2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2k8olmxk]Arkadaşlar Fotsis falan geçelim.Gelecek oyuncunun hareketli olması gerekiyor.Owens'in 2 level üstü oyuncu bekliyoruz :)
Ozaman sen haislip i bekliosun :) :)[/quote:2k8olmxk]
aslında bence bu takıma aranan adam haislip olmalıdır haislip gelse ki geleceğini zannetmiyorum unicaja ile sözleşme yeniledi
pota altımız şu an yumuşak haislip tarzı bir oyuncuyla o sertliği sağlayabiliriz

4 numara sona kaldı.
Bayanlar transferi bitirdi. Erkekler de bir 4 numara kaldı geriye. (Düşünülen isimler olmazsa belki iki yabancı olucak)

Bu bana iki unsur gösteriyor.

Ya alıcağımız oyuncu olimpiyat elemelerinde.

Ya da cidden büyük bir ismi (ya da isimlerden birini) ikna çabasındayız.

En azından böyle umuyorum çünkü hayal kırıklığı yaşayacak hali kalmadı insanların.

şöyle sesli düşünelim sözleşme yapmayan kimler kaldı 4 numara avrupalı ses getirecek yıldız oyuncu
antonis fotsis pana yla sözleşme yaptı
kysistof lavrinovic:tam anlamıyla 4 sayılmaz zaten orjini 5 numara o daha henüz kimseyle sözleşme yapmadı
milan gurovic:3 ve 4 numara o da henüz kimseyle sözleşme yapmadı
nikola prkacin:eek:rjini pivot ama 4 numara olarak ta düşünebiliriz henüz kimseyle sözleşme yapmadı

Can Akan' Alıntı:
şöyle sesli düşünelim sözleşme yapmayan kimler kaldı 4 numara avrupalı ses getirecek yıldız oyuncu
kysistof lavrinovic:tam anlamıyla 4 sayılmaz zaten orjini 5 numara o daha henüz kimseyle sözleşme yapmadı
nikola prkacin:eek:rjini pivot ama 4 numara olarak ta düşünebiliriz henüz kimseyle sözleşme yapmadı

bence murat özyerin tarif ettiği 4 numara profiline prkaçin cuk oturuyor :p ;)

Furkan Şimşek' Alıntı:
[quote="Can Akan":1jg9doue]şöyle sesli düşünelim sözleşme yapmayan kimler kaldı 4 numara avrupalı ses getirecek yıldız oyuncu

bence murat özyerin tarif ettiği 4 numara profiline prkaçin cuk oturuyor :p ;)[/quote:1jg9doue]
murat özyerin aradığı ,oyunu yönlendirebilen , şutu iyi , savunması iyi fundemantel ı iyi yani bir PG gibi PF . prkacın ın şutu yok

[/quote]

bence murat özyerin tarif ettiği 4 numara profiline prkaçin cuk oturuyor :p ;)[/quote]
murat özyerin aradığı ,oyunu yönlendirebilen , şutu iyi , savunması iyi fundemantel ı iyi yani bir PG gibi PF . prkacın ın şutu yok[/quote]

ama şu an piyasa prkaçin gibi pasör biride yok bence

bence murat özyerin tarif ettiği 4 numara profiline prkaçin cuk oturuyor :p ;)[/quote]
murat özyerin aradığı ,oyunu yönlendirebilen , şutu iyi , savunması iyi fundemantel ı iyi yani bir PG gibi PF . prkacın ın şutu yok[/quote]

ama şu an piyasa prkaçin gibi pasör biride yok bence[/quote]
işte o da var . bence murat özyerin ilgilendiği nikola prkacin . sonucta avrupanın en iyi uzunlarından biri

Bence Transferler yeterli değil henüz yani geçen yılki kadrodan daha iyi bir kadromuz yok şuan ... Geçen yıl yabancılarımız iyiydi yetersiz olanlar yerlilerimizdi biz kaliteli yerliler almak yerine yabancıların hepsini sattık ve aynı güçte yabancıları getirdik .

Zizic transferi çok iyiydi,Graves'te iyi bence ama strickland benim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu ...

nba de free agent durumundaki oyuncular belki tönetim transfer stratejisini değiştirerek free agentlara yönelebilir belki de 5. yabancı transferi yapmayı düşünürlerse belki free agentlara yönelebilirler

Atlanta Hawks: Kısıtlamalı: Josh Childress, Jeremy Richardson, Josh Smith, Kısıtlamasız: Salim Stoudamire, Mario West

Boston Celtics: Kısıtlamasız: Tony Allen, P.J. Brown, Sam Cassell, Eddie House, Scot Pollard
Charlotte Bobcats: Kısıtlamalı: Ryan Hollins, Emeka Okafor, Kısıtlamasız: Derek Anderson, Earl Boykins, Othella Harrington

Chicago Bulls: Kısıtlamalı: Luol Deng, Demetris Nichols, Ben Gordon, Kısıtlamasız: Shannon Brown, Chris Duhon

Cleveland Cavaliers: Kısıtlamalı: Delonte West, Kısıtlamasız: Devin Brown, Dwayne Jones

Dallas Mavericks: Kısıtlamasız: Malik Allen, Devean George, Juwan Howard, Jamaal Magloire

Denver Nuggets: Kısıtlamalı: J.R. Smith, Kısıtlamasız: Yakhouba Diawara
Detroit Pistons: Kısıtlamalı: Alex Acker, Kısıtlamasız: Juan Dixon, Walter Herrmann, Lindsey Hunter, Theo Ratliff

Golden State Warriors: Kısıtlamalı: Kelenna Azubuike, Andris Biedrins, Monta Ellis, Kısıtlamasız: Matt Barnes, Austin Croshere

Houston Rockets: Kısıtlamalı: Carl Landry, Kısıtlamasız: Dikembe Mutombo

Indiana Pacers: Kısıtlamasız: David Harrison, Andre Owens, Flip Murray, Kareem Rush

Los Angeles Clippers: Kısıtlamalı: Nick Fazekas, Marcus Williams, Kısıtlamasız: Paul Davis, Quinton Ross

Los Angeles Lakers: Kısıtlamalı: Ronny Turiaf (Golden State ile imzaladı), Sasha Vujacic, Kısıtlamasız: DJ Mbenga, Ira Newble

Memphis Grizzlies: Kısıtlamalı: Juan Carlos Navarro, Kısıtlamasız: Andre Brown, Kwame Brown, Casey Jacobsen

Miami Heat: Kısıtlamalı: Chris Quinn, Kasib Powell, Dorell Wright, Kısıtlamasız: Blake Ahearn, Earl Barron, Ricky Davis, Alonzo Mourning, Jason Williams

Milwaukee Bucks: Kısıtlamalı: Ersan Ilyasova, Kısıtlamasız: Royal Ivey, Michael Ruffin, Awvee Storey, Jake Voskuhl

Minnesota Timberwolves: Kısıtlamalı: Ryan Gomes, Craig Smith, Chris Richard,

Kısıtlamasız: Michael Doleac, Kirk Snyder, Sebastian Telfair

New Jersey Nets: Kısıtlamalı: Nenad Krstic, Kısıtlamasız: Darrell Armstrong, Bostjan Nachbar

New Orleans Hornets: Kısıtlamasız: Chris Andersen, Ryan Bowen, Jannero Pargo, Bonzi Wells

New York Knicks: Kısıtlamasız: Fred Jones, Randolph Morris
Oklahoma City: Kısıtlamalı: Robert Swift, Kısıtlamasız: Ronald Dupree, Francisco Elson, Mickael Gelabale

Orlando Magic: Kısıtlamalı: James Augustine, Kısıtlamasız: Carlos Arroyo, Keyon Dooling, Maurice Evans, Adonal Foyle, Pat Garrity

Philadelphia 76ers: Kısıtlamalı: Andre Iguodala, Louis Williams

Phoenix Suns: Kısıtlamasız: Gordan Giricek, Linton Johnson, Sean Marks, Eric Piatkowski, Brian Skinner

Portland Trail Blazers: Kısıtlamasız: Von Wafer

Sacramento Kings: Kısıtlamasız: Lorenzen Wright

San Antonio Spurs: Kısıtlamasız: Michael Finley, Robert Horry, DerMarr Johnson, Damon Stoudamire, Kurt Thomas

Toronto Raptors: Kısıtlamalı: Carlos Delfino, Kısıtlamasız: Primoz Brezec

Utah Jazz: Kısıtlamalı: Dee Brown (Wizards ile imzaladı), C.J. Miles

Timur Saglam' Alıntı:
Amacım ortalıgı karıştırmak, durulan suları tekrardan bulandırmak degil ama madem her sene aldıgımız standart butceyi yine alacaktık, niye imza aşamasına kadar gelmiş (ve bu ugurda cok caba ve zaman harcanmış olmasına ragmen) bir hocadan vazgeçtik? Sorun neydi? diye insanın aklından geçmiyor degil hani...
Timur, bu sorunun yanıtını en sağlıklı olarak şubeye yakın ama olaylara objektif yaklaşabilecek isimler verebilir. Graves ve Strickland transferleri bütçenin bahsedildiği kadar yüksek olmadığı izlenimini verdi bana.

Konuya dönecek olursam, beklenen 4 numara transferi bir an önce gerçekleşse de önümüzü daha net görebilsek.

Ya ben yönetimi eleştirmiyorum normal karşılıyorum ama bu yıl erkek takımının çok yüksek bir hedefi yok yani final ve şampiyonluk hedef değil bunu ahmet dedehayır'a söylesenizde aynı yanıtı alırsınız murat özyer'ede ama bayan basketbol'u için gerçekten 4'te 4 hedefleniyor kupa anlamında yönetim içinden bildiklerimiz bunlar geçen sezon'un intikamı alınacak yiğit şardan ve ahmet dedehayır tarafından bayan basketbolunda inşallah önümüzdeki yıl erkek takımındada böyle rüya takımlar görebiliriz ama bu yıl çok büyük başarılar gelmeyecek ama olsun başarı gelmeyedebilir galatasaray sevgimizden birşey eksilmez ... önümüzdeki sezon yeni bir sponsorla gerçekten şampiyonluk hedefleyen bir takım kurulabilir ..

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Ya ben yönetimi eleştirmiyorum normal karşılıyorum ama bu yıl erkek takımının çok yüksek bir hedefi yok yani final ve şampiyonluk hedef değil bunu ahmet dedehayır'a söylesenizde aynı yanıtı alırsınız murat özyer'ede ama bayan basketbol'u için gerçekten 4'te 4 hedefleniyor kupa anlamında yönetim içinden bildiklerimiz bunlar geçen sezon'un intikamı alınacak yiğit şardan ve ahmet dedehayır tarafından bayan basketbolunda inşallah önümüzdeki yıl erkek takımındada böyle rüya takımlar görebiliriz ama bu yıl çok büyük başarılar gelmeyecek ama olsun başarı gelmeyedebilir galatasaray sevgimizden birşey eksilmez ... önümüzdeki sezon yeni bir sponsorla gerçekten şampiyonluk hedefleyen bir takım kurulabilir ..
yorumuna katılmıyorum geçen sene şampiyonluk lafını ağzına almayan murat özyer bu sene basketbol panorama da bu sene şampiyonluk istiyoruz yerli transferi yapma şansımız olmadı bu sebeple yabancı bütçemizi yükselttik bu sebeple çok kaliteli 4 yabancı almak istiyoruz dedi
geçen sene uleb te f4 yaptık ama dedi 1 şekilde ligdede şampiyon olmalıyız avrupa da ne kadar başarılı olursak olalım ligde şampiyon olamazsanız final oynayamazsınız başarılı sayılmıyorsunuz bu sebeple bu sene ligde şampiyonluk istiyoruz bunun için gereken herşeyi yapacağız dedi
murat özyerin bunları diyor olması benm için yeterlidir

5. yabancı düşünülmüyor mu yine? geçen seneden kadro derinliği hakkında bir ders çıkarmadık, o çok belli yerli oyuncusu konusunda yapılanlara bakılırsa ama yine sezon arasında bir kumar çekiceğimize johnsen gibi, transfer döneminde seçeneklerimiz varken değerlendirelim..

Can Akan' Alıntı:
yerli transferi yapma şansımız olmadı bu sebeple yabancı bütçemizi yükselttik bu sebeple çok kaliteli 4 yabancı almak istiyoruz dedi

Sürekli aynı şeyi soruyorum ama bu yabancı bütçesinin yükselmiş hali ise yerli oyuncu alsa idik ne olurdu merak ediyorum. Graves+ Strickland'ın toplam maliyeti Chatman'ın maliyeti kadar var mıdır ? Meşhur 4 numara çok astronomik bir rakam almayacaksa bu işte bir tutarsızlık var.

Can Akan' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":3fh1wynj]Ya ben yönetimi eleştirmiyorum normal karşılıyorum ama bu yıl erkek takımının çok yüksek bir hedefi yok yani final ve şampiyonluk hedef değil bunu ahmet dedehayır'a söylesenizde aynı yanıtı alırsınız murat özyer'ede ama bayan basketbol'u için gerçekten 4'te 4 hedefleniyor kupa anlamında yönetim içinden bildiklerimiz bunlar geçen sezon'un intikamı alınacak yiğit şardan ve ahmet dedehayır tarafından bayan basketbolunda inşallah önümüzdeki yıl erkek takımındada böyle rüya takımlar görebiliriz ama bu yıl çok büyük başarılar gelmeyecek ama olsun başarı gelmeyedebilir galatasaray sevgimizden birşey eksilmez ... önümüzdeki sezon yeni bir sponsorla gerçekten şampiyonluk hedefleyen bir takım kurulabilir ..
yorumuna katılmıyorum geçen sene şampiyonluk lafını ağzına almayan murat özyer bu sene basketbol panorama da bu sene şampiyonluk istiyoruz yerli transferi yapma şansımız olmadı bu sebeple yabancı bütçemizi yükselttik bu sebeple çok kaliteli 4 yabancı almak istiyoruz dedi
geçen sene uleb te f4 yaptık ama dedi 1 şekilde ligdede şampiyon olmalıyız avrupa da ne kadar başarılı olursak olalım ligde şampiyon olamazsanız final oynayamazsınız başarılı sayılmıyorsunuz bu sebeple bu sene ligde şampiyonluk istiyoruz bunun için gereken herşeyi yapacağız dedi
murat özyerin bunları diyor olması benm için yeterlidir[/quote:3fh1wynj]
Geçen yılki yabancılarımız daha iyiydi bence ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...