eline top değene kadar kaybediyor adam :)

Seckin Hasseli' Alıntı:
nba mantigiyla bakarsak strickland 3.8 asist 3.5 top kaybi ve guardsin sen o takimda 5 dk kalamazsin , gerci braswelin mac basina 6 top kaybi rekoruna yaklasamaz ama idare eder yine , bu yuzden penn'i yaziyorum tbl de oynamis guard en azindan tecrubeli ve 4.1 asist 1.4 top kaybiyla oynamis ve topun kiymetini bilen bir oyuncu sut secimlerinde ozellikle secici takimi oynatmak ilk plani , serbest atislari(serbest atis deyip gecmeyin bu konudan canimiz cok yandi gecen seneki guardimiz dee %50yle atmis) cok iyi bosta ve transferi kolay hem huseyin zizic cucu gibi isimlerde onunla ayni yoldan gecmis isimler bu konuda uyum acisindanda ideal olur bence !!!

penn mi strickland mı dersen düşünmeden penn derim ama klüp politikası 1 numaraya kısıtlı para harcayıp 2 ve 4 numara iyi oyuncu almaksa da strickland a saygı duyarım....

bekleyelim görelim bu karar doğrumu yanlışmı :)

Şimdi bu kadar geniş bir transfer pazarının neresi dar,onu dar yapanlar olayı belli bir kısıtlı alan ile sınırlayanlardır.Burada da baştaki kişilerin oyuncu piyasasında ne kadar hakim oldukları açıkça görülüyor.

Şu bütçe az edebiyatlarını bırakınız.Bizden kat kat düşük takımlar kimleri getiriyor oyuncularını nerelere pazarlıyor.İşin aslı yelpazeyi geniş tutmakta sadece belirli yerlere odaklanıp kalmıycaksın.

Yine söylüyorum Strickland bizim 1 numaramız olamaz sadece atmakla olmaz bu iş,savunma,pasörlük ve en önemlisi tecrübe.2 Yıldır alt düzey bir takımda kendi yaşıtlaıyla oynayan bir isim kesinlikle Avrupa kupalarında tecrübesi falan da yok.

Umarım böyle bir facia olmaz ve 1 numaramız yine tecrübesiz bir isim olmaz.2 yıldır çok çektik 1 numara tercihlerinden ama yine aynı yanlışta ısrar var gibi gözüküyor.

Eğer 1 numaraya kaliteli bir isim getirecekler ve bunun için maliyeti düşük Strickland 2 numara oynatılmak için alınıyorsa hak verilir.Ama kesinlikle 1 numara oynayamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...