2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beşiktaş'a 'çılgın' yıldız
Transferde emin adımlarla ilerleyen Siyah - Beyazlılar, Polonya basınına göre Prokom'dan ayrılan ünlü forvetle ilgileniyor

Çılgın kişiliği nedeniyle gittiği takımların olay ismi haline gelen Sırp oyuncu Milan Gurovic'in Beşiktaş Cola Turka yolunda olduğu iddia edildi.
Polonya basınının haberine göre Gurovic'in Prokom'dan ayrılmasının ardından Euroleague'de mücadele edecek olan Panionios ve Eurocup'ta oynayacak Beşiktaş arasında karar vereceği ifade edildi. Ancak Gurovic'in Yunan pasaportuna sahip olması nedeniyle Sırp oyuncunun Panionios'a transfer olma ihtimalinin daha yüksek olduğu belirtiliyor.
Daha önce Chatman, Austin ve Stanojevic'i renklerine bağlayan Siyah - Beyazlıların Apodaca dışında 1 yabancı daha alarak transferi tamamlamak istediği biliniyor. Beşiktaş Cola Turka'nın 3 numara pozisyonunda olan açığını doldurmak için Gurovic iyi bir seçim olarak değerlendiriliyor. 32 yaşındaki oyuncu Euroleague'de geçen sezon 15.3 sayı ve 4.8 ribaunt ortalamalarıyla oynamıştı.

Polonya basınında çıkan haberin linki şöyle:

http://www.sportowefakty.pl/kosz/2008/07/19/gdzie-trafi-gurovic/

bunuda alırlarsa nolur artık bilinmez...

Panionios'da ilgileniyor bu oyuncu ile muhtemelen başka klüplerde ortada henüz net bir şey yok yani ilgilenen klüpler var ve BJK'de bunlardan biri.

Bu arada cehaletimi mazur görün Gurovic daha çok kısa forvet mi oynuyor yoksa uzun forvet mi yada varsa bir asıl poziyonu hangisi ?

bizde ilgilensek ya da ilgileniosak gurovic le çok iyi olur
bence guroviç şu an tam aradığımız oyuncu eğer gelirse 2 farklı rotasyonda çok iyi iş yapar çok iyi şutördür skorerdir birazda sorunludur ama taraftarı ateşleyecek yıldız oyuncudur
eğer alınırsa
pg cüneyt erden
sg antonio graves
sf milan gurovic tufan ersöz
pf andrija zizic milan gurovic
c hüseyin beşok andrija zizic

Kutay Çamcı' Alıntı:
Panionios'da ilgileniyor bu oyuncu ile muhtemelen başka klüplerde ortada henüz net bir şey yok yani ilgilenen klüpler var ve BJK'de bunlardan biri.

Bu arada cehaletimi mazur görün Gurovic daha çok kısa forvet mi oynuyor yoksa uzun forvet mi yada varsa bir asıl poziyonu hangisi ?
gurovic 3.5 numara diye tabir ettiğimiz oyunculardan
207 olduğu için 4 numarada oynar fundamental ı iyidir
şutör olduğu için 3 numarada oynar oyun zekası çok iyidir iyi skorerdir

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Timur Saglam":2pitpzkq]Guroviç 3-4 oynayabilir ama akıllarındaki ismin O oldugunu sanmıyorum. Kisiligi zaten sorunlu.

Peki kim olduğu veya kimler olabileceği konusunda bir öngörünüz var mı Timur bey ?[/quote:2pitpzkq]

Timur abi, yanlış hatırlamıyorsam Zizic transferini önceden tahmin etmiştin.Bize helalinden birde 4 numara söyle de gelsin. :)

Ne yazık ki yok :) Prkacin ya da Nikolic demiştiniz olabilir ama sanki baska biri gelecek diye hissediyorum. Zaten bu hafta içi ogreniriz, herhalde. Ah Austin ah diyorum sadece...

Can Akan' Alıntı:
bizde ilgilensek ya da ilgileniosak gurovic le çok iyi olur
bence guroviç şu an tam aradığımız oyuncu eğer gelirse 2 farklı rotasyonda çok iyi iş yapar çok iyi şutördür skorerdir birazda sorunludur ama taraftarı ateşleyecek yıldız oyuncudur
eğer alınırsa
pg cüneyt erden
sg antonio graves
sf milan gurovic tufan ersöz
pf andrija zizic milan gurovic
c hüseyin beşok andrija zizic
yazdığın kadro çok güzel aslında ama strickland türk vatandaşı yapılıp bir tane üst düzey guard almalıyız strickland bu takımın oyun kurucusu olacaksa çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağım

Strickland ve Graves i aldıklarına göre herhalde 4 numaraya transfer bütcelerinin coğunu ayıracaklar . Tahminim oyuncuyu Türkiye ye getirmeye ikna ederlerse Avrupada söz sahibi yapmıs bir isim getirecekler .
Murat Özyer herhalde saha icindeki oyunu pota altından başlatmayı düşünüyorki aradığı oyuncu PG gibi PF . sizinde hatırladığınız gibi Efes pilsen bu oyunla basarılı olmustu + dısardan da cok iyi atıyorlardı . Murat özyer kafasındakini gerceklestirise cok başarılı oluruz . Ama mutlaka dışardan iyi atan bir takım olmalıyız

ben gelecek 4 nuamranın herkesi çoşturacak bir 4 nuamra olacağını tahmin ediyorum ama avrupada öyle 4 numaralardan kim kaldı klüp bulmayan? Fotsis 4 numara mı?

Emin Doğanca' Alıntı:
Strickland ve Graves i aldıklarına göre herhalde 4 numaraya transfer bütcelerinin coğunu ayıracaklar . Tahminim oyuncuyu Türkiye ye getirmeye ikna ederlerse Avrupada söz sahibi yapmıs bir isim getirecekler .
Murat Özyer herhalde saha icindeki oyunu pota altından başlatmayı düşünüyorki aradığı oyuncu PG gibi PF . sizinde hatırladığınız gibi Efes pilsen bu oyunla basarılı olmustu + dısardan da cok iyi atıyorlardı . Murat özyer kafasındakini gerceklestirise cok başarılı oluruz . Ama mutlaka dışardan iyi atan bir takım olmalıyız

bence dışardan iyi 3lükçelirimiz var tufan ve cüneyt türk oalrak murat da boş kalınca kaçırmaz. Yabancılar da atar. Ama cüneyt 3lük çizgisinin dibincen 3lük atamıyor-1-2 adım daha arkadan daha iyi atıyor.

Bize birazda hakemleri tahrik altina alacak oyuncu lazim , Huseyin disinda hakemlerle konusan yok , avrupa basketbolunda bence bu cok onemli o yuzden bir pivotta olsa benim tercihim Prkacin Zizic'le iyide anlasirlar eskisi kadar aktif degil ama hakemler tarafindan saygi duyulan ve genc uzunlara karsi cok iyi oynayan bir uzun , hem murat ozyer 4 numarayi tarif ederken onu tarif etmis gibiydi , tek eksigimiz ise atletizim olur ama onuda artik 5. yabanciyla kapasinlar , zaten ucuz oyuncular aliyoruz bari 5 yabanci alsinlar.

Bjk'de para yok transfer yapamaz dedik adamlarin aldiklari ve ilgilendikleri oyuncularin hepsi belli basarilar yasamis oyuncular.(yerli,yabanci) Telekom , Efes zaten dogru seyler yaparak iddasini ortaya koyuyor , fulkerin uzunlarinin kalitesi ortada kisalardada damir ve omer gibi tecrubeli kinsey gibi patlama yapan oyunculari var. bizim kadromuz hicbiriyle mukayese edilemez bu 4 takimda agir basiyor , son 2 yabancidan sonra bu son yabanci kim olursa olsun bizim digerleriyle ayni seviyeye gelmemizi saglamaz yerli yada yabanci takviye sart , ,cunku kimse huseyin , cuneyt'in sakatlanmayacagini garanti edemez , tufan'i hic yazmadim cunku o kolay kolay takimada girecegini sanmiyorum onun sakatligi ciddi heran nuksedebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...