2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Can Akan' Alıntı:
valla bence de herşeyi yapalım facebook ta grup falan açalım sitenin açılış sayfasına tepki yazısı koyalım.
Not:eyüp bu aralar pek yazmıyor forumda.msnde de pek rastlamıyorum.
eyüp buralardaysan SES ver
Gurovic meselesini kaşıyanlar yüzünden içimden hiç bir şey yazmak gelmiyor!

Bu sene bizi içimizdeki irlandalılar zorlar!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Can Akan":17cizddq]valla bence de herşeyi yapalım facebook ta grup falan açalım sitenin açılış sayfasına tepki yazısı koyalım.

Bu sene bizi içimizdeki irlandalılar zorlar![/quote:17cizddq]

Hayatlarına bir kez olsun bile basket maçında olmayan ancak böyle bir fırsat bulmuşken nedense hemen ortalığı karıştıran, oyuncumuza sadece hakaret değil artık küfürlerle hitap edenlere bir cevap verilmesi lazım yeterince suskun kalındı.. Susarak ortada hiçbirşey yokmuş gibi davranarak maalesef bir aşamaya gelemedik..

Açık söylüyorum tüm bunlar artık bir provokasyon çalışması haline geldi hemde bir Galatasaray oyuncusuna.. Şu çok açık tüm bunlar altını çiziyorum bilerek medyaya servis edildi bu kadarıylada kalmadılar Boşnak derneklerinide araya sokmayı başarabildiler. Galatasaraya zarar vermek isteyenler için bulunmaz bir fırsat yaratıldı.

Neymiş salonda protesto edeceklermiş

bekleriz..

Fener kağıt üzerinde iyi bir transfer yaptı ama gerçeklere dönersek çok ciddi şekilde elinde patlayabilir.Alıma gelen iki üç nedeni sizle paylaşmak isterim:
İlk olarak fenerin yıl içinde rakiplerine karşı en önemli hucum silahı solomon-ömer onan-kinsey in kısalara aşırı baskı yapması ve rahat oyun kurdurmaması ki bunlardan ikisi gitti hel hele guardlara ilk baskıyı yapan solomon gidip onun kadar çabuk olmayan ve itiş kakışı sevmeyen giricek gelmiş bence savunma açısından büyük bir guç kaybı var.
İkinci olarak 348 NBA maçında 584 asisti var.Bu da maç başına 1.67 ye takabül ediyor ki mevkisi guard olarak geçen bir adam için takdir edersiniz ki çok fazla bir yüzde değil.Tabiki bunda bir çok farklı neden var(açık saha basketbolu vs. vs.)ama yinede iyiye işaret gidi değil.
Kısaca ne çok korkulacak bir adam ne de yabana atılacak bir adam.Şahsi fikrim bizde Guroviç ve Milojeviç hem korkulacak hem de önlem alınması gerekilecek oyuncular o yüzden fenerin yeniden güçlendiği filan yok sadece isimli bir oyuncu getirdiler ve takım geçen seneki gücüne az da olsa yaklaştı...

İbrahim'in yalanlanmasına çok sevindim..Bir ezik sempatizanının bu takımda işi yok ! Giricek muhabbetini lütfen bitirelim arkadaşlar..Fülker bu sene rakibimiz olamaz..Onlardan kağıt üstünde çok güçlüyüz..Bizi Efes zorlar..İnşallah Efes'in bir forvetini alırız..Yerli transferinde çok alternatif var..2 oyuncu bekliyorum..SAYGILAR..

Eren Aydın' Alıntı:
Fener kağıt üzerinde iyi bir transfer yaptı ama gerçeklere dönersek çok ciddi şekilde elinde patlayabilir.Alıma gelen iki üç nedeni sizle paylaşmak isterim:
İlk olarak fenerin yıl içinde rakiplerine karşı en önemli hucum silahı solomon-ömer onan-kinsey in kısalara aşırı baskı yapması ve rahat oyun kurdurmaması ki bunlardan ikisi gitti hel hele guardlara ilk baskıyı yapan solomon gidip onun kadar çabuk olmayan ve itiş kakışı sevmeyen giricek gelmiş bence savunma açısından büyük bir guç kaybı var.
İkinci olarak 348 NBA maçında 584 asisti var.Bu da maç başına 1.67 ye takabül ediyor ki mevkisi guard olarak geçen bir adam için takdir edersiniz ki çok fazla bir yüzde değil.Tabiki bunda bir çok farklı neden var(açık saha basketbolu vs. vs.)ama yinede iyiye işaret gidi değil.
Kısaca ne çok korkulacak bir adam ne de yabana atılacak bir adam.Şahsi fikrim bizde Guroviç ve Milojeviç hem korkulacak hem de önlem alınması gerekilecek oyuncular o yüzden fenerin yeniden güçlendiği filan yok sadece isimli bir oyuncu getirdiler ve takım geçen seneki gücüne az da olsa yaklaştı...

solomonla gordonu karşılaştırmak biraz garip zira posisyonları farklı gerçi solomon sg de oynar. giriçek çok iyi bir sütordur bence fenere lazım bir transferdi . ama abiki guruoviç kadar sağlam sütör değildir:D 8) :)

Fuat kardes emin ol tanyeviç onu 2 den daha çok 1 de kullanır ve 2 de olsa bile top dağıtma işi ona kalabilir.Ayrıca fenerden kağıt üstünde üstünüz korkmaya gerek yok diye bir mantık hiç bir sporda yoktur olamaz basketbol futbol vs. sahada oynanır.Sizin mantığınıza panathinaikos un bu sezon her yeri süpürmesi lazımdı.Rakip lüg sonuncusu olsa bile ciddiye almak lazım geçen sezon hiç beklenmedik yenilgilerle 5 olduğumuzu hatırlatırım...

Merhabalar,
İbrahim Kutluay ile ilgili haberin asparagas olduğu açıklandı, ama ben kendi fikrimi söylemek isterim, benim alınmasını istediğim transferlerden birisi.Keşke olsaydı.Kendisine mail attım bu haberlerin aslı var mı yok mu diye, bakalım ne yanıt gelecek..

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Can Akan":2188sqoy]valla bence de herşeyi yapalım facebook ta grup falan açalım sitenin açılış sayfasına tepki yazısı koyalım.

Bu sene bizi içimizdeki irlandalılar zorlar![/quote:2188sqoy]
haklısın içimizdeki irlandalıları sürklase etmeliyiz
milan gurovic gibi bir oyuncu gelmiş gs tarihinin son yıllardaki en iyi kadrosu kurulmuş bunların keyfini çıkarmak lazım
yanlı medyanın provokasyonlarına kapılıp,gurovic e her şartta destek olmazsak gurovic elimizden kayar gider

Olursa iyi olur Erdem gibi kenardan gelip can yakabilir. 2 02 boyunda 3 4 oynayabiliyor. Saha içinde sakin bir görüntüsü var ama atletik özellikleri de hatsafadadır. İyi olur en azından Türkiye ligi için bu saatden sonra daha iyisini bulamayız...

mutlu.jpg

http://www.turktelekomspor.com.tr/?menu ... etay&id=50

Eyüp

Kambala olayı gerçek mi ilgileniyormuyuz bir bilgin var mı?

mutlu da alınırsa faydalı olabilecek bir oyuncu çok potansiyelli olduğu söylenir ama henüz o potansiyeli ni gösterme aşamasına geçememiştir

Kambala'yı türk yapma fikrini aklım almıyo benim...Zaten ülkemiz yavaş yavaş yabancı oyuncu cenneti halini alıyor ki şu an hemen hemen öle geçen sene ulebde 5 yabancı ile oynamışız(şunu da belirteyim basketle çok ilgili olmayan bir arkadaşıma gs-badolona maçı başladı mı diye sorduğumda bana hayır demişti ama bilmiyordu tabi sahada ki 5 yabancının da gsli olduğunu) türk basketbolu çöküş içinde milli takımımız gürcistanla başbaş oynar hale geldi ama biz hala onu türk yapalım bunu türk yapalım... Kambalaya veya başka türk yapacağımız oyuncuya verilecek parayı altyapıya versek daha iyi olmaz mı?Kambala ayarında oyuncu çıkaracak potansiyelimiz yok mu bizim??Fener Semihle Ömeri çıkardı da biz yapamazmıyız??Alasını yaparız ama önce şu yabancı sevdasindan vazgeçelim.Eğer altyapı ile övünen Galatasarayın son alt yapıdan çıkan en isimli oyuncsu Kerem Tunçeri ise(kalitesinden değil altyapıdan çıkış tarihi anlamında) yanlış giden bir şeyler var bizde...
Ayrıca şu anki yabancı transferlerine zerre lafım yok özellikle 3 tanesi(ziziç,guroviç,milojeviç) için.Bu oyuncuların hepsi bize sınıf atlatacak oyuncular....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...