2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Al 4'e Owens'ı al 3'e de Hukic'i ya da Greogery bitsin bu sıkıntılar bakalım işimize.

Hukic ve Owens'ın katılımıyla eksiksiz bir kadro olacağına inancım sonsuz.Rakipleri pota altında gebertiriz büyük olasılıkla.

Ee gönül ister Herrmann kısmet Hukic-Greogery ve Owens itirazım çok olmaz.

5 yabancıyı her zaman tercih ederim önemli olan hocanın belli rotasyonlara sokup onları oynatabilmesi.Yunanlı arkadaşın gelmemesine de mutlu oldum Kalasın tekiydi :)

daha iyisi bulunamassa owens kalsın 3 numarayada rawle marshall gelsin ozaman hem hücum hem savunma harika bi takım oluruz . En azından gecen sene cektiğimiz yırtıcılık , saldırganlık sıkıntısını atlatmıs oluruz .

Bayram guard işi ne oldu (guard gelecek demiştin)

Ufak bir düzeltme yapalım;

Eyüp abi söyledi de mesajı yanlış yazmış. 3 numara mümkün olursa Avrupalı 4 numaralı Amerikalı olacak.

Ciddi söylüyorum Hukic ve Owens gelirse geçen Strickland da beklentileri aşarsa çok başarılı olabiliriz bu sene.

Sato ve Winston'ı nasıl alıyoruz onu biri anlatabilirse sevinirim. :) Kimilerinin begenmedigi Hukiç'i alabilecegimizi sanmıyorum, boşta olsa alabilirdik belki ama sozleşmesi var. Keske olsa...

Kenan Inan' Alıntı:
3 numara adaylarım P.J Tucker , Rawle Marshall ve geçen yıl isteyipte alamadıgımız Alan Anderson olabilir .
Bu oyuncular sadece 3 numara oyuncuları. 4'e Owens gelecekse. 3/4 oyuncusu almak daha iyi olur bence. Yoksa 3 numara olarak bu isimler cok iyi.

Şimdi B Planı 5 yabancı ise önclikle Ziziç bu yılki en büyük süksemiz olacak gibi gözüküyor,yani daha yüksek kalitede birilerine odaklamayalım kendimizi diğer tercihler yine Graves tarzı oyuncular olacaktır bütçe ona göre ayarlanmıştır.

5 Yabancı ile sezona başlamalıyız,sezon hazırlıklarına 5 oyuncu ile başlayıp kafalarındaki süre ve görev dağılımını maçlarda iyi bilirlemeleri gerekir.Sezon başladıktan sonraki dahil olan oyuncunun takıma alışması ve başka oyuncuların süresinden alacak olması sorun yaratabilir ki bunu geçen yıl Britton takviyesinden sonra Owens da gördük.Ne yapıp edip 5 yabancıyı sezon hazırlıklarına yetiştirmeliler.Zaten bu 5'i ile yola devam edileceği garantiside yok gerekli uyumu ve yeterliliği gösteremeyenlerle yollar ayrılır.Bu ihtimallerinde düşünüldüğünü sanıyorum.

3 numara teşhisi doğru ama 4 numara Owens'dan sürekliliği daha iyi olan birisini bulabilirlerse çok iyi olur.

Zaten yönetimimiz daha iyisini getireceğiz demişti demeyeceğim Ziziç dışındaki tercihler tam bir soru işareti heleki 1 numara bu yüzden 3-4 tercihleri umarız bizi yukarılarda tutabilen isimler olur.

Owens tercihi altında yatan temel sebep mali durum, butçe kısıtı. İki yabancı için 1m$'ın ustune cıkabiliyorsak, Owens'tan iyisi gelmeli elbet. Ama butcemize gore elde tahminen 700-800bin$ kalmış olması gerekir. Owens 300bin$'a oynar herhalde.

Jumaine Jones harika bir tercih olur fakat önemli bir rakibimiz var;AJ Milano..

Bütçemiz yeter mi,nereyi tercih eder hiç bir bilgim yok ama olursa tadından yenilmez..

Timur Saglam' Alıntı:
Sato ve Winston'ı nasıl alıyoruz onu biri anlatabilirse sevinirim. :) Kimilerinin begenmedigi Hukiç'i alabilecegimizi sanmıyorum, boşta olsa alabilirdik belki ama sozleşmesi var. Keske olsa...
Vallaha Ahmet dedehayir Gorusmede Limonata ismarlar ve gizlice limonatalarina bir madde katar, Oyuncu bayilirken imzayi atirir.
Bu kadar basit, Onada gerek yok zaten.
Sato ve Winston verdikleri reportjada kendilerinin dogustan cimbomlu olduklarini belirtiler.
Tabi bu isin girgiri, Vallaha abi bende bilmiyorum nasil alacagimizi o is Murat Ozyer ve kurmaylarina kalmis. Ben sadece onerdim, Zaten 3 numara avrupali olacakmis bosuna onermis oldum.

İlla Avrupalı olacak diye birşey yok tabiki. Sanırım istediği oyuncular var onlar olmazsa Amerikalıya döner.

Owens konusunda endişeler olması normal. Ama Ali'nin de dediği gibi geçen Johnsen transferiyle bir anda 3.tercihe düştü gibi oldu. Ama kalırsa süresi artacak. Kafası karışık olmayacak. Ama tabiki daha iyileri de var. Owens benim düşüncem hoca illa onu alacak diye birşey yok.

Timur Saglam' Alıntı:
3 numara için
1.önerim:julius hodge 199cm nbdlde 23.7 sayı 8.3 ribaund 6 asist ortalamaları var
alınması çok zor olmasa gerek
2. önerim dahntay jones 196 cm 2 ve 3 numara oynayabiliyor o da geçen sezonu nbdl de geçirdi 24.4 sayı 4.6 ribaund 2.4 asist ortalamaları var alınırsa çok faydalı olabilecek bir oyuncu avrupalı larla uğraşalım derken yetenekli free agentları kaçırmayalım
3.önerim von wafer alınması gerçekten çok zor tek umut verici nokta şu an free agent durumunda olması
hukic te bence alınırsa faydalı olur 3 numara da eşleşme problemi yaratır ama bence hukic ten daha kaliteli oyuncuları kadromuza katmaya uğraşmalıyız

saçma sapan isimler yazıyorsunuz yazdığınız isimlerin çoğunu tanımıyorum alacağımız yeni uzun mutlaka nbaden olmalı ve pota altına atletizm ve sertlik getirmeli dwayne jones, earl barron, solomon jones, robert swift ,dominic mcguire , nick fazekas,micheal harris, james augustine gibi oyuncular hem dediğim vasıflara sahip hem de kontratları bitti.bundan bu oyunculardan birini çok rahat alabiliriz

Erdal Avcı' Alıntı:
saçma sapan isimler yazıyorsunuz yazdığınız isimlerin çoğunu tanımıyorum alacağımız yeni uzun mutlaka nbaden olmalı ve pota altına atletizm ve sertlik getirmeli dwayne jones, earl barron, solomon jones, robert swift ,dominic mcguire , nick fazekas,micheal harris, james augustine gibi oyuncular hem dediğim vasıflara sahip hem de kontratları bitti.bundan bu oyunculardan birini çok rahat alabiliriz

Bu isimler saçma sapan değil bu 1..

Senin bilip bilmemen hiç ama hiç önemli değil bu 2...

Burda çoğu kişi yazan isimleri tanır -çünkü avrupa piyasasında tanınan isimlerdir- nasıl özelliklere sahip oldukları bilinir ve takımımıza uygun kişilerdir.Önce bi araştırmanı tavsiye ederim sonra yorum yap..

Erdal Avcı' Alıntı:
Kardeş sen nba scoutumusun??Sen bir adamı tanımayınca o adam saçmasapan isim mi oluyo yani?????Enteresan!

Jasmin Hukic'in hücum yönü çok kuvvetlidir de, savunması zayıftır. 3/4 oynayabilir; bu bir avantaj... Savunması iyi olmasa bile çok faydalı olabilecek bir oyuncu.

Owens, ne zaman ne vereceği belli olmayan bir yapıda olduğu için benim kafamda hep soru işareti taşıyor. Bir bakmışsıınz sahanın yıldızı, bir bakmışsınız ortada yok. Şutu girmediği zaman etkisiz kalabiliyor. Britton Johnsen gelmeden evvel de böyleydi... Hatta Alba Berlin'de iken birçok Alba Berlin'li taraftar, Owens, kalsın mı, gitsin mi diye fikir yürütüyordu. Bunun sebebi Owens'ın istikrarsız olmasıydı.

BJK'nin transfer ettiği Mario Austin'i alabilseydik çok iyi olurdu da maalesef geçti-gitti...

Zaman ilerledikçe alınabilecek kaliteli oyuncu sayısı azalıyor. Stickland ve Graves gibi Avrupa kupalarında tecrübesi olmayan, ucuz sayılabilecek yabancıları tercih ettiğimize göre, M. Austin ve Hukic ayarında birer oyuncu alabilmemiz lazım. Aksi halde geçen seneden bile daha sert ve zorlu geçmesi muhtemel olan TBL'de işimiz zor...

carlos powell alınsa faydalı olur o da geçen seneyi nbdl de geçirmiş 3 ve 4 numarada faydalanabiliriz 201 cm boyunda
nbdl istatistikleri 22.5 sayı 6.4 ribaund 4.8 asist ortalamaları var

sean banks:1985 doğumlu 203 cm boyunda geçen sezonu o da nbdl de geçirmiş 2 ve 3 numara oynuyor bbl de 4 numara ya bile kaydırabileceğimiz çok yönlü bir oyuncu
nbdl istatistikleri 21.7 sayı 5.4 ribaund 3 asist

desmon farmer 195 boyunda ve 1981 doğumlu orjini 2numara olmasına rağmen 3 numarada oynayabiliyor geçen sezonu nbdl de geçirdi şu an da porto riko da bir takımla kısa süreli bir kontrat yapmış
nbdl istatisikleri 24.7 sayı 4.1 ribaund 4.1 asist

bu da eksta bir öneri eğer 1 numaramızda değişikliğe gidecek olursak önerim
earl calloway 191 boyunda orjini 1 numara olmasına rağmen 1 ve 2 numara da oynayabiliyor geçen sezonu nbdl de dahntay jones la aynı takımda geçirdi 1983 doğumlu
nbdl istatistikleri 19 sayı 5.1 ribaund 5.8 asist bence 1 numaraya transfer edersek çok faydalı olur şu an gündemimizde 1 numara transferi yok galiba
ama eğer 1 numaramızda değişikliğe gidecek olursak benim önerim earl calloway dir

Erdal Avcı yazdı:
arkadaşım ilk önce düzgün konuş saçma sapan falan yanlış sözler ayrıca can arkadaşımızın bahsettiği isimleri sen tanımıyor olabilirsin ayrıca senin tanımamam basketbol bilginin ne kadar az olduğunu gösteriyor
ayrıca saydığın isimlerden fazekas clippersla sözleşme imzaladı yani free agent değil iyi takip et istersen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...